PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Sosyal Sorumluluk Projesi...

BerkC
20 Ekim 2010, 22:53
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler..

Ben 9 Eylül Üniversitesinde okuyan bir öğrenciyim. Bölümüme kayıt yaptırdıktan sonra verilen oryantasyon eğitiminde bir sosyal yardımlaşma projesi aklıma geldi ve fikirlerinizi almak istedim.

Okulumuzda Avrupa Birliği destekli bi yapı var. Anladığım ve not aldığım kadarıyla yurt içinde en az 12 kişinin katılımıyla böyle bir projeye başlanabiliyor. Projenin ayrıntıları vs. oraya gönderilip bazı evrak işlerinden sonra kabul edildirse mali destek te sağlayarak bize ön ayak oluyor bi bakıma.

Benim aklıma da şöyle bişey geldi. Öncelikle mesela ege bölgesinin köylerindeki eksikleri belirleyip bu yönde eğitim alıp bu köyleri bilinçlendirebiliriz. Köy köy gezerek mesela köy kahvelerinde basit sunular yapılabilir. Hem bizim için bir gezi niteliğinde olur, hem de ülkenin gelişimi için çorbada bizim de tuzumuz olur. Ayrıca basında da yer bulur ve kamuoyu üzerindeki başıboş(!) imajı silinebilir. Bu projenin konusu çok farklı da olabilir, fikirlere tamamen açığım. Eğer Avrupa Birliğinden onay alabilirsek te çok kesin olmamakla birlikte masraflarımızı da karşılayabilirler. Bu masraflar yemek kalacak yer veya yakıt olabilir. Tabi bunun için yine belli bi sayıyı aşmamız gerekir...

Bunun için bi tarih veremem arkadaşlar. En başta bi motosikletim bile yok :) Yani 1 yıl sonra veya 2 yıl sonra bile olabilir. Açıkçası sadece aklıma gelen bir fikir ve bazı ayrıntıları kesin olarak bile bilmemekteyim. Sadece katılım sağlanır mı veya bunu daha iyi yapabilir miyiz diye fikrinizi almak istedim.

İyi Forumlar...

Levsy
20 Ekim 2010, 22:56
Vay idealist arkadaşım :)
Güzel proje :cat: umarım destekçi bulursun ve gerçekleştirilmesine önayak olursun.

BerkC
20 Ekim 2010, 23:00
Vay idealist arkadaşım :)
Güzel proje :cat: umarım destekçi bulursun ve gerçekleştirilmesine önayak olursun.

Teşekkür ederim :)

eTo1903
20 Ekim 2010, 23:03
Bölgendeki ve okulundaki motosiklet kullanıcılarını ikna edip bu sosyal projeye katılabilirsiniz bu şekilde motosikletcilerinde adını geçirmiş olursunuz

BerkC
20 Ekim 2010, 23:13
Bölgendeki ve okulundaki motosiklet kullanıcılarını ikna edip bu sosyal projeye katılabilirsiniz bu şekilde motosikletcilerinde adını geçirmiş olursunuz

Amacım bu olayı motosikletlerle yapmak zaten. 10 motosiklet belki artçılarla birlikte bi 15 kişi.
Anlatamadıysam affola..:)

eTo1903
20 Ekim 2010, 23:15
af ? estağfurullah

aslına bakarsan böyle sosyal bir projede motosikletçilerin adının geçmesi sanırım bizim camiadaki serseri sözlerini de bir nebze olsun unutturur düşüncesindeyim.