PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TEM'de bu kadarına hayır diyorum HAYIIRR:..

Sayfa : [1] 2 3 4

hondaRED
16 Ekim 2010, 15:14
Arkadaşlar bundan 1-2 hafta önce olan bir olayı anlatacağım izninizle :) Arkadaşım ve ben kararlaştırdık Tem otoyolunun en boş olduğu saatler olan gece 3:30 4:00 suları çıkıp hız egomuzu tatmin edeceğiz.(abilerimiz kızmasın full koruma :P)

Onun R1'i vardı dedim hani birkere yardırayım aldık yardırıyoruz benim motorda onda. Ee ben altımda yakalamışım 1000 cc SuperSport'u yardırmazmıyız kim olsa yardırır :mrgreen: Sol şeritten kapatmışım yani neredeyse bomboş sayılır olanlarada selektör attığınızda çekiliyorlardı.

Neyse ben iyici yapıştırıyorum yapıştırdıkça yapıştırıyorum vites 4-5 hıza baktım 250-260-270 dikiz aynasından bir baktım bir çift turna :mrgreen: aman bir çift far yaklaşıyor:cyclopsan.İstanbuldaki tek olan Bugatti Veyron'muş Mavi-Siyah olan :queen: Hemde öyle böyle süratle değil sağa çekilmemle yanımdan geçmesi 3 saniye sürdü sürmedi yani o derece :)

O vakitten sonra hemen fren yaptım ve emniyet şeridine geçtim. Cep telefonumdan internete girip satılık Yamaha R1 ve Honda Cbr 600 RR yazdım :queen:
İşte SS'in bittiği gün o gündür arkadaşlar hepimizin başı sağolaaa :queen:

gs500inanc
16 Ekim 2010, 15:17
bugatti veyronmu geçti acaba ne geçti::)) lamborgihini mi geçti::))

hatis
16 Ekim 2010, 15:20
töbe yarabbi azrailmi geçti acaba:D

ozturkkaan
16 Ekim 2010, 15:23

bugün bir bugatti hız denemesi izledim . 407 km gördü adam ..
olması muhtemeldir . :cyclopsan

hondaRED
16 Ekim 2010, 15:24

Dostum Bugatti yazmayı unutmuştum sonra ekledim evet Bugatti Veyron'du Türkiye'deki tek Bugatti işte geldi beni buldu :mrgreen:

exile
16 Ekim 2010, 15:24
Yusuf abi geçmiştir kesin :)

hondaRED
16 Ekim 2010, 15:26
Yusuf abi geçmiştir kesin :)

Evet Yusuf Abi'de hemen onun arkasından geçince ben çektim emniyet şeridine :queen::queen:

buggin
16 Ekim 2010, 15:31
adam ne gülmüştür size :queen: ah ulan ah alıcam hayabusayı vericem gazı vericem gazı :P sonra nası bilirdiniz?
-bugattiyle iyi giderdi :queen:

jesse
16 Ekim 2010, 15:35
isteyen bugattisini alıp gelebilir....

hondaRED
16 Ekim 2010, 15:38
adam ne gülmüştür size :queen: ah ulan ah alıcam hayabusayı vericem gazı vericem gazı :P sonra nası bilirdiniz?
-bugattiyle iyi giderdi :queen:

O adam gülsün yav hakkıdır :mrgreen: O adam gelse ağzıma etse birşey demem 2 trilyon vermiş arabaya :queen:

Babaaa büyüüüksüüüün diye bağırdım ama duymaz kiii o hızda ::xrock::::xs06::::xs06::

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:35 ----------

Tamam abi ne yapıyorsun sakin ol :mrgreen::mrgreen: Canavarları uyandıracaksın sonra Bugattiler Lamborghiniler Ferrariler kapımıza dayanacak :mrgreen: Yazık olur abi SS'e :cherry:

jesse
16 Ekim 2010, 15:42
Tamam abi ne yapıyorsun sakin ol :mrgreen::mrgreen: Canavarları uyandıracaksın sonra Bugattiler Lamborghiniler Ferrariler kapımıza dayanacak :mrgreen: Yazık olur abi SS'e :cherry:

tamam bende diorum .. buyursunlar gelsinler :) kadran 350.comanderle birlikte 2 parmakta geçiyo .. :mrgreen: buyursunlar gelsinler

crayzboyone
16 Ekim 2010, 15:43

Bisikletle bile tekerde delerim :P

iptaluyelik02
16 Ekim 2010, 15:59
gece yolculuklarımda benim yollarda neler gördüğümü,nelerle karşılaştığımı bilseniz 100 le bile gitmeye çekinirsiniz.
yola düşmüş tek bir bijon bile can almaya yeter.

osmanefe
Aferin iyi halt etmişsiniz.Sana bir tampon dokundursa olacakları ( tam koruma bile olsan ) tahmin bile etmek istemiyorum.Ne gerek var güzel kardeşim.yazık değil mi anne-babana,biz arkadaş ve dostlarına.Bir de iyi bir şey yapmış gibi övünüyorsun.Ben çok arkadaşımı,en önemlisi ağabeyimi kaybettim bu hız yüzünden.Yapmayın,etmeyin Allah aşkına!..

draggy
fake fake fake

Hay.alper.est
16 Ekim 2010, 16:04
15 dk daha sürseydin bugatiler 400km hızla giderken yakıt deposu ve lastikleri sadece 15 dakika dayanıyomuş sonra geçerdin.:mrgreen:

hondaRED
16 Ekim 2010, 16:14
Aferin iyi halt etmişsiniz.Sana bir tampon dokundursa olacakları ( tam koruma bile olsan ) tahmin bile etmek istemiyorum.Ne gerek var güzel kardeşim.yazık değil mi anne-babana,biz arkadaş ve dostlarına.Bir de iyi bir şey yapmış gibi övünüyorsun.Ben çok arkadaşımı,en önemlisi ağabeyimi kaybettim bu hız yüzünden.Yapmayın,etmeyin Allah aşkına!..

Haklısın abicim :pale: Başın sağolsun gerçekten. Övünmedim aslında başımıza gelen olayı anlatmak istedim yaranı deşeceğini bilmiyordum kusura bakma tekrar başın sağolsun abicim :salut:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:06 ----------

fake fake fake

İnanmak zorunda olduğunu hiç sanmıyorum. Evet "FAKE" hadi başka konulara yönel :wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

15 dk daha sürseydin bugatiler 400km hızla giderken yakıt deposu ve lastikleri sadece 15 dakika dayanıyomuş sonra geçerdin.:mrgreen:

İşte buna koptum :queen::queen: Haklısın ama o adil bir geçiş olmaz adam yarmış geçmiş bizim sağa çekip kontak kapamaktan başka çaremiz yok ama 400le gitmesi imkansız be abi Tem'de :mrgreen: Ben 260-270 gidiyordum oda taş çatlasın 300-320dir yani ama yok böyle bir olay abi of yaaa :queen::queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:10 ----------

gece yolculuklarımda benim yollarda neler gördüğümü,nelerle karşılaştığımı bilseniz 100 le bile gitmeye çekinirsiniz.
yola düşmüş tek bir bijon bile can almaya yeter.

Savaş abicim çoook ama çoook haklısın. Ben zaten sizin gibi büyüklerimizden yiyeceğim azarları göze alarak yazdım buraya bu yaşadığımı :rendeer:

draggy
16 Ekim 2010, 16:21
"O vakitten sonra hemen fren yaptım ve emniyet şeridine geçtim. Cep telefonumdan internete girip satılık Yamaha R1 ve Honda Cbr 600 RR yazdım "

Hani linklerin?

Türkiye de satın alınmış veyron yok, plaka nerenin di? cevapla bakalım fake seni...

Birde motosikletinle çekilmiş bir fotoda koyda inanalım bakalım...

----------------------------------------------------------------------------
Bu satırdan sonrasını diğer forum sakinleri okusunlar sen okuma:

Arkadaşlar bu tür şahıslar çoğaldı mı, yoksa tek kişiler mi? Afedersiniz sanal alem ya, her okuyan inanır babında sallayıp duruyorlar. Veyron un altı 5 cm ya var ya yok 300 km hızda bizim dandik yollarda sürecekler!!! Ben artık tckn kontrollü üyelik sistemine geçelim diyorum ısrarla, bu tür fake üyeliklerden sıkıldım artık...

htmetin
16 Ekim 2010, 16:22
Yanından geçen bendim.

volkanix
16 Ekim 2010, 16:22
kusura bakmayın ancak sizin yaptığınızın hem yasadışı hem de çok yanlış bir şey olduğunu anlamak için tecrübeli olmaya gerek yok, sitede eski üye olmaya veya yaşın büyük olmaya gerek yok
yaptığınız çok yanlış ve bir motorcuya yakışmayan hareketler
hız denemesi sadece pistte yapılır
zaten motora da full koruma binilir
benim 3-4 aylık bir motor tecrübem var
umarım hiç kaza geçirmezsiniz
saygılar

Khutuck
16 Ekim 2010, 16:24
Türkiye'de Bugatti Veyron yok.

draggy
16 Ekim 2010, 16:27
Türkiye'de Bugatti Veyron yok.

Aslında var Palmali Group'un sahibi Azeri işadamı Mansimov'un ama oda TR plakalı değil ve şu anda da Türkiye de değil, internet sitelerinden okumuş haberi gelip milleti kekliyor... Bir tane agusta aldım diyen fake şahıs vardı, yazım tarzı bu vatandaşın nedense aynı...

osmanefe
16 Ekim 2010, 16:27
Haklısın abicim :pale: Başın sağolsun gerçekten. Övünmedim aslında başımıza gelen olayı anlatmak istedim yaranı deşeceğini bilmiyordum kusura bakma tekrar başın sağolsun abicim :salut:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:06 ----------

İnanmak zorunda olduğunu hiç sanmıyorum. Evet "FAKE" hadi başka konulara yönel :wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

İşte buna koptum :queen::queen: Haklısın ama o adil bir geçiş olmaz adam yarmış geçmiş bizim sağa çekip kontak kapamaktan başka çaremiz yok ama 400le gitmesi imkansız be abi Tem'de :mrgreen: Ben 260-270 gidiyordum oda taş çatlasın 300-320dir yani ama yok böyle bir olay abi of yaaa :queen::queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:10 ----------

Savaş abicim çoook ama çoook haklısın. Ben zaten sizin gibi büyüklerimizden yiyeceğim azarları göze alarak yazdım buraya bu yaşadığımı :rendeer:

Canım kardeşim.Umarım arkadaşların da dediği gibi fake'dir.Gerçekten yaşadınsa bu hadiseyi geçmiş olsun diyorum.Ama lütfen bir daha yapma,rica ediyorum.Bir kedi,bir taş parçası,kaskına gelip görüşünü engelleyecek bir poşet bile Allah korusun...

Olcay Avşar
16 Ekim 2010, 16:30
Galeride görsem, modelini ismini anlamam 1 dk filan sürer.

Maşşallah ne göz varmış gece karanlığında 300km/h ile görmüşsünüz :)

Deryali
oda o saatte hız denemesi yapıyormuş demekki :)

yada

Kedidir o kediii :=)

hondaRED
"O vakitten sonra hemen fren yaptım ve emniyet şeridine geçtim. Cep telefonumdan internete girip satılık Yamaha R1 ve Honda Cbr 600 RR yazdım "

Hani linklerin?

Türkiye de satın alınmış veyron yok, plaka nerenin di? cevapla bakalım fake seni...

Arkadaşlar bu tür şahıslar çoğaldı mı, yoksa tek kişiler mi? Afedersiniz sanal alem ya, her okuyan inanır babında sallayıp duruyorlar. Veyron un altı 5 cm ya var ya yok 300 km hızda bizim dandik yollarda sürecekler!!! Ben artık tckn kontrollü üyelik sistemine geçelim diyorum ısrarla, bu tür fake üyeliklerden sıkıldım artık...

Varmısın iddasına? Sen zaten o ilan mevzusunun espiriden öteye gitmediğini anlayamadıysan yapacak birşey kalmamış senin için daha fazla. Veyron yokmuş Türkiyede allah allah bak sen :) Tek bir tane var İstanbul'da oda Mavi-Siyah buyrun buda kimselere inanmayan kendini çok bilmiş arkadaşlarım http://img52.imageshack.us/img52/988/istanbuldabugattiveyron.jpg Siz şimdi buna photoshopta dersiniz ama ben size videosunu bile bulurum rahat olun:wiinkk: Bir daha kimsenin günahını almayın. Şimdi gidin başka topiclerde birşeyler kanıtlamaya çalışın :wiinkk: Bu Bugatti'de Opet'in en büyük bayisinin sahibinindir.

TanImsIz
16 Ekim 2010, 16:31
Sene 1998 de zx12 si olan bi abimiz buna benzer bir olay anlatmıstı, fakat bunda başrolde bugatti değil, mercedes amg oynuyor :) zx12 yi satıp hayabusa almıstı bu olaydan sonra.

zaferkarizma
16 Ekim 2010, 16:31
türkiyede şu anda ben de 1 tane bugatti oldugunu biliyorum hatta youtubede videosunu izledim. gençler yolda giderken çekiyodular.

buda videosu : http://www.youtube.com/watch?v=4Vg227jdw04&feature=related

hondaRED
16 Ekim 2010, 16:33
Galeride görsem, modelini ismini anlamam 1 dk filan sürer.

Maşşallah ne göz varmış gece karanlığında 300km/h ile görmüşsünüz :)

Hahaaa adminim senin gözler bozuk galiba sen 270 ile giderken yanından 300-310la geçen bir araba 30 km hız ile geçmiş oluyor :) Yoldan geçen arabaların markalarını modellerini göremiyorsan http://www.dunyagoz.com/ girip randevu almanı öneririm.

draggy
Varmısın iddasına? Sen zaten o ilan mevzusunun espiriden öteye gitmediğini anlayamadıysan yapacak birşey kalmamış senin için daha fazla. Veyron yokmuş Türkiyede allah allah bak sen :) Tek bir tane var İstanbul'da oda Mavi-Siyah buyrun buda kimselere inanmayan kendini çok bilmiş arkadaşlarım http://img52.imageshack.us/img52/988/istanbuldabugattiveyron.jpg Siz şimdi buna photoshopta dersiniz ama ben size videosunu bile bulurum rahat olun:wiinkk: Bir daha kimsenin günahını almayın. Şimdi gidin başka topiclerde birşeyler kanıtlamaya çalışın :wiinkk: Bu Bugatti'de Opet'in en büyük bayisinin sahibinindir.

Ben sahibinin kim olduğunu bile biliyorum ama sen kendinin kim olduğunu bilmiyorsun, sen 200 km ile giderken yanında 300 km ile geçen arbanın ne olduğunu gördün hemde gece sadece far ışıklarını görmüşken bu arabanın yedik bizde...

jesse
Sene 1998 de zx12 si olan bi abimiz buna benzer bir olay anlatmıstı, fakat bunda başrolde bugatti değil, mercedes amg oynuyor :) zx12 yi satıp hayabusa almıstı bu olaydan sonra.

98de zx-12mi varmış :)))) hadi var diyelim. Neden satıp daha yavaş bı motor almış :D

COQ
16 Ekim 2010, 16:34
Abicim madem bu kadar acemisiniz, niye biniyorsunuz bu motorlara yahu?:silent:
Düsersiniz, bir yeriniz acir,binmeyin.

hondaRED
16 Ekim 2010, 16:35
türkiyede şu anda bende 1 tane bugatti oldugunu biliyorum hatta youtubede videosunu izledim. gençler yolda giderken çekiyodular.

buda videosu : http://www.youtube.com/watch?v=4Vg227jdw04&feature=related

Dostum teşekkür ederim bana arattırmadığın için :) İnanmayan arkadaşlar izler ama inanmayın sakın haa photoshop lan bu biz yaptık az önce :P

draggy
16 Ekim 2010, 16:35
Asıl sen hondan ile çekilmiş bir fotonu koyda önce sana inanalım sonra veyrona inanalım, birde hangi internet sitesine koydun motorların satış ilanını hemde arkadaşının r 1 ini?

jesse
16 Ekim 2010, 16:36
Abicim madem bu kadar acemisiniz, niye biniyorsunuz bu motorlara yahu?:silent:
Düsersiniz, bir yeriniz acir,binmeyin.

:cherry::cherry::cherry::cherry::cherry:

hondaRED
16 Ekim 2010, 16:37
Ben sahibinin kim olduğunu bile biliyorum ama sen kendinin kim olduğunu bilmiyorsun, sen 200 km ile giderken yanında 300 km ile geçen arbanın ne olduğunu gördün hemde gece sadece far ışıklarını görmüşken bu arabanın yedik bizde...

Yahu siz ne biçim adamlarsınız? Az önce yoktu değil mi bu araç Türkiye'de? Vardıda Türk plaka değildi. Şimdi az önce sen bunu içine sindirdin. Ama duuur sana verilecek cevabım var ;) 200'le gitmiyordum 270 bu birincisi. İkincisi o300'le gidiyorsa aramızda 30 km fark var demektir aşşağı in yanından 30 km ile birşey geçsin görebiliyormusun göremiyormusun bize bildir. 3.sü haa doğru zaten Tem otoyolu bildiğin zifiri karanlık ondan görmem imkansız :) Allahım sen sabır ver yarabbim. Kaypaklıkta son nokta. Yemezsen dolaba koy bozulmasın acıkınca yersin. Sana kanıtlamak zorundamıyım kardeşim? Değilim inanmıyorsan yazma git başka topiclere insanları illa böyle argo-kaba konuşmaya zorluyorsunuz yahu :queen::pr:

zaferkarizma
16 Ekim 2010, 16:38
Konuyu Toplam 28 Üye okuyor. (20 Kayıtlı üye ve 8 Misafir)
zaferkarizma, volkanix, Jubaa, hondaRED, !Lk£®, eray_uluyazı, necathan, TanImsIz, GorkeM, jesse, draggy, muratgün, McWarnaly, TUNARIDE, Eyong, Deryali, ermanay, y.infernal, QuerysmaS, Hay.alper.est

hite bakarmsıın yok dienler için video koydum :) http://www.youtube.com/watch?v=4Vg227jdw04&feature=related

draggy
16 Ekim 2010, 16:39
Haklısınız bu tür adamlarla dalga geçmek gerekiyor :) TEM de 160 a vurunca benim yusuf yusuf arkadan geliyor :D

hondaRED
16 Ekim 2010, 16:42
Asıl sen hondan ile çekilmiş bir fotonu koyda önce sana inanalım sonra veyrona inanalım, birde hangi internet sitesine koydun motorların satış ilanını hemde arkadaşının r 1 ini?

Benim motorumun yanına çekineyim havam olur yada şöyle böyle gibi bir amacım yok. Motorumun fotografı yeterdi bana. Şuan serviste olduğunu yazmıştım bundan önce ama senin için çekineceğim. Ama alırım anahtarını Mike! :wiinkk: Ayrıca sana birşey diyeyim mi? Sen inanma be kardeşim vallahi :queen::queen: İnanmanı istiyorsam adiyim şelepsizim :queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

Haklısınız bu tür adamlarla dalga geçmek gerekiyor :) TEM de 160 a vurunca benim yusuf yusuf arkadan geliyor :D

Sen kapat ben seni arayacağım. Sana yazmasın Draggy :rendeer:

eray_uluyazı
16 Ekim 2010, 16:43

Hani linklerin?

arkadaşlar o bugatti vayron u bende etiler'de gördüm yani olabilir. sadece merak ettiğim konu o arabaya o kadar para vermiş biri o saatte uyuyo mu olurdu yoksa yardırmış 300 le gidiyo mu olurdu bilemem :queen:
ama her halukarda o bugatti veyron var istanbulda hemde 34 plaka :queen:

jesse
16 Ekim 2010, 16:44

ne alakası varşimdi.. 160 la gidemiyorken başkası için dalga geçmek gerekiyor demek ????

bence yanlış hitap tarzı .. lütfen .. lütfen . :)

hondaRED
16 Ekim 2010, 16:45
arkadaşlar o bugatti vayron u bende etiler'de gördüm yani olabilir. sadece merak ettiğim konu o arabaya o kadar para vermiş biri o saatte uyuyo mu olurdu yoksa yardırmış 300 le gidiyo mu olurdu bilemem :queen:
ama her halukarda o bugatti veyron var istanbulda hemde 34 plaka :queen:

Eren abi Bugatti'si olan adam uyurmu yahu. Adam gecelerde :mrgreen: 2 trilyon vermiş arabada kim bilir hangi hatun var :mrgreen: Sen olsan uyurmuydun :bounce:

draggy
16 Ekim 2010, 16:45
Yahu siz ne biçim adamlarsınız? Az önce yoktu değil mi bu araç Türkiye'de? Vardıda Türk plaka değildi. Şimdi az önce sen bunu içine sindirdin. Ama duuur sana verilecek cevabım var ;) 200'le gitmiyordum 270 bu birincisi. İkincisi o300'le gidiyorsa aramızda 30 km fark var demektir aşşağı in yanından 30 km ile birşey geçsin görebiliyormusun göremiyormusun bize bildir. 3.sü haa doğru zaten Tem otoyolu bildiğin zifiri karanlık ondan görmem imkansız :) Allahım sen sabır ver yarabbim. Kaypaklıkta son nokta. Yemezsen dolaba koy bozulmasın acıkınca yersin. Sana kanıtlamak zorundamıyım kardeşim? Değilim inanmıyorsan yazma git başka topiclere insanları illa böyle argo-kaba konuşmaya zorluyorsunuz yahu :queen::pr:

O zaman einsteinın izafiyet teorisinden bahsedeyim sana de biraz fizik öğren:

Özel görelilik, kendi zamanı için inanılması güç pek çok öngörülerde bulunmuştur, bunlardan en önemlileri:

* Cisimler hızlandıkça zaman cisim için daha yavaş akmaya başlayacaktır, ışık hızına ulaşıldığında zaman durmalıdır.
* Cisimler hızlandıkça kinetik enerjilerinin bir kısmı kütleye dönüşür, durağan kütleye sahip cisimler hiçbir zaman ışık hızına erişemeyeceklerdir.
* Cisimler hızlandıkça hareket doğrultusundaki boyları kısalmaya uğrayacaktır.

Özel görelilik, mantığımıza ve sağ duyumuza aykırı bir evren tanımladığından bilimciler 100 yılı aşkın bir süredir bunun doğruluğunu gözleri ile görmek ve bir açık bulmak umudu ile deneyler yapıp durmaktadırlar. Bu öngörülerin pek çoğu 1905'ten günümüze dek defalarca denenmiş ve doğru çıkmıştır:

* İçlerinde çok hassas atom saatleri taşıyan uçaklar değişik yönlere doğru değişik hızlarla hareket ettirilmiş ve saatlerin kuramın hesaplarına yeterince uygun olarak yavaşladığı/hızlandığı gözlenmiştir[1].
* Zamandaki yavaşlamanın sadece saatte meydana gelmediğini, gerçekte yaşandığının kanıtı ilk olarak nötrino ve mü-mezon deneylerinde ortaya çıkmıştır. Güneşten dünyamıza gelen nötrino ve müonların ışık hızına çok yaklaştıkları (%99.5) için ömürlerinin (yaşam sürelerinin) Dünya'da üretilen durağan olanlara göre çok daha uzun olduğu görülmektedir[2].
* Parçacık hızlandırıcılarındaki hızlandırma deneylerinde bugüne kadar kütlesi olan hiçbir cisim, atom veya elektron, ışık hızına çıkarılamamıştır. Hız arttıkça kütlesi de arttığı için ivmelendirilmesi zorlaşmaktadır.

3 sn içinde geriden gelip seni geçmiş olması ve senin bu 3 sn içinde motorun üzerinde veyronu izlediğini varsayalım, sen 270 ile giderken kafanı geriye çevirdin, sonra yana çevirdin ve en sonunda ileri baktın diyelim 3 bu 3 sn içinde motoru kim kullanıyor du? Sen hala 270 ile gidiyorsan, -ki gidiyorum demişsin motoru o hızda doğru çizgide nasıl tuttun, dersenki yavaşladım nerede 30 km lik farkın? gece yarısı koyu lacivert aracın rengini o hızda nasıl farkettin?

en son olarak şu motorunla bir fotonu koy yada ilanının linkini ver inanayım!!!

Deryali
16 Ekim 2010, 16:46
Bende Beverly 500'le 160'la giderken önümdeki X5'e selektör yaptım diye seviniyordum :D

hondaRED
16 Ekim 2010, 16:48
O zaman einsteinın izafiyet teorisinden bahsedeyim sana de biraz fizik öğren:

Özel görelilik, kendi zamanı için inanılması güç pek çok öngörülerde bulunmuştur, bunlardan en önemlileri:

* Cisimler hızlandıkça zaman cisim için daha yavaş akmaya başlayacaktır, ışık hızına ulaşıldığında zaman durmalıdır.
* Cisimler hızlandıkça kinetik enerjilerinin bir kısmı kütleye dönüşür, durağan kütleye sahip cisimler hiçbir zaman ışık hızına erişemeyeceklerdir.
* Cisimler hızlandıkça hareket doğrultusundaki boyları kısalmaya uğrayacaktır.

Özel görelilik, mantığımıza ve sağ duyumuza aykırı bir evren tanımladığından bilimciler 100 yılı aşkın bir süredir bunun doğruluğunu gözleri ile görmek ve bir açık bulmak umudu ile deneyler yapıp durmaktadırlar. Bu öngörülerin pek çoğu 1905'ten günümüze dek defalarca denenmiş ve doğru çıkmıştır:

* İçlerinde çok hassas atom saatleri taşıyan uçaklar değişik yönlere doğru değişik hızlarla hareket ettirilmiş ve saatlerin kuramın hesaplarına yeterince uygun olarak yavaşladığı/hızlandığı gözlenmiştir[1].
* Zamandaki yavaşlamanın sadece saatte meydana gelmediğini, gerçekte yaşandığının kanıtı ilk olarak nötrino ve mü-mezon deneylerinde ortaya çıkmıştır. Güneşten dünyamıza gelen nötrino ve müonların ışık hızına çok yaklaştıkları (%99.5) için ömürlerinin (yaşam sürelerinin) Dünya'da üretilen durağan olanlara göre çok daha uzun olduğu görülmektedir[2].
* Parçacık hızlandırıcılarındaki hızlandırma deneylerinde bugüne kadar kütlesi olan hiçbir cisim, atom veya elektron, ışık hızına çıkarılamamıştır. Hız arttıkça kütlesi de arttığı için ivmelendirilmesi zorlaşmaktadır.

3 sn içinde geriden gelip seni geçmiş olması ve senin bu 3 sn içinde motorun üzerinde veyronu izlediğini varsayalım, sen 270 ile giderken kafanı geriye çevirdin, sonra yana çevirdin ve en sonunda ileri baktın diyelim 3 bu 3 sn içinde motoru kim kullanıyor du? Sen hala 270 ile gidiyorsan, -ki gidiyorum demişsin motoru o hızda doğru çizgide nasıl tuttun, dersenki yavaşladım nerede 30 km lik farkın? gece yarısı koyu lacivert aracın rengini o hızda nasıl farkettin?

en son olarak şu motorunla bir fotonu koy yada ilanının linkini ver inanayım!!!
Kusura bakmada bu kadar ince girmene hiç gerek yok. Yok kafayı sağa sola çevirmişte falan filan. Sen eğer böyle araçlara ilgin olsaydı ve inceliyor olsaydın stoplarından tanınacak araba. Yanından o hızda geçecek ve o stoplara sahip başka bir araba dah yok :cat: O yüzden bence daha fazla maydanoz olmak için yorum yapmayın reca ediciğim beyefendiciğim :bounce: Ya bu saatte iyi güldürdün beni ha :queen: allah ne muradın varsa versin tamamını okumamıştım Gece yarısı koyu lacivert aracın rengini nasıl fark ettin demiş. Türkiye'de bir tane olduğu için bu araç kırmızı siyah dememin imkanı yok dostum ;) Bence yeterli yaptığın maydanozluk.

draggy
16 Ekim 2010, 16:49
ne alakası varşimdi.. 160 la gidemiyorken başkası için dalga geçmek gerekiyor demek ????

bence yanlış hitap tarzı .. lütfen .. lütfen . :)

Bu adama fazla bile :)

Yok servisteymiş motoruda, yok fotosuda yokmuşta, ee internete satılık ilanını servisteki motor için mi koymuş :) ya şu satılık ilanının linkini verse bile yiyeceğim :P

jesse
16 Ekim 2010, 16:50
Bende Beverly 500'le 160'la giderken önümdeki X5'e selektör yaptım diye seviniyordum :D

efsane erhan akar vardı.. yuvacıkta beverly 500 le 600leri deldi 1000 lere selektör attı :) hey gidi günler bee

draggy
16 Ekim 2010, 16:51
Kusura bakmada bu kadar ince girmene hiç gerek yok. Yok kafayı sağa sola çevirmişte falan filan. Sen eğer böyle araçlara ilgin olsaydı ve inceliyor olsaydın stoplarından tanınacak araba. Yanından o hızda geçecek ve o stoplara sahip başka bir araba dah yok :cat: O yüzden bence daha fazla maydanoz olmak için yorum yapmayın reca ediciğim beyefendiciğim :bounce:

Gecenin karanlığında 270 ile giderken rengini geçtim, stoplarını da tanıdın ha :P Birde İstanbulda tek olan veyron olduğunuda tanıyorsun , çok merak ettim internetteki satılık ilanlarınızı ver bir bakalım belki 270 basacak motor almak istiyor canım :P

bRkq35
16 Ekim 2010, 16:52
Geçmiş olsun be abi. :D Ne yapalım yani yok ki Bugatti Veyron'umuz.Bugatti Veyron paramız olsa 1000 RR'yemi bineriz. :D

hondaRED
16 Ekim 2010, 16:53
Gecenin karanlığında 270 ile giderken rengini geçtim, stoplarını da tanıdın ha :P Birde İstanbulda tek olan veyron olduğunuda tanıyorsun , çok merak ettim internnetteki satılık ilanlarınızı ver bir bakalım belki 270 basacak motor almak istiyor canım :P

Ağzımı bozdurmaya çalışıyorsan daha çok çalışırsın. Git bie 10-15 mesaj öncesini oku orada yazıyor. Yada okudun anlaman kıt! Sen ordaki ilan olayının espiri olduğunu anlayamayacak kadar kıtsan senin için yapacak fazla birşey kalmamış. Sana sadece tamam FAKE FAKE FAKE FAKEEEE diyorum güle güle canım benim.