PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sorum kask kullanan herkese

aksoyy
23 Ekim 2010, 02:42
hep merak ettiğim bir konu var ben yeni motosiklet kullanıcısıyım daha motor kullanmaya başlayalı bi sene felan oluyodur bi yere gittiğimde sahile olsun kız arkadaşımla buluşmaya olsun vs... kaskımı hep nereye bırakacam diye düşünüyorum ve elimde taşıyorum bazı motorları göruyorum kaskı gidona asıp bırakıyorlar fakat bıraktıkalrı kask da ucuz kasklardan ben cesaret edipde bırakamıyorum yani ben çokmu vesvese yapıyorum kimsenin ilgisini çekmez cesaret etmezmi kaskı çalmaya... siz ne yapıyorsunuz peki kask takmadan binilmiyor gözlerim yaşarıyor gözlük takayım desem gecenın karanlıgında ne gözlüğü çok merak ediyorum siz günlük kullanımda ne yapıyorsunuz

Levsy
23 Ekim 2010, 02:51
Kask kilitleri var.
Emin ol nasıl kullanıdığını bile bilmiyorum, çünkü ben kaskı topcase çantama koyuyorum.
Araştırırsan bir tane satın alarak kullanacağını sanıyorum.

mata
23 Ekim 2010, 02:51
Top case kullan.

funkyboys
23 Ekim 2010, 03:02
koltuk altında kaskın halkasını takmak için yer var oraya halkayı taktıkdan sonra koltugu kilitliyorum.

aksoyy
23 Ekim 2010, 03:02
evet top case mantıklı şimdi benim ybr ye top case alsam sonra satacagım zaman çıkarıp yeni aldığım motora takabilirmiyim peki

mata
23 Ekim 2010, 03:09
evet top case mantıklı şimdi benim ybr ye top case alsam sonra satacagım zaman çıkarıp yeni aldığım motora takabilirmiyim peki

Evet,takabilirsin.

tr100a
23 Ekim 2010, 03:09
motorun yanındaki bir dükkan sahibine emanet et dükkana girmeden adamın yüzüne bak nurlu bir adamsa bırak meymenetsizse suratı olmaz derse üzülmeyesin

aksoyy
23 Ekim 2010, 03:16
emanet olayı orda pek olacagını sanmıyom bikere bi cafeye emanet edecektim başka bi motorcu arkadaş vardı beni uyarmıştı sakın bırakma kaybolur diye aslında çalınır demek
istemişti :cat: bide hep başıma şu olay gelir motoru park ederim sonra gider gezer eylenirim geri dönüşte hep motordan çoooook uzaklarda olurdum sizede böyle birşey oluyormu :queen:

jesse
23 Ekim 2010, 03:18
genelde çogu motosiklet üreticisi bu gibi durumları göz önünde bulundurarak koltuk altına yada sele altına kaskın D kilidini baglamak ve koltugu üzerine kapayarak kilitlemek amacı ile halka çengel çelik tel yada bunun gibi bikaç yol sunarlar....

bazı motorlarda ise kask kilidi vardır arka çamurlukta yanda bulunur kilidi motorunuzu çalıştıran anahtarla açıp kaskın ipini geçirip kitlersiniz ....

yada bunlar motorunuzda mvcut degil ise 3 5 liraya satın alacaggınız ince bisiklet kilidi gidon altından geçirerek kaskınızın çene kısmından geçirip kilitleye bilirsiniz...

aksoyy
Evet,takabilirsin.

bilgi için teşekkürler :cat:

onur35
yanında taşı ne var ki bunda bende hep elimde taşıyorum motorun üzerinde bırakmam çalınır,düşer vizör kırılır vs!elinde taşımak istemiyorsan kask çantaları var takarsın sırtına:wiinkk:

aksoyy
23 Ekim 2010, 03:32
yanında taşı ne var ki bunda bende hep elimde taşıyorum motorun üzerinde bırakmam çalınır,düşer vizör kırılır vs!elinde taşımak istemiyorsan kask çantaları var takarsın sırtına:wiinkk:
bende elimde taşıyorum hatta canta olarak da kullanıyorum ıcıne eldıvenlerımı cep telefonu ruhsat vs koyuyorum da ama alıs verıs yaparken bıraz sıkıntı oluyo zaten elınde posetler varken kask tasımak zor olur am topcase parlak fikir fiyat araştırması yapıyorum bende...

Baelmoth
23 Ekim 2010, 03:50
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=45247

Şöyle birşey kullanabilirsin, ya da jesse nin dediği gibi bisiklet kilitleri de olur.

jesse
23 Ekim 2010, 03:53
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=45247

Şöyle birşey kullanabilirsin, ya da jesse nin dediği gibi bisiklet kilitleri de olur.

kask kilidi mantıklı ama o kadar para çok .. 3 e 5 e alırsın bi bisiklet kilidi.. 3 adet kask bile baglarsın .. ve başka şeylerede kullanabilirsin :wiinkk::wiinkk:

Olcan138
23 Ekim 2010, 03:56
kask kilidi mantıklı ama o kadar para çok .. 3 e 5 e alırsın bi bisiklet kilidi.. 3 adet kask bile baglarsın .. ve başka şeylerede kullanabilirsin :wiinkk::wiinkk:

Şekil a)
http://bp0.blogger.com/_68QVsij71Rw/SHNDk4GMd8I/AAAAAAAAAF4/veGZPc5CZlc/s400/18.JPG

RunemagicK
23 Ekim 2010, 04:00
benim topcase de yer kalmazsa kaskı koltuğun üzerine koyup, halat kilidide tekerden geçirip bağlıyorum.

jesse
23 Ekim 2010, 04:17
Şekil a)
http://bp0.blogger.com/_68QVsij71Rw/SHNDk4GMd8I/AAAAAAAAAF4/veGZPc5CZlc/s400/18.JPG

mersi olcanım :wiinkk::wiinkk::cherry:

ayrıca özlediimmm :(

Osbourne
23 Ekim 2010, 04:22
Ne kadar ayrıntılı düşünmüşsünüz..
Bir adet basit bisiklet kilidi iş görür..
Bağlayıverin motorda bir yere iş bitti :)

aksoyy
23 Ekim 2010, 04:28
herkese fikirleri için teşekürler top case de karar kıldım en azından artık sırt cantasıda taşımak zorunda kalmayacam gerçekten çok faydalı oldu benim için bu topic uzun yola giderkende nasıl kullanacagıma dair fikirlerde oldu kilitler vs:cat: