PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Kaza da Benden ve Sonrası Daha Beter

Sayfa : [1] 2

RunemagicK
19 Eylül 2010, 23:37
Kaza yapmayan motorcu yoktur, henüz kaza yapmamış motorcu vardır sözünü benimseyerek sıramı bekliyordum ve bugün siftahı yaptım. Umarım ilk ve son kazam olur.
Olay şöyle gelişti, Kavacıktan riva yoluna doğru gider iken acarkentin önündeki ışıklardan sonra sağa doğru ayrılan polonezköy yolu var. Ben riva yönünde düz giderken polonezköy ayrımının orda araçlar bekliyordu. En önde bekleyen iki araç vardı ve ikiside duruyordu. Sonra ne olduysa sağ taraftaki birden yola çıktı, o ara nasıl oldu bilmiyorum ama kafadan gireceğime son anda kurtarıp sağ taraftan çarpmasıyla kurtardım. Mucize eseri düşmedim, motor yürüyodu hala. İlk şoku atlatıp arkama bi baktım adam arabadan inmiş tampona filan bakıyo bişey olmuştu diye. Benim şalter attı tabi, ağzıma geleni söyledim. Biraz sinirim geçtikten sonra polisi aramaya karar verdim tutanak olmadığı için. İlk aradım tarif ettim yeri, açık adres istedi resmen, kazanın olduğu yer de acarkent, bilmeyeni döverler, neyse iyice öğrenip bi daha arayın dedi. Rivaya giden yol işte, sokak ismi, cadde ismi hiçbirşey yazmıyor. Neyse bir daha aradım 155i, aynı şekilde tarif ettim, tamam geliyoruz dediler, 10-15 dakika geçti, gelen giden yok. Vuran adam da tutturdu polis gelirse yüzbilmemkaç lira ceza yazar, kavacıka gidelim, ordan tutanak alıp doldururuz dedi. Az daha bekleyelim öyle gideriz dedim ama gelen giden yok, mecbur indik kavacıka. Orda birine sorduk nerden tutanak buluruz vs, tarif etti hemen arka sokakta diye, gidiyim aliyim dedim ama bulamadım, az daha ariyim dedim 5-10dk aradım, bulamadım, geri döndüm bi baktım adam gitmiş. Al başına iş şimdi.
Sinirimden gülmeye başladım artık ve karakola gitmeye karar verdim. Gittim dedim adam vurdu, böyle böyle oldu ve kaçtı. Polisten güzel bir soru geldi "Kim vurdu?" Sanki komşusu hemen tanicak. Ne bilim adamın biri işte dedim. Nerede oldu dedi, tarif ettim, oraya biz bakmıyoruz jandarma bakıyor deyince benim şalter attı yine "ulan şu memlekette kimse bizim hakkımızı korumicakmı" diye çemkirip yola çıktım, yola ettiğim küfür kombinasyonlarını şu an hatırlayamıyorum bile. Neyse ilerleyip sordum taksicilere acarkentin oraya hangi jandarma bakıyo diye, polonezköy dediler, hayde bi daha oraya, bi 10 km gittikten sonra bi manava sordum böyle böyle oldu, jandarmaya gitmem lazım, aradı birisini kim bakıyor oraya diye, çavuşbaşına gidiceksin dedi. Yardımcı oldu sağolsun ama sonra paramı bekledi bilmiyorum, çıktım ordan. Çavuşbaşına gittim, jandarmayı buldum, sağolsun gayet ilgilendiler, tutanak tutturdum. Arabanın adamın üstüne olmadığını öğrendim, vsvs

Çarpan adamın plakası 34 K 1752 - SİYAH BMW (3.16 SERİSİ İDİ GALİBA, ESKİ KASA 93-98 ARASI OLANLARDAN.

Şimdi buraya kadar okuyabilenleri tebrik ederek şunu sormak istiyorum. Ben bu adamdan masraflarımı nasıl alıcam?
Okuyanada, cevap verenede teşekkürler şimdiden

Blackeagletr
19 Eylül 2010, 23:40
Geçmiş olsun abi. Umarım son kazan olur bu. Nedir biz motorcuların çektiği ya :pr:

Sinan Aksu
19 Eylül 2010, 23:42
Çok geçmiş olsun Koray.
Morelini bozmak gibi olmasın ama böyle durumlarda elindeki tutanak ne kadar işe yarar tartışılır gibime geliyor.
En azından bi mobese kaydı olmuş olsaydı işin daha kolay olurdu sanırım.
Ayrıca bu nasıl bi öküzlüktür inip aracın tamponuna bakıyor?
Ulan çarptığın motosiklet! Git bi adama bak..

Samet Ağır
19 Eylül 2010, 23:43
bilmiyorum ama geçmiş olsun demek istedim..jandarma işin üstüne giderse adamı enselerler diye düşünüyorum.ama inkar ederse ne olur orasını bilemiyorum..ne olursa olsun hakkında hayırlısı olsun...

aykan
19 Eylül 2010, 23:47
Kardeş geçmiş olsun arap saçı olmuş olay ama işin zor görünüyor görgü tanığı vs yokmuydu hiç etrafta:silent:

Cedric
19 Eylül 2010, 23:48
adam tamponu yaptırmışşa eğer yani çarptığına dair bir iz yoksa arabasında ve bi kamera kaydı bi şahitte yoksa adamda inkar ederse o iş mahkemelerde uzar gider.. inş bi tanık kamera falan çıkar..neyse size birşey olmamışya çok geçmiş olsun ...

RunemagicK
19 Eylül 2010, 23:49
neyseki bende birşey yok ama artçım olsa sağ ayak gitmişti çünkü tam ayak koyduğu yer darmadağın oldu. bütün grenajlar kırıldı, demir filan eğildi.
birde adamın farının parçası egzonun koruma demirinin içinden çıktı, kanıt olurmu bu?

Levsy
19 Eylül 2010, 23:56
Geçmiş olsun Koray (böylece adını da öğrenmiş olduk), senin zarar görmemen sevindirici hiç olmazsa.

Plakayı bildiğine ve far parçası gibi bir kanıtın da olduğuna göre mutlaka yasal yolalrdan derdini halletmen mümkün olacaktır. Adam farı yaptıracak ama kuvvetli ihtimal kayıtlara geçecek zaten.

Savaş Bey bu konuda seni yönlendirir sanırım.

Ayrıca, kazaya karışıp kaçmak ta suçtur, bir şekilde adama ulaştın mı bu yönden de sıkıştıracaksın.

SolakSelim
19 Eylül 2010, 23:58
geçmiş olsun abi.Allah daha büyüğünden korusun

MkD
20 Eylül 2010, 00:04
samimi bir arkadaşınızdan rica edin o olay olduğu zaman grup sürüşü yaptığınızı onunda tanık olduğunu söyleyin bunu hiçbir kanıt tanık vs yokken son çare olarak yapabilirsiniz olayı az çok anlatır adamı gösterirsiniz olur biter :silent:

onur35
20 Eylül 2010, 00:06
çok geçmiş olsun sana birşey olmaması sevindirici...
bu arada şunu söylemek istedim Jandarma birimi polis'ten daha ciddi ve disiplinli çalışır orada tuttukları tutanağın sayesinde bence hakkını bulacaksın...tabi yol gösteren büyüklerimiz olursa işin kolaylaşır umarım

macar_93
20 Eylül 2010, 00:12
samimi bir arkadaşınızdan rica edin o olay olduğu zaman grup sürüşü yaptığınızı onunda tanık olduğunu söyleyin bunu hiçbir kanıt tanık vs yokken son çare olarak yapabilirsiniz olayı az çok anlatır adamı gösterirsiniz olur biter :silent:

İyi niyetlide olsa dediğiniz gibi bu olayı en son yapmanız gerekli.Çünkü yarın böyle bi olay bizim başımıza geldiğinde yalancı şahit bize de gelebilir.Yanlış anlamayın iyi niyetli söylediğinizden eminimde.En iyisi adalete yardımcı olurken TAMAMEN GERÇEK olmak gerekir.Burada adeleti bulamassak.Elbet bigün buluruz abiler.

Bu arada geçmiş olsun abi.Umarım iyi olur abi.KAzaya gelince vardır bi hayır.Bunda bile vardır bi hayır.

Osbourne
20 Eylül 2010, 00:17
Koray'cım adam çarptı birlikte tutanak aramak için şuraya gittik ben geri dönüp baktığımda adam kaçmıştı diye ifade ver jandarmaya ki vermişsin sanırım..
Onlar arama çıkartıyorlar böyle durumlarda..
Biim okulun orada benzer bir durum olmuştu, bir tır bizim öğretmen arkadaşlardan birinin aracına çarpıp kaçmıştı..
Akşama jandarma okula geldi şöförü bulduk gelin tutanak hazırlayacağız diye..

Netekim sonuç alırsın diye düşünüyorum..
Adamın trafik sigortası senin hasarını öder diyorum..

volkanix
20 Eylül 2010, 00:19
savcılığa suç duyurusunda bulun
dilekçende plakayı yaz ve adamın ismini bilmediğini yaz, adamı tarif edebilecek şekilde bir tarif yaz ve zarara sebebiyet verdiği için suç duyurusunda bulun
yaptığın tüm masrafları belgelemeye çalış
fotoğraf çek, onları da kanıt olarak sunarsın
tabi herşeyden önemlisi eğer işin peşini bırakmayacaksan bir avukata başvurmanı tavsiye ederim
belki çok para isterler ancak dava felan açman gerekirse hepsini karşı taraftan çıkarırsın, bunu ve diğer mevzuları avukatınla bir görüş derim
acizane tavsiyeler..
çok geçmiş olsun

MkD
20 Eylül 2010, 00:20
İyi niyetlide olsa dediğiniz gibi bu olayı en son yapmanız gerekli.Çünkü yarın böyle bi olay bizim başımıza geldiğinde yalancı şahit bize de gelebilir.Yanlış anlamayın iyi niyetli söylediğinizden eminimde.En iyisi adalete yardımcı olurken TAMAMEN GERÇEK olmak gerekir.Burada adeleti bulamassak.Elbet bigün buluruz abiler.

Bu arada geçmiş olsun abi.Umarım iyi olur abi.KAzaya gelince vardır bi hayır.Bunda bile vardır bi hayır.

doğru diyorsunuz tabikide fakat sonuçta biz olayda haklı taraf olduğumuz için ne kadar doğru olmasada adaletin yerini bulması için yapılan küçük bir oyundan öteye gitmez
adaletin gözü bağlıya hani yardım babında :P

RunemagicK
20 Eylül 2010, 00:21
Koray'cım adam çarptı birlikte tutanak aramak için şuraya gittik ben geri dönüp baktığımda adam kaçmıştı diye ifade ver jandarmaya ki vermişsin sanırım..
Onlar arama çıkartıyorlar böyle durumlarda..
Biim okulun orada benzer bir durum olmuştu, bir tır bizim öğretmen arkadaşlardan birinin aracına çarpıp kaçmıştı..
Akşama jandarma okula geldi şöförü bulduk gelin tutanak hazırlayacağız diye..

Netekim sonuç alırın diye düşünüyorum..
Adamın trafik sigortası senin hasarını öder diye düşünüyorum..

aynen, nasıl olduysa tutanakta yazıyor, beraber gittik, sonra kaçmış vs. Ama bulsalar ne olacak, ne zamana sonuçlanır, masrafımı nasıl karşılatıcam hiçbirşey bilmiyorum.

Birde ordaki bir jandarma "tamir ettirirsen senin sigorta parayı öder ve karşı tarafın sigortasına dava açarak parasını tahsil eder" dedi. varmıdır böyle birşey. bilen varsa sevinirim

kaısar
20 Eylül 2010, 00:23
G.olsun arkadaş.umarım son kazan olur.burda bizim de çıkaracağımız dersler var.acaba hangi motorcu yanında tutanak kağıdı taşıyordur? yada tutanak için neler gerektiğini kaç kişi biliyor ?tabi ki kimse kaza yapmak için yola çıkmıyor ama bu tarz ihtimaller için bulundurmak gerekiyor bence.Runemagick yol durumunu bilmiyorum ama güzergah üzerinde ki kamera kayıtları da işine yarayabilir.

volkanix
20 Eylül 2010, 00:24
doğru diyorsunuz tabikide fakat sonuçta biz olayda haklı taraf olduğumuz için ne kadar doğru olmasada adaletin yerini bulması için yapılan küçük bir oyundan öteye gitmez
adaletin gözü bağlıya hani yardım babında :P

sadece adaletin gözü neden bağlı onu açıklayacağım(kısaca);
sosyal veya sisyasi statüler verilecek hükmü etkilememesi için bağlıdır
yani bu adam zengin veya bu adam fakir vs. vs.
saygılar

RunemagicK
savcılığa suç duyurusunda bulun
dilekçende plakayı yaz ve adamın ismini bilmediğini yaz, adamı tarif edebilecek şekilde bir tarif yaz ve zarara sebebiyet verdiği için suç duyurusunda bulun
yaptığın tüm masrafları belgelemeye çalış
fotoğraf çek, onları da kanıt olarak sunarsın
tabi herşeyden önemlisi eğer işin peşini bırakmayacaksan bir avukata başvurmanı tavsiye ederim
belki çok para isterler ancak dava felan açman gerekirse hepsini karşı taraftan çıkarırsın, bunu ve diğer mevzuları avukatınla bir görüş derim
acizane tavsiyeler..
çok geçmiş olsun

ordaki komutan savcıyı aradı, yaralanmalı kaza olmadığı için savcının yapacağı birşey yokmuş.

hondam
Gecmıs olsun plaka dan bulununca alırsın hasarını sonucta carpıp kacıyo hıyarto hıc kacarı yok alırsın hakkını uzerınde dur hakkını ara derım tekrar gecmıs olsun...

volkanix
20 Eylül 2010, 00:27
ordaki komutan savcıyı aradı, yaralanmalı kaza olmadığı için savcının yapacağı birşey yokmuş.

bu dediğini kim söyledi acaba? jandarma mı savcı mı?

Osbourne
20 Eylül 2010, 00:27
Birde ordaki bir jandarma "tamir ettirirsen senin sigorta parayı öder ve karşı tarafın sigortasına dava açarak parasını tahsil eder" dedi. varmıdır böyle birşey. bilen varsa sevinirim

İş te ben tam da onu söylüyorum..Bildiğim kadarıyla bu tür bir olay oluyor..
Sen işini sigortacıyla çözeceksin sanırım..

volkanix
20 Eylül 2010, 00:35
Trafik kazalarında olay yerinde aracların yerleri oynatılmış ıse yerdeki mevcut izler/fren izi,cam, gibi bulunyorsa trafik polisi rapor tutar şayet mevcut izler trafik polisine gerekli kanatine etki oluyorsa ve araclar oplay yerinde kaldırılmış veya diğer arac olay yerinde kaçmış ise karakol polisi tarafından görgü tesbit tutanağı tutulur ve karakoldaki ifade alindiktan sonra kasko müracaat edilir şayet kasko mevcut değilse sulh hukuk mahkemesi dilekçe yazılır maddi hasarlı trafik kazalarına c.savcılığ bakmaz çünkü tck 180 belirtiyor konuyu sulh ve asl hukuk mahkemeleri tarafından tazminat davaları açılır ayrıca trafik polislerin bilirkişilerin yeni tck göre kusr oranı veremez adli tıpta aynı biçimde çünkü mahkemeyer etki yaptığı için insan haklarına aykırıdır.

bir avukata başvurmanızda fayda var
maddi tazminatınızı kazanırsınız ve hatta (belki) manevi tazminatı da kazanırsınız
araştırılması gereken bir mevzu
davanın ne kadar süreceği ise meçhul
neden mi? şöyle açıklayayım;
ben avukatım, haciz esnasında bana saldırıda bulunuldu ancak savcı soruşturmayı tam 1 yıl sonra başlattı, dava 1.duruşması yapıldı ve devam ediyor..memlekette hukuk bu halde
o yüzden avukata başvurmanızda fayda var
saygılar

RunemagicK
20 Eylül 2010, 00:35
bu dediğini kim söyledi acaba? jandarma mı savcı mı?

savcı jandarmaya söyledi telefonda biz birşey yapamayız diye. jandarmada bana

İş te ben tam da onu söylüyorum..Bildiğim kadarıyla bu tür bir olay oluyor..
Sen işini sigortacıyla çözeceksin sanırım..

yarın bi gidip soriyim sigortaya. kıllık yaparlar muhakkak ama hakkımı kanıtlayacak bir belge lazım bana.

serhatarman
20 Eylül 2010, 00:36
öncelıkle çok geçmiş olsun.umarım ılk ve son kazanız bu olur.işi kanunun gerektirdigi şekilde takip edersenız jandarma yada polis farketmez inceleme yapmak mecburıyetınde,sonuç alırsınız dıye düşünüyorum.tekrar geçmiş olsun.

KUVVETMİRA
20 Eylül 2010, 00:42
geçmiş olsun hoca.
adam(!) sen rapor ararken kaçacak cibiliyette olduğuna göre iş ona yansıyınca inkarda edecektir.
sigortacı yönlendirir seni.

zeda3000
20 Eylül 2010, 00:43

Bu tip kazalar icin daha da ihtarda bulunmustuk kazaya karisan karsi arac art niyetli ise yada kacmis ise , bu saaten sonra durustluk yolu size de kar getirmez. Kanunlar vicdana gore hazirlanmamis malesef.

Kolluk kuvvet biriminde tutturdugunuz tutanak ta bacaginizin kolunuzun cok agridigini aracin size carptigini ve kactigini belirtin.

Hastaneye sevk edileceksiniz orda doktora olayi anlatin ve doku zedelenmesi raporu alin. Yumusak doku zedelenmesi rontgen yada diger cihazlar ile belirlenmez.Sadece doktor tutanagi yeterlidir.

Savcilik olayda kasten adam yaralama ve olay mahalini terk etmeden direk arac sahibi icin arama emri cikaracak, ifadesi alinmasi icin.

Iste o zaman arkasindan elinize gecirdiginiz kisiden zarar tazminatini bizzat savcinin onunde yapin. Hatta orda direk anlasmaya gidin gerekir ise , cunku tazminat davasinda kacan kisinin sigortasi hic bir sey odemez. Sigorta siz olay yerini terk ettiginizde devre disi kalir.

Su anda senin sadece malina zarar geldiginden savci hic bir sey yapamaz. Avukatin ile senin dava acman gerekli.

RunemagicK
20 Eylül 2010, 00:49
geçmiş olsun hoca.
adam(!) sen rapor ararken kaçacak cibiliyette olduğuna göre iş ona yansıyınca inkarda edecektir.
sigortacı yönlendirir seni.

onu bırak kırık yerlere baktı, ben vurmadım dedi. adam tam bir üçkağıtçı

Bu tip kazalar icin daha da ihtarda bulunmustuk kazaya karisan karsi arac art niyetli ise yada kacmis ise , bu saaten sonra durustluk yolu size de kar getirmez. Kanunlar vicdana gore hazirlanmamis malesef.

Kolluk kuvvet biriminde tutturdugunuz tutanak ta bacaginizin kolunuzun cok agridigini aracin size carptigini ve kactigini belirtin.

Hastaneye sevk edileceksiniz orda doktora olayi anlatin ve doku zedelenmesi raporu alin. Yumusak doku zedelenmesi rontgen yada diger cihazlar ile belirlenmez.Sadece doktor tutanagi yeterlidir.

Savcilik olayda kasten adam yaralama ve olay mahalini terk etmeden direk arac sahibi icin arama emri cikaracak, ifadesi alinmasi icin.

Iste o zaman arkasindan elinize gecirdiginiz kisiden zarar tazminatini bizzat savcinin onunde yapin. Hatta orda direk anlasmaya gidin gerekir ise , cunku tazminat davasinda kacan kisinin sigortasi hic bir sey odemez. Sigorta siz olay yerini terk ettiginizde devre disi kalir.

Su anda senin sadece malina zarar geldiginden savci hic bir sey yapamaz. Avukatin ile senin dava acman gerekli.

tutanak tutuldu, bu saatten sonra ne yapabilirimki.

Gökhan
20 Eylül 2010, 00:52
Malesef trafikte araç sahibi olmuş ama henüz insan olma evrimini tamamlayamamış canlılarla ilerlemek durumunda kalıyoruz. Sanada böylesi denk gelmiş.

Geçmiş olsun. Bukadarla yine ucuz atlatmışsın.

hello_moto
20 Eylül 2010, 01:01
Geçmiş olsun hocam. Sana bir şey olmamış. Allah korumuş.

emrello
20 Eylül 2010, 01:09
Çok geçmiş olsun. Var böyle şerefsizler...

EmoTHEp
20 Eylül 2010, 01:11
öncelikle geçmiş olsun, ben ilk başta korktum bacağına vurdu diye ama sonradan artcının hizasından vurduğunu söyleyince rahatladım.. tekrarı olmaz inşallah...

ben pek anlamam ama başıma gelseydi, kendi sigortamı arayıp böyle bir durumda ne gibi yol izlemem gerektiğini sorardım, sonuçta elinde bir jandarma tutanağı, kık bir far parçası (+bir fotoğraf makinası), ve en önemlisi adamın plakası ve aracın tipini şeklini biliyorsun... en azından sigorta şirketi sana avukata gitmen gerekse bile nasıl bir tutum sergileyeceğini de anlatabilir... nacizane fikirlerim bunlar... çok büyük geçmiş olsun tekrar...

oantepli
20 Eylül 2010, 01:19
İsteseler mutlaka bulurlar her yerde mobese kameraları var elbet bir kamera kaydında görüntü vardır. Ama bir çok olayda yeteri kadar ilgilenilmiyor yada bizler kanunları bilmediğimiz için ne yapmamız gerektiğini bilmiyor hakkımızı arayamıyoruz. Tutanak hazırlayacağınızı yazmışsınız, aranızda anlaşamadıysanız zaten polisi beklemeniz gerekiyor. Keşke ilk anda fotoğraf çekseydin.

Hay.alper.est
20 Eylül 2010, 01:26
Öncelikle geçmiş olsun maddi hasar ne kadar eğer fazla değilse ve fazla uğraşmak istemiyorsan bırak hiç uğraşma ama aracın plaksınıda hafızana kazı bir yerde karşılasırsın,sahibinden.com da benzer araçları tara veya kaza yaptığın yerin yakınlarında dolaş denk gelirisn belki.Sonrada bulduğun zaman poisle birlikte gider halledersin.Yoksa dava aç hukuk mücadelesi ver zor işler aradan belki 2 yıl geçer anca istediğini alırsın verdiğim para ise çok daha fazladır.

RunemagicK
20 Eylül 2010, 01:39
İsteseler mutlaka bulurlar her yerde mobese kameraları var elbet bir kamera kaydında görüntü vardır. Ama bir çok olayda yeteri kadar ilgilenilmiyor yada bizler kanunları bilmediğimiz için ne yapmamız gerektiğini bilmiyor hakkımızı arayamıyoruz. Tutanak hazırlayacağınızı yazmışsınız, aranızda anlaşamadıysanız zaten polisi beklemeniz gerekiyor. Keşke ilk anda fotoğraf çekseydin.

polisi bekledikte gelmedi bi türlü, adamda üsteleyince böyle oldu. kendi motorumun fotosunu çektim orada ama onunkini çekmedim.

Öncelikle geçmiş olsun maddi hasar ne kadar eğer fazla değilse ve fazla uğraşmak istemiyorsan bırak hiç uğraşma ama aracın plaksınıda hafızana kazı bir yerde karşılasırsın,sahibinden.com da benzer araçları tara veya kaza yaptığın yerin yakınlarında dolaş denk gelirisn belki.Sonrada bulduğun zaman poisle birlikte gider halledersin.Yoksa dava aç hukuk mücadelesi ver zor işler aradan belki 2 yıl geçer anca istediğini alırsın verdiğim para ise çok daha fazladır.

250 civarı en az, egzozdada hasar varsa 450yi bulur. zaten paramı alamazsam yapıcağımı biliyorum ben, jandarma adresi öğrenirken not ettim bende bi köşeye.

yürekçe
20 Eylül 2010, 01:52
büyük geçmiş olsun, senin sağlığın hepsinden önemli benim için. adli süreci merak ediyorum, umarım lehine sanuçlanır...

madlive
20 Eylül 2010, 01:59
Geçmiş olsun.

KaPTaNHaSaN
20 Eylül 2010, 02:35
Çok geçmiş olsun Koray.
Morelini bozmak gibi olmasın ama böyle durumlarda elindeki tutanak ne kadar işe yarar tartışılır gibime geliyor.
En azından bi mobese kaydı olmuş olsaydı işin daha kolay olurdu sanırım.
Ayrıca bu nasıl bi öküzlüktür inip aracın tamponuna bakıyor?
Ulan çarptığın motosiklet! Git bi adama bak..

kayıt veya tutanağa gerek yok :)
çünkü sen birini suç duyurusu kapsamında suçlamış durumdasın o adamı o gün plaka adresinden bulurlar. istere istanbul dışında desinler farketmez nerdeyse oradaki karakola gidip ifade verecek vee arabayla birlikte tamponu iki saatte yapabilirse ne ala :)

RunemagicK
20 Eylül 2010, 02:38
birde şimdi aklıma geldi. karakolda her türlü bilgimi aldılar ama telefon numaramı almadılar. nasıl ulaşıcaklar şimdi bana

KaPTaNHaSaN
20 Eylül 2010, 02:43
seni orada bırakıp gittiyse de emin ol ben olsam hiç de öyle fiade vermezdim.. bana çarptı kaçtı durmadı derdim ve şikayetçi olurdum. adli tıp a gider 20 lira verir bir alkol muayene raporu alırım. ki tutatnaklarda sürücüler bunu hep atlarlar... orda sıyrılan kolum bacağım varsa birazda acıyor edasıyla 1-2 gün rapor aldımmı şikayetimle beraber raporlarımla baya bir ders veririm. hatta alkollüydü galiba ondan kaçtı gibi bir iddiada salla ..
insan gibi gibi olana insan gibi davranılır..
unutmayın bizim insanlarımız okuyarak birşey öğrenmekten se şehir efsanelerine bakarak hayata dair birşeyler öğrenirler . 3 kaza böyle sonuçlansa efsane trafik de bir örf adet oluşturur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:40 ----------

avukatın yanında 3-5 sene çalışmışlığım vardır . orda bir olay görmüştüm mesela adam otoban bağlantısına sağa dönüyor motorda emniyet şeridinde arabada bunu sıkıştırmış oluyor. motorcu çarpmamak için asılıyor frenlere ve kızaklayıp düşüyor. otomobil sürücüsünden kaza yapmasına sebebiyet verdiği için davacı olmuştu.
unutmayalım ki kaza yapmak kadar kazaya sebebiyet vermek de suçtur.

tilsim86
20 Eylül 2010, 03:02
Koray cok geçmiş olsun. büyük bir kazayı atlatmıssın cana gelecegine mala gelsin bir sekilde hallolur. Ancak adamı kacırmakla cok büyük hata etmişsin. Nitekim suanda sigortayı arasan dahi elinde tutanak olmadıgından hiçbir sey yapamazsın. Bu tür kaza durumlarında sigortan karsı taraftan para alabilmesi icin senin haklı oldugunu ispatlaman lazım. Tabiki adamın kacması icten bile degil ancak bir kagıda carptıgına dair imza attırıp isim soyisim telefon vs gibi bilgiler alıp o sekilde gönderebilirdin. Yani tutanak bulmak güç bir olay. adam suanda ben yapmadım diyip işin icinden sıyrılabilir. Bu gibi kazalarda polise gittiginde hiçbirseyim yok yerime kolum agrıyo vs demek gerekir. Kaldıki bir iç kanamada geciriyor olabilirsin ancak o an anlamayabilirsin. Bunun icin motor kazalarında kesinlikle hastaneye gitmeden sahıslar salınmaz zaten hastaneye gittigindede öle elini kolunu sallayarak cıkartmıyorlar. Hastanelerde bulunan nöbetci polis memurlar tutanak tutup tüm bilgilerini alıp o sekilde salıyorlar her iki tarafıda.

Alper_tim
20 Eylül 2010, 04:13
çok büyük geçmiş olsun öncelikle
kaçan hayvanıda kınıyorum burdan :farao:
bence ilk önce yarın sigorta şirketinle bir görüş bu olayları en iyi onlar bilir
muhtemelen senden tutanağı isteyecekler ve seni servise gönderecekler
umarım zararını bi şekilde karşılarsın
tekrar geçmiş olsun en kötü kazan bu olsun :rendeer:

canicellat
20 Eylül 2010, 09:30
Cok gecmis olsun malesef ulkemizde boyle hayvanlar cok :pr:

Qweasdnon
20 Eylül 2010, 12:02
Geçmiş olsun,

Sigorta dediğin zorunlu trafik sigortası ise bu sadece zarar gören 3. kişileri korumak içindir...Yani kaskon yoksa senin sigorta olayı halletmez...Senin yapacağın tamiri yaptırıp kaçan lavuğa dava açıp rücu ettirmek.

erginturhan
20 Eylül 2010, 12:08
Çok çok geçmiş olsun düşmemen ve sana bir şey olmaması sevindirici... Dilerim son kazan olur...

GT250rAlanya
20 Eylül 2010, 12:23
Jandarma da olmasa halimiz iyice harap bizim.
Ne varsa onlarda var.

RunemagicK
Çok geçmiş olsun, sana bişey olmaması beni sevindirdi.. :rendeer:

otopsici
20 Eylül 2010, 12:34
valla arkadaşlar hepinizin yazdığını ayrı ayrı okudum ve hiç birinize katılmıyorum
arkadaşım ben senin yerinde olsaydım eğer (tabi o anda sinirden sakin düşünemiyo adam olur öyleşeyler)
jandarma bölgesi olduğunu öğrendiğim anda direk 156 jandarma hattını arayıp bana çarpıp kaçtı diye ihbarda bulunurdum jandarma tek bir telefon ile direk adamı yakalattırır veya yakalanması için emir çıkarttırırdı ondan sonra adam karakola gelince paşa paşa ödettirirdin bütün masrafını
bu tür durumlarda asker genel itibariyle polisten çok daha etkilidir
malesef türkiye de polisimizi el ayak altına düşürdüklerinden garibanlardan korkmaz oldu bu tür ş.....ler

cenkerdemir
20 Eylül 2010, 13:08
birde şimdi aklıma geldi. karakolda her türlü bilgimi aldılar ama telefon numaramı almadılar. nasıl ulaşıcaklar şimdi bana

çok geçmiş olsun
kimlik bilgin tck numarandan bulurlar jandarmada poliste her yerde kaydımız var nasılsa.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:06 ----------

çok geçmiş olsun
kimlik bilgin tck numarandan bulurlar jandarmada poliste her yerde kaydımız var nasılsa.

bence kaza mahaline tekrar git çevrede guvenlık kamerası ara varsa kayıtları rıca et

ve kaavacıkta park ettığınız yerlerdeki dukyanlarda orayı goren varsa onlarıda al ver jandarmaya kopyasınıda kendıne al :) ne olur ne olmaz

Şenonar
20 Eylül 2010, 13:43
Çok geçmiş olsun kaza yaptığın anda soğuk kanlı olup hemen fotoğraf çekmen en büyük kanıtın olurdu..

asm
20 Eylül 2010, 13:46
Geçmiş olsun.

Allah beterinden korusun.