PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemi Biri İçin Motor Önerisi

kimane
23 Ekim 2010, 22:11
Selamlar Arkadaşlar...

Ben kendime bir motor almak istiyorum sizlerden birkaç öneri almak istiyorum. Kısa araştırmalarıma göre Yamaha ybr 125 Ve Honda cbr 125 arasında gidip geldim hayatımda bir kaç kez kısa süreli motor kullandım ama siz hiç bilmiyor da sayabilirsiniz :) birden motor tutkusu geldi almak istiyorum bana bu 2 motordan hangisini önerirsiniz ya da farklı birşey fiyat aralığı 3-4 bin 5 bin de olabilir (en fazla 45-50 dakikalık bir yol yapacağım en uzun olarak) ayrıca engelli vatandaşım vergiden de muafım bana iyi birşey önerirmisiniz kısa bir cvp yazarsanız memnun olurum saygılarımla...

sezginkalkan
23 Ekim 2010, 22:49
cbf150 :) al ve hayrını gör hocam :)

Blackeagletr
23 Ekim 2010, 23:19
Ybr ya da Cbr sizin için uygundur tarzınıza göre ikisinden birini alabilirsiniz. Fakat Cbr nin oturuz pozisyonu daha rahatsızdır 45 50 dk lık yolculuklarda beliniz ağrıyabilir bu yüzden Ybr yi tavsiye ederim.

motorhocası
23 Ekim 2010, 23:31
Arazi ve yol dışına da çıkmak istiyorsanız Hyusung Rx 125.

cHreSs
23 Ekim 2010, 23:37
Hocam merhaba. Ben cbr 125 sahıbıyım. Ybr da kullandım. Açıkcası ybr ve cbr 45 dk yolda yormaz. Ama ybr yuk taşıma açısından daha ıyı. Cbr da pek bırşey tasıyamıyorsunuz. Ayrıca parça olarak ybr daha ucuz.

Goruntu ıstıyorsanız Cbr derım. YAkıtları aynı dıyebılrım. Cbr da ayrıca grenaj sayesınde 120 gıbı yuksek hızlarda ( 125 cc motosıklet ıçın) on kısımda zıplama yapmıyor. motosıklet yere egılıyor ve guvenlı suruş yapıyorsunuz. Ybr ıçın aynı seyı dıyemıyecegım.

ıyı gunler dılerım. En yakın zamanda motosıklet sahıbı olmanız dılegıyle..

kimane
23 Ekim 2010, 23:56
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim zaten alınabilecek ideal seçenekler bu ikisi üzerinde yoğunlaşmıştı. Sağlamlık, rahatlık ve konfor kafi benim için :) yok motor gücü, şu özelliği, bu özelliği çok bilgili olmadığım için gereklide değil, tekrardan yorumlarınız için teşekkür ederim :)