PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : memleketimde motorcuya bakış

efsars
21 Eylül 2010, 12:08
Arkadaşlar bizim Türkiyemizde araba sürenlerin %80 i motorluyu hep

küçümsüyor sanki arabanın içindeki can motorun üstündeki patlıcan hiç

takmıyorlar çevre yolunda gidiyorum adam benim geldiğimi göre göre yola

fırlıyor kornayı köklüyorum birde el kol yapıyor döversen karakolda suçlu sen

oluyorsun ve birde polislerin motorluya düşmanlığı var birgün antalyadayım

şehir içinde bana yazılan ceza hatalı sollama yapmışım polis bana ceza

yazarken 50 tane araba benim yaptığımı yapıyor polis onlara bir şey demiyor

bıktım artık ülkemizdeki bu tür olaylardan. Türkiye hariç bütün ülkelerde geçiş

üstünlüğü motorsikletlidedir neden çünkü dengesini zor sağlar o önce geçsin

hesabı ama Türkiyede motora binen adam insan değilmiş gibi davranılıyor buda

benim morelimi bozuyor :pr:

KUVVETMİRA
21 Eylül 2010, 12:10
bizimde morelimiz çok bozuk.
günde bi milyon kere yazıyoruz bunları zaten.

efsars
21 Eylül 2010, 12:12

polise söylese bak bu arabada benim yaptığımı yapıyor desen sende açık bulur daha fazla ceza yazar artistlik yapar sen beni mi sorguluyosun der :salut:

osmaniyeli
21 Eylül 2010, 12:13
morelinizi bozmayın:cherry:. gömün kafayı alnına gitsin:P

efsars
21 Eylül 2010, 12:16
morelinizi bozmayın:cherry:. gömün kafayı alnına gitsin:P

çıkarsa üniformayı ben ona yapacağımı bilirim :D

takendy
21 Eylül 2010, 12:17

morel ne ki ?

osmaniyeli
21 Eylül 2010, 12:18
çıkarsa üniformayı ben ona yapacağımı bilirim :D

polise demiyorum oto şöförlerine. polise atma istersen döver möver sonra. şöyle sıska bir oto sürücüsü bulursak daha iyi:P

efsars
21 Eylül 2010, 12:19
evet onu yaptım 2-3 kere sonra uğraşıon karakolda en iyisi bağırıp sövmek : )

osmaniyeli
21 Eylül 2010, 12:21
evet onu yaptım 2-3 kere sonra uğraşıon karakolda en iyisi bağırıp sövmek : )

:queen:
yazık la:P

KUVVETMİRA
21 Eylül 2010, 12:24
morel ne ki ?

"morel" motorcunun fisikolojik durumu demektir.
nalet-i ruhiye yani.
bide motovasyon var, motorcunun olmazsa olmazı.

Şenonar
21 Eylül 2010, 12:24
Türkiyede motosiklete binmenin suç olduğunu sen bilmiyormuydun :silent:
Nasıl böyle birşey gözünden kaçmış garip :pr::pr:

Sinan Aksu
21 Eylül 2010, 12:25
Bunlar defalarca yazılıp çizilen şeyler.
Normalde kaldıram duran bir yaya'ya çarpmak ile motosiklet'e çarpmak arasında fark yoktur aslinda. Sonuç itibariyle ikiside savunmasız. Bu durum böyle geldi böyle gider. Artık değişmez bi kural bu.

efsars
21 Eylül 2010, 12:35
yaşlı insanlar motordan daha çok nefret ediyor öldüresi geliyorlar dedem motorlu gördmü başlıyor sövmeye bak napıor sağ gidiyor sola gidyor diyo :D

WinD_SoN
21 Eylül 2010, 12:53
Ben magirus kullanıyorum kısa mesafe dolmusculuk fakat bir şeyi farkettim motorcuların sağdan sollamaları burda çok meşhur sağa yolcu indiricem aadam tam gaz sağdan basıyo gidiyo sonrası ben suçluyum değil mi?Kendimde motoru ve motorcuyu severim böyle kendini bilmezler var ki kurunun yanın da yaşta yanar misali oluyor.

Sinan Aksu
21 Eylül 2010, 13:00
Ben magirus kullanıyorum kısa mesafe dolmusculuk fakat bir şeyi farkettim motorcuların sağdan sollamaları burda çok meşhur sağa yolcu indiricem aadam tam gaz sağdan basıyo gidiyo sonrası ben suçluyum değil mi?Kendimde motoru ve motorcuyu severim böyle kendini bilmezler var ki kurunun yanın da yaşta yanar misali oluyor.

Sağdan çıkan motorcumu dersin, sol şeritteki arabayla rejüf'ün arasından geçenmi dersin, yüksek hızlarda makaslara giren motorcularmı dersin...
Bizlerde sütten çıkma ak kaşık değiliz tabiki.

Forumlarda dikkat edin.
Tramvay motosikleri biçti derler.
Ama kimse salak motorcu tramvay yoluna girdi demez. :cat:

efsars
21 Eylül 2010, 13:00

ama kardeş bende şehir içinde sağdan solladığım olur o dolmuşcılarada bazen sinir oluyorum şehir içinde durak harici başka yerde müşteri almak veya indirmek yasak adam yolun ortasında zaten trafik sıkışık aniden frene basıyor müşteri indirip bindiriyor durakları boşuna mı koymuşlar :cat:

Sinan Aksu
21 Eylül 2010, 13:02
ama kardeş bende şehir içinde sağdan solladığım olur o dolmuşcılarada bazen sinir oluyorum şehir içinde durak harici başka yerde müşteri almak veya indirmek yasak adam yolun ortasında zaten trafik sıkışık aniden frene basıyor müşteri indirip bindiriyor durakları boşuna mı koymuşlar :cat:

Siz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben istanbulda yaşıyorum.
Istanbulda dolmuşlar için ayrılmış özel duraklar yok.
Sadece taksim-beşiktaş-ortaköy hattında çalışan sarı renk dolmuşlar için özel duraklar var.

efsars
21 Eylül 2010, 13:03
orasını bilmiyorum kardeş sen haklı olabilirsin istanbul başka ben antalya manavgat da yaşıyorum : )

Sinan Aksu
21 Eylül 2010, 13:05
orasını bilmiyorum kardeş sen haklı olabilirsin istanbul başka ben antalya manavgat da yaşıyorum : )

Antalyada dediğin doğru. Orada dolmuşlar için özel duraklar var.
Zaten bu sistemin en düzenli işlediği şehir bi antalyada birde adanadır sanırım.

efsars
21 Eylül 2010, 13:06
Zaten bu sistemin en düzenli işlediği şehir bi antalyada birde adanadır sanırım.

evet burda dolmuşculara süper ceza yazıyorlar : )

Levsy
21 Eylül 2010, 13:38

Dolmuşlar için durak, bu sistem gördüğüm kadarıyla en iyi Konya'da işliyor. Önündeki dolmuşun cep şeklindeki durağa gireceğini ve sadece orada duracağını bilirsin. Yolcu almak için aniden önünde durmazlar.

Amma velakin, bu şehirde de motorcu kardeşlerimiz tam bir felaket malesef ::baaas::

efsars
21 Eylül 2010, 13:47
Dolmuşlar için durak, bu sistem gördüğüm kadarıyla en iyi Konya'da işliyor. Önündeki dolmuşun cep şeklindeki durağa gireceğini ve sadece orada duracağını bilirsin. Yolcu almak için aniden önünde durmazlar.

Amma velakin, bu şehirde de motorcu kardeşlerimiz tam bir felaket malesef ::baaas::

bencede konyalı kardeşlerimize dikkat etmek lazım ne yapacağı belli olmaz : )

QM50
21 Eylül 2010, 21:46
sağ şeritten gidemez olduk sanki bisiklet muamelesi ypıyorlar 70 le gidiyoruz abimin motorla bmw korn çalıo 150 lik motor daha naplım yanı sag şeriten gidiyoruz emliyet şeritleri motorlar için değildir hala anlamıolar Motorcuya saygı gösteren yok!!