PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Size Nizipten Örnekler (200lük piston silindir 250 lik üst kapak atılmıs motorlar)

Sayfa : [1] 2 3

pasa216
22 Ekim 2010, 21:56
evet arkadaslar size nizipten bi örnek vermek istiyorum.Bu motorlar sadece yarış için düzenlenmiş mi desem soyulmuş mu desem artık siz karar verin. 200 km hıza cok rahat ulasabiliyolar.Ama sesleri acayip bi sekilde..Gözden kaybolurlar ama sesleri gitmez :D Aksamları otoban girişinde görebilirsiniz :D

Not: Benim motoru da koydum ama benimki onlar kadar değil.140 görüyo anca :D

İşte o motorlar:

http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_961194523.jpg (www.resimupload.com/ds961194523_11.html)

bu resimler de benim motora ait..:

http://pic1.resimupload.com/r3/thumb_272264688.jpg (www.resimupload.com/ds272264688_22.html)

http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_238601802.jpg (www.resimupload.com/ds238601802_23.html)

http://pic1.resimupload.com/r2/thumb_123417894.jpg (www.resimupload.com/ds123417894_24.html)

Yorumlarınızı bekliyorum :D:queen:

Benimki değil de (ben yarışmak için kullanmıyorum.Sadece gerektiği zamanlar hız yapıyorum) diğer mondial ve çelik için düşüncelerinizi söyleyebilirmisiniz? :queen:

tigermbz
22 Ekim 2010, 21:59
ne diyelim, 200cc 4 zamanlı tek silindir motorları 200kmh hıza ulaştırabilecek teknoloji ülkemizden çıktı :)

sercan2667
22 Ekim 2010, 22:00
tam bir ölüm makinası..güzel modifiye olmuş kendi tiplerine kıyaslarsak

clemenze
22 Ekim 2010, 22:01
Paşam, resimleri unutmuşsun?

pasa216
22 Ekim 2010, 22:07
Paşam, resimleri unutmuşsun?

resimler orda kardeş millet görüyor ama :queen: çıkmıyo mu küçük resimler?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

ön frenleri yok yani düşünün :D

clemenze
22 Ekim 2010, 22:13
resimler orda kardeş millet görüyor ama :queen: çıkmıyo mu küçük resimler?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

ön frenleri yok yani düşünün :D

Görmedim ama görmüş kadar olduk...:silent:

airhead
22 Ekim 2010, 22:14
ortalama 100kg agırlıgı olan,grenajsız motor nasıl 200km sürat yapar?

pasa216
22 Ekim 2010, 22:20
Görmedim ama görmüş kadar olduk...:silent:

al bide burdan yak o zaman :D

http://www.resimupload.com/ds961194523_11.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

ortalama 100kg agırlıgı olan,grenajsız motor nasıl 200km sürat yapar?

valla yapıyor kardes adam sonucta herseyi yapıyor bu hıza ulasması için.karbüratör,piston,silindir,lastik,Dişli vsvs hepsi bunun içinde ve üstüne yatıyorlar..

makın
22 Ekim 2010, 22:20
Hadi 200 km/s hıza çıktıklarını farz edelim, nasıl duruyo bunlar bu süratte giderken. Ben tekerleklerde fren diski falan göremiyorum, ha kampanalı dersen 200 km/s hızda ne kadar güvenli? Onuda geçtim o lastikler kaç km/s hıza ne kadar güvenli bir şekilde dayanır? Eee arkada açılan paraşütte yok.
Yapmayın arkadaşlar modifeyinin de limitleri ve mantığı vardır. Her bıyık takılandan adam olmaz.
Sonra akşam haberleri "motorlu gençler yarışırken bir otomobile arkadan çarptı", gerisi malum. Bir araç ne maksat için üretildiyse o amaç için ne kapasitede üretildiyse de o kapasite de kullanılmalı.
Kusura bakmayın ama lütfen bu tarz gereksiz ve tehlikeli modifakasyonlara özenmeyelim özendirmeyelim.

pasa216
22 Ekim 2010, 22:25
Hadi 200 km/s hıza çıktıklarını farz edelim, nasıl duruyo bunlar bu süratte giderken. Ben tekerleklerde fren diski falan göremiyorum, ha kampanalı dersen 200 km/s hızda ne kadar güvenli? Onuda geçtim o lastikler kaç km/s hıza ne kadar güvenli bir şekilde dayanır? Eee arkada açılan paraşütte yok.
Yapmayın arkadaşlar modifeyinin de limitleri ve mantığı vardır. Her bıyık takılandan adam olmaz.
Sonra akşam haberleri "motorlu gençler yarışırken bir otomobile arkadan çarptı", gerisi malum. Bir araç ne maksat için üretildiyse o amaç için ne kapasitede üretildiyse de o kapasite de kullanılmalı.
Kusura bakmayın ama lütfen bu tarz gereksiz ve tehlikeli modifakasyonlara özenmeyelim özendirmeyelim.

yook aman ha ben motorumu böyle yapma niyetinde değilim.Dedim ya,düz yola cıkıyolar ve yarısıyolar.Artık nasıl duruyorlar orasını bilemem.egzoza baksanıza hızdan ne hale gelmiş.Devirli gitmekten..

extrem_015
22 Ekim 2010, 22:25
saçmalıktan başka birşey değil :farao: yaptıkları motorlarda çelikle mondial tövbe tövbe allah akıl fikir versin hemde bol bol ....

tigermbz
22 Ekim 2010, 22:28
Hadi 200 km/s hıza çıktıklarını farz edelim

bence etmeyelim :)

Blackeagletr
22 Ekim 2010, 22:29
resimler gözükmüyor bi el atsan :silent:

130'u_gördüm
22 Ekim 2010, 22:39
eyvah beyaa resimlere baktımda bu motorlara eklenmiş 2.3.4. motoru göremedim 200 yapması için :pr:

yada gözlerim nitro nos düğmesi aradı oda yok .

arkadaş diyor piston dişli karbüratör radyatör vs. bu yazdıklarından 5'er adet eklesen o motora 200'ü görmez :farao:

200 basit bir rakam değil o motor saatte 200 kilometre hıza çıksın arkadan parçalarını toplarsı bee o yüzdendir ki :farao:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:36 ----------

göremeyenler için resim atayım da kafanızda olağan üstü makineler canlanmasın :)

http://img26.imageshack.us/img26/8239/resim961194523.jpg

cakob
22 Ekim 2010, 22:44
yav yapmayın etmeyin 200 km nedemek ben bile fazer la 200 km ulaştığım zamanlar oldu çenemi deponun içine sokuyodum nerdeyse bunların ne ön camı var ne rüzgarı yarabilcek grenajları var o bisiklet lastikleri 1 çakıl taşı ile yerden kesilir .bu motosikletler fantezi motosikleti o çartur çutur çıkardığı sesleriyle millete illallah ettirirken sahibini keyiften havalara uçuran motosikletletler gibin çanakkaleye görün apaçiler o kadar keyifle kullanıyolar ki zaten bunların keyfi böyle çıkar özenti gibi benim motor da 200 görüyo demek için değil.la bunların ön freni de yok yeni gördüm 130 u gördüm kardeş sağolsun bunlar nasıl duruyor 200 le giderken ilerde bişey görse 1 km de anca durur

kanucan
22 Ekim 2010, 22:44
Yürü be arkadaşım tek rakibin THY. :)

draggy
22 Ekim 2010, 22:46
eyvah beyaa resimlere baktımda bu motorlara eklenmiş 2.3.4. motoru göremedim 200 yapması için :pr:

yada gözlerim nitro nos düğmesi aradı oda yok .

arkadaş diyor piston dişli karbüratör radyatör vs. bu yazdıklarından 5'er adet eklesen o motora 200'ü görmez :farao:

200 basit bir rakam değil o motor saatte 200 kilometre hıza çıksın arkadan parçalarını toplarsı bee o yüzdendir ki :farao:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:36 ----------

göremeyenler için resim atayım da kafanızda olağan üstü makineler canlanmasın :)

http://img26.imageshack.us/img26/8239/resim961194523.jpg

Nick güzelmiş :)

Şenonar
22 Ekim 2010, 22:49
Şimdi kimse polemiğe girmesin ben burda bu arkadaşlarıda savunmiyacam ama Bilip bilmeden Yorum yapan arkadaşlar kusura bakmayında bildiğiniz şeyler hakkında konuşun !!!

Bu motor modifiye işini bizim buradada çok yaparlar. Evet yapıncada gidiyor motorları
Mondial in motoruna arkadaşım 150 lik yaptılar dişlilerini değiştirdiler jantları 18 iken 16 tel jant dizdirip taktı motorun amortisörleri kestiler ufacık oldu karburatörü değiştirdiler kısaca dünyası değişti.
Üstüne yatıp kullanıyorlar motor 165km hıza çıkıyor.Sakıncalımı evet sakıncalı.
Geçtiğimiz haziran 18 inde arkadaşım o motorla yarışırken düşüp rahmetli oldu :pr:

Yapılamiyacak birşey yoktur herşey yapılır!
Ne demişler herşey önce hayal etmekle başlar :wiinkk:

Dediğim gibi bizimkiler 150 cc yapıp 165km hıza çıkartıyorlarsa bu arkadaşların 200 cc yapıp 200 km hıza ulaştırması gayet normal !!
Bilen bilir ;)
Kulaktan dolma bilgilerlede gelip burda konuşmayın !!

130'u_gördüm
22 Ekim 2010, 22:57
Nick güzelmiş :)

konuyu dağıtmayalım da :mrgreen: herkes nickime hayran lanet olsun :)

kızlar windy'me farumcular nikime hasta :cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

motorların teknik bilgisine sahip değilim modifiyedende anlamam ama mantıklı olanla mantıklı olmayanı ayırt edebiliyorum ''200 km hıza cok rahat ulaşıyor '' rahat ulaşıyor bide o zaman zorlayarak 220-230 da görmesi lazım

gs500inanc
22 Ekim 2010, 22:59
konuyu dağıtmayalım da :mrgreen: herkes nickime hayran lanet olsun :)

kızlar windy'me farumcular nikime hasta :cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

motorların teknik bilgisine sahip değilim modifiyedende anlamam ama mantıklı olanla mantıklı olmayanı ayırt edebiliyorum ''200 km hıza cok rahat ulaşıyor '' rahat ulaşıyor bide o zaman zorlayarak 220-230 da görmesi lazım

130'u_gördüm sen hiç güneşi gördün mü :::)))

tigermbz
22 Ekim 2010, 23:03
Şimdi kimse polemiğe girmesin ben burda bu arkadaşlarıda savunmiyacam ama Bilip bilmeden Yorum yapan arkadaşlar kusura bakmayında bildiğiniz şeyler hakkında konuşun !!!
........

ben birazcık biliyorum, izin verirsen konuşayım
200 kmh hız için sanırım enaz 40 hp lik bir güç gerekir
200 cc tek silindir 4 zamanlı bir motoru karbüratör memesiyle oynayarak mı bu güce çıkarıyor bu arkadaşlar?
bu motorlar dakikada maksimum 10 bin devir çevirirler. şanzıman değişimi olmadığına göre devir sayısı yaklaşık 2 katına çıkıyor olmalı ki bu da dakikada 20 bin devir demek
formüla 1 teknolojsinden bahsediyoruz elbette
tabi dişliyle oynuyorlardı değil mi ozaman krankın daha fazla devir çevirmesine gerek yok, devir sayısı aynı kalsın
ön dişlideki diş sayısını 2 katına çıkarırsak olur bu iş
bunun için gerekli torku sağlama yönetmi ise yine çok basit, karbüratör memesini büyütüyoruz

ilk motorum çin malıydı, ibresinin 190 gösterdiğini bilirim ama daha güvenilir bir ibreyler 135 kmh ölçmüştük aynı hızı :)

130'u_gördüm
22 Ekim 2010, 23:11
200 cc tek silindir 4 zamanlı bir motoru karbüratör memesiyle oynayarak mı bu güce çıkarıyor bu arkadaşlar?
bu motorlar dakikada maksimum 10 bin devir çevirirler. şanzıman değişimi olmadığına göre devir sayısı yaklaşık 2 katına çıkıyor olmalı ki bu da dakikada 20 bin devir demek
tabi dişliyle oynuyorlardı değil mi ozaman krankın daha fazla devir çevirmesine gerek yok, devir sayısı aynı kalsın
bunun için gerekli torku sağlama yönetmi ise yine çok basit, karbüratör memesini büyütüyoruz

ilk motorum çin malıydı, ibresinin 190 gösterdiğini bilirim ama daha güvenilir bir ibreyler 135 kmh ölçmüştük aynı hızı :)

tam ben yazıcaktım dostum önce davranmışsın :wiinkk:

iptaluyelik02
22 Ekim 2010, 23:13
mobylette ile 145 yapılıyorsa,farklı silindir ve kapaklı mondialle yapılmaması için bir sebeb gösterebilir misiniz?

http://www.akilli.tv/video/232728/Mobilet-Net-145-Yapiyor.aspx

Jubaa
22 Ekim 2010, 23:15

O motoru yapan muhendisler salak zaten daha hizli yapmiyolar motoru daha cok satilcagini bile bile.

130'u_gördüm
22 Ekim 2010, 23:15
bu motordan satın alıp yeni nickimle gelicem

200'ü_rahat_gördüm :queen:

Şenonar
22 Ekim 2010, 23:19

Peki bu kadar şeyi biliyorsun
Hafif olan şey daha çabuk hızlanırmı hızlanır.
Bak sende diyorsun dişli ile oynama doğru dişli ayarları ile motor açtıkça açar bunuda biliyorsun.
Karburatör memesiyle oynadıkları yok Genelde 200 lük karburatör takıyorlar
Daha rahat benzin gelsin diye ee daha çok benzini yakmak için daha çok hava lazım bu arkadaşlar hava filtresinide söküyorlar.

Neyse bunlarıda geçtim hadi şimdi bilindik konulara gelelim
Rx 135 iki zamanlı olabilir ama sonuçta 160 km hızlara çıkıyor.
yarış için çift silindir mobiletler var onlarda 160 km hızlara çıkıyor.
Bunlar için 40 bg güce gerek yok.
herşey ortada burada birbirimizi g...t etmeye gerek yok burada bunları okuyupta yazmayan çok insan var herkez bu modifiye sonucu herşeyin olacağını biliyor. Tartışmaya gerek yok..

mmucit
22 Ekim 2010, 23:19
Benim teknik bilgim fazla yok ama 200 yaptırırlar gibi geliyor.

Adamlar agırlık olmasın diye freni bile sökmüşler. :mrgreen:

Akıllı işi değil bunları kullanmak.

tigermbz
22 Ekim 2010, 23:20
mobylette ile 145 yapılıyorsa,farklı silindir ve kapaklı mondialle yapılmaması için bir sebeb gösterebilir misiniz?

http://www.akilli.tv/video/232728/Mobilet-Net-145-Yapiyor.aspx

mobylette ler 2 zamanlıdır ve çok yüksek devir çevirebilme özellikleri var
gerçi benim gördüğüm en hızlı mobilet 120 kmh yapabiliyordu.

öte yandan her hızın atalet değeri farklıdır
100 cc 10 hp bir motosiklet ile 100 kmh hızı rahatlıkla yapabilirsiniz
ama 200 kmh için yaklaşık 400 cc 2 silindir 40-50 hp lik bir makina lazım
300 kmh içinse yaklaşık 800cc ve 4 silindir olmalı.
yani doğrusal bir orantı yok ortada :wiinkk:

MkD
22 Ekim 2010, 23:23
farla freni çıkarıp hemen deniyorum

extrem_015
22 Ekim 2010, 23:24
mobylette ler 2 zamanlıdır ve çok yüksek devir çevirebilme özellikleri var
gerçi benim gördüğüm en hızlı mobilet 120 kmh yapabiliyordu.

öte yandan her hızın atalet değeri farklıdır
100 cc 10 hp bir motosiklet ile 100 kmh hızı rahatlıkla yapabilirsiniz
ama 200 kmh için yaklaşık 400 cc 2 silindir 40-50 hp lik bir makina lazım
300 kmh içinse yaklaşık 800cc ve 4 silindir olmalı.
yani doğrusal bir orantı yok ortada :wiinkk:

bu nasıl 120 mi 180 mi _? :queen:http://www.youtube.com/watch?v=YzKu-5xvk9Y

Şenonar
22 Ekim 2010, 23:30
Şu düz mantık'tan kulaktan dolma bilgilerden vaz geçin artık.
İmkansız diye bir şey yok yapılınca herşey olur!
Yok o 2 zamanlıda şöyle olmaz böyle olur.
Yok ordan birisi demiş adamlar ozaman neden daha hızlı yapmamış.
Ozaman fabrikalara da söyliyelim performance hava filtresi üretmesin fabrika normal filtre takmış
Çelik piston ürelilmesin fabrika normal piston takmış.
aman aman kısa yay takmıyalım fabrika daha uzun bir yay takmış :pr:

Neyi hala tartışıyoruzki bu adamlar gözünüzün önünde o motora 300 de yaptırsa siz hala fizik kurallarıyla yaşayın .Bazı şeyler vardır fizik kuralları bile çözemez :wiinkk:
Daha fazla konuşmiyacam harbiden asabım bozuldu çok saçma yorumlar atılıyor!!

rman
22 Ekim 2010, 23:40
Bu 200 cc lik 200 yapan motor ile fazerimla beraber yanyana 200 yapalim herkez sait olsun motoru yakarim oracikta. Yahu hala coluk cocukla tartisiyorsunuz arkadaslar o sasi ile 200 gidermi o motosiklet. Birakin 2 zamanli mobilet su kadar yapar, bunu 200 cc yapar karb. degistirip far fren söktükten sonra 200 yaptiririm muhabbetlerini. Kuyuya atilan taslari cikarmaya calismayin , birakin 300 de yapar o motorlar yapsinlar. Orasini burasini söküpp uctugunu zannedip patlayan cocuklarla dolu mobesse kameralari. Millete kötü örnek olmayalim lütfen... Rica ediyorum.

cienfuegos
22 Ekim 2010, 23:57
Motosiklette hız göstergesi yok belki 200 biraz abartma olabilir. Açıkçası şaşırdım. O parayı o kadar parçasını değiştirmeye harcayacağıma biraz elimde tutar yüksek cc li birşey alırdım, motosikletin hız limitleri çerçevesinde üretiliyor parçaları, o hızda bi tümseğe girse bi tarafı kırılabilir.

Bilgilendirdiğin için teşekkürler..

Yürü be arkadaşım tek rakibin THY. :)

Kanucan senin yüzünden bir süre bilgisayarımın ekranında böcek var sandım:)

Şenonar
22 Ekim 2010, 23:59
Bu 200 cc lik 200 yapan motor ile fazerimla beraber yanyana 200 yapalim herkez sait olsun motoru yakarim oracikta. Yahu hala coluk cocukla tartisiyorsunuz arkadaslar o sasi ile 200 gidermi o motosiklet. Birakin 2 zamanli mobilet su kadar yapar, bunu 200 cc yapar karb. degistirip far fren söktükten sonra 200 yaptiririm muhabbetlerini. Kuyuya atilan taslari cikarmaya calismayin , birakin 300 de yapar o motorlar yapsinlar. Orasini burasini söküpp uctugunu zannedip patlayan cocuklarla dolu mobesse kameralari. Millete kötü örnek olmayalim lütfen... Rica ediyorum.

Sen kuyuya atılan taşlar için Gidip itfaiye'yi çağır kolunu yorma onlar çıkarsın :cat: Kafanıda yorma nasıl o taş çıkartılır diye :cat: hiç düşünme zaten çıkartıcak birileri vardır.

acayüp
23 Ekim 2010, 00:03
O ne olduğu belli olmayan lastikle ve ön fren olmadan nasıl duruluyor ?

Birde bu motorlarla geceleri yarışıyorsa neden far yok ?

Yani 20 km daha fazla yapmak için bu çaba bu gayret bu ölme merakı nedir anlamak mümkün değil. Sonra memlekette insan hayatı çok ucuz. Ne ucuzu ölmek için para harcanıyor ya daha beter

Jubaa
23 Ekim 2010, 00:06
Şu düz mantık'tan kulaktan dolma bilgilerden vaz geçin artık.
İmkansız diye bir şey yok yapılınca herşey olur!
Yok o 2 zamanlıda şöyle olmaz böyle olur.
Yok ordan birisi demiş adamlar ozaman neden daha hızlı yapmamış.
Ozaman fabrikalara da söyliyelim performance hava filtresi üretmesin fabrika normal filtre takmış
Çelik piston ürelilmesin fabrika normal piston takmış.
aman aman kısa yay takmıyalım fabrika daha uzun bir yay takmış :pr:

Neyi hala tartışıyoruzki bu adamlar gözünüzün önünde o motora 300 de yaptırsa siz hala fizik kurallarıyla yaşayın .Bazı şeyler vardır fizik kuralları bile çözemez :wiinkk:
Daha fazla konuşmiyacam harbiden asabım bozuldu çok saçma yorumlar atılıyor!!

Bu motorlari yapan adamlardan akilliyim diyosun yani.
Fren sokmek aptallik!:pr:
Bunun bana akil kari hicbiseyini gosteremezsin.
Nasil duruyor bu motorlar?

Kendi olurse olsun gram umrumda degil hatta keske olseler dogal seleksiyon gerceklesmis olur ve yeni gelen nesil daha akilli olur.
Ama kazara saga sola bi yere patlar baskasina zarar verir yada motorcularin adi serseriye cikar ben buna karsiyim iste arkadas.

Insallah patlarlar ya baska hicbisey demiyorum akilli adamlar hayatta kalsin ulkenin akilli nufus orani artar.

Şenonar
23 Ekim 2010, 00:15
Bu motorlari yapan adamlardan akilliyim diyosun yani.
Fren sokmek aptallik!:pr:
Bunun bana akil kari hicbiseyini gosteremezsin.
Nasil duruyor bu motorlar?

Kendi olurse olsun gram umrumda degil hatta keske olseler dogal seleksiyon gerceklesmis olur ve yeni gelen nesil daha akilli olur.
Ama kazara saga sola bi yere patlar baskasina zarar verir yada motorcularin adi serseriye cikar ben buna karsiyim iste arkadas.

Insallah patlarlar ya baska hicbisey demiyorum akilli adamlar hayatta kalsin ulkenin akilli nufus orani artar.

İşte yorumların hepsini okumadan yorum yaparsan böyle eksik kalırsın :wiinkk:
Benim ilk yorumumda arkadaşımın böyle bir motoru vardı ve kaza yapıp rahmetli oldu demiştim.
Ve siz hala anlamak istemiyorsunuz burada Yapılabilirliği tartışıyoruz
Freni sökmesi vs beni ilgilendirmez biz 200cc bir motor 200 km yaparmı bunu tartışıyoruz ama haklısın salataya maydonoz'da gerek :cat:

concorde787
23 Ekim 2010, 00:31
bak kardeş , motor hacmin 200 cc diyorsun .ama kaç hp olduğunu söylemiyorsun. fizik kuralları kesindir .ve değişmez bana deki 200 cc vankel motoru ile 50 hp güç ürettim ve 200 km saat yaptım dersin .inanırım .amaa 200 cc otto çevrimine göre yapılmış turbo beslem yok ,süpercharger yok (bunları motorsiklet motoruna uydurmak biraz maliyetlidir) tuuttum bundan 30 hp aldım dersen işte bu zor .yukarıdaki bir arkadaşın dediği doğru. ortalama 170kglık bir kütleyi 200 km saate ulaştırmak istersen en az 40 hp şart.... ha sen bunu kadranda 200 km yi gösteriyorum dersen bunu mobiletin kadarnında bile yaptırabilirsin.....

Mengu16
23 Ekim 2010, 00:33
Bisikletle 50 km ustu hizlarda giderken (72 yaptim yokus asagi :P)
yoldaki cukurlarin kasislerin 18 vites ucuz bir dag bisikletinin sasesini nasil catirdattigini bildigim icin
bu motosikletlerin 200km gibi hizlarda saglam kalmasi imkansiz diye dusunuyorum.
Hiza gore yoldan araclara binen yuk degisir orta halli yeni sayilacak bir arabada
140 la gecince fazla sarsmayan kasisten 180 le gecince araba havalara ucuyosa
bu ucuz cin motorlarinin 200km hizda dagilmamasi imkansiz.

Osbourne
23 Ekim 2010, 00:39
Yazık.....

Jubaa
23 Ekim 2010, 00:39
İşte yorumların hepsini okumadan yorum yaparsan böyle eksik kalırsın :wiinkk:
Benim ilk yorumumda arkadaşımın böyle bir motoru vardı ve kaza yapıp rahmetli oldu demiştim.
Ve siz hala anlamak istemiyorsunuz burada Yapılabilirliği tartışıyoruz
Freni sökmesi vs beni ilgilendirmez biz 200cc bir motor 200 km yaparmı bunu tartışıyoruz ama haklısın salataya maydonoz'da gerek :cat:

Valla o yorumu okudum da 200cc nin 200km gormesi kadar inandirici geldi.:pr:
Dostum bu yapilabilirlik icine durmak girmiyor mu yani o hizi o motorla gorunce omrunun sonuna kadar oyle patates kizarmasi seklinde motorun ustunde mi gidiyosun.Durman gerekmiyor yani 200 gordum yeter diyosun?

osmaniyeli
23 Ekim 2010, 00:42
durun az bekleyin mısır patlatıp geliyorum . yorumları okumak çok zevkli:P

ben alırmıyım almam. bunla araba sollayamam ben. araba sollamaktan çok stressle gezerim. ha bi de polis anında bağlar zaten motoru öyle görünce

yapar mı o incecik lastiklerle ve o kadar inik motorla 200 olmasa da 170 yapar. motor da 20 beygire yakındır. ama günlük hayatta kullanılmaz yani sonuçta

Şenonar
23 Ekim 2010, 00:50
Valla o yorumu okudum da 200cc nin 200km gormesi kadar inandirici geldi.:pr:
Dostum bu yapilabilirlik icine durmak girmiyor mu yani o hizi o motorla gorunce omrunun sonuna kadar oyle patates kizarmasi seklinde motorun ustunde mi gidiyosun.Durman gerekmiyor yani 200 gordum yeter diyosun?

Ölen bir insanı burada etiket etmeme gerek yok ama sana özelden foto atıcam :cat:
Bugatti veyron da 407 km hıza ulaşıyor sürekli o hızdamı gidiyorsun hayır adamlar üretmiş ama.

Neyse şöyle bir söz var .
Etme cahille muhabbet küstürürsün silme g..... cama kestirirsin

Sen hala burda benim o motorcuları savunduğumu mu zannediyorsun ben adamların o motorun üstüne yatmasını mı savunuyorum benim savunduğum şey burda 200 cc lik bir motora yaptırılan hız neyse ya uzatmaya gerek yok.
Modifiye nin anlamını biliyorsundur umarım bilmiyorsanda öğren derinlemesine bir araştırma yapki öğren bakalım modifiye sonucu hangi araçlar neler yapıyor:cat:

osmaniyeli
23 Ekim 2010, 00:53
Ölen bir insanı burada etiket etmeme gerek yok ama sana özelden foto atıcam :cat:
Bugatti veyron da 407 km hıza ulaşıyor sürekli o hızdamı gidiyorsun hayır adamlar üretmiş ama.

Neyse şöyle bir söz var .
Etme cahille muhabbet küstürürsün silme g..... cama kestirirsin

Sen hala burda benim o motorcuları savunduğumu mu zannediyorsun ben adamların o motorun üstüne yatmasını mı savunuyorum benim savunduğum şey burda 200 cc lik bir motora yaptırılan hız neyse ya uzatmaya gerek yok.
Modifiye nin anlamını biliyorsundur umarım bilmiyorsanda öğren derinlemesine bir araştırma yapki öğren bakalım modifiye sonucu hangi araçlar neler yapıyor:cat:
Bahadır atasözü güzel:mrgreen:
Jubaa sen de bi patlat atasözü:P

concorde787
23 Ekim 2010, 00:59
bugatti 407 km ye 1000 hp de ulaşıyor ama..

acayüp
23 Ekim 2010, 01:03
Konu çok acemice olmuş.
Birşey kanıtlama idaası varsa motorun teknik özellikleri açıkca yazılır. Beygiri belgelenir (dinamo vs ile) yaptığı hız belgelenir (başka araç dan video fln ) konu açılır..
Bu sadece idaa kısmı için. Tabikide tepkiler yine olucaktır.
Motora biniyorsanız otomatik olarak sorumluluğunuz doğuyor.
Hemde tüm motosiklet kullanıcılarına karşı bir sorumluluk bu (bence)
Ben burada full koruma tüm trafik kurallarına dikkat ederek insanların motosiklete sempati duyması çabası ile her fırsatta mümkün olduğunca yayalara ve hatta araçlara yol vermeye çalışarak. Trafikte kimseyi taciz etmeden kimseyle takışmadan motosikletimi kullanmaya çalışırken.....
Birisi motorun üzerine yatmış deli gibi gidiyor. Akşam tv de seyredilince herkesin motosiklete karşı bakışı olduğundan daha kötü bir noktaya geliyor. İnsanlar o görüntüleri görünce hakkınızda ne düşünüyor sanıyorsunuz. (sözüm yapanlara)

İşte tüm yazdıklarımdan ve yazmadıklarımdan kaynaklı benim bireysel çabalarımı boşa çıkaran hiç kimseye HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Buradan bir hakkım doğduğuna inanıyor ve serserilik yaparken ölen motorculara hakkımı helal etmiyorum.

Konuyla ne alakası var diyenler olabilir. Alaka şuki genelde tv de gördüğümüz motolar resimdeki eşgallere çok uygun oluyor.

osmaniyeli
23 Ekim 2010, 01:05
Konu çok acemice olmuş.
Birşey kanıtlama idaası varsa motorun teknik özellikleri açıkca yazılır. Beygiri belgelenir (dinamo vs ile) yaptığı hız belgelenir (başka araç dan video fln ) konu açılır..
Bu sadece idaa kısmı için. Tabikide tepkiler yine olucaktır.
Motora biniyorsanız otomatik olarak sorumluluğunuz doğuyor.
Hemde tüm motosiklet kullanıcılarına karşı bir sorumluluk bu (bence)
Ben burada full koruma tüm trafik kurallarına dikkat ederek insanların motosiklete sempati duyması çabası ile her fırsatta mümkün olduğunca yayalara ve hatta araçlara yol vermeye çalışarak. Trafikte kimseyi taciz etmeden kimseyle takışmadan motosikletimi kullanmaya çalışırken.....
Birisi motorun üzerine yatmış deli gibi gidiyor. Akşam tv de seyredilince herkesin motosiklete karşı bakışı olduğundan daha kötü bir noktaya geliyor. İnsanlar o görüntüleri görünce hakkınızda ne düşünüyor sanıyorsunuz. (sözüm yapanlara)

İşte tüm yazdıklarımdan ve yazmadıklarımdan kaynaklı benim bireysel çabalarımı boşa çıkaran hiç kimseye HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Buradan bir hakkım doğduğuna inanıyor ve serserilik yaparken ölen motorculara hakkımı helal etmiyorum.

Konuyla ne alakası var diyenler olabilir. Alaka şuki genelde tv de gördüğümüz motolar resimdeki eşgallere çok uygun oluyor.
katılıyorum
tabi yani alırsın bir gps li telefon çekersin videoyu koyarsın buraya. böyle komikçe iddia olmuyor. yapamaz demiyorum ama sonuçta iddia ederken desteğini de yanına almak lazım

Şenonar
23 Ekim 2010, 01:05
bugatti 407 km ye 1000 hp de ulaşıyor ama..

Off be bilader nereden ne çıkartıyosun arkadaş hep üstüne yatıp mı dolaşıcak diye sormuş bende onu örnek verdim bugatti de o hızda anca 15 dakika gidebiliyor çünkü hem yakıtı bitiyor hemde lastikleri daha fazla hızı kaldırmıyor :cat:

neyse uykum geldi bu gece polemik yaratmak kolay ama bilinçli yaratılan polemik zevkli oluyor diğerleri harbiden çok SIKICI.!!!

huska
23 Ekim 2010, 01:18
birde turbo felan filan takılıyormuş ozaman daha iyi uzuyormuş doğrumu acaba:silent:??:cherry:

cihan_kavsak
23 Ekim 2010, 01:23
bugatti veyron o hızda 15 dk. dayanamaz bence