PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ...motor konusunda yardıma ihtiyacım var....

bekirgoksel
11 Ekim 2010, 19:11
arkadaşlar selamlar...

ben istanbul k.çekmece'de oturan 22 yaşında bir tiyatro sanatçısı gencim.. motorsikletleri genel modelleriyle hep sevmişimdir. şimdi benim bir motora ihtiyacım var. normalde arabam var ama çok az kullanıyorum, ailemle bir yere gideceğim zamanlarda garajdan çıkarıyorum.

şimdi benim istediğim motorun kullanım amacını yazıyorum, aklımdan geçen modelleri de yazıyorum artık yorum,fikir ve desek size kalmış.

- bakkala,markete,bankaya v.s ev alışverişlerine gidip geleceğim.

- hız meraklısı değilim, hatta motorum 100 km hızdan fazlasını mümkünse görmesin. :bounce:

- bilinçli bir kullanıcıyım, hor kullanmam, yormam, hırpalamam, kaskımı ekipmanlarımı takarım.

- poşetler için yer olmalı, çanta, portbagaj,sepet gibi. :wiinkk:

- çok az benzin harcamalı. (arabaya 10 tl 10 tl benzin koymaktan param kalmıyor)

- sırf markete git gel yapmaktan haftada en az 60 tl benzin harcıyorum, :queen:

- ama mesela çok acil lazım olduğunda k.çekmece'den taksim'e yada edirkapıya gidecek bir motor olmalı.

- mümkünse scooter olmalı, pratik ve seri

- fiyat olarak en fazla 1200 tl olmalı, ve az km de 2.ci el düşünüyorum

- motor sesi çok az olmalı

ŞİMDİ DE GELDİK AKLIMDA SIRALADIĞIM MOTORLARA ;

1) KANUNİ HUSSAR 125 (kullananlar çok övüyor, çin malı en sorunsuz makine diyorlar) :silent:

2) MONDİAL 125 ZN (tipi çok hoş, tiyatrocu olduğum için tarz olarak da güzel ama mondial olması soru işareti) :wiinkk:

3) MONDİAL 150 ZC (fiyatı çok ucuz, nedendir anlamadım, kronik sorunlu motor diyenler var ama kasa süper) :cyclopsan

4) HONDA TODAY (markası avantaj, ama hem 50 cc hemde bahsettiğim uzun mesafeye gider gelir mi bilmem) :pale:

5) KANUNİ ELİTE 100 (yarı otomatik cup modeli, hiç motor kullanmadım vites konusu soru işareti yaratabilir) :cyclopsan

6) KANUNİ WİKİ 125 (yeni bir model, ama hem fiyatı hoş hemde krem rengi kasası fiyat 1500 tl, 1600 km mtor) :cherry:

ARKADAŞLAR MEVZU BU, YORUM SİZDE BANA EN YARARLI, EN SAĞLAM OLACAK MODEL HANGİSİ SİZCE?

:bounce:

MrSharp
11 Ekim 2010, 19:32
Today Her Türlü mesafeye gider bence. Sepet Ve Çantada takarsınız. On numara olur. Çinliye girmeye gerek yok. 60 ı da geçmez.

bRkq35
11 Ekim 2010, 19:42
150 ZC'ye bayılıyorum.Görüntü mükemmel ama Mondial + Kronik Sorunlu motor doğru biliyorsun.

Ben derim ki git Kanuni Elite 100 al.Hem vergi yok hem benzini kokluyor.Ben geçen motosikletime 15 TL benzin koydum 250 KM yol yaptım.Kimse inanmıyor ama bu bir gerçek...

MkD
11 Ekim 2010, 19:48
today sağlamdır fakat oda çok küçük
kanuni elite 100 daha az yakar
zc hakkında bilgim yok
wiki yeni bir model
125 zn ile hussera sağlam diyorlar
özellikle hussera

Blackeagletr
11 Ekim 2010, 19:52
Honda Today 50 cc bence süründürür. 60 70 km bi hızı var ki bu hızlarda yakıt tüketimi maksimum olur ve bazen şehir içinde bundan fazlasına ihtiyaç duyuyorsun bu yüzden Elite 100 almanı tavsiye ederim. Hem vergiden muaf hem az yakar hem sessizdir. Vites konusunda zorlanmazsın debriyaj yok motor devirlenince vites atacaksın. Portbagaj da taktırabilirsin. Bence sizin için en ideali Elite.

Saygılar

umtglsr
11 Ekim 2010, 20:34
150 Zc tavsiye ederim bende k.çekmecedenim eger kafanıza yatarsa arkadaşımda satıyo zc ini ozelden yazarsanız yardımcı olurum.

tr100a
11 Ekim 2010, 21:12
bence en akıllı seçim KANUNİ ELİTE 100 çünkü bende cub kullanıyorum en az arıza cıkaran motorlardır en düşük benzin tüketimi cub lardadır

RunemagicK
11 Ekim 2010, 21:43
okurken direk 150 zat diyor dedim:) seçeneklere koymamışsın ama 150 zatada bir bak. düzgün kullandığında başını ağırtmaz. uzun yolada gider. tavsiye ederim.

gazlayan_üye
12 Ekim 2010, 04:34
bencede çin malı normal bana göre en uygun fazlada kullnmıcam diyosun cin malıda iyi gider bence az yakıt:wiinkk:

bekirgoksel
12 Ekim 2010, 13:06
arkadaşlar merhaba

verdiğiniz cevaplara teşekkür ederim.

yalnız biraz araştırdım ve en iyi seçimin elite 100 olduğu sonucu hemen hemen çıkıyor.

daha önce hiç motor kullanmadığım için viteste biraz bocalama yaşarım ama çözerim inşallah. şimdi malum kış geldi, fiyatlar düşecek diye bekliyorum.

bir kanuni elite 100 var 9000 km de 600tl istiyor sahibi.

yalnız debriaj balataları bitiktir ve arka fren bozuktur yazmış. 60 tlmasrafı var diyor. hakkaten bu masraf 60 tl midir yoksa geçer mi?

exile
12 Ekim 2010, 13:12
bence azıcık, cok az, bi bakım parasından az biraz fazla bi para daha ekle ve aklındaki bütün soru işaretlerini sil derim

http://img253.imageshack.us/img253/3705/16022009212zw2.jpg

orta mesafeli yolculuklar dahi yapabilirsin 200- 300 km kadar.

Çağlar KARA
12 Ekim 2010, 13:13
kanuni hussar kullanıyorum bunların motorları taiwan ama geri kalan çin motor yönünden sıkıntı çekmezsin ama geri kalan dökülebilir:) yakıt olarakda 14-15 krş ama benimki şuan 19-20 yakıyor. uzun yolda 17 krşa kadar düşüyor. sonuç olarak ben hussarı öneririm ama daha az yakan yeni model bir motor daha iyidir..mondiale de bulaşma derim tabi bazı modellerine!!

mertka
12 Ekim 2010, 13:30
arkadaşımda elite 100 var ben bu motor kadar az yakan birşey görmedim bildiğin kokluyor benzini.bu motor uzun yolada gider çok uzun olmadığı sürece :)

eRy_1925
12 Ekim 2010, 14:24
bence azıcık, cok az, bi bakım parasından az biraz fazla bi para daha ekle ve aklındaki bütün soru işaretlerini sil derim

http://img253.imageshack.us/img253/3705/16022009212zw2.jpg

orta mesafeli yolculuklar dahi yapabilirsin 200- 300 km kadar.

bencede sizin motorunuz bu motorum servisteyken 1 hafta kullanmıştım her kullanışta yüzümde saçma bi gülümseme oluyordu :mrgreen: süper eğlenceli pratik bir motor hava filtresi yağ benzin hariç hiç masraf cıkarmaz

gazlayan_üye
12 Ekim 2010, 17:14
honda scoter yanı kullnmadım ama bu moto benıde heyecanladırdı acaba rampada ne yapıyo kullnan arkadas bı yorum yazarsan sevınırım rampada ıkı kişiyle ne yapıyo acaba

eRy_1925
12 Ekim 2010, 17:19
40 a 20 ye düşüyo tabi ama hiç bi zaman çıkmam demez :mrgreen: ve işin garip tarafı şişmiyo motor

gazlayan_üye
12 Ekim 2010, 17:26
hondaya yakısan bı motosıklet hondann yınede her modeli saglam garantılıdır yınede honda hayat onda bosuna demedıler tesekkurler bılgın için arkadasım:rendeer:

toor
12 Ekim 2010, 17:31
Elektrikli bisiklet al bence (= sessiz sakin, hafif. Ha ille motor alıcam diorsan scooter al. Ama dikkat et. hondanın yedek parçası pahalıdır ;)

gazlayan_üye
12 Ekim 2010, 17:35
aslında motoıklet varda benım hanım tututrdu illa motosıklet dıye kullnamıyo 3 tane var dedemden kalma rus motoru 94 mınsk daha 100 kmde haıra durur ama hanım vıtessız eyınce arda annsıne gıdıyo ondan rampada kalmasın sonra basımın etını yıyo zatn :pr:

kartal07
12 Ekim 2010, 17:39
honda beat honda activa yamaha cygnus bunları düşün bence

gazlayan_üye
12 Ekim 2010, 17:44
ıkıncı el bıtane arastırmadayım bu markalrdan ama hondaarda fena degıl arkadas bıraz yorm yaptı sagolsun rampada kalmasın yeter yaaw aslında meraktan ılla kullnmak ıstıyo motosıklet motor yuzunden tartısma yapmaktan bıktım hanımla yınede sagolun:pr:

jesse
12 Ekim 2010, 18:01
öncelikle hoş geldin diyelim .. umarım sorularına cevap bulduktan sonrada katılım gerçeklestirirsin.. sana wiki 125 tavsiye edebilirim beyaz rengi vespa gibi duruyor.. benzin tüketimide minimum seviyede yedek parça bol ufak narin ve avantajlı derim .. hon da olarak today 50 demişsin honda beat alabilirsen wikiyide unut derin .. sonuçta imkan meselesi.. fakat unutmaki.. ne alırsan al .. benzinden tasaruf edecek ve motorun parasını kısa sürede amorti edeceksin..

tavsiyem 0 km bir motosiklet alabiliyorsan almandır.. 0 km bir hondaya senelerce binersin .. saygılar

bekirgoksel
12 Ekim 2010, 19:01
bencede sizin motorunuz bu motorum servisteyken 1 hafta kullanmıştım her kullanışta yüzümde saçma bi gülümseme oluyordu :mrgreen: süper eğlenceli pratik bir motor hava filtresi yağ benzin hariç hiç masraf cıkarmaz

hocam bu motorun modeli nedir?

honda beat mi? tam bilmiyorum modeli söylersen sevinirim:rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 ----------

öncelikle hoş geldin diyelim .. umarım sorularına cevap bulduktan sonrada katılım gerçeklestirirsin.. sana wiki 125 tavsiye edebilirim beyaz rengi vespa gibi duruyor.. benzin tüketimide minimum seviyede yedek parça bol ufak narin ve avantajlı derim .. hon da olarak today 50 demişsin honda beat alabilirsen wikiyide unut derin .. sonuçta imkan meselesi.. fakat unutmaki.. ne alırsan al .. benzinden tasaruf edecek ve motorun parasını kısa sürede amorti edeceksin..

tavsiyem 0 km bir motosiklet alabiliyorsan almandır.. 0 km bir hondaya senelerce binersin .. saygılar

üstadım ; wiki ye baktım ama kullanan henüz 1-2 kişi onlar da ortada yok açıkçası. ve motor hakkında bilgi alamadım, tipi çok hoş, ama kapalı kutu..

resim yollayan arkadaş motorun modelini yazmamış, bende daha önce motor kullanmadığım için tam bilemiyorum, ama araştırdığımdan biraz ön bilgim var, galiba HONDA BEAT... honda nın tabi ismi yetiyor. pahalı olması da değecek bi noktadır. bende CİTROEN aracımı alırken herkes parçası pahalı diyordu.. tamam gerçekten pahalı, ama 2 günde bi sorun çıkaran marka değil. honda sonuçta yani, kalite belli. peki kışın fiyatlar düşer mi. teklif etmem gereken rakamlar düşük mü olmalı :cat:

bRkq35
13 Ekim 2010, 01:09
Honda Beat tabiki 10 numara bir motosiklet tartışılmaz.

Ama arkadaşımız diyor ki bana az yakan biraz da hızlı giden bir motosiklet lazım.

Sana açık açık söyleyeyim.Kanuni Elite 100'ü iyi bir şekilde açarsan yani rodajını tamamlarsan seni rahatsız etmeden 100 KM'yi görürsün.Max göreceğin hız 120 KM.Ama oda seni rahatsız eder.

Ne demek istediğimi anlamışsındır umarım.
Sadece dikkat edeceğin tek nokta var.Rodajda 50'yi sakın geçme , yağmurlu havalarda ön tekerine dikkat et ve yine yağmurlu havalarda ani gaz vermekten kaçın.Motosiklet altından kaçabilir.Scooter'de daha fazla ama bu motorlarda da var aynısı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:01 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-s-t-kanuni-elite-100-sahibinden-1000km-sifirdan-farksiz-garaj-motoru-31867850/detay

Senin için böyle birşey bulabildim anca.

1000 KM'de tam senlik sorunsuz bir motosiklet.Arayıp pazarlık yaparsan orta yolu bulursun diye düşünüyorum.

gazlayan_üye
13 Ekim 2010, 01:10
kanunıde bencede az yakıtlı motosılet üretıyo elite 100 oda tartısılması gereken bı motosıklet oda normal bence bencde brkg 35 nıklı arkadasmızın dedıgı gıbı hondaya laf yok ama elitede tartısılmalı uygun oda bence:cat:

bekirgoksel
13 Ekim 2010, 13:44
Honda Beat tabiki 10 numara bir motosiklet tartışılmaz.

Ama arkadaşımız diyor ki bana az yakan biraz da hızlı giden bir motosiklet lazım.

Sana açık açık söyleyeyim.Kanuni Elite 100'ü iyi bir şekilde açarsan yani rodajını tamamlarsan seni rahatsız etmeden 100 KM'yi görürsün.Max göreceğin hız 120 KM.Ama oda seni rahatsız eder.

Ne demek istediğimi anlamışsındır umarım.
Sadece dikkat edeceğin tek nokta var.Rodajda 50'yi sakın geçme , yağmurlu havalarda ön tekerine dikkat et ve yine yağmurlu havalarda ani gaz vermekten kaçın.Motosiklet altından kaçabilir.Scooter'de daha fazla ama bu motorlarda da var aynısı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:01 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-s-t-kanuni-elite-100-sahibinden-1000km-sifirdan-farksiz-garaj-motoru-31867850/detay

Senin için böyle birşey bulabildim anca.

1000 KM'de tam senlik sorunsuz bir motosiklet.Arayıp pazarlık yaparsan orta yolu bulursun diye düşünüyorum.

dostum selamlar

dediğin motora baktım fiyat çok bence. o paraya honda innovalar var. ayrıca ben hızlı motor aramıyorum en fazla 100 km hız yapsın yeter demiştim. ama az yakması ve sorunsuz olması gerekiyor. kanuni elite 100 buldum, 2009 model 9000 km de. ama debriaj balatası ve arka frende sorun varmış, sahibi 60 tl ye yaptırırsın diyor ve motora 600 tl istiyor gerçekten temiz bi motor. 600 tl motora verip 60 tl de tamire verirsem 660 tl az gibi geliyor bana :wiinkk:

gazlayan_üye
13 Ekim 2010, 17:05
::tutkuy::::tutkuy::::::arkadsım sencede en uygun neyse ona yönel elite uygun cok uygun o fıyatada allh kazasız belasız kullnmayı nasip etsın

motocycleboyreigns
13 Ekim 2010, 18:46
bir kanuni elite 100 var 9000 km de 600tl istiyor sahibi.

yalnız debriaj balataları bitiktir ve arka fren bozuktur yazmış. 60 tlmasrafı var diyor. hakkaten bu masraf 60 tl midir yoksa geçer mi?

Sakın ha bulaşma.O 60 tl masrafı zorlu bişey olmasa kendi yapar binerdi.
Ben külüstür motor alıp satmaya alışığım.Buraya beğendiğin ilanları koyarsın biz yorumlarız.
600 liraya alacağın motordan hayır gelmez.

ensar007x
13 Ekim 2010, 21:44
Today Her Türlü mesafeye gider bence. Sepet Ve Çantada takarsınız. On numara olur. Çinliye girmeye gerek yok. 60 ı da geçmez.

arkadaşa katılıyor alıcaksan dedıgın gıbı sadece gıt gel vb işler için honda today den başkasını tavsiye etmem az yakıyor marka avantajı kucuk olması ıle şehir içi avantajı sadece 20-30 lira arası bir sepet-bagaj vb. şey takarsın tam istedigin motor diye bilirim başka birşey degil