PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polisler Ölümsüz Yahu :)

HondaRRR
26 Eylül 2010, 02:24
Resimler büyük boyuttadır ekipmanları -olmayan ekipmanları- belli olsun diye. O kadar uyarı yapıyolar havanın gayet serin oldugu bir zamanda takmıyorlar. Ölümsüzler ya sonuçta.

http://img541.imageshack.us/img541/4724/20092010410.jpg
http://img828.imageshack.us/img828/9522/23092010426.jpg
http://img180.imageshack.us/img180/9500/23092010427.jpg

kashmar54
26 Eylül 2010, 02:29
son resimdeki motorcuya bak baret takmış :)

Paşa*
26 Eylül 2010, 02:31
Polis böyle yapıyosa millet ne yapsın?

yürekçe
26 Eylül 2010, 02:31
şimdi imam ve cemaat meselesi diyeceksiniz belki ama, ekipmanları bir süre sonra sıkıntı vermeye başlayacak ve konsantrasyon eksikliği meydana gelecektir.

sen en fazla kaç saat ekipman içinde bulundun?
25 yıl her gün full koruma ve sabahtan akşama kadar bu korumalarıniçinde bulunmak ister misin?

güvenlik konusu ayrı bir konu ama polisine protect ceket yerine motomont zimmetleyip de akdeniz sıcağında giyinmeye zorlayan zihniyeti neden konuşmuyorsunuz?

aşırı sıcak ve ter, aşırı elektroliz kaybına neden olur.

Paşa*
26 Eylül 2010, 02:37
Kask Takması Gerekiyor.O polis orda bir yerde ciddi bir kaza yapsa elektroliz kaybı olur mu?

RunemagicK
26 Eylül 2010, 02:44
bazıları şehir içinde durmak zorunda, kask takması şart tabi ama 100 metre yol için de niye takmıyosun, ne biçim polissin denemez, ben demem yani. kötü örnekmi? evet kötü örnek. ha bazıları varki güneş gözlüğünü kask sanıyo onlar asıl ölümsüz olanlar.

HondaRRR
26 Eylül 2010, 02:44
Kask taksın yahu full koruma dolansın demiyoruz. Görmüyomusunuz adam baret takıyor. Ayrıca açık kasklar var trafik polisleri kullanıyor ondan kullansalar olmazmı ? TOPLUM DESTEKLİ, sözde, bu polisler bile kullanmıyor kaskı. Açık kasklar var camsız fıstık gibi taksalar ya. Full koruma olmaz zaten şehir içinde.

COQ
26 Eylül 2010, 02:45
Polisleri bekleyen tek tehlike kaza yapma olasiligi degil.
Mesela, ates açilabiliyor, polislerimize.
Silahli çatismaya giriyorlar.
Yani bu meslek böyle.
Kask tek basina kurtarmaz.

osmaniyeli
26 Eylül 2010, 02:45
şimdi imam ve cemaat meselesi diyeceksiniz belki ama, ekipmanları bir süre sonra sıkıntı vermeye başlayacak ve konsantrasyon eksikliği meydana gelecektir.

25 yıl her gün full koruma ve sabahtan akşama kadar bu korumalarıniçinde bulunmak ister misin?

güvenlik konusu ayrı bir konu ama polisine protect ceket yerine motomont zimmetleyip de akdeniz sıcağında giyinmeye zorlayan zihniyeti neden konuşmuyorsunuz?

mesleği seçmişse takacak abi bunun uçarı kaçarı yok. ben de 15 dk sonra fena oluyorum ama polis yazıyo cezayı anlamıyo:mrgreen:

şeye benzer ırağa giden amerikan askerleri de kevlar kaskı takmasın mı. ama adam lar seve sevile takıyor:cherry:

Luthor
26 Eylül 2010, 02:46
Kask taksın yahu full koruma dolansın demiyoruz. Görmüyomusunuz adam baret takıyor. Ayrıca açık kasklar var trafik polisleri kullanıyor ondan kullansalar olmazmı ? TOPLUM DESTEKLİ, sözde, bu polisler bile kullanmıyor kaskı. Açık kasklar var camsız fıstık gibi taksalar ya. Full koruma olmaz zaten şehir içinde.

kendine kalsa :)

Paşa*
26 Eylül 2010, 02:46
bazıları şehir içinde durmak zorunda, kask takması şart tabi ama 100 metre yol için de niye takmıyosun, ne biçim polissin denemez, ben demem yani. kötü örnekmi? evet kötü örnek. ha bazıları varki güneş gözlüğünü kask sanıyo onlar asıl ölümsüz olanlar.

Katılıyorum sana:cat: Hele Gözlük konusu süperr:cat:

hondam
26 Eylül 2010, 02:47

:cat::cat::cat:

-eren-
26 Eylül 2010, 02:52
Peki polislerin kafasındaki baretleride şapkalarıda devlet veriyor.
Buna ne diyceksiniz?

hattat_hasan
26 Eylül 2010, 03:00
devletimize saygı ve sevgimizden ötürü polisimizede aynı saygıyı göstermeliyiz eğer bu vatanın evladı isek. ve onunda bunun bilincinden olarak hareket etmesi gerekir arkadaşlardan biri 100 mt için kask takmaya gerek yok diyor biraz haklı ama o polis memurunun 100 mt gideceğini sadece kendi biliyor ve b sebeple kötü örnek oluyor. kesinlikle kask takması gerek her motor kullanıcısının... kişi motora biniyorsa poliste vatandaşta duyarlılık göstermeli bu konuda.. polisler daha göz önünde olduğu ve vazifesi sebebiyle örnek olması gerekir bence...

htmetin
26 Eylül 2010, 03:52
Daha geçen akşam çağlayan sapağında kamyon çarpmıştı bu arkadaşlara kasklar yerdeydi motor yerdeydi ama kendileri yoktu trafik felçti..

remzi_39
26 Eylül 2010, 06:44

Sencer belki biraz hakkin var..
Havalar sicak falan filan..

Ama ben sana sunu söyliyeyim..
Buradada bazen sicaklar oluyor..
Ve burada sicak oldugu zaman daha cekilmez bir durum var..
Nem orani yüksek..
Ama ben burada korumasiz kasksiz Polis görmedim motor tepesinde..
Hadi cekep falan cok sicak diye gecelim.. Onlara hos görüyle bakiyorum..
Ama kask???? :silent:

blackhhat
26 Eylül 2010, 09:54
Burası Burdur'un mecburiyet caddesi yahu.Millet polisi gördüğü zaman hemen yawaşlıyor ve pür dikkat kullanmaya başlıyo.Şehir içinde adamlar kısa bir mesafe için kask takmaya gerek duymamış olabilirler.Sonuçta ceza yeme ihtimalleri yok. :)

HercuL
26 Eylül 2010, 10:38

haklısın hocam sürekli takmak sıkıntı yaratır stres yapar sinir yapar. ama şuda varki karşıdakini durdurup kask sorup olmadığında ceza yazılırsa kızarız sanırım =) herhalde onu demek istedi arkadaş.

methal
26 Eylül 2010, 10:54
bizde skıntı yaratıyor büssüre sonra cıkartıos hemen uyarı bizde insan değilmiyiz o polis o kaskı ne olursa olsun takacak

volkanix
26 Eylül 2010, 11:09
bence her polis ölümsüz değil yani her polis bu kuralları çiğnemiyor
kendini ölümsüz ilan eden görevliler olabilir oluyor da yapacak bir şey yok
polis kask takmıyor diye ben kask takmamazlık yaparsam benden büyük ''salak'' olamaz
takmıyorsa kendi bilir kendi canı demekki anası babası eşi çoluk çocuğu yok
tarzan gibi yalnız ve hür

maverıck
26 Eylül 2010, 11:23
alsana baska bır polıs vakkası daha bunlara egıtım sart artıslıge gelınce hepsı kabadayı kesılıyor allahım ya :pr::pr::pr:

clemenze
26 Eylül 2010, 11:25
Nasıl ki ekipman eksikliğinden hayatını kaybedenlere çok fazla acıyasım gelmiyorsa, motoru kullanan kişinin mesleğide beni ilgilendirmez. Bu meret kasksız kullanılmaz arkadaş...

extrem_015
10 Ekim 2010, 01:45
biliyorum hele bmw le dolaşan var burdur'da gözlük+kask adam tam karizma....

sysroot
10 Ekim 2010, 01:49
Bakıyorumda daha dün kasksız trafiğe çıkan arkadaşlarımızı eleştiren kişiler bugün ; "sen onların çektiği zorlukları biliyormusun , sadece kask kurtarmaz " gibi saçma bir söylem içine girmişler anlamakta zorlanıyorum.
Kimse onları zorla polis yapmıyor herşeyin zorlukları var , herkez oturduğu yerden para kazanmıyor :wiinkk: