PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KGS'li geçiş 50 Lira!

clemenze
18 Ekim 2010, 21:36
KGS'li geçiş 50 Lira!
Tüketiciler Birliği, köprü ve otoyollardan geçişi sağlayan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) kartına 50 TL'den az yükleme yapılmaması zorunluluğunun kaldırılmasını istedi....

Devamı (http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=1041905&title=kgsli-gecis-50-lira)

TORAMAN
19 Ekim 2010, 02:34
Böyle bir dayatma bu fiyat hakikaten akıl alır gibi değil.:silent:

Umarım gerekli düzenlemeler bir an önce yapılır.

TORAMAN
19 Ekim 2010, 15:03
Bir linkte ben vereyim bari oradaki okur yorumlarını okuyalım;

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16070023.asp

draggy
19 Ekim 2010, 15:15
Tamamen palavra... KGS li maxium temassız kartta plaka tanımı yoksa, sadece geçiş ücreti düşer, normali ise 20 TL nin altına düşünce 20 TL yüklemesidir, OGS de 40 TL cihaz ücreti alınır herhalde onunla karıştırıyorlar..

kurubuz
19 Ekim 2010, 15:42
Shell 'den kgs alabilirsiniz , böyle bir zorunluluk yok. Veya benim gibi Garanti bankasından otomatik yüklemeli 6. sınıf kgs alıp " lan acaba kartta para var mıydı ?, bariyer açılacak mı " stresinden de kurtulabilirsiniz. kaç paraya düşünce kaç para yükleneceğine siz karar veriyorsunuz, ya hesaptan yada kredi kartında çekip kgs ye yatırıyor.

dreamdark
19 Ekim 2010, 17:05
Zoraki 50 TL yükleme bedeli büyük haksızlık bence de. Vatandaşı nasıl sömüreceklerini şaşırıyorlar; kan emici bunlar resmen.
Bu nedenle karayollarının sattığı noktalardaki KGS'lerden satın almamanızı öneririm.
Bankaların sizin belirleyeceğiniz tutardaki yükleme bedelindeki KGS'lerden alabilirsiniz; ben Garanti'den aldım, KGS içindeki tutar 10 TL'nin altına düştüğünde otomatik olarak 10 TL kredi kartımdan yükleme yapılıyor, böylece bakiye hiçbir zaman eksiye düşmüyor.
Ayrıca arkadaşın da dediği gibi SHELL KGS noktalarından aldığınız KGS kartlarına da bu istasyonlardan 5 TL minimum yükleme yapma şansınız var, 50 TL bayılmanıza gerek yok.

kimi
19 Ekim 2010, 18:08
50 tl yükleme diye bir zorunluluk karayollarının verdiği kgs kartında var sanırım. Eğer karta para vermek istemiyorsanız 50 tl içine yükletiyorsunuz. İstemezseniz kartı 3 tl'ye alıp içine istediğiniz kadar yükletebiliyorsunuz.

babaçi
19 Ekim 2010, 21:52
50 tl yükleme diye bir zorunluluk karayollarının verdiği kgs kartında var sanırım. Eğer karta para vermek istemiyorsanız 50 tl içine yükletiyorsunuz. İstemezseniz kartı 3 tl'ye alıp içine istediğiniz kadar yükletebiliyorsunuz.

veyahut bank asyadan dıt kart alıp geçtiğiniz ücreti kredi kartınıza yansıtıyorsunuz:wiinkk:

Hay.alper.est
19 Ekim 2010, 22:23
Büyük şehrin büyük sorunları allahtan böyle sorunları olmayan 80 limiz var.:mrgreen:

The Dude
19 Ekim 2010, 23:28
hastayım bu vurucu başlıklara.
görende kgs ile geçiş 50 tl sanacak.

bu uygulama yeni değil elimde olan 4 kgs kartından biliyorum, en son bankadan aldım kredili bir kgs şimdi araba ile aynı tutarı ödeyerek köprüleri ve paralı otoyolları kullanabiliyorum.

1 kg domatesin 8 lira olduğu memlekette 3 liranın hesabı yapılmaz.

Tolme
20 Ekim 2010, 14:44
geçen hafta çeşme otoyolunun alaçatı girişinde aldık,6 sınıf kgs kart 5 lira üstüne birde 5 liralık kontör yüklettik toplam 10 lira verdik nerden uyduruldu anlamadım acaba istanbuldamı var bu uygulama?

kimi
20 Ekim 2010, 16:01
Köprülerde en az 50 tl yükleniyormuş, bugün bizzat tecrübe ettim. :)

saintofdream
20 Ekim 2010, 16:20
Haha sallayan kim :D Kgs gişesinin sağından biraz hızlı geçin. Alarm flam ötmüor :) Yine garanti olsun diye motorun arkasına sırt cantasını as :) Hergün karşıya geçiorum iş için her ay 90 lira verecez he :) hadi lan :) devlet kapkaçı resmen .

clemenze
20 Ekim 2010, 17:21
Haha sallayan kim :D Kgs gişesinin sağından biraz hızlı geçin. Alarm flam ötmüor :) Yine garanti olsun diye motorun arkasına sırt cantasını as :) Hergün karşıya geçiorum iş için her ay 90 lira verecez he :) hadi lan :) devlet kapkaçı resmen .

Tebrik ederim. Bi ara buraya bak yada Sık kullanılanlara ekle lazım olabilir. (http://ihlal.kgm.gov.tr/otoyol/Ihlal.aspx)

cakob
20 Ekim 2010, 17:30
niye bu kadar büyüttünüz hani şu bükülen plakalar var ya ondan alın yada çamur sürün plakaya geçin. her geçeni yakalamıyolar ya

takendy
20 Ekim 2010, 17:33
Tebrik ederim. Bi ara buraya bak yada Sık kullanılanlara ekle lazım olabilir. (http://ihlal.kgm.gov.tr/otoyol/Ihlal.aspx)

ahaa 30,25 TL cezada buradan çıktı ,
niye ekledin şimdi bu linki :pr:

clemenze
20 Ekim 2010, 18:03
ahaa 30,25 TL cezada buradan çıktı ,
niye ekledin şimdi bu linki :pr:

Gerçi mesai bitmiştir ama işyerindekilere uygun bir link vereyim dedim:cherry:

takendy
20 Ekim 2010, 18:21
Gerçi mesai bitmiştir ama işyerindekilere uygun bir link vereyim dedim:cherry:

mesai bitmedi sen linki verince mesaiye kalmaya karar verdim. :cherry: