PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jant boyamada yardım edebilecek varmı ?

bRkq35
16 Ekim 2010, 17:43
Asya AS 100 - 8 markasında bir motosikletim var ve ben bunun jantlarını boyamak istiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı.

Resimlerle anlatabilecek bir arkadaş.Nasıl boyarım konusunda yardım edecek biri.

Jantlar boyandıktan sonra üstüne kırmızı şeritler ve beyaz yanaklar takılacak.

Buyrun motosikletim de burada.

Belki kızan olur motosiklette tek ayna var diye.O ayna kopmuştu yaptırdım artık.

http://img88.imageshack.us/img88/8403/resim024g.jpg

hondaRED
16 Ekim 2010, 17:53
Ya dostum çok basit birşey eğer elinden iş geliyorsa sök tekerini motosikletin sprey boya al lastiğin yanaklarına koli bandı çek komple boyarsın yani bence basit bir olay. Kolay gelsin inşallah güzel bir iş çıkartırsın orataya :)

bRkq35
16 Ekim 2010, 17:58
Ya dostum çok basit birşey eğer elinden iş geliyorsa sök tekerini motosikletin sprey boya al lastiğin yanaklarına koli bandı çek komple boyarsın yani bence basit bir olay. Kolay gelsin inşallah güzel bir iş çıkartırsın orataya :)

Haklısın da korkuyorum kenarlara diske sıçratırım diye.Beceri var ama sorunsuz kusursuz olmasını istiyorum.Beyaz koli bantlarından aldım 4 kutu sprey boya aldım 1 kutu da vernik aldım.Aletler tamam ama korku var işte. :P

Tedirgin oluyorum yapsam mı yapmasam mı diye. :cherry:

Emrah.ark
16 Ekim 2010, 18:07
Öyle arkadaşın dediği gibi direk söküp spreyle boyarsan ilerde başına iş açarsın..
taş darbeleri vs vs bi halta yaramaz.

Önce sökücen lastikleri..güzelce zımparalıyıcan jantı..Sonra ya kaliteli bi sprey boyayla yada..Hava tabancasıyla boyican jantlarını mis:P

estelik
16 Ekim 2010, 18:10

sen bu mantığınla evinin bahçesindeki kömürlüğü boyarsın anca :P
herşeye cevap vermek zorundamısın bilmediğin konularda sus otur.

efsars
16 Ekim 2010, 18:16
kardeş diskide boya xD

İXİR27
16 Ekim 2010, 18:18
sen bence bi oto boyacıya götür jantları . :cat:

bRkq35
16 Ekim 2010, 18:26
sen bence bi oto boyacıya götür jantları . :cat:

Fazla para alırlar diye korkuyorum.Burası biraz PARİS takılıyor da.Sanki Bugatti Veyron jantı boyuyor adam.

150 TL'ymiş...Çoğu arkadaşım kendi yaptı ama onlar özen göstermez diye korkuyorum. :salut:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:24 ----------

Öyle arkadaşın dediği gibi direk söküp spreyle boyarsan ilerde başına iş açarsın..
taş darbeleri vs vs bi halta yaramaz.

Önce sökücen lastikleri..güzelce zımparalıyıcan jantı..Sonra ya kaliteli bi sprey boyayla yada..Hava tabancasıyla boyican jantlarını mis:P

Abi o jantlara zımpara mı atılır yapma allah aşkına ya o jantlar zaten fabrika çıkışı öyle üstüne boya falan dökmüyorlar.Bildiğin normal çelik janta zımpara at diyorsun sen. :queen::queen::queen:

ozgurakman
16 Ekim 2010, 18:53
Abi o jantlara zımpara mı atılır yapma allah aşkına ya o jantlar zaten fabrika çıkışı öyle üstüne boya falan dökmüyorlar.Bildiğin normal çelik janta zımpara at diyorsun sen. :queen::queen::queen:

zımpara at demesinin sebebi jantın dışında jant verniği var bildiğim kadarıyla. vernik yoksa bile pürüzünü almak için atman gerekir. ve sprey boyadan önce metylan sprey astar sıkmalısın. ayrıca lastikleri, diski, kampanayı, dişliyi ve göbekleri sökmen gerekecek. çok zor olmaz söküp takma işlemi ancak boya yaptıktan sonra kuruma safhasına dikkat et toz yapışmasın üstüne. ve astarın tam kurumasını bekle, boyama talimatlarına harfiyen uy. NOT: metylan astar bütün tekzenlerde var. primer diye de geçer.

bRkq35
16 Ekim 2010, 19:04
zımpara at demesinin sebebi jantın dışında jant verniği var bildiğim kadarıyla. vernik yoksa bile pürüzünü almak için atman gerekir. ve sprey boyadan önce metylan sprey astar sıkmalısın. ayrıca lastikleri, diski, kampanayı, dişliyi ve göbekleri sökmen gerekecek. çok zor olmaz söküp takma işlemi ancak boya yaptıktan sonra kuruma safhasına dikkat et toz yapışmasın üstüne. ve astarın tam kurumasını bekle, boyama talimatlarına harfiyen uy. NOT: metylan astar bütün tekzenlerde var. primer diye de geçer.

Üstünden boyasam ne değişir ki ya. ?

Levsy
16 Ekim 2010, 19:06
Üstünden boyasam ne değişir ki ya. ?

Madem tembelsin neden bir iş yapmaya niyetleniyorsun :P
Bir işi ya olması gerektiği gibi yap, yada hiç bulaşma benim üşengeç hemşerim.
Tavsiyelere uymazsan emeklerin de boşa gider zaten. Hadi bir şekilde boyadın diyelim, ilerde o boyalar atmaya başladığında görürüm ben seni :)

bRkq35
16 Ekim 2010, 19:59
Madem tembelsin neden bir iş yapmaya niyetleniyorsun :P
Bir işi ya olması gerektiği gibi yap, yada hiç bulaşma benim üşengeç hemşerim.
Tavsiyelere uymazsan emeklerin de boşa gider zaten. Hadi bir şekilde boyadın diyelim, ilerde o boyalar atmaya başladığında görürüm ben seni :)

Nasıl zımpara atayım ki her yerine ?

Yapılacaksa tam yapılacak doğru da nasıl her yerini zımparalıyım. :silent:

Emrah.ark
16 Ekim 2010, 20:17
Bak şimdi alıyosun eline bi ince bide kalın zımpara..Üzerindeki pürüzlüğü alıcak kadar zımparılıyosun her yerini..Bi burda zahmet çekersin zaten..Daha önce scooter'ima yapmıştım..
Şuanki motorumada vakit bulabilsem uygulıyıcam..

bRkq35
16 Ekim 2010, 20:27
Bak şimdi alıyosun eline bi ince bide kalın zımpara..Üzerindeki pürüzlüğü alıcak kadar zımparılıyosun her yerini..Bi burda zahmet çekersin zaten..Daha önce scooter'ima yapmıştım..
Şuanki motorumada vakit bulabilsem uygulıyıcam..

Valla bilmiyorum ama denerimmm.Jantın orjinalliğini bozmak istemiyorum.

bassturbin
16 Ekim 2010, 23:36
O cant boyamaya 150 tl isteyen adam boyacı değildir işini düzgün yapmayan tembel adamlar varya onlardandır.

Senin cantlar gözümü aldı o güzelim motoruna uygun renkteki cantlar hiç boyanırmı?Kırmızı cant şeridi yapıştır süper olur...

Hemde trafikte bir işe yarar...Bakanlarında gözünü alır :))

http://img85.imageshack.us/img85/4861/motoro.jpg (http://img85.imageshack.us/i/motoro.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 13:48
bence hiç boyama karde$im gayet güzel duruyor jantlar ama illaki değişiklik diyorsan şeritler ekle onlarda pek masraflı değil zaten GG de görmüştüm bi ara ...
ben bisiklet jantlarımı boyamıştım 12 yaşındayken spreylede dökülüyor bir süre sonra sonra yeniden başlırsın zımraya :)

hondaRED
17 Ekim 2010, 15:45
sen bu mantığınla evinin bahçesindeki kömürlüğü boyarsın anca :P
herşeye cevap vermek zorundamısın bilmediğin konularda sus otur.

Senide boyamak istemem sana sorup sormayacağım susup susumamayı. Çok şey biliyorsan ölçüştürürüz bilgilerimizi canm benim. Hadi şimdi bak yoluna.

ilker1905ata
17 Ekim 2010, 16:03
1 tane buldum jant sticker'ı uğraştığına deymez boyamaya :))
http://urun.gittigidiyor.com/FLOURESAN-JANT-STICKERI_W0QQidZZ28662668

motorhocası
17 Ekim 2010, 16:40
Jant meraklısı olarak dünyanın birinci milletiyiz.:P

hondaRED
17 Ekim 2010, 16:41
Jant meraklısı olarak dünyanın birinci milletiyiz.:P

:queen::queen::queen::queen::cat::cat::rendeer::re ndeer:

estelik
17 Ekim 2010, 18:16
Senide boyamak istemem sana sorup sormayacağım susup susumamayı. Çok şey biliyorsan ölçüştürürüz bilgilerimizi canm benim. Hadi şimdi bak yoluna.

ezik adam. kompleksli üye :mrgreen: öteki saçma konunda paniğe kapılmışsın atılcam diye. atılmana gerek yok senin ... senin gibi ezik kompleksli ve hayalci admlar zaten kendileri defolup gittiler bu forumdan. sende defolup gideceksin adam yerine konmadığın biryerde işin ne ki :P:mrgreen:

bRkq35
17 Ekim 2010, 20:02
Ya diyorum boyadıktan sonra üzerine vernik atılacak.Onun için problem olmayacak yani.Dökülme falan yok.Beyaza boyayalım diyorum.Üzerine beyaz yanak ve kırmızı jant şeridi.

Nasıl olur sizce?

serdarmert
17 Ekim 2010, 22:48
sen boyama zaten jantlar yeni..

bassturbin
17 Ekim 2010, 23:30
Ya diyorum boyadıktan sonra üzerine vernik atılacak.Onun için problem olmayacak yani.Dökülme falan yok.Beyaza boyayalım diyorum.Üzerine beyaz yanak ve kırmızı jant şeridi.

Nasıl olur sizce?

Süper olur bir an önce sen boyat jantları zaman kaybetme acele et ama...

bRkq35
18 Ekim 2010, 00:08
Süper olur bir an önce sen boyat jantları zaman kaybetme acele et ama...

Sen neden böyle konuştun şimdi :silent:

ilker1905ata
18 Ekim 2010, 00:10

Nasıl olur sizce?

sırıtır bence orjinalden yana biri olarak bence sadece şerit yeterlidi jantın eskidiğinde boya bence şimdi süper duruyor :)))

bRkq35
18 Ekim 2010, 00:24
Yanak ve şerit iyi mi diyorsunuz yani ?

bassturbin
18 Ekim 2010, 00:29
Sana öneri yapılıyor sen boyamaya kararlısın bende öneri yaptım bak ne güzel cant şeridide çektim sen beğenmedin bu durumda boyatmaktan başka çaren yok, sonuçta forumda ne yazılırsa yazılsın tecrübeden konuşur çoğu kimse.Ustalar her zaman istediğin gibi iş çıkaramayabilir hatırlatayım.Biraz kaba olacak ama cantın içine etmesinler...

hondam
18 Ekim 2010, 01:01
Bencede serıt yeterlı olacaktır, ha ben boyatıcam dıyosan senın fıkrın haa onada cok tl ıstıyolar dıyosan kendın boyıyacaksın.

Hımmm onuda ben yapamam dıyosan bak bu olmadı yapacaksın:)

Kendın boyayacaksan bı oto boya nalburuna gıdeceksın, ordakı arkadasa ben bu motosıkletım jant larını boyıcam, de sana gereken malzemeyı verecektır.
Eger yok arkadasım veremıyolar dersen, ne malzeme lazım boyacı arkadasıma sorar sana yazarım yarın ok.

ilker1905ata
18 Ekim 2010, 20:46
Yanak ve şerit iyi mi diyorsunuz yani ?
evet iyi bence hem boya okadar gerekli değil şu anki jantların süper bana sorarssan :)

bRkq35
18 Ekim 2010, 21:05
evet iyi bence hem boya okadar gerekli değil şu anki jantların süper bana sorarssan :)

Teşekkür ederim ya.Boyayacağıma daha değişik neler yapabilirim...