PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklet çalışmıyor ne olmuş olabilir.

TutkuluAcemi
20 Ekim 2010, 21:07
Arkadaşlar benzin yoktu çalıştıramadım. Sonra gittim bidonla aldım geldim ve benzini doldurdum. Çalıştıramıyorum. Marş basıyor ama motor çalışmıyor. Bekledim 1 saat falan yine denedim olmadı. Motor Yamaha 125xt Neden böyle oldu anlamadım. Yardım bölümüne açıcaktım konuyu ama bulamadım(ilk yardım bölümü vardı.) Yardımlarınızı beklerim. Teşekkürler:)

QM50
20 Ekim 2010, 21:11
karbürtörüne pislik gitmiş olabilir. açabilirsen bir bak temizle Bujini kontrol et karbürtöre benzin geldinden emin ol şimdilik aklıma gelenler bunlar

motoseyyah
20 Ekim 2010, 21:37
Büyük ihtimal benzin karbüratöre gitmiyor yada karbüratör tıkalı olabilir.Ayrıca benzin musluğu kapalı olmasın?Bujide yağlanma olabilir,ateşleme yapmayabilir.

Blackeagletr
20 Ekim 2010, 21:38
Karbüratörde sorun olabilir.

Levsy
20 Ekim 2010, 21:40
Depodaki benzin bitene kadar beklememek lazım. Bu durumda depo dibinde birikmiş tortu kir vs tıkanmaya neden olabiliyor. Karbüratör temizliği sorunu halletmezse başka ihtimalleri değerlendirmek lazım.

pasa216
20 Ekim 2010, 22:23
depodan karbüratöre benzn geçişini sağlayan boruyu sök(depodaki tarafını sök ve sökmeden -önce benzin musluğunu kapa.) sonra musluğu aç (motor mümkünse soğukken dene bunu) benzin akıyorsa depoda sorun yoktur.Sonra karbüratörde sorun olabilir.Kesinlikle sen TEMİZLEME.Bilen birine götür ve temizlettir.Yine olmazsa ateşlemesine baktır,bujisinde yağlanma olabilir.

TutkuluAcemi
20 Ekim 2010, 23:38
Hepinize teşekkürler. Yarın büyük ihtimal halledecez.