PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asagı tukursem sakal yukarı tukursem bıyık

sapo
20 Ekim 2010, 05:37
Selam arkadaslar

Foruma 1 ay kadar once abone oldum.3 ay kadar once REGAL RAPTOR spider

300 almistim rodaji yaptim yavas tarafindan uzmeden.Tam gaza basma zamani

gelmisti ki bu vibrasyon belasi beni deliye cevirdi artik motora binmek iskence

cekmek ile esit hale geldi aldigim fiyatin neredeyse yarisina sattim.Su anda

motorsuzum ama iki haftaya kadar yeni bir motor almak istiyorum aklimda iki

model var NINJA 250 R ve HONDA NX 400 FALCON .Burda yasadigim ulkede

her ikisininde fiyati ayni ama be uzun yola cikip rahat yolculuk yapmaktan

hoslaniyorum esim ise hiz tutkunu honda alsam hanimin dirdiri bitmeyecek ninja

250 alsam uzun yola ust uste nasil gidecez ben super sport motor kullanmadim

daha once.. simdi biz bu ninja 250 ile uzun yola ciksak hanim ile birbirimize

yapisip kalirmiyiz yada bel fitigi olurmuyuz..Simdi bu ninja larini oven

arkadaslarin yorumlarini alalim bakalim..Birde hem ninja hem falcon kullanan

arkadaslarin yorumlari daha degerli benim icin karar alma acisindan yani..Yardim

edecek olan arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim.

Herkese kazasiz zevkli surusler...

ShowDown
20 Ekim 2010, 08:00
abi bu kanuni uyku sorunu da yaratıyor demekki :P

sapo
20 Ekim 2010, 15:27
abi bu kanuni uyku sorunu da yaratıyor demekki :P

showdown kardesim

1--resimde gordugun fotograf 3 sene once turkiyede cekilmis bir foto
2--senin sabah kahvaltisina kalktigin saatte ben burda ayaklarimi yikayip dislerimi fircalayip yatmaya hazirlaniyorum

Ama yinede usenmeden okudugun icin tesekkur ederim, beni yazdigin cevabi anlamak icin ugrastirdigindan dolayi da kiniyorum seni..

overcloud
20 Ekim 2010, 15:49
uzun yolda ninja ile sıkıntı çekeceğiniz kesin. artçının sırtını yaslayamayacağı bir çanta yada sissy bar olmadığı sürece rahat yolculuk beklemeyin.

bence siz orta yolu bulun, bir naked alın :P hem çanta takar rahat yolculuk yaparsınız hemde hızlı gider dırdırdan kurtulursunuz. :)

gs500inanc
20 Ekim 2010, 15:53
türkiyede falcon olayı bitmiştir.. 3 sene itahal edildi. sesli çalışan bir motor twister ile falconda honda kalitesine uymayan sorunlar ve müşteri şikayetleri çok oldu. kle 500 bakmanı tavsiye ederim falcon yerine.. ninja 250 güzel ama 2 kişi uzun yol için nasıl o9lur bilemem??

htmetin
20 Ekim 2010, 15:54
Şilide de motorlar titreşimli demekki Çinli heryerde Çİnli:) eşinizin hızdan hoşlanması da alışık olduğumuz durumlar değil forum olarak:) Şaka bir yana önerdiğiniz iki motor birbirinden farklı amaçlar için üretilmiş motorlar.. Yani bizde kararsız kaldık:) NX 400 falcon artık üretilmiyor bildiğim kadarı ile oralarda durumu nasıl parça sıkıntısı vamıdır yokmudur. ama Benim tercihim Ninjadan yana olurdu.

Khutuck
20 Ekim 2010, 16:05
Önemli not: İki motoru da kullanmadım, forumlardan ve birebir görüşmelerimden edindiğim izlenimler (gazetecilerin araştırma haberi gibi düşünün :))

Honda NX4 Falcon Türkiye'de çok fazla satılmış bir motor değil. Kullananlarla görüştüğümde her biri farklı bir yerinde (debriyaj, şanzıman, ateşleme vb.) kronik arızası olduğunu iddia etti. Titreşim şikayeti duymadım, enduro ile cross arası bir makine olduğunu söylüyorlar. Oturuş pozisyonu rahat, sadece selesi biraz dar gibi ama rahatsız olacağını zannetmiyorum.

Ninja 250R kullanıcıları makinelerini gayet övüyorlar. Ninja'da çok uzun değilseniz oturma pozisyonu süperspordan çok spor-turinglere yakın, ama tabii NX4 kadar rahat değil. Ninja'nın oturuş pozisyonu benim kullandığım Fazer'a yakın, uzun yolda çok çok rahat değil ama bir SS kadar da rahatsız değil.

sapo
20 Ekim 2010, 16:08
benim alacagim falcon 2011 model uretimi devam ediyor falconlarin ama motor ve araba ureticileri her modeli her ulkeye yollamiyorlar cinli motorlarinda yuksek satis potansiyeli var burada ama satis sonrasi hizmet sifir oglu sifir (cinli motorlar icin ) Ama japon markalari hem satista hem satis sonrasinda mallarinin arkasinda duruyorlar birde eski kurulus olduklari icin servis agi artik oturmus ben henuz honda,yamaha,suzuki,kawasaki sahibi olupta parca konusunda hizmet konusunda problem yasamis biri ile karsilasmadim.

ayrica degerli yorumlariniz icin tesekkurler..

htmetin
20 Ekim 2010, 16:19
"Şililer aslında Türkmüş" diyorlar. Doğrumu bu? Benziyormuyuz birbirimize?

zaferkarizma
20 Ekim 2010, 16:19
tabi bu şilide değilmi?

sapo
20 Ekim 2010, 16:22
"Şililer aslında Türkmüş" diyorlar. Doğrumu bu? Benziyormuyuz birbirimize?

uzaktan yakindan alakasi yok.ayriyeten benzerlikte yok ne fiziksel nede ruhsal olarak.

bikere akil yonunden tur bindiririz bunlara o yeter sadece.benzerlik her yonuyle olmali 3 boyutlu yani

takendy
20 Ekim 2010, 16:39
uzaktan yakindan alakasi yok.ayriyeten benzerlikte yok ne fiziksel nede ruhsal olarak.

bikere akil yonunden tur bindiririz bunlara o yeter sadece.benzerlik her yonuyle olmali 3 boyutlu yani

yahu abi Şili nere bura nere :cyclopsan ,
Dünyanın bitimi Şili :cherry:
İspanyolcayı çok severim ama konuşamam :P

hangi bölgede kaldığınızı bilmiyorum ama gözümde tozlu toprak ve uzun yollar canlandı bu nedenle 500 cc. çift silindir bir Honda'nın işinize yarayacağını düşünüyorum.

volkanix
20 Ekim 2010, 17:00
Kawasaki Ninja 250R 2010 model kullanıyorum
yaklaşık 3-4 ay oldu alalı
motoruma artçı olarak da bindim
artçı hiç zevkli değil
yani şöyle zevkli değil, kısa mesafede tecrübeli bir arkadaşın elinde motor gayet seri ve hızlı kullanıldığında zevkli, zevkin doruğuna ulaştırıyor bence motor
ancak uzun yol için tavsiye etmem, artçının ayakları ağrır bence sırtından ziyade
çünkü çok fazla eğilmiyorsunuz sonuçta süper spor değil sadece spor bir motor
ama ayaklarla dengeyi sağlamaya çalışıyorsunuz en azından ben öyle yapıyordum ve ayaklarım ağrıyordu
tek başına uzun yola gider, giden arkadaşları gördüm ama artçıyla zor olur kanısındayım
diğer motoru bilmiyorum
ayrıca bu yorumları yazan kişi yani ben 3-4 aylık bir motorcu tecrübesiyle yazıyorum
daha önce hiç motorum olmamıştı
saygılar

htmetin
20 Ekim 2010, 17:18

Amerikada okuyan eski okul arkadaşımın başına gelen bir olay var paylaşmak istiyorum.

-Bu arkadaşımın amerikada aynı okuldan bir kız arkadaşı var ama o da dışarıdan gelmiş okumaya amerikaya.. Kız Colombiyalı yani oda Güney amerikadan.. Birgün Bizim arkadaşı evine yemeğe davet etmiş.. Arkadaş "eve bir gittim" diyor; Kız mutfaktan çıkmıyor haralagürele yemek pişiriyormuş.. Çok merak etmiş kıza sormuş "ne yapıyırsun mutfakta? bu kadar zahmete girmene gerek yok" demiş, Kızda "Ülkemin ulusal yemeğinden yapıyorum birazdan hazır olur" demiş bizimkini sofraya yollamış biraz daha süre geçtikten sonra önüne gelen tabakta bizim bildiğimiz melemen varmış. Evet:) öğrencilerin asli yemeği pazar sabahlarının olmazsa olmazı Domatesli, biberli, yumurtalı Melemen.. Adamların ulusal yemeği.. Yemek konusunda elimize su dökemeyecekleri aşikar da, Madencilerini kurtarma konusunda da şilililer uzmanlar galiba. çünkü bizde her gözükte kesin birileri şehit oluyor.

COQ
20 Ekim 2010, 17:46
Silililerden akilliyiz ha.:P

Adamlar tek telafat vermeden, göçük altindan isçileri çikardilar.
Biz kaç aydir, cesetlerini çikaramiyoruz.
Bizim bakan da unutmus, biz olsak 3 günde çikarirdik dedi.
Sonra gazeteciler, önce su ölüleri çikarin bir görelim diye yazinca, bakani bir daha görmedim.:cherry:
Sapo, sen oralarda bir devlet bakani bulursan avare avare dolasan bize yolla.
Bizim o....:)

sapo
20 Ekim 2010, 18:17
Silililerden akilliyiz ha.:P

Adamlar tek telafat vermeden, göçük altindan isçileri çikardilar.
Biz kaç aydir, cesetlerini çikaramiyoruz.
Bizim bakan da unutmus, biz olsak 3 günde çikarirdik dedi.
Sonra gazeteciler, önce su ölüleri çikarin bir görelim diye yazinca, bakani bir daha görmedim.:cherry:
Sapo, sen oralarda bir devlet bakani bulursan avare avare dolasan bize yolla.
Bizim o....:)

arkadaslarim simdi bu madenin ilk isleticisi bir ispanyol firmasi.bunlar madeni ilk isletmeye basladiklarinda butun guvenlik onlemlerini alarak baslamislar ise.ama son isletmecisi ise kapatilmis bir maden olan bu madeni tekrardan ve izinsiz olarak isletmeye baslamis,maden goctukten 12 saat sonra haber verebilmis ancak yetkililere

arti parantez olaraktan da madencileri yerin dibinden cikaranlar ise dunyada en profesyonel olarak petrol kuyulari kazan kanadalilar.

son olarakta bunlarin is yapma kabiliyeti yok bir isi yapmak icin en zor yol hangisi ise o yoldan yapiyorlar nasil baslarlarsa oyle devam ediyorlar bir iyilestirme duzenleme diye birsey yok.. pratik zekadan yoksunlar burada calisma hayati asker ocagindan farksiz kurallar var esneme payi yok

Ramazan Can
20 Ekim 2010, 18:19
uzun yolda ninja ile sıkıntı çekeceğiniz kesin. artçının sırtını yaslayamayacağı bir çanta yada sissy bar olmadığı sürece rahat yolculuk beklemeyin.

bence siz orta yolu bulun, bir naked alın :P hem çanta takar rahat yolculuk yaparsınız hemde hızlı gider dırdırdan kurtulursunuz. :)

:cat::cat::cat::cat:

katılıyorum...

COQ
20 Ekim 2010, 18:31
Neyse, senin derdin için de bir çözüm önerelim.
Madem yenge hizi seviyor, bu iki modelin disina çikmani tavsiye edecegim.
Tabi hizli gidin diye yazmiyorum bunlari.:)

Ben Fazer 600 öneririm.
Hem sportif bir motosiklet.
Ustune binince çok hizli gidiyormussunuz gibi hissedersiniz.:)
Hem iki kisi binmmek bir problem yaratmaz.
Hem de genellikle sorunsuz bir motordur.

http://www.pedeborracha.com/UserFiles/site/fazer600_20070929110713.jpg

htmetin
20 Ekim 2010, 18:45
arkadaslarim simdi bu madenin ilk isleticisi bir ispanyol firmasi.bunlar madeni ilk isletmeye basladiklarinda butun guvenlik onlemlerini alarak baslamislar ise.ama son isletmecisi ise kapatilmis bir maden olan bu madeni tekrardan ve izinsiz olarak isletmeye baslamis,maden goctukten 12 saat sonra haber verebilmis ancak yetkililere

arti parantez olaraktan da madencileri yerin dibinden cikaranlar ise dunyada en profesyonel olarak petrol kuyulari kazan kanadalilar.

son olarakta bunlarin is yapma kabiliyeti yok bir isi yapmak icin en zor yol hangisi ise o yoldan yapiyorlar nasil baslarlarsa oyle devam ediyorlar bir iyilestirme duzenleme diye birsey yok.. pratik zekadan yoksunlar burada calisma hayati asker ocagindan farksiz kurallar var esneme payi yok

Ne sebepten dolayı oradasınız?

sapo
20 Ekim 2010, 19:28
arkadaslar yahu kusura bakmayin bir yardim isteyim dedim konu politikalasti yerin yedi kat dibine gitti,ahret sorulari basgosterdi.bir yardim edin de bende karar alma konusundaki bu ikilemden kurtulayim.

htmettin arkadasim sanada bir cevap vereyim.benim esim burali turkiyede evlendik buraya gelmeden once burayi bana cok ovmustu.bizde heralde duzgun biryerdir dedik geldik buraya.

isin ozu bir insan magarada yasasa benim magaram cok guzel der herkesin kendi yurdu kendine cok guzel gelir.yani bizim ozendigimiz kadar degiller...

eTo1903
20 Ekim 2010, 19:53
Hocam;

Hem seyehat hemde hız istiyorsanız üzerine birazcık da ben karizma eklesem ve aşağıda ki linklere bakmanı rica etsem nasıl olur. Tamam çok hızlı değildir bi hayabusa kadar ama altta kalırda yanı yoktur bence

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-k-1200gt-bmw-k-1200-gt/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-vfr-1200-f-mototal-den-2010-vfr1200-28417450/detay

Emrah.ark
20 Ekim 2010, 21:05
Bende Fazer 600'den yanayım..
Cbf'ten sonra düşündüğüm motosiklet..:P
Bu arada motosiklet fiyatları oradada aynı mı:silent:

Blackeagletr
20 Ekim 2010, 21:18
Hyosung GT 250 Cometlere bakmanızı öneririm. Son hızı ninjadan 30 40 km azdır fakat rahat yolculuk yaparsınız

motoseyyah
20 Ekim 2010, 21:33
Size Yamaha YBR 250 öneririm,tabii cc size yeterli geliyorsa.Ülkemizdekiler Brezilya üretimi,Şili Brezilya'ya komşu ülke... sayılır.
Ben çok memnun kaldım,hem uzak yol ,hem şehiriçi rahatlıkla ve eşinizle birlikte seyahat edebilirsiniz.

Felon
20 Ekim 2010, 21:49
arkadaslar yahu kusura bakmayin bir yardim isteyim dedim konu politikalasti yerin yedi kat dibine gitti,ahret sorulari basgosterdi.bir yardim edin de bende karar alma konusundaki bu ikilemden kurtulayim.

htmettin arkadasim sanada bir cevap vereyim.benim esim burali turkiyede evlendik buraya gelmeden once burayi bana cok ovmustu.bizde heralde duzgun biryerdir dedik geldik buraya.

isin ozu bir insan magarada yasasa benim magaram cok guzel der herkesin kendi yurdu kendine cok guzel gelir.yani bizim ozendigimiz kadar degiller...

insanlar seni kendisine yakın gördü konuşmak 2laflamak istiyorlar bundan sıkılıp daralacağına hoşnut olman gerekli bence. tavırların yanlış hocam.yılanı bile tatlı dille yani:rendeer:

Tolme
20 Ekim 2010, 22:02
bence nx falcon al en azından toton başın uyuşmadan acımadan uzun yola gidebilirsin ,400cc olmasıda bir avantaj 2 kişi bineceksen,enduro tarzı motorlar herzaman rahat olur,ninja ile 2 kişi yol ızdırap olur bel fıtığıda olursun ,kamburda kalabilirsin ayrıca 2kişi super sporta bindiğinde uzaktan motorun üzerinde çiftleşen at sineği gibi görünüyorlar,tabi zevk meselesi :)

ShowDown
20 Ekim 2010, 22:41
showdown kardesim

1--resimde gordugun fotograf 3 sene once turkiyede cekilmis bir foto
2--senin sabah kahvaltisina kalktigin saatte ben burda ayaklarimi yikayip dislerimi fircalayip yatmaya hazirlaniyorum

Ama yinede usenmeden okudugun icin tesekkur ederim, beni yazdigin cevabi anlamak icin ugrastirdigindan dolayi da kiniyorum seni..

kusuruma bakmayın...

McWarnaly
21 Ekim 2010, 01:32
Abi ben ikisinide kullanmadim ancak simdiye kadar sadece super sport kullandim.uzun yolda rahatsiz acikcasi ama benimde tarzin bu.bence sen icinden gelen sesi dinle.bu arada ne yapiyorsun daaaa oralarda?Bizim soja getiren arkadasimiz shili li dir.cok guzel bi yer oldugunu soyluyor.

COQ
21 Ekim 2010, 02:05
Bizim soja getiren arkadasimiz shili li dir.cok guzel bi yer oldugunu soyluyor.

Ne isler çeviriyosun sen?
Sojayla ne isin var?:)

aras1925
21 Ekim 2010, 02:08
valla abi bende sana fz6 fazer diyorum hem bastınmı gider hem 2 kişi çok rahat uzun yol yaparsın.Ancak bütçeden yana sıkıntın yoksa hayallerimdeki motor vfr 800 ü öneririm.

sapo
21 Ekim 2010, 03:57
arkadaslar herkese degerli yorum ve tavsiyelerinden dolayi cok tesekkur ederim

ayrica vermis oldugum cevaplardan dolayi da birilerinin uzmussek affola.hanimi zar zor razi

ettim nx 400 falcon alacagim ybr 250 de guzel motor ama maalesef burada yok..gonul neler istiyor ama bazen ise duygusal yonden yaklasmak gerekiyor
butcemize gore hareket ediyoruz kisacasi..ve son olarakta motor fiyatlari turkiyedeki fiyatlar ile kurusu kurusuna ayni.bizde orta gelirli bir calisan oldugumuza gore yorgana gore davranacaz.gonlumde herzaman transalp var ama boyumu asiyor maalesef..

cevirdigim islere gelince bir dializ merkezinde envanter ve satinalma sorumlusu olarak calisiyorum..yani burada orta gelirli bir kisiyim esim burali sili li..1,5 senedir burada yasiyorum 5 sene daha dururum ondan sonra baglasalar durmam cok seyden yakiniyoruz kendi ulkemizde.. ama memleketimizin bize verdigi nimetler buradan ve dunyanin cogu ulkesinden ozellikle avrupasindan kat be kat fazla.bu olayi suna benzetebiliriz askerlik yapanlar bilir toren yuruyusunu yaparken herkes cok nizami yurudugunu sanir ama ayni gruba soyle uzaktan bir baksa kimin kolu asagida kimin ayagi yanlis hemen gozune carpar .bizde bazen icindeyken farkedemedigimiz seyleri uzaktan bakinca daha iyi anliyoruz iste..

bu konuya cevap veren okuyan herkese en derin tesekkurlerimi sunarim

herkese kazasiz zevkli surusler...

COQ
21 Ekim 2010, 05:12
arkadaslar herkese degerli yorum ve tavsiyelerinden dolayi cok tesekkur ederim

ayrica vermis oldugum cevaplardan dolayi da birilerinin uzmussek affola.hanimi zar zor razi

ettim nx 400 falcon alacagim ybr 250 de guzel motor ama maalesef burada yok..gonul neler istiyor ama bazen ise duygusal yonden yaklasmak gerekiyor
butcemize gore hareket ediyoruz kisacasi..ve son olarakta motor fiyatlari turkiyedeki fiyatlar ile kurusu kurusuna ayni.bizde orta gelirli bir calisan oldugumuza gore yorgana gore davranacaz.gonlumde herzaman transalp var ama boyumu asiyor maalesef..

cevirdigim islere gelince bir dializ merkezinde envanter ve satinalma sorumlusu olarak calisiyorum..yani burada orta gelirli bir kisiyim esim burali sili li..1,5 senedir burada yasiyorum 5 sene daha dururum ondan sonra baglasalar durmam cok seyden yakiniyoruz kendi ulkemizde.. ama memleketimizin bize verdigi nimetler buradan ve dunyanin cogu ulkesinden ozellikle avrupasindan kat be kat fazla.bu olayi suna benzetebiliriz askerlik yapanlar bilir toren yuruyusunu yaparken herkes cok nizami yurudugunu sanir ama ayni gruba soyle uzaktan bir baksa kimin kolu asagida kimin ayagi yanlis hemen gozune carpar .bizde bazen icindeyken farkedemedigimiz seyleri uzaktan bakinca daha iyi anliyoruz iste..

bu konuya cevap veren okuyan herkese en derin tesekkurlerimi sunarim

herkese kazasiz zevkli surusler...

Sapo ne is çeviriyorsun diye sana sormadim ama üstüne alinmissin kusura bakma.
Disaridan bakinca ne gôrdügünle alakali yazdiklarina katiliyorum ama bir nokta var.
Bu senin nasil baktiginla ilgili bir durum.
Kisacasi çok yaniliyorsun.
Ulkemizin bize verdigi nimetler belki Sili'den fazla olabilir ama bunu bütün dünyaya yayarsan komik duruma düsersin.
Ben avrupada yasiyorum.
Hiç de seninle ayni fikirde degilim.
Birak nimeti, bu günkü durumda daha sana 100 sene ömür verecez deseler, yine de Türkiye'ye dönmem.
Senin sansin yaver gitmemis.:)
Yanlis ülke seçmissin.