PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz nerede durursunuz??????

remzi_39
15 Ekim 2010, 06:41
Zweisam an der AmpelHi!

Sagt mal, wie macht ihr das wenn vor euch vor der Ampel ein anderer Motorrad Fahrer steht und genug Platz ist um links oder rechts neben dem zu stehen?

Fahrt ihr daneben, auch wenn ihr den anderen garnicht kennt oder bleibt ihr hinter dem stehen?

Ich denk immer 'stellste dich jetzt neben dem oder nicht', ich will den ja auch nicht behindern.

Lambalarda ikili.
Bana söylermisiniz,önünüzdeki lambada duran baska bir motorcunun saginda solunda yeteri kadar yer oldugu halde siz nerede durursunuz?

Öteki kisiyi tanimadiginiz halde yaninami durursunuz, yoksa arkasindami durursunuz?

Benim herzaman düsündügüm yaninami dursam yoksa arkasinami? O kisiyi rahatsiz etmekte istemem..

Umarim anliyabildi herkes söylemek istedigimi?
Bende bunu cok kere düsündüm..
Lambada bir motorcu duruyor..
Yaninami girsem yoksa arkasindami dursam..
Ne yapsam acaba diye düsündügüm olmustur..

Ben genelde arkasina ama az sagina yada soluna dururum..
Yani yanina girmem...
Kiskirtmak istemem o kisiyi...

Burada harika yorumlar yapilmis bu konuda...
Yok yanina giderim konusurumdan tutunda yok o kisinin arkasina dururum kiskirtmamak icin e kadar hersey var...

Soru bu arkadaslar..
Siz kirmizi lambada duran bir motorcunun neresinde durursunuz?
Arkasinda, yaninda?

y.infernal
15 Ekim 2010, 07:05
Bir gün lambalarda durdum :) arkama sessizce motor yanaşmış sağ şeritteyim ve düz gitmekten vazgeçip geri geri gidip sola dönecektim ki arkama motor yanaşmış neredeyse çamurluğunu kırdırıyordum. "Ne yapıyorsun birader?" diyince "kusura bakma aynadan göremedim" dedim. :cherry:

Bundan sonra lambalarda geri gitmem :) ve başka bir motorun arkasına ip gibi dizilmiş şekilde durmam nerde ne zaman ne olacağı belli olmuyor :P

En iyisi yanında durmak :cat:

AlicanArat
15 Ekim 2010, 09:15
Eğer yeterli boşluk varsa yanına giriyorum, hem selamlaşıyorum (motosiklet sosyal bir makine sonuçta) hem de arkadan yanaşabilecek, hatta çarpabilecek hanzo 4 teker sürücülerine karşı kendimi daha fazla güvende hissediyorum.

Kalkışta da kışkırtmamak için biraz geç biraz da yavaş kalkış yaparım...

Shrieker
15 Ekim 2010, 09:30
Şöyle bi süzerim. Acemiyse yanına girmem, düşer beni de düşürür veya irkilir düşeceği yoksa düşürmüş oluruz boş yere. Apaçiyse, yanına girer ışık yeşile dönünce jet gibi kalkarım. Maksat kıl etmek :P

takendy
15 Ekim 2010, 10:02
ben hangi tip ve türde motor olursa olsun beni görmesini sağlar aynadanda olsa selamlaşırım.

şeridin ortasındaysa aşağıda olduğu gibi fermuar düzenine uygun yanaşırım çok sağa ve sola yanaştı ise boşluğa girerim ama kalkışta hiçbir zaman gaz çekmem öncelikle benden önce ışıklarda duran kişinin kalkış yapıp gitmesini beklerim.

http://www.siberresim.com/images/2c201twqxe5nk4evms9z.gif (http://www.siberresim.com/)

Onyx250
15 Ekim 2010, 10:41
valla yeşil'in yanmasına daha varsa, 80-90 saniyelik ışıklarda, gider yanında dururum valla... ama kışkırtmamak adına selam veririm, sakin kalkarım motora gaz vermem... maksat orda slm'laşmak :)

Eğer yeşil yanacak gibiyse resimdeki gibi arkada çaprazında bi yerde dururum

Jubaa
15 Ekim 2010, 10:50
Yanina gider selam veririm ilgimi ceken bisey olursa konusurum hatta cek saga isareti yaparim sonra muhabbet ederim durursa.

panic adak
15 Ekim 2010, 10:57
arkasında durupda egsoz gazını yutmak istemem, resmen kaskın içine doluyor o gaz nefesim daralıyor. gider yanına dururm ışığın yanmasını beklerim samimi birisiyse konuşuruz yoksa ışığım yanar yoluma giderim, çokda kasmaya gerek yok.

cakob
15 Ekim 2010, 11:04
bikac kere yaninda durduğum oldu ama o sığır gibi bakışlar rahatsızlık vermeye başlayınca arkada dürüyorum artık. arkada duruncada bazen 2 bazen 3 motosiklet arka arkaya geliyor busefer millet trafikte zulüm çekerken yanyana girebilecek 3 motor arka arkaya ooluyor bu seferde millet arabadan öyle bir bakiyorki anliyorsunuz yanyana gidin demek istediklerini.böyle manzaralarda her uzun ince bir yoldayim sarkisi aklıma geliyor neden bilmem bı anda kendimi kaybedip en yakın jilete uzanıyorum .:):cherry: jilet kısmı yalan da gerikalan a ne diyeceksiniz ?

volkanix
15 Ekim 2010, 11:16
eğer sıkıştıracak gibi olursam yanına gitmem
yoksa kim olursa kaç cc veya büyüklüğü ne olursa olsun yanında durup selamlaşmak isterim
konuşmaya gerek bile yok bir selam yeter benim için

Sadık1453
15 Ekim 2010, 11:23
ben hangi tip ve türde motor olursa olsun beni görmesini sağlar aynadanda olsa selamlaşırım.

şeridin ortasındaysa aşağıda olduğu gibi fermuar düzenine uygun yanaşırım çok sağa ve sola yanaştı ise boşluğa girerim ama kalkışta hiçbir zaman gaz çekmem öncelikle benden önce ışıklarda duran kişinin kalkış yapıp gitmesini beklerim.

http://www.siberresim.com/images/2c201twqxe5nk4evms9z.gif (http://www.siberresim.com/)

Yazacaklarımın hepsini yazmış arkadaş sağolsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

airhead
15 Ekim 2010, 11:24
rahatça girecegim boşluk varsa,yanına girerim.Ama öyle kafa kafaya degil,az geride kalır,selam veririm.boşluk yoksa hiç ugraşmam.sonra yanlış anlaşılıyor.

hondam
15 Ekim 2010, 11:40
Ben yanına gıder yesılde kalkalımmı dıye sorarım :P

Saka bıyana bu yesılde kalkma olayı basıma bı kac kere geldı hem oto suruculerı hemde aramzdan arkadaslar.

Öle hıc neresınde durayım falan dusunmedımben ısıtka hep onde olmaya calısırım malum bazı oto suruculerı ısıgı dahası orda bekleyen aracı farketmıyo bazen kacmak gerekıyo:salut:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:32 ----------

Valla anlatmadan edemıcem bırgun renoult 9 model bı arac ıcınde 4 genc, ısıkta beklıyo bende yanlarındakı serıde yanastım sol tarafa.

Surucu arkadas usta yarısalımmı? bende 251mz var olur dedım:cherry:
Tabı hepsı hazırda beklıyo :mrgreen:bende devrı yuksek tutuyorum falan yesıl yandı bunlar ok gıbı fırladı patınaj lar falan, bende sakın bır sekılde sola dondum :queen: o arkadasların yuz ıfadelerını merak edıyorum hala:queen:

ergün1968
15 Ekim 2010, 11:48
Remzi,olması gereken arkasında durmak.Ama sen ne yaparsın diye soracak olursan yanına gelir bakarım kim diye :mrgreen: Bakarım karşı tarafa,duruma göre o birkaç saniyede muhabbetin belini bile kırarım.Türk'üz nede olsa hehe.Ama orada yaşasam (2 Yıl yaşadım).Dönüp bakmam bile :).

dmert89
15 Ekim 2010, 11:59
Bende çoğunluk arkadaşın dediği gibi şartlar müsaitse yanında durur bi tebessm eder selamlaşırım.Yeşli yandığında o kişiye bakmadan kendi keyfime göre giderim.Olması gerekende bu bence

Samet Ağır
15 Ekim 2010, 12:28
yolun,durumun,sürenin(ışık) ve en önemlisi adamın görüntüsüne göre davranırım.şartlar müsaitse yanında durmayı tercih ederim....

Levsy
15 Ekim 2010, 12:38
Genelde resimdeki gibi ancak beni mutlaka aynada göreceği şekilde duruyorum.

Bazıları aynada görüp göz göze geldiğimizde bile başıyla hafifçe selam veriyor, hoş oluyor :)

Eğer ışıklara kadar trafikte denk gelip beraber seyretmişsek, o kişinin sürüş tarzına göre bazen uzakta, başka bir noktada durmayı tercih ettiğim oluyor.

necatik35
15 Ekim 2010, 12:50
Yol müsait ise yanına girer ve selamlaşırım.Zaten motorcunun doğasıda bu olmalıdır kanımca.Yollarda yanlızlık içerisinde seyahat eden bir motocuyla,trafik ışıklarında kısa bir göz teması bile yanlızlığa iyi gelir.Böyle bir selamlaşmadan rahatsız olan motorcu şimdiye kadar görmedim.Ayrıca her motorcuda bunu ister kanımca.Rahatsız olanda ya kendini beğenmiş yada derin psikolojik sorunları olan birisidir.Onlarıda bırakın tek başlarına it gibi sürsünler motorlarını.:P

osmaniyeli
15 Ekim 2010, 12:57
konu süper yaa:cherry:

ben ruh halime göre o gün gıcıklık yapmak istiyorsam yanına dururum. daha da gıcıklık yapmak istiyorsam ve elemanda yarışıcı tipi varsa arkasında durup, ensesinde nefesimi hissettiririm:queen:

onun haricinde yaşlıysa arkasında. gençse yanına dururum genelde.

her yere dururum farketmez. kafamın estiği yere:mrgreen:utanma sıkılma yok ki pişkin adamım ben:queen:
genelde ışıklarda yanımdaki motrla depar attıktan sonra bir sonraki ışıklarda konuşuruz. kaç gördün:mrgreen:
bir keresinde 3 ışık boyunca drag yaptığım eleman 3 ışıkta da yenilince kaskını çıkarıp kaçlık bu dedi(kendindeki 125lik) ben de 150 lik dedim. o da hııı ondan geçiyorsun zaten demesinmi:queen: ne diyeceğim şaşırdım adam lafı vurdu gitti:queen:

Şenonar
15 Ekim 2010, 13:00
Herzaman en sol şeritte dururum motorcu var yada yok benim için fark etmez en öne geçer en solda dururum ışıklarda kalkınca hiç bir zaman arada kalmak istemem :)

bassy_bolu
15 Ekim 2010, 15:30
korumaları tam ise gider selamlasırım değilse yanasmam bile =))

norad
15 Ekim 2010, 15:53
bilmiyorum ama nedense yanına yaklaşmaya cesaret edemıyorum ya selam vermekten korkuyorum yada verdıgım selamı almayacak dıye.ama ön tekerimi arka tekerinin hizasına getirir benden önce kalkmasını beklerim.

COQ
15 Ekim 2010, 16:04
Simdi bu sorunun cevabi degisken Remzicim.:)
Isiklarda duran motorun ustundekine bagli.
Simdi su ablanin neresinde durulur sorarim size.

http://img200.imageshack.us/img200/5016/seksikadinresimleri.jpg

Bakin kawasaki surucusu dogru yerde konumlanmis.:P

cakob
15 Ekim 2010, 16:25
kawasaki sürücüsü göz kaymasına kurban gidecek haberi yok :mrgreen:

zeda3000
15 Ekim 2010, 16:26
Trafigin oldugu bir kirmizi isik , cafe yada sohbet yeri degildir.

Arabalarda yan yana duruyor. Millet yandakini hic kiskirtmiyor acikcasi.

Birisi kiskirtici bir sey ariyor ise onun yaninda durmamiz tek bahane degil. Daha geriden gelen fari gorup basan bir ton salak motorcu var. Sonra arabanin tek farinin arizali oldugunu anlayip , gerzek yerine dusmeleri de ayri tabiki.

Trafik isiginda paralel nizamda beklenir. Eger kitaba gore yapacam der isen zaten iki serit icinde birden fazla arac bulunumaz, ister motor olsun ister kamyon. Kitap boyle diyor:)

onur35
15 Ekim 2010, 16:41
ben genelde yanında uygun mesafede boşluk varsa yanına girerim sağı solu fark etmez kimseyide kışkırtmada bulunmam ışıklardan yavaş kalkarım bu araba kullanırken de aynıdır,ışıklardan olduğunca kontrollü çıkarım çünkü genelde kavşaklarda şeritlerinden diğer şeride kayanlar oluyor yol verip devam ediyorum bazende yaya şeridinde ki yaya yoldan kaldırıma geçişini tamamlamamış ışıklardan kalkmıyorum millet ezecekmiş gibi basıyor önlerine bakmıyorlar mı acaba:silent:

kanucan
15 Ekim 2010, 16:53
Her motosikletlinin yanında dururum.
Koruması varsa selam veririm.
Koruması yoksa yanımda biri yokmuş gibi davranırım. :cherry:

remzi_39
16 Ekim 2010, 05:40
Simdi Alman forumunu biraz daha okudum..

http://www.motorradonline24.de/mo24forum/bike-und-biker/biker-stammtisch/634187/zweisam-an-der-ampel/

Buradakiler yari yariya diyebilirim..
Yani yanina kadar gidip konusan yada selem verenler..
Yada biraz arkasinda solunda yada saginda duranlar...

Ben dedigim gibi genelde az arkasinda dururum..
Kafasini az cevirirse yada aynadan bakarsa selam veririm..
Ama bu genelde olmaz..
Cünki lambaya ilk gelen cogu zaman ben olurum.. ::blusssh:

Olcay Avşar
16 Ekim 2010, 09:22
Yanında az gerisinde durmak gerekir, hem o motorcunun yada benim yanıma girmeye çalışan bir öküze engel olunur hemde arkadan gelebilecek çarpmalara karşı görünebilirlik artar.

Coq un verdiği resimde ki gibi bir örnek olursa eğer dediğim duruş daha fazla görüş açısı sağlar :)

ensar007x
16 Ekim 2010, 10:40
ben ise motoru benimkinden kücükse gaza gelmesin diye sağ arka yada sol arka tarafına yanaşırım aynadan bakar sa slm veririm ama yok motoru benımkınden büyük ise yanına yanaşırım slm veririm cunku o adam benden gaza gelmes en mantıklısıda bu

COQ
16 Ekim 2010, 15:33
Yanında az gerisinde durmak gerekir, hem o motorcunun yada benim yanıma girmeye çalışan bir öküze engel olunur hemde arkadan gelebilecek çarpmalara karşı görünebilirlik artar.

Coq un verdiği resimde ki gibi bir örnek olursa eğer dediğim duruş daha fazla görüş açısı sağlar :)

:mrgreen::queen:
çok iyiydi...:P

jesse
16 Ekim 2010, 15:54
yeteri kadar yer varsa yanına girerim . kim yada ne olursa olsun cc fark kıl tüy fark etmez.. selam veririm .. hoşuma gider arkada duruyorsam zaten çok yaklaşmam .. kendimi fark ettiriim selektör egzost korna vs..

ama tanımadıgım tarzını bilmedigim adamın peşinden gitmem.. hanımlı kızlı motosikletlilerin arkasında gitmem ışıklarda durmam mümkün oldugunca mesafe bırakırım .. kimse rahatsız olsun istemem..

kalkışlar hoş olur.. ufak bir çekişme hoşuma gider.. keyfim varsa karşıdan sinyal almıssam .. yardırır gidbildigim kadar gidrim . yada çok mıymıntı olurum .. başkasını gaza getiriri yeşilde aheste aheste giderim :D

motor-kolig
16 Ekim 2010, 15:56
yanına dururum

efsars
16 Ekim 2010, 16:21
motora bağlı motor ss ise yanına durur sohbet ederim eğer ss değilse sağ arkasına doğru dururum : )

osmanefe
16 Ekim 2010, 16:35
Ben önümde duran kişinin durduğu yere,sağa sola bakıp bakmadığına,tarzına,trafiğin durumuna göre hareket ederim.Bazen işkillenirsem birkaç metre geride de durduğum olur...

mmucit
27 Ekim 2010, 12:35
Ben kurallara göre takılan biriyim, tr de kurallara uymak da dert ama o ayrı bir konu.

Bu sebepten arka çaprazında dururumki hem beni aynadan görsün hem de diğer araçlar 'la bak şu boşluğa girelim lan' deyip bizi taciz etmezler.

Bazen oluyor, kuryeler bile beni sıkıştırıyor. Yani adam 2 tekerli ama zihniyet aynı. O adama kamyon ver, motorcuları ezer geçer.:pr:

Kurallar herkes için olmalı, ben yayayken kırmızı ışıkda geçersem ve ceza yersem o ceza için polisle kavga etmeye hakkım yok. (İtiraz ederim, yalvarırım filan ama ceza bir suçum olduğu içinse 'gidipde niye bana ceza yazıyorsun lan demek' hoş değil.)

chopperrider
27 Ekim 2010, 12:43
yanına yanaşırım aynalar teğet olacak kadar.
sonra uzanır kontağını kapatır kaçarım :))
şaka bi yana bunu arkadaşlarıma çok yaparım :)

m.şanveren
27 Ekim 2010, 12:50
Sol arka köşesinde dururum daima ''aynasından bakınca beni farkedeceği bir konum''

Kesinlikle yanında durmam,kesinlikle muhabbet etmem,kesinlikle vitesi boşa atıp bekleme...

motocycleboyreigns
27 Ekim 2010, 13:02
yanına yanaşırım aynalar teğet olacak kadar.
sonra uzanır kontağını kapatır kaçarım :))
şaka bi yana bunu arkadaşlarıma çok yaparım :)

iyiymiş.
Ben motoru kullanana bakıyorum önce,duruyorum sonra arka teker seviyesinden milim milim yaklaşıyorum bu arada tipe bakıyorum muhabbet havasında bir tip mi.Değilse bulaşmıyorum.
Zeda çıkarsa diğer motorcularla fermuar konumuna geçip saygı duruşuna geçiyoruz:bounce:

eTo1903
27 Ekim 2010, 13:07
Simdi bu sorunun cevabi degisken Remzicim.:)
Isiklarda duran motorun ustundekine bagli.
Simdi su ablanin neresinde durulur sorarim size.

http://img200.imageshack.us/img200/5016/seksikadinresimleri.jpg

Bakin kawasaki surucusu dogru yerde konumlanmis.:P

Lafa gelince hepiniz ahkam kesersiniz korumasız gezilmez motorla diye ama bu resimdeki Hanim efendiye kimse demiyor korumasız geziyorsun diye ( Türkiye de olsa bu etrafında 100 Arac olur korumaya da gerek kalmaz gerçi :mrgreen: )