PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet hakkında yardım edebilir misiniz?

pasa216
21 Ekim 2010, 22:06
Arkadaşlar daha önce bu sorum hakkında konu açtım gibime geliyordu ama aradım bulamadım.O yüzden açtıysam tekrar,açmadıysam şimdi açıyorum :) eğer daha önce aynı konuyu açmışsam herkesten özür dilerim ama bilgilere ulasamadım.
şimdi;

01.10.1992 doğumluyum.Ve ehliyet almak için kursa başvurdum.(B ve A2 ehliyetleri için)Toplam 700 tl fiyat verdiler.600 e indirdik.ama bu sadece KURS ücreti.diğer ücretlerle 1000 tl ye malolur dediler.Bende nelere nasıl para verceğimi bilmiyorum.Mesela kalan 400 tl yi ben nerelere vereceğim?bide adam dedi ki ilk sınava girersin ondan sonra dğerine girersin dedi.Anlayamadım bunu,18 aralıktaki sınava girecektim,adam iki sınavdan bashsetti.Mesela ben 18 aralıkta hangi sınava gireceğim?
1.mesela önce b için girersek a2 sınavına ne zaman gireceğim?

2.Sınava girdik diyelim (ikisine birden) yazılı sınavdan kaç gün sonra direksiyon sınavı olur ve ortalama 18 aralıktan itibaren,ehliyeti elime almam kaç gün sürer?(gerekli belgeler cıkınca,en kısa sürede yapmaya calısacağım ona göre bir tarih söylerseniz daha iyi olur.Mesela kimisi gidip ehliyetini teslim almıyor vs vs gibi)

3.Sizce 600 tl B ve A2 için sadece kurs ücreti iyi mi?

4.Ve tüm bunları toparlarsak;

kısaca ehliyet alırken,sınav öncesi ve sonrası,nereye ne kadar para yatırılıcağı,ne tür işlemler yapılacağını (Ehliyetle trafiğe çıkabilme yetkim olana dek) ayrıntılı olarak bana anlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.:cat:

alosyi
21 Ekim 2010, 22:18
ben yakın zamanda a2 aldım 150 kurs 40 yazılı 50 direksiyon 78 maliye 62 trafik toplamda 380 papel ödedim.bir arkadaş başka kursa 100 papele yazılmış onunki 330 gelecek kursunki pazarlık işi yani.
b + a2 bin lirayı geçtiğini biliyorum

ertanos
21 Ekim 2010, 22:35
Arkadaşlar daha önce bu sorum hakkında konu açtım gibime geliyordu ama aradım bulamadım.O yüzden açtıysam tekrar,açmadıysam şimdi açıyorum :) eğer daha önce aynı konuyu açmışsam herkesten özür dilerim ama bilgilere ulasamadım.
şimdi;

01.10.1992 doğumluyum.Ve ehliyet almak için kursa başvurdum.(B ve A2 ehliyetleri için)Toplam 700 tl fiyat verdiler.600 e indirdik.ama bu sadece KURS ücreti.diğer ücretlerle 1000 tl ye malolur dediler.Bende nelere nasıl para verceğimi bilmiyorum.Mesela kalan 400 tl yi ben nerelere vereceğim?bide adam dedi ki ilk sınava girersin ondan sonra dğerine girersin dedi.Anlayamadım bunu,18 aralıktaki sınava girecektim,adam iki sınavdan bashsetti.Mesela ben 18 aralıkta hangi sınava gireceğim?
1.mesela önce b için girersek a2 sınavına ne zaman gireceğim?

2.Sınava girdik diyelim (ikisine birden) yazılı sınavdan kaç gün sonra direksiyon sınavı olur ve ortalama 18 aralıktan itibaren,ehliyeti elime almam kaç gün sürer?(gerekli belgeler cıkınca,en kısa sürede yapmaya calısacağım ona göre bir tarih söylerseniz daha iyi olur.Mesela kimisi gidip ehliyetini teslim almıyor vs vs gibi)

3.Sizce 600 tl B ve A2 için sadece kurs ücreti iyi mi?

4.Ve tüm bunları toparlarsak;

kısaca ehliyet alırken,sınav öncesi ve sonrası,nereye ne kadar para yatırılıcağı,ne tür işlemler yapılacağını (Ehliyetle trafiğe çıkabilme yetkim olana dek) ayrıntılı olarak bana anlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.:cat:

A2 kurs ücretleri ortalama 150-200 lira piyasada senin 600'den düşersek 400-450 lira b ehliyeti için biraz pahalı geldi bana ama tam bilmiyorum tabi onun piyasasını.

1. ilk önce yani 18 aralık demişsin sınav tarihine o zaman b'nin sınavına girersin. motor, ilk yardım ve trafik. Bunları verdikten sonra 3-4 hafta sonra direksiyon sınavı olur.

2. Bir sonraki sınav döneminde a2 için yalnız motor sınavına girersin. ve ardından 3-4 hafta sonrada direksiyon sınavına.

3. Bütün bunları verdikten sonra ilçe trafiğe gidip ehliyetini alırsın.

4. Ehliyeti tek seferde almanı tavsiye ederim. Yani b ehliyeti hakedip gidip hemen çıkarırsan sonra a2 içinde aynı dosyayı tekrardan hazırlaman gerekicek ve ayrıca ehliyet kart ücreti tabiki. bunları yapmamak adına tek seferde çıkar.

yapacağın masraflar ise sadece yazılı sınavlar için 50'şer lira sınav harcı, ehliyet kart ücreti 62 lira, a2 ehliyet harcı maliyeye 78 lira, b'nin maliye harcını bilmiyorum o yatacak ve artı 3-5 ıvır zıvır parası.

Kabataslak bunlar.

Kolay gelsin.

ayktcnknyr
21 Ekim 2010, 22:42
kardeş bende şu an b + a2 kursuna gidiyorum. yazılırken b+a2 yazıldım b 350 lira ve a2 150 liraya geldi toplam kurs ücretim 500 lira. 40 ar lira sınav ücretleri var. 40 b için, 40 da a a2 için...Ben dedim önce a2 sonra b alsam olmuyom udediler. Dediler zarar edersin ikisini bir arada çıkartmak istiyosan 3 kurs dönemi geçicek yani ben bu 23 ekidmeki b sınavına giricem (önce b ye girmek gerekiyormuş) sonra da sonuçlar açıklancak. a2 ninde sadece ocaktaki motor sınavına gircem onun içinde bi 40 yatırcam. sonra 2 sini birden alabilmek için vergi oalrak yaklaşık ikisi birden 300 lira küsür vercem. trafik şubeye bide şoförler odasıan vercem yani toplam 1000 yada 1050 tl ye gelicek.. varsa başka sorun yantılayabilirim...

pasa216
21 Ekim 2010, 22:44
kardeş bende şu an b + a2 kursuna gidiyorum. yazılırken b+a2 yazıldım b 350 lira ve a2 150 liraya geldi toplam kurs ücretim 500 lira. 40 ar lira sınav ücretleri var. 40 b için, 40 da a a2 için...Ben dedim önce a2 sonra b alsam olmuyom udediler. Dediler zarar edersin ikisini bir arada çıkartmak istiyosan 3 kurs dönemi geçicek yani ben bu 23 ekidmeki b sınavına giricem (önce b ye girmek gerekiyormuş) sonra da sonuçlar açıklancak. a2 ninde sadece ocaktaki motor sınavına gircem onun içinde bi 40 yatırcam. sonra 2 sini birden alabilmek için vergi oalrak yaklaşık ikisi birden 300 lira küsür vercem. trafik şubeye bide şoförler odasıan vercem yani toplam 1000 yada 1050 tl ye gelicek.. varsa başka sorun yantılayabilirim...

işte bende ikisini birlikte cıkarmak istiyorum.Amacım önce B ve sonra A2 cıkarmak değil.İkisini cıkarmak için 18 yasını doldurmayı bekledim zaten.Ama adam ikim sınava girer dedi benim bildiğime göre 1 sınav yetmiyor mu tek sorun o işte :D

ayktcnknyr
21 Ekim 2010, 23:23
yok 2 tane sınav mesela ben şu an 23 ekimdekinegircem b hazır olcak ehliyeti çıkartmıcam sonra da ocaktaki sınava gircem a2 olarak ama onda ilkyardım ve trafik sınavına değil sadece a2 motor sınavına gircem direksiyon sınavına gircem. sonra ikisisin beraber çıkartcam...

pasa216
22 Ekim 2010, 21:42
peki ozaman benimki nasıl olur? Aralık 18 de mesela sınav.ikisini birlikte cıkartmak istiyorum :D

giresunspor
24 Ekim 2010, 03:00
peki ozaman benimki nasıl olur? Aralık 18 de mesela sınav.ikisini birlikte cıkartmak istiyorum :D

ooooooo
ikisi birden ayni anda olmuyo kardes. yazilanlari hicmi okumuyorsun, biraz dikatli okumani tavsiye ederim arkaslar gayet guzel aciklama yapmislar.
:(

methal
24 Ekim 2010, 11:22
ben b ye 650 tl yazıldım her şey içinde a2 ise geçen sene herşey içinde 450 lira verdim