PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MİCHELIN aldım sonunda

ULTIMATE-BNZ
20 Ekim 2010, 11:56
Evet arkadaşlar yoğun arada kalmalardan sonra tabanı bir boy büyüterek michelin city grip aldım. bir müdded vakit geçmesi içinde bekledim ki sizlere deneyim aktarıyım. rodajınıda tamamlayıp 250 km kadarda üzerinde yol yaptım.

gerçekten sölenildiğğ gibi yol çizgisindeki frenleme ıslak ve kuru performansı anlatıldığı gibi değişti.

fakat burada önemli bir noktaya parmak basmak gerekiyorki; ıslak metal üzerinde ( kanalizasyon kapağı, ızgara, ve feribot tabanı ) kesinlikle ne bot tabanı ne lastik durmuyor tutumuyor. azami dikkat gerktiren bir mevzu. kuru ise sorun yok ıslak ise sorunlu bir mevzu..

bunun dışında hiçbir eksisisni görmedim. hamuru gerçekten çok yumuşak ve tırnak testi yaptığınızda bile hımm dedirtiyor.

kafam karışıkken fikrini söyleyen arkadaşlara tekrar teşekkürler..

kurubuz
20 Ekim 2010, 12:26
Hayırlı olsun. Şu tırnak testi nedir , test sonucunda ne görünce ne sonuca varırsınız bir anlatır mısın ?

Hay.alper.est
20 Ekim 2010, 13:30
hadi hayırlsı olsun

(kanalizasyon kapağı, ızgara, ve feribot tabanı) nylon lastikle çok zevkli oluyor yanlaya yanlaya gidiyorsun :mrgreen: Gerçekten dikkat edilmesi gereken bir yer.

osmaniyeli
20 Ekim 2010, 14:06
Hayırlı olsun. Şu tırnak testi nedir , test sonucunda ne görünce ne sonuca varırsınız bir anlatır mısın ?

tırmak testi tırnağımızı lastiğe batırıyoruz hemen eski şeklini alıyorsa iyi lastik

yani ben bilerek öyle:mrgreen:

Tolme
20 Ekim 2010, 14:27
bende city grip ile metzeller feel free arasında kaldım ,city grip i gidip gördüm nedense gold standart kadar kaliteli gelmedi,sizlerin fikirlerini alabilirmiyim?

jönysf
20 Ekim 2010, 15:50
hayırlı olsun. Güzel havalarda sorunsuz sürüşler dilerim.

kimi
20 Ekim 2010, 15:52
Metal zemin ıslakken çok kaygan oluyor gerçekten bizzat test ettim ben de. :)

ULTIMATE-BNZ
25 Ekim 2010, 17:15
evet hocam tırnak testi aynen benimde bildiğim bu şekilde yine halk dili ama olsun az çok fikir.

michelin kesinlikle tavsdiye ediyorum.

2move
07 Kasım 2010, 17:21
hayırlı olsun kardeşim:)

ULTIMATE-BNZ
08 Kasım 2010, 18:53
hayırlı olsun kardeşim:)

vay sağol brocumm :D

Emrah.ark
08 Kasım 2010, 19:54
Hayırlı uğurlu olsun..Bende cbf'e 2 gün önce mıchelin sporty taktırdım..Gerçekten söyledindiği kadar varmış dedirtiyo:P

Metal zemin ıslakken çok kaygan oluyor gerçekten bizzat test ettim ben de. :)

Bende geçen hafta lastikleri değiştirmeden bi test yapıyım dedim..Gaza basmamla motor önden ben arkadan kaya kaya gittik :mrgreen:

ULTIMATE-BNZ
25 Temmuz 2011, 16:20
büyük geçmiş olsun. kar buz halt etmiş ıslak metalin yanında :D

efe tolga
25 Temmuz 2011, 16:24
En iyisi mişlihelin tebrikler

ozaktasi
25 Temmuz 2011, 16:28
Michelin çok iyi lastik..Bende Kymco Süper8 e yeni taktım..Motorun havası,,esnemesi değişti vallahi...Fısır,,fısır oldu makina...

BiZO
25 Temmuz 2011, 16:52
Bende Yol çizigisinde frenlemede çok ciddi sorunlar yaşıyordum fakat Michelin aldıktan sonra yaklaşık olarak 2500-3000 km kullanıp daha sonra motorsikletimi satmıştım. Arkadaşlarında dediği gibi ıslak metal yüzeylerde vasatın altında kalıyor ama diğer asfalt yolda bugune kadar hiç bir sorun yaşamadım. Sadece ve sadece Sefaköy yan yoldan giderken sağa dik bir yokuş vardır benzinciye gelmeden işte tam o noktada ne yaptıysam bir türlü inmeyi beceremedim gerek ıslak zeminde gerek kuru zeminde her defasında arka lastik bir hayli kayarak caddeye doğru sürüklendim. Tabi bu denemelerimi genelde yolun boş olduğu saatlerde ve bi iki arkadaş daha yanımda varken denedim. Onun dışında Michelin 10 üzerinden 9 alır her türlü.

Atahualpa
25 Temmuz 2011, 17:10
Islak metalin üstünde kayamayacak lastik henüz icad edilmedi arkadaşlar. Metzeler, Michelin, Dunlop, Pirelli de ıslak metalde buz gibi kayar. IRC, Duro ırt zırt da. Lastiğin güzel güle güle kullan