PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MT İSTANBUL / 29.10.2010 Cuma Şehitlerimizi Anma ve Cumhuriyet Kortej Sürüşü

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7

Alper_tim
07 Ekim 2010, 02:32
http://img826.imageshack.us/img826/2005/29ekim.jpg

Merhaba arkadaşlar geleneksel olarak düzenlediğimiz organizasyonumuz bu sene 29 ekim cuma günü yapılacaktır. Her sene olduğu gibi bu senede terörü lanetlemek, şehitlerimizi anmak ve Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak üzere bu sürüşe siz değerli üyelerimizin de katılım göstereceğine inancımız tamdır.

Bu sene yapılacak kortejde sorumlu GKN nickli üyemizdir. Kendisi Anadolu gurubuyla birlikte hareket edecek ve Dolmabahçeye geldikten sonra İnönü stadının yanında sıraya girildikten sonra gurubun liderliğini alarak taksim üzerinden sizleri edirnekapı şehitliğine götürecektir.Kendisinin talimatlarına uyulmasını ve kesinlikle birbirinizi geçmeminizi öneririz.

Öncelikle bu anlamlı günde grup sürüşümüzü tek sıra halinde yapacağız ve kimse birbirini geçmeyecek kopmalar olursa da herkes buluşma yerlerine gelecek sorun olmayacak güzergahları tek tek yazacağım zaten yol belli yerler belli:cat: Ancak bu kadar uyarıya rağmen birbirini geçenler olursa sürüşden çıkarılacaktır.

Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 29 Ekim 2010 Cumhuriyet Bayramında şükran ve rahmetle anıyoruz.

Aziz Şehitlerimiz,
"Temiz kanlarınız ile suladığınız ebedî istirahatgâhınız olan vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Emanetinizin bekçisiyiz.Başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."

Hepimiz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Türk, Laz, Ermeni, Yahudi, Kürt...
Terörün hiçbir haklı sebebi olamaz. İşte bunu göstermek kararlılığımızı sergilemek için motosikletli Saygı ve Terör'e DUR Kortejine tüm "Ben İnsanım, Ben Türk'üm" diyen herkesi bekliyoruz.

Bizler,
Özgürlüğe düşkünlüğü ile tanınan MOTORCULAR olarak terörü ve masumların canlarına kıyılmasını kınamak ve lanetlemek için birleşiyoruz.

Şehitlik Ziyareti

Anadolu Yakası Buluşma Noktası ve Saati: 29 Ekim 2010 Cuma
Saat 13:00 Eski Salı Pazarı
Hareket Saati: 13:30

Avrupa Yakası Buluşma Noktası ve Saati: 29 Ekim 2010 Cuma
Saat: 14:00 Dolmabahçe OtoPark Meydanı.
Hareket Saati: Takriben 14:30 Anadolu grubunun gelişi ile birlikte hareket edilcek
http://img89.imageshack.us/img89/4230/tb2wf3.th.jpg (http://img89.imageshack.us/img89/4230/tb2wf3.jpg)

Hareket Saatleri ve Rota:
Anadolu yakası grubu saat 13:30 da Salı Pazarından hareketle, E5 Çevre Yolu, Boğaziçi Köprüsü, Barbaros Blv., Beşiktaş, Dolmabahçe Oto Park rotasi izlenerek, Avrupa yakası gurubu ile buluşacaktır. Avrupa yakası ile birlikte hareket ederek İnönü stadı çevresinden Taksim istikametine gidilecektir. Taksim - Haliç köprüsü takip edilerek Fatih - Edirne kapı istikameti ile Şehitlik'te durulacaktır. Şehitlerimiz için dua ve saygı duruşunun ardından serbest olarak dağılınacaktır.

Kortej

Kortej Kuralları :
- Motosiklet kıyafetlerimizi giyecegiz. Motosiklet sürücü ve yolcuları kesinlikle KASK takacaklardır. KASK takmayan suruculer Korteje ALINMAYACAKTIR.
- Kortejin amacına uymayan Bayrak, Afiş, vb. materyaller kesinlikle bulunmayacaktır. ( Kluplere ait, İsim ve Sembol iceren Afiş, Bayrak vb. materyaller, farklı din, siyasi vb. goruş afiş vb. materyaller olmayacaktır.)
- Sürüş hızı ve konvoya kesinlikle uyulacaktır. Aşırı sürat, tehlikeli ve rahatsız edici hareketler, gereksiz sollama vb. hareketler Kesinlikle YASAKTIR !

Arkadaşlar grup sürüşü esnasında herhangi bir aksilik yaşanmaması için lütfen tıklayın (http://www.motosiklet.net/forum/1036582-post1.html) :wiinkk:
Göstereceginiz hassasiyet için teşekkürler arkadaşlar lütfen kurallara uyalım yaşanan aksilikler hepimizi üzecektir.

Unutmayınız ki biz Cumhuriyetimizin 87. yıl dönümünü kutlamak ve Terör'e DUR demek için bu kortejde yer alıyoruz. Lütfen buna ve motorcuya yakışır şekilde davranınız.

Bize yakışan şekilde kortejde yer almanız gerektiğini unutmayınız !

Turk Bayraklarınızı Unutmayınız !!!

Cumhuriyetimizin 87. kuruluş yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımızla kutluyoruz.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Adım adım 100. kuruluş yılına yaklaşmakta olduğumuz Cumhuriyetimiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir.

Biz motosiklet tutkunları olarak Cumhuriyet'i hep birlikte koruyacağız ve sonsuzluğa kadar yaşatacağız.

Bizler, Cumhuriyeti korudukça Cumhuriyetimizin nice yıldönümleri huzur ve mutluluk içinde kutlanacaktır.

Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin huzurlarında saygıyla eğilirken, hepinize saygılar sunuyoruz.

Osbourne
07 Ekim 2010, 02:34
Her zamanki gibi katılacağım bir etkinlik olacaktır..
Lakin gönüllülük esasına göre grupta abuk subuk sürüş yapanlar ile kasksız olanları bilfiil kortejden çıkartmak için görev onayı istiyorum :)

Hatta bir öneri olarak, gönüllü görevli olanlar reflektörlü yeşil yelekler giyerek bu konumlarını belli edebilirler..

Alper_tim
07 Ekim 2010, 02:38
Her zamanki gibi atılacağım bir etkinlik olacaktır..
Lakin gönüllülük esasına göre grupta abuk subuk sürüş yapanlar ile kasksız olanları bilfiil kortejden çıkartmak için görev onayı istiyorum :)

Hatta bir öneri olarak, gönüllü görevli olanlar reflektörlü yeşil yelekler giyerek bu konumlarını belli edebilirler..

hepiniz görevlisiniz bu konuda
eğer o kadar aklı selim insan o şekilde şov yapanı aranızdan atamıyorsanız
motorculuğunuzdan şüphe ederim:cat:

Osbourne
07 Ekim 2010, 02:43
hepiniz görevlisiniz bu konuda
eğer o kadar aklı selim insan o şekilde şov yapanı aranızdan atamıyorsanız
motorculuğunuzdan şüphe ederim:cat:

Abooov feci oldu bu yav akşam akşam :mrgreen:

Tamam hacım, demem o ki bizim milletimiz çekinir müdürlükten mutasarrıflıktan.. Buradan ilan etseniz şu yeleği giyenler gözcüdür kolcudur deyu, kortejde gören ister istemez hatırlar ve çekinir belki baabında demiştim..
Ama ben zaten yukarıda da yazdığım gibi görev değil görev onayı istemiştim..Yoksa geçmişteki bu tür etkinliklerde uyarıp uyarmadığımızı, uyarınca kavgaya varan tartışmalar yaşadığımızı orada bulunup tespit edebilmen zor tabii :wiinkk:

aparat
07 Ekim 2010, 03:28
bende oradayım arkadaşlar .....

mkemalyonca
07 Ekim 2010, 14:21
Mzaretsiz katılmamaız gerekenn bi organizasyon..basında ve millette etkileri büyük...yanlız organizasayon geçen seneden daha iyi olur umarım kopukluk vardı sankii.bu sene daha iyi olacağını düşünüyorum...

Al bayrağımızla ordayımmm......

nugget
07 Ekim 2010, 14:34
Abiler artci alabilirseniz ben de katilip fotograf cekmek istiyorum ;) henuz motor ehliyetim yok, bu sene olmazsa seneye kesin katilirim :)

GKN
07 Ekim 2010, 15:09
Evet, bu yılda her yıl olduğu gibi 29 ekimde beraberce şehitlerimizi anmaya ve şehit ailelerimizin yanında olmaya edirnekapı şehitliğine gidiyoruz.
Katılım listesi için lütfen isimlerimizi ekliyelim.

1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget

FinalCUT
07 Ekim 2010, 15:59
Bayrağımla orada olacağım..

1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT

Sadık1453
07 Ekim 2010, 19:16
Topicin ilk kılı olmak istemezdim ama orada olamayacağım,

Daha önceki organizasyonların ısrarla karışık olması, başlıkta yazılanlara katılımcıların uymaması ve uymayanların uyarılmaması sonrasında buradaki tartışmalarımızı hiç unutmadım. Bu nedenle en fazla orda olmayı isteyenlerden biri olmama rağmen olamayacağım.

Çünkü sinirlerim iyi niyetle başlatılan bu organizasyonların içinde sırf grup sürüşlerinde yer alabilmek, gazlamak ve artislik yapmak için bulunan kötü niyetli kişilerin aramızda yer almasına izin verilmesini kaldırmıyor. İşte bu yüzden bu organizasyona istemeyerekte olsa dahil olamayacağım.

Ben katılmıyorum diye kimse birşey kaybetmeyeceği gibi, sen katıl, sen düzgün ol, örnek ol, uyar diyenler de olacaktır içinden yada dışından.

Maalesef olmuyor işte. Osbourne bu konu ile ilgili sorumluları belirleyelim, sorumluluk alalım, manasında bir teklifte bulunmuş ama herkes sorumlu denmiş. Bunun anlamını geçmiş yıllarda yaşanan tecrbüelerle sabittirki, biz kimse ile uğraşamayız. Kaskını takan takar takmayanıda biz takmayız.

Neyse böyle bir organizasyonun içeriğine içimi dökmek istemezdim ama, bunların en söylenmesi gereken yer burası.

Umarım beni bu yazdıklarımdan utandıracak bir organizasyon olur.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

The Dude
07 Ekim 2010, 19:25
Şehitliğin içine grup olarak girebiliyor muyuz ?
Basın açıklaması yapabiliyor muyuz ?

genç kaptan
07 Ekim 2010, 20:03
bende oradayım beyler...

antilop_skul
07 Ekim 2010, 20:21
Kortej Kuralları :
- Motosiklet kıyafetlerimizi giyecegiz. Motosiklet sürücü ve yolcuları kesinlikle KASK takacaklardır.

şimdi abilerim anlamadığım husus motosiklet kıyafeti olarak tanımlanan korumalı mont mu oluyor . benim yok ama allahtan bise gelmezse ben katılmak istiyorum o nasıl olcak

jr black key
07 Ekim 2010, 20:53
1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key

şaşırmayın ıstanbul mt bu sefer varım

Osbourne
07 Ekim 2010, 21:25
Topicin ilk kılı olmak istemezdim ama orada olamayacağım,

Daha önceki organizasyonların ısrarla karışık olması, başlıkta yazılanlara katılımcıların uymaması ve uymayanların uyarılmaması sonrasında buradaki tartışmalarımızı hiç unutmadım. Bu nedenle en fazla orda olmayı isteyenlerden biri olmama rağmen olamayacağım.

Çünkü sinirlerim iyi niyetle başlatılan bu organizasyonların içinde sırf grup sürüşlerinde yer alabilmek, gazlamak ve artislik yapmak için bulunan kötü niyetli kişilerin aramızda yer almasına izin verilmesini kaldırmıyor. İşte bu yüzden bu organizasyona istemeyerekte olsa dahil olamayacağım.

Ben katılmıyorum diye kimse birşey kaybetmeyeceği gibi, sen katıl, sen düzgün ol, örnek ol, uyar diyenler de olacaktır içinden yada dışından.

Maalesef olmuyor işte. Osbourne bu konu ile ilgili sorumluları belirleyelim, sorumluluk alalım, manasında bir teklifte bulunmuş ama herkes sorumlu denmiş. Bunun anlamını geçmiş yıllarda yaşanan tecrbüelerle sabittirki, biz kimse ile uğraşamayız. Kaskını takan takar takmayanıda biz takmayız.

Neyse böyle bir organizasyonun içeriğine içimi dökmek istemezdim ama, bunların en söylenmesi gereken yer burası.

Umarım beni bu yazdıklarımdan utandıracak bir organizasyon olur.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Sevgili Sadık,
Bu konuda bazı önlemler alacağız bu sene..alper_tim ile konuştuk birşeyler..
GKN zaten öncü olacak, ben ve bazı arkadaşlar da görevli olacak..Zaman geçsin, olay iyice şekillensin gerekli açıklamalar yapılacak burada..
Bu sefer daha farklı olacağını umuyorum..

Her iki sorunun da yanıtı evet..
Lakin ben basın açıklaması kısmına şahsım adına katılmayacağım..Aşırı politize ediliyor haberlerde..Geçen seneki görüntülerden dolayı ertesi gün onalrca kişi telefon etmişti bana :mrgreen:

Zaten esas mesele, biz, motosiklet sürücüleri, Cumhuriyet'in bekçileri olarak caddelerde gövde gösterisi yapmak ve Cumhuriyet bayramını kutlamak ve Kurtuluş savaşında hayatını kaybeden Anadolu'nun bağrından kopmuş vatan evlatlarını anmak diye düşünüyorum..
Gerisi safsata..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:21 ----------

Kortej Kuralları :
- Motosiklet kıyafetlerimizi giyecegiz. Motosiklet sürücü ve yolcuları kesinlikle KASK takacaklardır.

şimdi abilerim anlamadığım husus motosiklet kıyafeti olarak tanımlanan korumalı mont mu oluyor . benim yok ama allahtan bise gelmezse ben katılmak istiyorum o nasıl olcak

Motosiklet kıyafeti kapsamındaki giysiler:
- Motosiklet montu (evet korumalı)
- Motosiklet pantolonu (korumalı)
- Pantul yoksa dizlik
- Motosiklet eldiveni
- Motosiklet botu/ayakkabısı/çizmesi
- Sırtlık
- Bellik

Kask'ı saymıyorum çünkü motosiklet kasksız kullanılmaz..

Kendi canını sevdiğin ve bütçenin elverdiği ölçde bu kıyafetlerden hangisi varsa giyinip, kuşanıp korteje katılıyorsunuz..

Kasksız katılım kesinlikle yasak..
Israrla kasksız kullanmaya çalışanlar ciddi anlamda kortejden uzaklaştırılacaktır..

ergün1968
07 Ekim 2010, 21:44
1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key
8-ergün1968

tekintekin
07 Ekim 2010, 23:00
Hepinizi kutlarım ,böyle bir etkinlik ne kadar güzel ve gurur verici ve ayrıca çok duygusal...Tüm katılımcılardan Allah razı olsun ,terör yandaşları kahrolsun ,aziz şehitlerimizin ruhu şaadolsun...

GKN
07 Ekim 2010, 23:04
Şimdi arkadaşlarım, daha önce 29 ekim organizasyonlarında bol bol bulundum, bol bol da görev yaptım bir çoğunuz bilir.
HErhangi bi sıkıntı ile karşılaştığımızı hatırlamıyorum vede zannetmiyorum.
Organizasyon yaklaştıkça bikaç arkadaş görevli olup sadece grup sürüşünde bizlre yardımcı olucak görevler alıcaklar.
Kimsenin teker yapmak gazlamak gibi bi emeli olmicak merak etmeyin.
Kask konusunda gelince, komik geliyor bunları konuşmak artık.
Siz organizasyonumuzun ne kadar güzel olacağını, motorcuların gene bi ses getireceğini, orda yanında olabileceğmiz şehit aileleri nasıl mutlu edebileceğimizi, şehitlerimize en çok hangi duaları okuyabileceğinizi düşünün.
Gerisini bize bırakın, ilk organizasyonumuz değil, sonda olmiyacak..

Hadi bakalım elleri göriyim şmdi :cat:

Lamborghini
07 Ekim 2010, 23:33
son günlerdeki organizasyonlarda yaşananlardan dolayı katılıp katılmamakta kararsızım, burada o kadar yazı yazılmasına insanlar uyarılmasına rağmen dengesiz bazı kişiler tüm organizasyonun içine ediyor.

dalyan_
07 Ekim 2010, 23:47
1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key
8-ergün1968
9-Dalyan
10-
11-
12-

altıncı
08 Ekim 2010, 00:10
Hersene aynı kurallar söylenir ama sonucta muhakkak uymayanlar olur.İnşallah bu senede katılm yüksek olur diyorum.Ogüzel günde.

siyahatmaca
08 Ekim 2010, 00:28
Hepimiz birbirimizi tanıyoruz ve grup sürüşü bizim her zaman başarıyla yaptımız bir sürüş. Ancak tanımadığımız kişilerin bizlere katılıp sürüşü bozmaları sıkıntı olacağından, bizlerin mecburen en arkada katılmamız durumunda düzenimizin bozulmayacağı kanaatindeyim. Başta veya ortada olursak bizi bozarlar.

1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key
8-ergün1968
9-Dalyan
10-Siyahatmaca
11-
12-[/QUOTE]

Alper_tim
08 Ekim 2010, 03:48
önce bazı arkadaşlara cevaplar verelim:wiinkk:

şehitliğe gurup olarak gireceğiz sıkıntı yok
basın açıklaması yapacağız diye bir kural yok amacımız şehitlerimizi ve orada bulunacak olan şehit ailelerinin yanında olabilmek basın açıklaması yapmak değil

Kortej Kuralları :

motosiklet kullanıyorsun ve korumalı bir kıyafet kullanmıyorsun
kask vardır inşallah:farao:

son günlerdeki organizasyonlarda yaşananlardan dolayı katılıp katılmamakta kararsızım, burada o kadar yazı yazılmasına insanlar uyarılmasına rağmen dengesiz bazı kişiler tüm organizasyonun içine ediyor.
dengesiz bazı kişileri artık anladıkları dilden uyarmak farz oldu:bounce:

Hepimiz birbirimizi tanıyoruz ve grup sürüşü bizim her zaman başarıyla yaptımız bir sürüş. Ancak tanımadığımız kişilerin bizlere katılıp sürüşü bozmaları sıkıntı olacağından, bizlerin mecburen en arkada katılmamız durumunda düzenimizin bozulmayacağı kanaatindeyim. Başta veya ortada olursak bizi bozarlar.

[/QUOTE]

sürüşü bozanları bi zahmet bozarsanız sevinirim:bounce:

caparol
08 Ekim 2010, 05:04
1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key
8-ergün1968
9-Dalyan
10-Siyahatmaca
11-Caparol

Ben 29 ekimde izinliyim.kesin oradayim gorusmek uzere.Finalcut sen neredeki bulusmaya geleceksin.Ben salipazari noktasindan katilacagim,gorusmek uzere

siyahatmaca
08 Ekim 2010, 11:07
sürüşü bozanları bi zahmet bozarsanız sevinirim:bounce:[/QUOTE]

35 42 Merkez, anlaşıldı tamam. :cat:

sipsivri
08 Ekim 2010, 11:32
1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key
8-ergün1968
9-Dalyan
10-Siyahatmaca
11-Caparol
12-Sipsivri

Sadık1453
08 Ekim 2010, 11:52
Sevgili Sadık,
Bu sefer daha farklı olacağını umuyorum..
[COLOR="Silver"]

Bende umuyorum.......

1. Şimdi arkadaşlarım, daha önce 29 ekim organizasyonlarında bol bol bulundum, bol bol da görev yaptım bir çoğunuz bilir.

2. HErhangi bi sıkıntı ile karşılaştığımızı hatırlamıyorum vede zannetmiyorum.

3. Kimsenin teker yapmak gazlamak gibi bi emeli olmicak merak etmeyin.

4. Kask konusunda gelince, komik geliyor bunları konuşmak artık.

5. Gerisini bize bırakın, ilk organizasyonumuz değil, sonda olmiyacak..

1. Biliyoruz
2. O zaman forumdaki gezi etkinlik fotoları bölümünü incelemen hatırlamana yardımcı olacaktır.
3. Katılacak herkese kefilsin yani?
4. Kesinlikle haklısın :rendeer:
5. En kesin olan şey bu işte.

önce bazı arkadaşlara cevaplar verelim:wiinkk:

basın açıklaması yapacağız diye bir kural yok amacımız şehitlerimizi ve orada bulunacak olan şehit ailelerinin yanında olabilmek basın açıklaması yapmak değil

:cat::rendeer::cat::rendeer::cat::rendeer:
[/QUOTE]

Ne organizasyonun sahiplerinin iyi niyetinden, nede şu anda katılım göstereceğini söyleyen arkadaşların samimiyetinden şüphem yok. Tek şüphem organizasyon sırasında, yeterince müdahalede bulunulamayacağı için sonrasında aranıza katılmış (tabiri caiz ise) apaçilerden konuşacağımızı düşünüyorum. Umarım yazıldığı gibi olur, umarım kuruntularım ve şüphelerim gerçekleşmez, umarım bu yazdıklarımdan utanacağım bir organizasyon olur.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

GKN
08 Ekim 2010, 13:23
Şimdi sadık kardeşim. Biliyoruz demişsin ya, bilmiyosun demekki sen beni?
Bi organizasyon yapalım die bi topik açtık, ilk iki sayfamız, apaçiler ne olucak, kasksızlar ne olucak yok efendim teker yapanlar ne olucak falan filan..
Sen organizasyona katılımını göster gerisini görevlilere bırak olmazmı?
Onlarca yüzlerce kişinin katıldığı bir organizasyonda herkezi mutlu etmek yada koordine etmek tabiki mümkün değil. Ben gene ısrarla sölüyorum bi sorun çıkmaması için hepimiz elimizden geleni yapıcaz.
Konuyu sürdürmeyi bırakıp, klavyenin tuşlarını arkadaşlarımızı davet etmek maksatlı yorarsan daha çok sevinicem.
Teşekkür ederim.

FinalCUT
08 Ekim 2010, 14:29
Finalcut sen neredeki bulusmaya geleceksin.Ben salipazari noktasindan katilacagim,gorusmek uzere

Ben büyük ihtimal avrupa yakasından katılıcam kaptan..
Görüşmek üzre..

Sadık1453
08 Ekim 2010, 17:26
Şimdi sadık kardeşim. Biliyoruz demişsin ya, bilmiyosun demekki sen beni?
Bi organizasyon yapalım die bi topik açtık, ilk iki sayfamız, apaçiler ne olucak, kasksızlar ne olucak yok efendim teker yapanlar ne olucak falan filan..
Sen organizasyona katılımını göster gerisini görevlilere bırak olmazmı?
Onlarca yüzlerce kişinin katıldığı bir organizasyonda herkezi mutlu etmek yada koordine etmek tabiki mümkün değil. Ben gene ısrarla sölüyorum bi sorun çıkmaması için hepimiz elimizden geleni yapıcaz.
Konuyu sürdürmeyi bırakıp, klavyenin tuşlarını arkadaşlarımızı davet etmemk maksatlı yorarsan daha çok sevinicem.
Teşekkür ederim.

Amaç kimseyi mutlu etmek değil, varsa katılım koşullarının yerine getirilmesini sağlamak.
Görevliler kim?
Organizasyondaki yetkileri ne?
Ve nasıl müdahale etmeyi planlıyorlar?

Amacımız farklı değil aynı,

Tabiki katılımın en üst seviyede olmasından yana gönlüm. Ama ben bu vaatlerin yerine getirilmesine şahit olamadığım için kendi adıma katılmayacağımı ve nedenlerini yazdım.

Bu arada, Kasksızlar ne olacak, apaçiler ne olacak konusunun en konuşulması gereken yer bence bu topic.

Neden? Çünkü en mağrur ve ağır başlı olmamız gereken yere gidiliyor, sizin tartışmaya gerek görmediğiniz, yeterince ciddiye almadığınız bu adamlar yüzünden en öndekiler olarak benden çok sizin canınız yanacak.

Bu arada, benim GKN' i, Alper' i veya bilmemkimi bilmem yada bilmemem değil ki konumuz? Gördüklerim yaşadıklarım bu gün bunları yazdırıyor bana.

Neyse, umarım herkes orada olur. Topici okuyan arkadaşlar benim eleştrilerime bakmayın katılım gösterin, ancak bu işin önünde giden arkadaşların, sorumluların başlarının ağrımaması için maksimum çaba gösterin. Kaskınızı takın, diğer koruma ekipmanlarınızı kuşanın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

mgu
08 Ekim 2010, 17:50
1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key
8-ergün1968
9-Dalyan
10-Siyahatmaca
11-Caparol
12-Sipsivri
13 - MGU
14-
15-

NİHAYET 29 EKİM GELDİ 1 SENEDİR BEKLİYORUM HERZAMANKİ GİBİ
TABİKİ BENDE ORDAYIM KISMETSE

antilop_skul
08 Ekim 2010, 17:52
[QUOTE=alper_tim;2171409]önce bazı arkadaşlara cevaplar verelim:wiinkk:

bakın alper bey korumalı kıyafet kullanmıyorum evet ama sonucta insanlık yapıp katılmak istiyorum diğer arkadaslar gibi. 2 kişi katılmayı planlıyordum fakat benim b*ktan bi monta 300-400 tl vercek param olsaydı zaten çin malı motora binmezdim. he siz simdi onlarıda kötüliceksiniz . ama sırf korumalı kıyafetim olmadığı gerekcesiyle beni ve kimseyi aşağılarca konusmaya hakkınız yok. :wiinkk:

mgu
08 Ekim 2010, 18:13
[QUOTE=alper_tim;2171409]önce bazı arkadaşlara cevaplar verelim:wiinkk:

bakın alper bey korumalı kıyafet kullanmıyorum evet ama sonucta insanlık yapıp katılmak istiyorum diğer arkadaslar gibi. 2 kişi katılmayı planlıyordum fakat benim b*ktan bi monta 300-400 tl vercek param olsaydı zaten çin malı motora binmezdim. he siz simdi onlarıda kötüliceksiniz . ama sırf korumalı kıyafetim olmadığı gerekcesiyle beni ve kimseyi aşağılarca konusmaya hakkınız yok. :wiinkk:

Ya arkadaş niye yanlış anlıyosun olay tamamen güvenlik ve temsil ettiğin kesim meselesi ve senin güvenlik meselen.

Bence sadece kask tak ve gel kimse sana herhangi bir şey diyemez ama bak tekrar söylüyorum kasksız sakın ha gelme....

Yani biz orada bulunurken yoldan geçenler kask takmamış bak bak birbirleirini geçiyorlar yok falan filan dese güzelmi olur.

antilop_skul
08 Ekim 2010, 18:26
[QUOTE=antilop_skul;2171792]

Ya arkadaş niye yanlış anlıyosun olay tamamen güvenlik ve temsil ettiğin kesim meselesi ve senin güvenlik meselen.

Bence sadece kask tak ve gel kimse sana herhangi bir şey diyemez ama bak tekrar söylüyorum kasksız sakın ha gelme....

Yani biz orada bulunurken yoldan geçenler kask takmamış bak bak birbirleirini geçiyorlar yok falan filan dese güzelmi olur.

Abicim zaten biz kaskımızı takıp gelcez ama alper bey in aşağılarca konusmaya hakkı yok . sonucta korumalı mont kullanmıyorum diye bu şekilde davranması hos değil :)

FinalCUT
08 Ekim 2010, 19:03
Valla ne yalan söyliyim gerildim..
Birlik oluncak zaman şurda iki kelam bile edilemiyor..
Arkadaşlar biraz sakin olun..
Herkes... adminlerde üyelerde ne olacaksa iyi olsun derdinde..
Nedir alıp verilemeyen şey..

Ama gözlemlediğim bişi söylemek istiyorum ..
Admin yada görevli arkadaşların böyle eli sopalı tavırları rahatsız edici biraz..

Sürekli bi sorgulama ...
-aranızda apaçileri barındırısanız motorculuğunuzdan şüphe ederim.
-korumasız montunuz yoksada motorculuğunuzdan şüphe ederim..

amaç nedir..?

nedir buna sebep ? yada hangi hak bu sorgulamayı veriyor onu anlamıyorum..
nedir ? bir ağa- maraba düzeni mi söz konusu..?

sizin ortamı sakin tutmanız gerekirken sürekli yukarılarda tutuyorsunuz..
lütfen biraz sakin olalım..
hepimiz aynı şeyi istiyoruz..

Sadık1453
08 Ekim 2010, 19:06
[QUOTE=mgu;2171809]
Abicim zaten biz kaskımızı takıp gelcez ama alper bey in aşağılarca konusmaya hakkı yok . sonucta korumalı mont kullanmıyorum diye bu şekilde davranması hos değil :)

Bak güzel kardeşim, Alper yada diğer arkadaşlar kimsenin seni başkasını yada çin malı motoru olanları aşağılamak gibi bir yaklaşımı olmadı. O tip adamlar maalesef aramızda var olsada, topice şu ana kadar yazanların arasında da bu tip bir adam yok.

Kesinlikle yaklaşımımız, korumasız motosiklete binilmemesi gerektiğine yönelik bir yönlendirmedir. Haklısın, bunlar pahalı şeyler ama herkes senin belirttiğin üzere parası olmadığı için değil umursamdığı için koruma kıyafetlerin almıyor. Onun yerine saçma sapan ışıklar, aksesuarlar, bilmemneler alıp kaskını 20 tl' ye alan adamlar var. Lafımız onlara.

Yanlış anlama bence, bu konuda alıngan davranmak yerine söylenenleri nasihat olarak almanı tavsiye ederim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

carsvegas
08 Ekim 2010, 19:20

Admin yada görevli arkadaşların böyle eli sopalı tavırları rahatsız edici biraz..

Sürekli bi sorgulama ...

amaç nedir..?

+1:cat::cat:

The Dude
08 Ekim 2010, 20:02
bazı arkadaşlardan bir tanesi olarak sormamın sebebi,
bilidğim kadarı ile edirnekapı şehitliğinde toplantı ve basın açıklaması yapmak yasak.

ilgili konuya ait haber linki

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12542354.asp

bu haber geçen seneye ait, atalarımızı ve kardeşlerimizi onore etmek için yapacağımız bir toplu sürüşün böyle bir yasal sebepten dolayı illegal bir eyleme dönüşmesi nahoş olur.

bu geziyi organize eden arkadaşlara bir eleştiri değil, hatırlatmadır. 2008 yılındaki geziye katılmıştım, oldukça güzel ve anlamlı bir gezi olmuştu.

bu arada gidecek arkdaşları şimdiden uyarayım;
muhtemelen hava yağmurlu olacak ona göre donanımlı gelin.
ayrıca orada şehitliğe gezmeye giden bir grubu değil, atalarını ve kardeşlerini hatırladığını belirten Türkiyede motosiklet kültürünün oluşması için çaba sarfeden insanları temsil edeceksiniz. dışarıdan bakıldığında insanlar üzerinde bıraktığınız izlenimler olumlu/olumsuz geri dönecektir.

ımroz
08 Ekim 2010, 20:25
1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key
8-ergün1968
9-Dalyan
10-Siyahatmaca
11-Caparol
12-Sipsivri
13 - MGU
14-ımroz
15-

Orada olacağım...

Akileos
08 Ekim 2010, 21:00
1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-FinalCUT
7-Jr Black Key
8-ergün1968
9-Dalyan
10-Siyahatmaca
11-Caparol
12-Sipsivri
13 - MGU
14-ımroz
15-Akileos

orada olmak bi şereftir.....

daha doğmamış bebeğe don biçen arkadaşlar var yok şöle olursa yok böle olursa.......ben gelmem ben yapmam diyolar.. gelmezsen gelme güzel kardeşim...ama ortalığıda germe.....

herkez bi sorun çıkmasındiye elinden geleni yapmaya çalışıyor ama illaki ufak tefek sorunlar olur hayat da böledir..zaten her şey toz pembe değildir..böle oluyo diye yaşamaktandamı vazgeçcez.....:cat:

Alper_tim
08 Ekim 2010, 22:38
işlerim dolayısıyla her an siteye giremediğim için şimdi cevap vereceğim :wiinkk:

merhaba arkadaşım
mevzu senin korumalı monta 300-400 tl para verip alman yada almaman değil
bu fiyatlardan daha uyguna mont,kask,eldiven,kask var diyerek sana akıl vermek de istemem
amaaaa
benim amacım seni rencide etmek değil amacım senin ve artçının bazı gerçekleri görmesini sağlamak korumalı mont giymemen maddi nedenlerle olabilir ama allah korusun en ufak bir düşmede oluşacak hasar sana hem maddi hem manevi zarar verecektir bunları iyi düşünmek lazım (testi kırılmadan önce yol göstermek gibi)
bu arada avatarımın altında göreceğin üzere bende çin malı motosiklet kullanıyorum ve kıyafetlerimde en pahalı olanlarından değil :wiinkk:

yukarıda verdiğim cevap umarım seni kırmaz:wiinkk:

Sürekli bi sorgulama ...

amaç nedir..?

ben kimseye korumalı montunuz yoksa motorculuğunuzdan şüphe ederim demedim:farao:
ama apaçiler konusunda sert tavırlarım ve agresif olduğum doğru
hepimiz biliyoruz ki senelerdir üzerimizden atamadığımız bir şey var 'SERSERİ MOTORCULAR' lafı
bu ön yargıyı silmek için çabalayan bir insan olarak aramıza apaçi türü kişileri sokmama taraftarıyım umarım yanlış düşünmüyorumdur
ağa-maraba düzeni diye bir olgu yok bu sitede
amaç tüm motorcu dostlarımızın adam gibi sürüş yapması ve kazasız belasız gidecekleri yerlere ulaşması sonuçta hepimizi evlerimizde ailelerimiz bekliyor onları düşünerek sürüş yapmalı
bizleri ve etrafımızdaki insanları tehlikeye atan kişileri kendimizden ve toplumdan uzak tutmalıyız

bazı arkadaşlardan bir tanesi olarak sormamın sebebi,
bilidğim kadarı ile edirnekapı şehitliğinde toplantı ve basın açıklaması yapmak yasak.

ilgili konuya ait haber linki

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12542354.asp

bu haber geçen seneye ait, atalarımızı ve kardeşlerimizi onore etmek için yapacağımız bir toplu sürüşün böyle bir yasal sebepten dolayı illegal bir eyleme dönüşmesi nahoş olur.

bu geziyi organize eden arkadaşlara bir eleştiri değil, hatırlatmadır. 2008 yılındaki geziye katılmıştım, oldukça güzel ve anlamlı bir gezi olmuştu.

bu arada gidecek arkdaşları şimdiden uyarayım;
muhtemelen hava yağmurlu olacak ona göre donanımlı gelin.
ayrıca orada şehitliğe gezmeye giden bir grubu değil, atalarını ve kardeşlerini hatırladığını belirten Türkiyede motosiklet kültürünün oluşması için çaba sarfeden insanları temsil edeceksiniz. dışarıdan bakıldığında insanlar üzerinde bıraktığınız izlenimler olumlu/olumsuz geri dönecektir.

merhaba arkadaşım
geçen sene toplu giriş felan yasaklandı haberlerini banada çok sık hatırlatan oldu
ama hiç bir sorun olmadan görevli polis arkadaşların gösterdiği istikamete geçerek hem şehitlerimize dualarımızı ettik hemde şehit yakınlarına taziyelerimizi bildirip onların yanında olduğumuzu anlatmaya çalıştık
hiç birimiz terör yanlısı olmadığımız için sonrasında sessizce ordan ayrıldık kırıp dökmeden
bu senede bir problem çıkacağını sanmıyorum

FinalCUT
08 Ekim 2010, 22:41
amacının tam aksine hizmet eden bir açıklama gerçekten..

birliğimizi, beraberliğimizi ...motorcu kardeşliğini gösterelim..biz buradayız diyelim..gözünüz arkada kalmasın diyelim diye oraya gitmiyormuyuz...???

birlikteliğimizi böylemi gösteriyoruz..
gelmezsen gelme kardeşim diyerekmi..?
birilerini kazanmak varken kaybetmekmidir bunun çözümü?

burada defans yapıyor gibi görünen arkadaşlarda bu işin doğrusu güzeli Yapılsın diye konuşuyor..
bunu istemenin neresi kötü ?
bu bir dışlanma sebebimidir..?

gelmezsen gelme kardeşim diyecek arkadaşlar olacaktır ama ben kendimi listeden çıkarıyorum müsadenizle..

Niyet önemliyse ..tek motorlada oraya gidilir..gereken yapılır..

Kusuruma bakmayın...
sürç-i lisan ettiysek affola..

Güncel Liste..

1-GKN
2-Osbourne
3-Aparat
4-mkemalyonca
5-nugget
6-Jr Black Key
7-ergün1968
8-Dalyan
9-Siyahatmaca
10-Caparol
11-Sipsivri
12 - MGU
13-ımroz
14-Akileos

Alper_tim
08 Ekim 2010, 22:45
yaw finalcut kardeşim bu ne alınganlık böyle
ben o arkadaşın o amaçla söylemediğini zannediyorum
yoksa bir insanı kaybetmek çok kolay kazanmak daha zordur herkes bilir

FinalCUT
08 Ekim 2010, 22:48
Alınganlık değil kaptan..
Özürümü kabul edin..

Alper_tim
08 Ekim 2010, 22:55
Alınganlık değil kaptan..
Özürümü kabul edin..

saygı duyarım kardeşim düşüncene
sıkma canını:cat:

antilop_skul
08 Ekim 2010, 23:16
alper abi ilginzden dolayı teşekür ederim. yanlız hala merak ettiğim birsey var anlamadım özür dilerim ben kaskımı eldivenimi takıp gelsem gruba gire bilirmiyim

Alper_tim
08 Ekim 2010, 23:20
alper abi ilginzden dolayı teşekür ederim. yanlız hala merak ettiğim birsey var anlamadım özür dilerim ben kaskımı eldivenimi takıp gelsem gruba gire bilirmiyim

tabi ki girebilirsin
ama sıkı giyin hava soğuk olcak gibi gözüküyor:cat:

takendy
08 Ekim 2010, 23:45
şehitlik ziyareti sonrası MT olarak bir kaynaşma toplaşması , sohbet ortamı yaratılacak mı ?

Osbourne
08 Ekim 2010, 23:51

Bak bak..Buralardan sağlama yapıyor bir de :mrgreen:

Sadık1453
09 Ekim 2010, 01:00
yaw finalcut kardeşim bu ne alınganlık böyle
ben o arkadaşın o amaçla söylemediğini zannediyorum
yoksa bir insanı kaybetmek çok kolay kazanmak daha zordur herkes bilir

Açık söyleyim Alper' i ilk gördüğümde dolmabahçenin önünde toplanmıştık aynı sebepten. Artizin teki demiştim içimden :) (geçmişe yönelik bir özür borcum çıktı şimdi ortaya) daha sonra birebir aynı masada oturup sohbet ettikten bir şeyler atıştırdıktan sonra aslında öyle olmadığını mütevazi ve cana yakın bir adam olduğunu gördüm.

Bence MT' nin organizatörü olarak grupları kontrol altında tutabilmesi için daha otoriter olması bile gerekebilir. En son yuvacıkta öncü benim ama herkes benden önce gitti diye dert yanıyordu :):):):):)

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"