PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kask vizörü (camı) ile ilgili

cakob
15 Ekim 2010, 02:14
bugün gene yağmura yakalandım hava akşama doğru soğumaya başladı üstelik . yolda giderken yağmur içeri girmesin gözüme vurmasın diye camı kapatıyorum bi nefes alıp verince bu sefer camın buğulanmasından önümü göremiyorum .acaba cama film mi çektirsem dedim ama filim çekerken içine mi çekiyim dışınamı ?? sitemizde varmı böyle filim çektiren veya cam alan yada ayriyetten renkli cam mı alayım ? yolda giderken bi adam gördüm kaskının camı ayna gibiydi çok da hoşuma gitti filmmiydi acaba o yoksa ayrı bir cammıydı yapabiliyolarmı böyle film ?? bu arada kaskın markası zeus sniper (elinde tabanca tutan siyahımsı gri renkli bi adam var sağ ve sol kısımlarında)

~~NEO~~
15 Ekim 2010, 02:34
Aslında arabalarda kullanılan yağmur kaydırıcı sprey belki kask vizöründe de işe yarar denemek lazım, arabada çok işime yarıyordu...

Buğu olayına gelince de buğu yapmayan vizörler var diye biliyorum ondan alıp takabilirsin ama cam filmi'nin bi faydası olacağını sanmam hatta gece sürüşlerinde sıkıntı bile olabilir eğer renkli film düşünüyorsan...

cakob
15 Ekim 2010, 02:36
yağmur kaydırıcı sprey ilk defa duydum şu anda nasıl bişey bu boyu nekadar ? deodorant şişesi kadarmı ? tek kullanımlık mı yoksa yağmurdan yağmura mı sıkılıyo bu son olarak fiyatı nedir ne sıklıkla kullanımla biter ??

hattat_hasan
15 Ekim 2010, 02:48
film olayına girme kaskın modelini tam olarak bilmiyorum ama pinlock denilen olay var artık kasklarda standart olarak var bende lazer var onun üzerinde vardı 0 buğu dış yüzeydede yağmur damlalarının durması seni rahatsız ediyorsa onun için krem gibi sürülen bir madde var geçen görmüştüm ama ben arasına eldivenle siliyorum yetiyor :)
sirkecide her model için standart pinlock satılıyor bakabilirsin...
benim kaskın resimlerinde görünüyor cam kısmına bak ondan mevcutsa pinlock olur
http://img837.imageshack.us/img837/1631/sam0839.jpg
http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/80985-lazer-breva-trophy-yeni-kaskim-ve-izlenimlerim.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:44 ----------

yağmur kaydırıcı sprey ilk defa duydum şu anda nasıl bişey bu boyu nekadar ? deodorant şişesi kadarmı ? tek kullanımlık mı yoksa yağmurdan yağmura mı sıkılıyo bu son olarak fiyatı nedir ne sıklıkla kullanımla biter ??

sen bi sirkeciye git bence istanbulda isen şayet yada muhtelif yerler önerebilirim ama yağmurda zaten motor kaymaya ve kazaya daha müsait oluyo bide buğulu cam olursa Allah korusun... kazaya davetiye

~~NEO~~
15 Ekim 2010, 03:03

Ben sadece arabada kullandım motorda kullanmadım öncelikle belirteyim yanlış yönlendirmek istemem...Kullanımı da basit cam kuru iken uyguluyorsun su damlaları camda durmuyor kayıp gidiyor... Belli bi süre yok bildiğim kadarıyla bende uzun süre durdu, özelliğini kaybetmeye başlayınca tekrar uygulayacaksın... Zaten üzerinde kullanımı hakkında bilgi var...

Fiyatını net bilmiyorum ama 20 TL den fazla olacağını sanmam... Sinek ilacı, deodorant tarzında bi kutusu var, basit ama kullanışlı bi ürün... Benzinliklerde bile görüyorum bazen... Araç bakım ürünleri reyonunda...

Tekrar söylüyorum kaskta denemedim, sorun çıkar mı bilmem... Sonra vizörün özelliğini filan bozar, kullanılmaz hale getirir üzülürüm... İmkan varsa eski, gözden çıkarılmış bi vizör de denemek lazım ondan sonra verimli olursa normal kullanım için uygulanabilir...

http://img233.imageshack.us/img233/1676/otm093052.jpg

cakob
15 Ekim 2010, 03:09
ben de istanbuldayım bu pinlock dediğiniz ürünü ilk defa duydum en kısa zamanda bakıcam gerçekten 0 buğu mu sağlıyor çünkü kaskın içinde derin bir nefes alıp verince içerisi savarona gibi buğulanıyor :D sen sağ ben selamet gidiyorum öyle .çok teşekkür ederim en kısa zamanda bakıcam pinlock a

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:05 ----------

Ben sadece arabada kullandım motorda kullanmadım öncelikle belirteyim yanlış yönlendirmek istemem...Kullanımı da basit cam kuru iken uyguluyorsun su damlaları camda durmuyor kayıp gidiyor... Belli bi süre yok bildiğim kadarıyla bende uzun süre durdu, özelliğini kaybetmeye başlayınca tekrar uygulayacaksın... Zaten üzerinde kullanımı hakkında bilgi var...

Fiyatını net bilmiyorum ama 20 TL den fazla olacağını sanmam... Sinek ilacı, deodorant tarzında bi kutusu var, basit ama kullanışlı bi ürün... Benzinliklerde bile görüyorum bazen... Araç bakım ürünleri reyonunda...

Tekrar söylüyorum kaskta denemedim, sorun çıkar mı bilmem... Sonra vizörün özelliğini filan bozar, kullanılmaz hale getirir üzülürüm... İmkan varsa eski, gözden çıkarılmış bi vizör de denemek lazım ondan sonra verimli olursa normal kullanım için uygulanabilir...

http://img233.imageshack.us/img233/1676/otm093052.jpg

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için artık deneme yanılma yöntemi ile bakcaz kask camına etkisi ne olur ama en başta bi şeffaf plastik bardakta denemek lazım .

hattat_hasan
15 Ekim 2010, 03:12
ben de istanbuldayım bu pinlock dediğiniz ürünü ilk defa duydum en kısa zamanda bakıcam gerçekten 0 buğu mu sağlıyor çünkü kaskın içinde derin bir nefes alıp verince içerisi savarona gibi buğulanıyor :D sen sağ ben selamet gidiyorum öyle .çok teşekkür ederim en kısa zamanda bakıcam pinlock a

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:05 ----------

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için artık deneme yanılma yöntemi ile bakcaz kask camına etkisi ne olur ama en başta bi şeffaf plastik bardakta denemek lazım .

rica ederim madem istanbuldasın ilk iş bak derim bence pinlock camın üzerinde varsa tabi çıkıntılar sayesinde camın iç kısmına takılıyor camsil gibi kimyasal maddeler içeren spreylerle temizleme zarar görebilir.. çok güzel birşey ben yazın sonunda aldım ve önceki kasklarımda yaşadığm sorunu bunda hiç görmedim geçen haftadan beri maşallah yağmur eksik olmadı :) ama beni buğu konusunda etkilemedi şiddetle tavsiye ederim...

adanalı
15 Ekim 2010, 03:22
evet arkadaşım.arkadaşların verdiği bilgiler doğrudur.buğulanma bildiğin gibi içeriden oluşan bir şey.bunu için de pinlock denilen parçayı alıp kask camının içine monte edersen buğu olayından kurtulursun.yağmur damlalarının çözümünü zaten bir arkadaşımız yazmış,ben de kullanıyorum memnunum.film olayına gelince işte o benim işim zaten.kask camı veya motor ön camı gibi polikarbonat yapıdaki malzemelere,cam filmi tutunamaz.tutunur gibi görünür ama çok kısa sürede bırakır,tavsiye etmem.renkli cam istiyorsan eğer,kaskına uygun renkli yada senin dediğin gibi aynalı olanları alıp takabilirsin.

hondam
15 Ekim 2010, 12:03
Selam arkadasım. arkadasların onerılerı yerınde ve dogru.

Ben sana baska bır yol onerıcem, tavsıye edılen seylerı yapma fırsatın olmadıysa. sımdı bır bulasık sungerıne bulasık deterjanı bulastır ve sık sonra vızor unu ıcerden sıl o sungerle vızor u vıcık vıcık hale getırme ama bırak kurusun bugu sorunun ortadan kalkar.

~~NEO~~
16 Ekim 2010, 12:38
Yağmur kaydırıcı spreyi deneyince bize de bilgi ver, sorun yoksa bizde uygulayalım...

AydinErsen
16 Ekim 2010, 13:34
vızorun ıcıne yapısan buhu onleyıcıler var onlardan kullanmanı tavsıye ederım .
birde yagmurlu havalarda zorunlu kalırsan nefesını kaskın altına dogru ufle sacma gelebılır fakat hıc bırsey kalmasssa yapıcak oda onluyor :)

cakob
16 Ekim 2010, 14:03
dün Sirkeci'ye gittim pinlock ve spreylere baktım ama o pinlock un benim kask camına göre olanı yoktu bende sprey aliyim dedim ama bu seferde adamların verdigi spreyler kimyasal olduğu için kask camını felan bozar diye almadım sonra eve geldigimde mutsuz mutsuz gene bu konuya girdim bı arkadas bulaşık deterjani ile ilgili bisey yazmış herakde dalga geciyo dedim ama denedikten sonra ise yaradığını gördüm dünden beri kaskin iç cami bulaşık deterjanli ve en ufak bir bugulanma yok bence masraf yapmiyin deterjanla halledin ama deterjanladiktan sonra kaskin icine dokunmayın :cherry:

hatis
16 Ekim 2010, 15:09
araba için olanlar bizim evdede var bende deneyecektim geçen gün motorla iken.
ancak yamahadaki adam elma sürün dedi kesinlikle buğu yapmıomuş:D

hondam
16 Ekim 2010, 19:44
dün Sirkeci'ye gittim pinlock ve spreylere baktım ama o pinlock un benim kask camına göre olanı yoktu bende sprey aliyim dedim ama bu seferde adamların verdigi spreyler kimyasal olduğu için kask camını felan bozar diye almadım sonra eve geldigimde mutsuz mutsuz gene bu konuya girdim bı arkadas bulaşık deterjani ile ilgili bisey yazmış herakde dalga geciyo dedim ama denedikten sonra ise yaradığını gördüm dünden beri kaskin iç cami bulaşık deterjanli ve en ufak bir bugulanma yok bence masraf yapmiyin deterjanla halledin ama deterjanladiktan sonra kaskin icine dokunmayın :cherry:

Yav arkadasım dalgasına yazdım ben gercekten ıse yarıyomu?:cherry:

Saka bıyana :) bız bu yontemı aracların camı bugu yapmasın dıyede uygulardık gercekten ıse yarayan bır yontem. ısteyen evının camındada deneyebılır.:)

Osbourne
17 Ekim 2010, 00:09
Valla ben de bir ara epey kafayı kırmıştım bu buğulanma işine..Spreydir, limonduri elmadır hepsini enedim :)
Ama gördüğüm en iyi çözüm özel kimyasal emdirilmiş vaziyette üretilen kask vizörleri..

Arkadaşın UVEX marka kaskında gördüm bunu..Akşam soğukta 2 kişi ayrı ayrı hohladık ve zerre buğu olmadı..
Acayip bir teknoloji..
Zaten kaskın vizöründe iç kısmın üretimini BAYER firmasının yaptığı yazıyordu..
Direk ilaç firması yani :mrgreen:

Dış kısımda ise yağmur kaydırıcının etkili olabilmesi için minimum 80 km'sa süratle gidilmesi gerektiğinden dolayı sıkışık trafikte elle silmeye devam :)

ghusmen
17 Ekim 2010, 00:16
arkadaşlar Oxford buğu önleyici cam filmi var. İç taraftan yapıştırıyorsunuz ve buğu olmuyor. Ben iki kış sezonu kullandım halen eski kaskımda duruyor, pinlock kullanamayacaklar için kesin çözüm bu, yaz olduğunda da vizörden sökmeniz gerekmiyor, ben yazın dahi hiç rahatsızlık duymadım. fiyatı yaklaşık 30-35 lira satılan sitelere göre değişiyor, google'da aratınca satan siteler gözüküyor, deneyin derim... :cat: