PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullandığınız alarm marka ve modelleri nedir?

Tesla.tr
17 Ekim 2010, 16:12
Arkadaşlar, scooter'ım için (kymco like 125) (şu "scooter"a da bir Türkçe isim verilse iyi olur) alarm almayı planlıyorum. Kullandığınız alarm markaları nedir? çok pahalı olmayanlarda. (50 lira civarına mesela) motoru çalıştırıp durdurmasına gerek yok. Motorun çalınmasına caydırıcı etkisi olsun, üstüne oturulmasını engellesin yeter.
hepsiburada'da carub ve cyclone'un modelleri var 40-50 lira arasına. ne dersiniz? montaj gerektirmeyen alarmlardan düşünmüyorum. pili değiştirmekle uğraşmak istemem.
Alarmla ilgili çeşitli konular açılmış ama marka belirtilmemiş. Forum kullanıcıları olarak nasıl bir motosiklet markası vermekten çekinmiyorsak kask, kilit ve alarm konusunda da marka ve model vermekten çekinmeyerek idealine yönlendirelim kullanıcıları.
Tecrübelerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.

volkanix
17 Ekim 2010, 16:22
Oxford Boss Alarmlı Disk Kilidi kullanıyorum
fiyatı 129.34 TL civarında
diske kilit şeklinde motora birisi dokununca ötmeye başlıyor
motorun çalışmasıyla veya başka bir eşyiyle ilgili değil
ben memnunum
ancak biliyorum ki niyetli hırsızları hiçbir şey durduramaz yeter ki fırsatını kollamasınlar
bir iki dakikada kesebileceklerine veya kilidi açabilceklerine eminim
veya alarmı susturabileceklerine
zaten alarmı duymuyorum
ancak bulunduğum mekanın 10 metre ilersinde polis klubesi var ve biraz ilerde jandarma var
motor da bulunduğum sitenin içerisinde
herhalde çalmazlar diye ümit ediyorum
saygılar

Osbourne
17 Ekim 2010, 16:30
Bende de Oxford Boss Alarmlı Disk Kilidi var..
Memnunum bende..Su geçirmezliği, sağlam görünümü ve elbette alarmı olması..

Alarm için akü bağlantısı yapılmasına sıcak bakmıyorum..

Tesla.tr
17 Ekim 2010, 16:33
Oxford Boss Alarmlı Disk Kilidi kullanıyorum
fiyatı 129.34 TL civarında
diske kilit şeklinde motora birisi dokununca ötmeye başlıyor
motorun çalışmasıyla veya başka bir eşyiyle ilgili değil
ben memnunum
saygılar
Eyvallah. Aslında disk kilidi 40-50 lira civarı(masterlock), alarm da bir okadar. ikisinin birleşimi olarak kullanılabilir. Mantıklı bir çözüm gibi duruyor. Yine de kilit kırılıp atıldıktan sonra alarm işlevini yitirir gibi. Motorda öten birşeyin olması daha güvenceli gibi.

Düzeltme:imla

Fr.Sante
17 Ekim 2010, 16:35
Alarmlı kilidim var benimde ancak ben birde hepsiburadaki alarmlardan 1 tane alacağım.

Tesla.tr
17 Ekim 2010, 16:42
Ben de Hep.Bur.'dan alacak gibiyim. Fiyatları çok uygun. marka ve modeli buradan tespit edeyim de. cyclone'da iso 9001, CE, TSE varmış. Ama kumandası anahtar şeklinde ve kötü görünüyor. Carub'un kumandası daha şık ama nasıl olduğunu bilmiyorum.

Osbourne
17 Ekim 2010, 17:54
Sustalı olan modeller de var..Anahtarı da ona uygun şekilde yaptırırsın..

methal
17 Ekim 2010, 20:13
bende x-men var yeni aldım 35 liraya aldım 15 de montaja verdım toplma 50 lira şuanda bi problem yok bütün fonksiyonlar var

montaj gerektirmenleri pek övmüolar bende alıcaktım adam sen saglama al işi montajlı takalım dediler gene karar senin

Atti
17 Ekim 2010, 20:54
Alarmlı kilidim var benimde ancak ben birde hepsiburadaki alarmlardan 1 tane alacağım.

aman kardeş hepsiburada'ya yanaşma derim..

Fr.Sante
17 Ekim 2010, 21:07
aman kardeş hepsiburada'ya yanaşma derim..

Hepsiburada'dan çok alışveriş yaptım neden öyle dedin şimdi :mrgreen:

Arjantinli69
17 Ekim 2010, 21:11
ben her zaman motorlarıma oto alarmı takıyorum darbe sensörlü olanlar.kedi bile üzerine çıkmaya çalışsa ötüyor.2 yıl garantili fiyatı 55 tl.er 5 ime taktım 1 hafta önce anahtarlığı sustalı olan türden,anahtar alarm bir arada kalabalık yapmıyor.markası
http://www.hepsiburada.com/Liste/dreamcar-inwells-alarm-universal-metal-kumandali-653806/ProductDetails.aspx?productId=otev653806&categoryId=26026

Hersekli
17 Ekim 2010, 21:25
ben her zaman motorlarıma oto alarmı takıyorum darbe sensörlü olanlar.kedi bile üzerine çıkmaya çalışsa ötüyor.2 yıl garantili fiyatı 55 tl.er 5 ime taktım 1 hafta önce anahtarlığı sustalı olan türden,anahtar alarm bir arada kalabalık yapmıyor.markası
http://www.hepsiburada.com/Liste/dreamcar-inwells-alarm-universal-metal-kumandali-653806/ProductDetails.aspx?productId=otev653806&categoryId=26026

Abi memnunsan benim motora da takar mısın alsak :) Ama ben aküden bağımsız kendi enerji kaynağı ayrı olsun istiyorum. Ve ninjanın pilyon selesinin altına sığar mı?

Tesla.tr
17 Ekim 2010, 21:41
Peki araba için olan alarmlar aküye yük bindirmez mi? Büyük motorlarda belki sorun olmaz ama scooterlara ağır gelmez mi? Fiyat farkları pek yok sayılır. 5-10 lira aslında.

Arjantinli69
17 Ekim 2010, 21:48
Abi memnunsan benim motora da takar mısın alsak :) Ama ben aküden bağımsız kendi enerji kaynağı ayrı olsun istiyorum. Ve ninjanın pilyon selesinin altına sığar mı?

takarız tabiki alper :)
darbe sensörü sigara paketinin yarısı kadar depo altına yapıştırınca olay tamam.beyin boyu 12 cm civarı onu biryere sığdırdımmı gerisi kolay.elektrik kaynağı ayrı olsun dersen 12 volt şarjlı grup pil almalı 1100 map yeterli.ama sonuçta onuda motor üzerinde su görmeyen bir yere saklamalı.gerisi kolay müsait bir ara yaparız .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:45 ----------

Peki araba için olan alarmlar aküye yük bindirmez mi? Büyük motorlarda belki sorun olmaz ama scooterlara ağır gelmez mi? Fiyat farkları pek yok sayılır. 5-10 lira aslında.

ben senelerdir kullandım hiç bir sıkıntı vermedi.sadece darbe sensörü ve diğer parçaları sudan güzel izole etmeli.sıkıntı yok.iyi tarafı sağlam olması.çin işi scooter'a da takmıştık 2 sene kullandı vatandaş satana kadar.

130'u_gördüm
17 Ekim 2010, 22:33

Ben de Hep.Bur.'dan alacak gibiyim. Fiyatları çok uygun. marka ve modeli buradan tespit edeyim de. cyclone'da iso 9001, CE, TSE varmış. Ama kumandası anahtar şeklinde ve kötü görünüyor. Carub'un kumandası daha şık ama nasıl olduğunu bilmiyorum.

bende yaklaşık 5 aydır alarm kullanıyorum hepsiburadadan aldım senin dediğin cyclone memnunum bir sıkıntı yok gelen anahtarın biri resimdeki gibi biri ise anahtarsız bende şaşırmıştım ama böyle olması daha iyi istediğini kullan kumandanın anahtarlı olması daha iyi kumandanın yanına anahtarı taşıma derdi olmaz .

bu
http://www.hepsiburada.com/Liste/cyclone-iso-9001-full-motorsiklet-alarmi-341425/ProductDetails.aspx?productId=otm341425&categoryId=253701

-majesty-
17 Ekim 2010, 22:43
Aşağıdaki alarmı hem kendim kullanıyorum, hem de isteyen arkadaşlar için yurtdışından getiriyorum. Montaj ücreti, aküyü bitirme derdi yok, kediye/kamyon kornasına filan da çalmıyor...

Elimde 1 adet açılmamış kutu mevcut, isteyenlere daha fazlasını da temin edebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-motosiklet-montaj-gerektirmeyen-motosiklet-alarmi-ucretsiz-kargo-1/detay

Edit: Pardon ilk mesajınızda montaj gerektirmeyen alarmlardan istemiyorum demişsiniz, atlamışım :)

Osbourne
17 Ekim 2010, 23:21

Oldu o zaman arkaya minik bir termik enerji santrali kuralım senin motora.. Bağımsız enerji kaynağı olur işte miss :P:mrgreen:

Aşağıdaki alarmı hem kendim kullanıyorum, hem de isteyen arkadaşlar için yurtdışından getiriyorum. Montaj ücreti, aküyü bitirme derdi yok, kediye/kamyon kornasına filan da çalmıyor...

Elimde 1 adet açılmamış kutu mevcut, isteyenlere daha fazlasını da temin edebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-motosiklet-montaj-gerektirmeyen-motosiklet-alarmi-ucretsiz-kargo-1/detay

Edit: Pardon ilk mesajınızda montaj gerektirmeyen alarmlardan istemiyorum demişsiniz, atlamışım :)

MT iskontosu yapıyorsan yarın akşam iş çıkışı görüşelim hemen :)

Tesla.tr
18 Ekim 2010, 00:50

Ben istemiyorum ama isteyen arkadaş çıkabilir. İlginize teşekkür ediyorum. Alarm başlığında bulunmalı bu mesajınız da.

mstfatmc
13 Temmuz 2011, 08:52
Arkadaşlar konu biraz eski ama ben genede yazayım yeni alarm alacaklar için.
http://www.dealextreme.com/p/vibration-activated-110db-motorcycle-anti-theft-security-alarm-w-remote-controller-81347 burada ve http://www.dealextreme.com/p/professional-anti-theft-security-talking-alarm-system-for-motorcycle-39746 buradaki alarmlar da işimizi görebilir. Sonuçta piyasada satılan alarmlarda çin malı ve bizim güvenebileceğimiz tek şey alarmı monte eden ustamız ;)
Bu siteden sürekli alışveriş yapıyorum kargo parası ödemeden 1- 3 hafta içerisinde ürünler elinize ulaşır.