PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tam sentetik yaglara Bor Power gibi katki maddesi?

McWarnaly
18 Ekim 2010, 23:12
arkadaslar,ustadlar Full sentetik yaglara bor power vb koruyucu maddeler koymak dogrumudur.intermette okuyorum:benzin dizel,mineral sentetik faketmez full koruma saglar faan filan yaziyor.ancak baska bi sitede full sentetik yaglara kesinlikle boyle katki maddeleri konulmamasi yaziyor.Eskiden motul 10-40 yari sentetik kullaniyordum 2000-3000 devir arasi hafif bi ses geliyordu(ekzantrik zinciri diye supheleniyorum ancak emin degilim)sonra dedim en kalitelisinden koyayim motul 300v 15-50 tam sentetik koydum bu ses iyice artti.diyorumki acaba yari sentetikten tam sentetige gecis yuzundenmi yada soguk havada bu yag kalinmi geldi?neyse bu ses beni kil ediyor diyorumki bu sesi kesecek biseyler yapayim ama kafam karisti.
Bu arada uzun oldu sabirla okuyan arkadaslara tesekkurler...

osmaniyeli
18 Ekim 2010, 23:31
otomobillerde full sentetik yağa bor katılıyor çoğu serviste pek bir sorun yok

fakat motosikletlerde statör sargısı şanzıman ve subap gaydları bordan ciddi şekilde etkileniyor çok miktarlarda konursa. motosiklette biraz durum farklı yani

senin motordan gelen sese gelirsek. bir ses duyulmaya başladıktan sonra gittikçe günden güne bu sesin miktarı artar. ilk başlarda hiç duyulmaaz sonra artar sonra uğultuya dönüşür sonrada kırılır yada kitler işte son nokta

yani sen şimdi eski yağı da koysan bu ses gitmeyebilir. yakın zaman da kökten bozulabilir.

McWarnaly
19 Ekim 2010, 00:13
otomobillerde full sentetik yağa bor katılıyor çoğu serviste pek bir sorun yok

fakat motosikletlerde statör sargısı şanzıman ve subap gaydları bordan ciddi şekilde etkileniyor çok miktarlarda konursa. motosiklette biraz durum farklı yani

senin motordan gelen sese gelirsek. bir ses duyulmaya başladıktan sonra gittikçe günden güne bu sesin miktarı artar. ilk başlarda hiç duyulmaaz sonra artar sonra uğultuya dönüşür sonrada kırılır yada kitler işte son nokta

yani sen şimdi eski yağı da koysan bu ses gitmeyebilir. yakın zaman da kökten bozulabilir.

Dostum ilk once bu ses hafif bi sekilde geliyordu sonra icindeki yagin aynisini koydum ses kesildi.sonra zamanla tekrar hafiften duyulmaya basladi 6 ay gecti dedim bu sefer en kalitelisini koyayim,motul 300v koydum ama bu sefer daha cok duyulmaya basladi.motor isininc 3-4 bin devir arasi bi sikirti gibi bisey iste.motora burda dokunturtmam.nisan ayinda memlekete giderken onuda goturcem o zaman detayli olarak baktiricamda bari o zamana kadar ara sira kullanayim diyorum.ama bu ses oldukca hic binesim yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:36 ----------

Bu ekzantrik zinciri gevsemis yada sikilasmis olsa boyle bi ses cikariyor olabilirmi acaba?