PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemiden Motorla İlgili Sorular...

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 13:33
Merhaba arkadaşlar siteyi uzun süredir takip ediyodum ve az önce üye oldum benim bazı sorularım var...
İlk motorsikletimi veya mobiletimi alıcam yaklaşık 300-400 tl lik bir bütçe ayıra bildim malum öğrenci hayatı :)))
Ve bazı motorlar buldum 250 den başlıyor...ama birçoğunda plaka yok ben bu motoru ankarada dikmen cad. fln kullanıcam okula gidip gelirken plaka çıkartmam şart yaklaşık ne kadar masrafı olur acaba plaka çıkartmanın ve çıkartmazsam ne kadar ceza gelir plakasız ve ehliyetsiz kullanınca...
Bide Ben Bu Motorları Buldum Hangisini veya hangilerini önerirsiniz bana yada bildiğiniz başka sitede ilan varsa yada satmak isteyen arkadaşımız konuya ekelrse sevinirim ''Ankara''
Ve Son olarak bu bulduklarımdan ehliyetsiz ve plakasız kullanıla bilenleri varmı???
yada öyle olanlardan bildiğiniz link veya satan arkadaş ???

http://www.sahibinden.com/search.php?c2=3532&b[special_type]=&b[promo_hpva]=&b[promo_fdva]=&b[promo_chva]=&b[promo_hpsa]=&b[promo_spva]=&b[all]=&b[search_text]=&c=3532&search_result_page_limit=20&b[detay_266][]=&b[detay_269_min]=&b[detay_269_max]=&b[detay_268_min]=&b[detay_268_max]=&b[detay_267][]=&b[detay_4392][]=&b[detay_2217][]=&b[detay_66656]=&b[detay_1331][]=&b[detay_272]=&b[product_condition]=&b[exchange]=&b[country_id]=1&b[city_id]=6&b[lrt]=1&b[location_data]=&b[region_id]=0&b[town_id][]=0&b[uncompleted]=0&b[minprice]=1&b[maxprice]=400&b[pricecurr]=1&b[ilantarih]=&b[date_type]=&dpage=

hatis
17 Ekim 2010, 14:22
bikere o baştaki ilan satılık deil adamın altına yazdıklarını okursan servisin şu motru şu kadara yaparımdiye yazdığı fiyat:(bir nevi şaşırtmaca yani.

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 16:22
bikere o baştaki ilan satılık deil adamın altına yazdıklarını okursan servisin şu motru şu kadara yaparımdiye yazdığı fiyat:(bir nevi şaşırtmaca yani.
onu biliyorum diğer ilanları söylüyorum ben :))) zaten konuyada yazdım 250 den başlıyor diğe onu saymadım :))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:42 ----------

Sizce bunlar nasıl 2 sinin plakası yok olakasız ehliyetsiz kullansam ceza alırmıyım duyduğum kadarıyla bunlarda zorunluluk yokmuş plaka ehliyet diğe
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mobylette-diger-modeller-orjinal-mobissss-32214182/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mobylette-diger-modeller-fistik-yesili-fiyatida-uygun-mtrda-guzl-31823841/detay

Plakalı
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-peugeot-ninja-103-plakli-ruhsatli-fenaaaaaaaaaa-kacirmaaaaaaaaaaaa-31766843/detay

_OLD_
17 Ekim 2010, 18:11
Linkini verdiğin ilanların hepsi İzmir'de,sen Ankara'dasın.İlk ilanı boşver selesi bile yok.Nasıl Ankara'ya getirteceksin?

ensar007x
17 Ekim 2010, 18:16
mobilet alıcaksan ve plaka ehlıyet olmadan sürüceksen polis yakaladıgında motoru polise hediye et yoksa motor fiyatının 2 katı para odersın o da deymz diye düşünüyorum
ayrıca bu tarz motorları 2. el alma derım karbüratörunden şusundan busundan kurtulamassın.
arkadaşlarımda hep oldu ben derimki birazdaha sık dişini adam gibi birsey bulursun bence
yine de karar senın

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 18:23
Linkini verdiğin ilanların hepsi İzmir'de,sen Ankara'dasın.İlk ilanı boşver selesi bile yok.Nasıl Ankara'ya getirteceksin?
ilk konuyu açarken verdiklerim ankaradaydı,izmirde'de evimiz var güzel birşey bulursam izmire gidip alıp getiririm ankaraya :))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:20 ----------

mobilet alıcaksan ve plaka ehlıyet olmadan sürüceksen polis yakaladıgında motoru polise hediye et yoksa motor fiyatının 2 katı para odersın o da deymz diye düşünüyorum
ayrıca bu tarz motorları 2. el alma derım karbüratörunden şusundan busundan kurtulamassın.
arkadaşlarımda hep oldu ben derimki birazdaha sık dişini adam gibi birsey bulursun bence
yine de karar senın
olmazsa plakalı alıcam ama ehliyetim yok polis çevirmez sanırım çevirirsede mecbur cezayı öderim artık :( peki bu olmazmı plakası ruhsatı herçeyi varmış görünüşünden bişey anlaşılırmı acaba iyi veya kötü die hem sigortalı dio bi sorun çıksa karbiratörde fln sigorta karşılamazmı acaba ???
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-peugeot-ninja-103-plakli-ruhsatli-fenaaaaaaaaaa-kacirmaaaaaaaaaaaa-31766843/detay

ensar007x
17 Ekim 2010, 18:28
görünüşte iyi durumda ama bakmak lazım ama sen ankaradasın motor izmırde nasıl yapacaksın _OLD_ abiminde dedigi gibi ve getirmeye kalksan nakiliyesi en ucuz kendı aracın yoksa 200 tl den başlar ben mugladan antalyaya motor getırırken biliyorum sordum 250 lıra dedı bende araba kıralıdm arabanın ıcıne attım motoru

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 18:32
görünüşte iyi durumda ama bakmak lazım ama sen ankaradasın motor izmırde nasıl yapacaksın _OLD_ abiminde dedigi gibi ve getirmeye kalksan nakiliyesi en ucuz kendı aracın yoksa 200 tl den başlar ben mugladan antalyaya motor getırırken biliyorum sordum 250 lıra dedı bende araba kıralıdm arabanın ıcıne attım motoru
tirenle yada otobüsle getirilemezmi acaba yaklaşık kaç kilo olu acaba trende 2 kişilik koltuk alsam koltukların önüne sığdırmak manyaklı olurda xD yolcu otobüsünün bagajına sığdırılamazmı acaba diğe düşünüyorum :S

ensar007x
17 Ekim 2010, 18:37
akdeniz bölgesinde tren olmadıgı ıcın bende daha hıc tren kullanmadım oyuzden bilmiyorum ama bi bakarım

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 18:41
akdeniz bölgesinde tren olmadıgı ıcın bende daha hıc tren kullanmadım oyuzden bilmiyorum ama bi bakarım
teşekkürler :))) bu arada bende hiç tren KULLANMADIM xD
umarım trenle getire bilirim :)

ensar007x
17 Ekim 2010, 18:47
kardeşim şimdi aradım sordum trende bagaj kalkmış artık yokmuş trene valiz ve insan dışında hiç birşe alınmıyor(hiç bir tren izmir-ankara-istanbul) aradım
ama
tam bilet:27 tl
öğrenci 21,75 tl
istersen motoru buyuk bir valize koyabilirsin tren icin aklıma başka birsey gelmıyor kusura bakma bukadar yardımcı olabıldım
yardımcı olduysam ne mutlu bana

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 18:54
kardeşim şimdi aradım sordum trende bagaj kalkmış artık yokmuş trene valiz ve insan dışında hiç birşe alınmıyor(hiç bir tren izmir-ankara-istanbul) aradım
ama
tam bilet:27 tl
öğrenci 21,75 tl
istersen motoru buyuk bir valize koyabilirsin tren icin aklıma başka birsey gelmıyor kusura bakma bukadar yardımcı olabıldım
yardımcı olduysam ne mutlu bana
çok teşekkürler çok yardımcı oldu demekki trenden umudu kesicez artık :(
otobüsü düşünüyorum hala yarın okul çıkışı aştiye gidip bi soriyim otobüsün bagajına koya bilirlermi acaba...sence motor kaç kg gelir linkteki çok ağır olursa almıyolar babam american tarzı choppers aldıydıda antalyada getiremediydik onu antalyada kaldı yazdan yaza biniyo mecbur...
umarım bu motor çok ağır değildir...

ensar007x
17 Ekim 2010, 19:06
50-60 kilo birsey de koymazlar otobuse sanırım ama bılmıyorum

Tarkan1981
17 Ekim 2010, 19:09
Az daha bekle ve para toparla

ensar007x
17 Ekim 2010, 19:23

daha önce soledıgım gıbı tarkana katılıyorum birasdaha bekle derım

eko29
17 Ekim 2010, 19:59
bende bundan 2 sene önce 7 yıl kadar dikmende oturdum sen bu plakasız motorlarla dikmendeki yunuslardan kurtulamazsın bence paran ehliyetin ve motorunun plakası olmadan trafiğe çıkma tecrübeyle sabittir:)

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 20:09
bende bundan 2 sene önce 7 yıl kadar dikmende oturdum sen bu plakasız motorlarla dikmendeki yunuslardan kurtulamazsın bence paran ehliyetin ve motorunun plakası olmadan trafiğe çıkma tecrübeyle sabittir:)
o yunuslar meşhur zaten bende dikmende TÜRK-ALMAN da okuyorum anadolu teknik kısmında :))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

sanırım biraz daha bekliycecem ztn doğum günümde ocakta ordanda 200 tl fln alsam bayram derken iyibir motor alırım herhalde :)))