PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor Daytona Türkiye ye gelmiş

mertersel
18 Ekim 2010, 05:19
Bugün izmir balçova Kipa da showroom açılmış orada gördüm. Ve görünüşünü gerçekten beğendim. Spyder ile aynı motoru kullanıyor anladığım kadarı ile 350cc , fakat rake açısı daha dar. Spyder gibi dönüş için geniş alana ihtiyaç duymayacağı manasına gelir bu, jantları çok güzel. Ön arka disk fren. Ön çift disk fren. Mat siyah bir boya ile gelmiş. Çook yakışıklı duruyordu. 7bin kusür lira bir fiyat etiketi vardı.

http://farm4.static.flickr.com/3502/3281568507_a7b10821f5.jpg

http://ikarusbikes.files.wordpress.com/2009/06/leonart_daytona_03.jpg

Levsy
18 Ekim 2010, 06:17
Vay be :) Çok sade ama tatlı bir model. Ön tekerleğin inceliği aşırı gibi görünüyor ama sorun yoktur mutlaka. Fiyatı biraz fazla gibi görünse de umarım hakettiği bir rakamdır.

Amma velakin, ne kadar hoşuma gitse de, otomobillerin 2 kişiliğine ve motosikletlerin tek kişiliğine nedense ısınamıyorum. Bu huyum, bu modellere sadece bir tablo gibi bakıp beğenmemden öteye geçmiyor. Almam yani işin özü. Garip bir durum :)

argunes
18 Ekim 2010, 10:26
Regal Raptor serisinde en beğendiğim model buydu ve Türkiye'ye gelmez zannediyordum. İstanbul'da bir bayide var mı acaba merak ettim.

mondial50tt
18 Ekim 2010, 10:37
cok yakışıklı duruyor , 5bin civarı bir fiyatı olsaydı iyi satış rakamlarına ulaşırdı sanırım

y.infernal
18 Ekim 2010, 11:16
İstibdat haddi:1
Türklerde pek tutmaz bu motor. :)

ER6iNbay
18 Ekim 2010, 12:15
http://www.youtube.com/watch?v=38TsRVOAJPQ&feature=related

draggy
18 Ekim 2010, 12:24
Barhog gelse almayı düşünürüm, seri üretim bobber :)

http://www.johnnypag.com/images/motorcycles/bobber_large.jpg

http://www.internationalclassicmotorcycles.com/images/jpm/bobber_large.jpg

http://www.dreamworxchoppers.com/images/2009-bar-hog-bobber.jpg

http://www.hotrodschoppers.com/images/09jpmbarhog/new%20barhog%20exhaust/new%20barhog%20pics%20004.jpg

http://cerberus.charitybuzz.com/images/auction_catalog/94915_detail_1.jpg

skyblade
18 Ekim 2010, 12:37
Sanırım 2. motorum belli oldu bunu görünce :) Bu arada bu motoru satan dükkandaki resimlerine baktım da artçı için yer de var Türkiye'ye gelen modellerde sanırım :)

regal
18 Ekim 2010, 12:40
Regal Raptor serisinde en beğendiğim model buydu ve Türkiye'ye gelmez zannediyordum. İstanbul'da bir bayide var mı acaba merak ettim.

daha regal de ne modeller varda tr ye gelirmi bilmewmem bide şu mondial in yeni 250 cc modeli bence regal dir buyuk ihtimalle

ozgurkurdas
18 Ekim 2010, 13:16
bayılıyorum bu tarz motorlara ya. tam böyle sport chopper tarzı,direksiyonu küçük :mrgreen: ne deniyor bu tarz motorlara ?

bazen25
18 Ekim 2010, 13:20
V motor olmadığı sürece hiç işim olmaz

motorhocası
18 Ekim 2010, 17:44
Hız göstergesi 100km/h den sonra kırmızı belirtilmiş, kaliteli fakat yetersiz duruyor. Bu fiyata bu kadar olur.

motocycleboyreigns
18 Ekim 2010, 17:51
V motor olmadığı sürece hiç işim olmaz

Sıralı 2 de yıllardır kullanlan bir makine aslında.Ben de senin gibi V yobazıyım orası ayrı.

Güç olarak hyosung gv 250 ile kıyaslarsak;
Hyo 28 hp /10000
RR 24hp/8000

Tork
Hyo 22nm/8000
RR 22nm/6500

350 cc olmasına rağmen güç farkı yok fakat daha düşük devirde veriyor gücünü yani kullanımı daha keyifli ve konforlu olacaktır.

Khutuck
18 Ekim 2010, 20:42
Çok yakışıklı aletmiş :)

bobber
18 Ekim 2010, 20:56
7.000 tl olacaksa zor satılır. Çünkü o paraya 883 sportster var. (sahibinden.com ilanları hariç.)

Ama benim çok hoşuma gitti, hem cruiser olanı hem bobber olanı.

Khutuck
18 Ekim 2010, 21:13
7.000 tl olacaksa zor satılır. Çünkü o paraya 883 sportster var. (sahibinden.com ilanları hariç.)

Ama benim çok hoşuma gitti, hem cruiser olanı hem bobber olanı.

883 Sportster dediğiniz Harley Davidson ise onun ikinci eli bile 7000 Euro'dan (kabaca 14.000TL) başlıyor.

acayüp
18 Ekim 2010, 21:13
3-5 kişi satınalıcak diye model getiriyorlar. Daha ucuza yüksek model düşük km svage ler var piyasada. Hiç değilse adam akıllı bir motor(hem regalden az yakıyor hem daha güçlü hemde suzuki hemde 650 cc)
Çinlilerde 2 tutam kalite uyguladılarmı ne fiyat yazacaklarını şaşırıyorlar. Eminim japon yada italyanlar ın ayarında motor yapsalar kesin onalrdan çok daha pahalıya satmaya çalışırlar

~~NEO~~
18 Ekim 2010, 21:35
Evet beklenen olmaya, olay çin - japon sidik yarışına dönüşmeye başladı...:cherry:

Bırakın isteyen istediği motoru alsın, güle güle kullansın... Bırakın kullanmayı, sokakta, yolda görmediğiniz bi motora çamur atıyosunuz çok ilginç... :farao:

Ben de Regal raptor kullanıyorum, 2. el almama rağmen ve o kadar da hor kullanmama rağmen bi sıkıntı yaşamıyorum çok şükür... Regal raptor benim babamın şirketi değil, kullanıyorum diye de dandik bi mala iyi de demem... Japonda benim babamın oğlu değil, çinli de... Keşke yapsakta bizde o dandik çinli motor kadar bi motor yapabilsek adını da biz koysak , dünyaya ''made in Turkey'' diye satabilsek... Adamlar, dünyaya her türlü ürünü satıyor, dandiği de var kalitelisi de ama bakmadan, görmeden yorum yapmakta üstümüze yok... Benim kızdığım tek nokta ön yargı... :pr:

Bi satılmaya başlansın, kullanıp yorumunu yapacak arkadaşlara göre bizde deriz ki adamlar japon ayarında motor yapmış yada dandik bi çinli... Ama iki dakika bi sabredin yaa.. Kimse kimseye zorla motor satmıyor... Almayın, binmeyin... Bırakın dandik çinliler olsun ki sizin muhteşem japonların değeri ortaya çıksın... :queen:

Ne derseniz deyin, benim 7.000 Tl civarında param olsun, gidipte her yerde gördüğüm, hiç bi albenisi olmayan, kaliteliymiş diye de tomarla para istenen, demode bi motoru hemde ikinci el olarak almaktansa, ilk defa üretilmiş ve satışa çıkarılmış, kalite ve tarz açısından az da olsa çinlilerin arasından sıyrılmış, göze hoş gelen Daytonayı alır, binerim... :bounce:

motocycleboyreigns
18 Ekim 2010, 21:46
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-dd-350e-redline-regalraptor-daytona-350-32928025/detay

Buyrun bu da ilanı.

7.000 tl olacaksa zor satılır. Çünkü o paraya 883 sportster var.

Hocam sen yapma bari.350 cc lik makineyi kaça getirsin adam.

acayüp
18 Ekim 2010, 21:51
Neo dostum inceden giydirmişsin bana :)
Fakat raptor riders ın en eski kullanıcılarından biriydim. Orada pek aktif değilim ayrı konu. Kullandım biliyorum. Hatta ilk gelen 350 cc yi çok düşündüm inceledim ve o modelden de biliyorumki birkaç kişiden öteye gitmeyecek bu modelinde alıcıları. Yani inan bilmeden sallamadım.
Fiyatı görünce sinir oldum. Ondan bu serzenişim.
Bu arada sende olayı neden yerli yapım motorumuz yok polemiğine dönüştürüyorsun farketmedim sanma. :P
Bu arada modeli beğendim ayrı konu. Ama mundar işte :)

Alper41
18 Ekim 2010, 22:04
güzel fakat spyder ı tercih ederim

Arjantinli69
18 Ekim 2010, 22:21
görünüş olarak güzel ama bir kaç regal kullanıcı arkadaşım vardı 1 sen sonra sattılar sağı solu dökülüyormuş yolda giderken,düşük model ama kore ve ya japon cooper aldılar.ben sadece merak amaçlı kullandım nasıl diye görünüşü ağır abiyi oynuyor ama zayıf motor.üstüne titrersen 2 sene binersin gibi ama sağına soluna bakmaz benzin koyip gezeyim dersen diğerleri gibi 1 senede dökülmeye başlar,kullanıcı söylemi ben demiyorum.
ben kendi adıma 7.400 tl veripte almam,en fazla 4.000 tl eder o da kasadan dolayı.kızmayın sakın arkadaşlar sonuçte herkesin fikri uyuşmaya bilir.alan alır keyfi bilir.
kalite her zaman güzeldir

~~NEO~~
18 Ekim 2010, 22:37
Neo dostum inceden giydirmişsin bana :)
Fakat raptor riders ın en eski kullanıcılarından biriydim. Orada pek aktif değilim ayrı konu. Kullandım biliyorum. Hatta ilk gelen 350 cc yi çok düşündüm inceledim ve o modelden de biliyorumki birkaç kişiden öteye gitmeyecek bu modelinde alıcıları. Yani inan bilmeden sallamadım.
Fiyatı görünce sinir oldum. Ondan bu serzenişim.
Bu arada sende olayı neden yerli yapım motorumuz yok polemiğine dönüştürüyorsun farketmedim sanma. :P
Bu arada modeli beğendim ayrı konu. Ama mundar işte :)

Yazımı tekrar okuyunca direk sana yazmışım gibi olmuş üstad, haklısın... Kusuruma bakma tanışmıyoruz malum... Senin ne kullandığını veya neyi ne kadar bilip-bilemeyeceğini tabii ki bilemem, beni de pek ilgilendirmez zaten, haddime değil kimsenin bilgisini tartmak, kıyaslamak... Kızdığım noktayı belirttim zaten...

Senin yazın üzerine gelmesi tabii ilginç olmuş ama ben şu bahsettiğim Japon - Çin olayına çok kızıyorum...''Ne kadar ekmek, o kadar köfte'' mantığıyla insanlar bunu göze alıp bu çin malı motorlara para verip alıyorlar... Bilgi ve tecrübe doğrultusunda fikir isteyen arkadaşlara farklı motorlar öneriliyor ona eyvallah, saygı duyarım ama yerden yere vurulmasına da karşıyım... Hemde bilen bilmeyen herkes kulaktan dolma laflarla bol keseden sallıyor... Ben hala kullanıyorum, her yola da vuruyorum çinli motorumu, eski motorum da çinli scooterdı... Çoğu japonun yapamayacağı km'leri devirdi hala garajda tek marşla çalışıyor... Sende kullanmışsın, biliyosun Çinlilerin de her ürün yelpazesinde çok iyi ürünleri de var ama adamlar karizmamız zedelenir, markamız kirlenir diye bakmadan çok uyduruk mallarda üretiyor... Japon kalitesi de tartşılmaz... Bunu herkes biliyor zaten...

Ben çok gördüm, çok arkadaşım var tomarla para verip aldığı, üzerine titrediği halde dağılan japon mallarını yada 10.000 lerce km tık demeden çalışan, kimsenin beğenmediği çinli dandik scooter gördüm...

Senin söylediği gibi konuyu saptırmak amaçlı olmasın ama daha iyisini üret, iyisini de geçtim çinli kadar üret, koy adını Mustafa, Hasan, Hüseyin Sat dünyaya biz de ne japona ne de çinliye para kazandıralım senden alalım motorları... Yapta kendin yap, yapılana b*k atma... Bende bilirim Regal raptor yerine Honda Shadaow'a binmeyi... Ama ülkemin şartları malum... Bu şartlarda olmamıza rağmen hiç bişeyi beğenmiyoruz ya bende ona şaşıyorum...

Amacım kimseye sataşmak değil, konuyu da mındar ettim kusurum olduysa affola... Saygılar... :rendeer:

bobber
18 Ekim 2010, 23:00
883 Sportster dediğiniz Harley Davidson ise onun ikinci eli bile 7000 Euro'dan (kabaca 14.000TL) başlıyor.

Piyasa motorlarından bahsetmiyorum. Altı ay önce buradan uzaklaştırılan bir üye aldı 883 hugger. Tek örnek genelleme olmaz tabii ki ama siz yeter ki almak isteyin. Mutlaka bulunur, güvenin bana :)

Sahibinden.com ve diğer sitelerdeki abartılı fiyatlar yüzünden kimse yanaşmıyor ama 883 çok makul fiyatlarda alınıp satılan bir motosiklet :)

tubejh
18 Ekim 2010, 23:42
883 sportster neresini beğeniyorsunuz anlamadım acayip çirkin bir model ne cruzer(nasıl yazılıyor bilmiyorum ) ruhunu yansıtıyor ne naket. 883 Bence fiyatınıda hak etmiyor. ragel raptorun yeni modeli çok güzel olmuş, ama fiyatını hak edermi etmezmi o belli değil.

bobber
19 Ekim 2010, 00:23
883 sportster neresini beğeniyorsunuz anlamadım acayip çirkin bir model ne cruzer(nasıl yazılıyor bilmiyorum ) ruhunu yansıtıyor ne naket. 883 Bence fiyatınıda hak etmiyor. ragel raptorun yeni modeli çok güzel olmuş, ama fiyatını hak edermi etmezmi o belli değil.

883' ü ben de pek beğenmem. Almayı düşündüğüm model ise fatboy veya road king. Onun için biraz daha biriktirmem gerekiyor. Ama sportster sonuçta bir Harley. Ve bu; ona sahip olmak için yeterli bir sebep benim için.

Çünkü daha önce başka konularda da yazıldığı üzere, Harley' e sahip olan, bir ruha, bir yaşam felsefesine, bir efsaneye, İsmine Heavy Metal denen bir müzik türünün ortaya çıkmasına vesile olan bir makineye, Yani; bir Harley' e sahip olur.

Diğerleri motosiklete biner; şanslı olanlarsa Harley Davidson' a.

Tabi bunlar sadece benim düşüncelerim :)

Arjantinli69
19 Ekim 2010, 01:04
ben Heavy Metal denen müzik türünü bu yaşıma kadar hiç sevemedim bu saatten sonra'da sevemem galiba,çünkü başımı sallayınca metalciler gibi başım dönüyor :P ama harley motorunun sesine hastayım melodi gibi geliyor kulağıma :cat:

ethemhan
19 Ekim 2010, 01:24

Bir ihtimal güneşlideki emre motorda olabılır turkıye dıstrbtru orası cunku :cat:

Hay.alper.est
19 Ekim 2010, 01:28
Umarım daha önce gelen 350 cc deki aşırı titreşim sorunu bunda çözmüşlerdir.

mertersel
19 Ekim 2010, 02:05
Umarım daha önce gelen 350 cc deki aşırı titreşim sorunu bunda çözmüşlerdir.
O 350cc lerde de çözülmüştü sorun. 2010 un 2. yarısından sonra gelen regallerde bir mekanizma var motorlarında bilmemne topuzu diye bunda da varmış o

logaritma
19 Ekim 2010, 16:48
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-dd-350-e-6-beklediginiz-regal-raptor-daytona-geldi-33240909/detay

adamlar istenirse bobber modelinide getirtiyormuş

350 lik regal süren biri olarak eğer bu daytonalarda spiderlardaki vibrasyon varsa boşuna alsanızda süremessiniz öyle böyle bir vibrasyon yok ben jinlunda sürdüm onda vibrasyon var derler o yanında masaj aleti kalır..

Khutuck
19 Ekim 2010, 17:27
Piyasa motorlarından bahsetmiyorum. Altı ay önce buradan uzaklaştırılan bir üye aldı 883 hugger. Tek örnek genelleme olmaz tabii ki ama siz yeter ki almak isteyin. Mutlaka bulunur, güvenin bana :)

Sahibinden.com ve diğer sitelerdeki abartılı fiyatlar yüzünden kimse yanaşmıyor ama 883 çok makul fiyatlarda alınıp satılan bir motosiklet :)

Valla o paraya varsa hemen Fazer'i satıp alırım, üstüne kalan parayla da deri mont alırım :cyclopsan

bobber
19 Ekim 2010, 23:01
Valla o paraya varsa hemen Fazer'i satıp alırım, üstüne kalan parayla da deri mont alırım :cyclopsan

Kesin bulurum diye söz vermiş olmayayım ama ciddi düşünüyorsanız birkaç yere sorarım.

Ancak diğer taraf bulur da, siz cayarsanız diğer tarafa mahçup olurum hocam.

skyblade
20 Ekim 2010, 21:14
Bugün gittim dünya gözüyle gördüm motoru. Spyder versiyonundan biraz daha kısa. Rake açısı daha dar. Üzerine oturamadım pek kurcalayamadım maalesef ama genel olarak malzeme kalitesi hoşuma gitti. Test etme imkanı olan arkadaşların detaylı bir testini bekliyorum. Sadece artçı koltuklu ve sisi barlı siyah/gri çizgili versiyonu getirmişler şimdilik.Satan adam sadece bu model geldi bize dedi en azından. Umarım titreşimsiz olur ve kırmızı/beyaz çizgili versiyonu gelir de almayı düşünürüm ben de... :queen: