PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum diger Emsalleri Gibi hız Yapamaıyor arkadaşlar Neden Ki????

normancı
21 Ekim 2010, 15:57
Öncelikle Selamın Aleyküm arkladaşlar

bhttp://image5.sahibinden.com/photos/88/16/86/24881686zgn.jpg
benim motorum ramzey Xf 125 diger çinli motosikletlerin birçoguyla aynı motora sahip ama bazıları 100 yapabilirken hatta daha fazlasını yapabilirken benim motorum 70 en sonra gitmiyor neden olabilir ne yapmam gerekir..

--şimdi bazı arkadaşlar diyecek sonuçta 125 lik motor anca bukadar olur diye ama diger motosikletlerde neden olmuyo.. beni biraz tatmin etmesi lagzım motorun...

cesur509
21 Ekim 2010, 16:03
A.s . Motorunuz kaç km de Bakımlarını yaptırıyormusunuz mesela hava filtresini temizletiyormusunuz vs vs, belki rodajı düzgün yapılmamış da olabilir ama rodaj bukadar farkettirirmi bişey diyeniyecem:pale: Benim motorumda çinli 110 km hıza çıkabiliyo ,ama ben rodajında (1000 km) hiç zorlamadım 50 km hızın üzertine çıkmadım:)

normancı
21 Ekim 2010, 16:09
A.s . Motorunuz kaç km de Bakımlarını yaptırıyormusunuz mesela hava filtresini temizletiyormusunuz vs vs, belki rodajı düzgün yapılmamış da olabilir ama rodaj bukadar farkettirirmi bişey diyeniyecem:pale: Benim motorumda çinli 110 km hıza çıkabiliyo ,ama ben rodajında (1000 km) hiç zorlamadım 50 km hızın üzertine çıkmadım:)

arkadaşım ben motoru ikinci el aldıgım için rodajı ilk sahibi nasıl yaptı bilmiyorum ki..
hava filtresi felan da zaten pırıp pırıl tertemiz..

Levsy
21 Ekim 2010, 16:46
Öncelikle sübap ve hava ayarına baktır. Sonrasında rodajın iyi yapılmadığından şüphelenmenin yanısıra, silindir piston ve segmanlara da göz atmak gerekebilir.

motocycleboyreigns
21 Ekim 2010, 16:54
arkadaşım ben motoru ikinci el aldıgım için rodajı ilk sahibi nasıl yaptı bilmiyorum ki..
hava filtresi felan da zaten pırıp pırıl tertemiz..

Zamanında ramzey in çift silindir 125 lik modelini alan herkes çok yavaş 70 i geçmiyor derdi.Sııfındaki diğer motorlara göre daha yavaştır;nedenini bilmiyorum.