PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F 650 gs almak istiyorum ( yardım )

mettoxin
17 Eylül 2010, 13:45
sa hemen konuya girmek istioyorum

borusan hakkında aşırı şikayetler duyuyorum 7 bin tl ye i bmw f 650 gs düşünüorum

boyum 1.68 (mesleğim nedeniyle )

kafama takılanlar

1.yedek parça sıkıntısı var mı sadece borusandan mı yedek parça teymin edebilioruz . yani yedek parçalarını bulsam bana yeter kendı motorumu kendım tamir ederim öle aşırı büyük bi arıza olmadıgı sürece (ince ayarlar felan )

2.bu motor bana büyük gelir mi yani ayaklarım yere deyer mi acaba
(transalpta ayaklarım yere deyiyo)

3. f 650 gs ile F 600 arasında ne gibi farklar var

4.boyum nedenıyle enduro tercih etmemelimiyim

5. 7 bin tl ye kadar enduro önerisinde bulunabılırmsınız ( kalıplı endurolardan croos tarzı olmayanlardan )

6. 7 bin tl ye alınan F650 gs den hayır gelirmi en az 7 den başlıo

tecrübeli abilerin yardımını beklıorum
yardımcı olan herkeze teşekkür ederim
( bu motorları kullanmıs kişiler özellikle belirtirse sevinirim )

Sinan Aksu
17 Eylül 2010, 13:50
Şimdi her kafadan bi ses çıkar.
Sen en iyisi F650'nin erbablarına danış.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/2844-bmw-f650-gs-dakar-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

mettoxin
17 Eylül 2010, 14:01
haklısın sinan abi
ama %70 ini okudum hepsı vibrasyondn bahsediyo

Sinan Aksu
17 Eylül 2010, 14:20
haklısın sinan abi
ama %70 ini okudum hepsı vibrasyondn bahsediyo

Bahsettiğimiz motor tek silindir.
Dogal olarak biraz vibrasyon olacaktir.
Fakat rahatsiz edici boyutta oldugunu sanmıyorum.
Yani vibrasyon yüzünden F650'den vazgeçeni hiç görmedim.

takendy
17 Eylül 2010, 15:28
sa hemen konuya girmek istioyorum

borusan hakkında aşırı şikayetler duyuyorum 7 bin tl ye i bmw f 650 gs düşünüorum

boyum 1.68 (mesleğim nedeniyle )

kafama takılanlar

1.yedek parça sıkıntısı var mı sadece borusandan mı yedek parça teymin edebilioruz . yani yedek parçalarını bulsam bana yeter kendı motorumu kendım tamir ederim öle aşırı büyük bi arıza olmadıgı sürece (ince ayarlar felan )

2.bu motor bana büyük gelir mi yani ayaklarım yere deyer mi acaba
(transalpta ayaklarım yere deyiyo)

3. f 650 gs ile F 600 arasında ne gibi farklar var

4.boyum nedenıyle enduro tercih etmemelimiyim

5. 7 bin tl ye kadar enduro önerisinde bulunabılırmsınız ( kalıplı endurolardan croos tarzı olmayanlardan )

6. 7 bin tl ye alınan F650 gs den hayır gelirmi en az 7 den başlıo

tecrübeli abilerin yardımını beklıorum
yardımcı olan herkeze teşekkür ederim
( bu motorları kullanmıs kişiler özellikle belirtirse sevinirim )

f 650 bi yana mesleği merak ettim , halter filan mı ?

Sinan Aksu
17 Eylül 2010, 15:30
f 650 bi yana mesleği merak ettim , halter filan mı ?

Avatar'a bakılırsa jokey galiba arkadaş. :bounce:

takendy
17 Eylül 2010, 15:32
Avatar'a bakılırsa jokey galiba arkadaş. :bounce:

mesleğim nedeniyle demiş ya , jokeylik adamın boyunu kısaltıyor mu ?:cherry:

mettoxin
17 Eylül 2010, 15:35
Bahsettiğimiz motor tek silindir.
Dogal olarak biraz vibrasyon olacaktir.
Fakat rahatsiz edici boyutta oldugunu sanmıyorum.
Yani vibrasyon yüzünden F650'den vazgeçeni hiç görmedim.

zaten abi vazgeçilmez zaten

istediği cevabları alamıorum

Sinan Aksu
17 Eylül 2010, 15:35

Adamlar en fazla 50 kg :)
Birde boyu kısa olanları özellikle seçiyorlar :)

mettoxin
17 Eylül 2010, 15:37

malesef :D

idman jokeyiyim

jokey olmak için biraz fazla uzadı ,

2 3 hafta sonra urfada yarış binebilirim gidersem

öle bi durum olursa zaten ilk mt grubuna paylaşacam :))

cityrider
17 Eylül 2010, 15:37
Arkadaşım merhaba,

7 bin TL 650 GS için çok az bir bütçe. Bulacağın hem çok km yapmış hem de yaşlı bir motor olacaktır. O fiyata GS olmayan 2000 öncesi modellerinden bulabilirsin.

mettoxin
17 Eylül 2010, 15:42
Adamlar en fazla 50 kg :)
Birde boyu kısa olanları özellikle seçiyorlar :)

doğru tesbit abi
:cat::cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:40 ----------

Arkadaşım merhaba,

7 bin TL 650 GS için çok az bir bütçe. Bulacağın hem çok km yapmış hem de yaşlı bir motor olacaktır. O fiyata GS olmayan 2000 öncesi modellerinden bulabilirsin.

f 600 lerinde tipi hiç hoşuma gitmio işte farkındayım yaşlı bi motor ama bütçe ortada oda dişimizi sıkarak olıcaz allahın izniyle yani bana 1 masraf çıkarsa

belki aylarca grajda yatma ihtimali bile var

GT250rAlanya
17 Eylül 2010, 15:47
Konu 650 gs'den beygirlere gelmiş. :) Bende isterdim jokey olmak, ankarada hipodroma yakın otururduk.
Mettoxin hani hyo 250 alacaktık?
Hani hayalimizdi ?
Ne oldu?
Bırakıp gidiyor musun şimdi beni bu yolda?
Yeğenlerimize pocket bike alamadık, sen aldın, şimdi de hyo almayıp 650 mi alacaksın?
Hadi durma çek git bebeğim uzaklara,
Ben yine yapayalnız devam ederim bu yola

mettoxin
17 Eylül 2010, 16:13
Konu 650 gs'den beygirlere gelmiş. :) Bende isterdim jokey olmak, ankarada hipodroma yakın otururduk.
Mettoxin hani hyo 250 alacaktık?
Hani hayalimizdi ?
Ne oldu?
Bırakıp gidiyor musun şimdi beni bu yolda?
Yeğenlerimize pocket bike alamadık, sen aldın, şimdi de hyo almayıp 650 mi alacaksın?
Hadi durma çek git bebeğim uzaklara,
Ben yine yapayalnız devam ederim bu yola

hehehe :cherry:

valla ne yalan sölim ss motordan soğudum biraz
hemde hyodan korkuyorum eğer temiz bi F 650 gs alamassam
600 f yada 600 rr planlıyorum çünkü 250 lik zaten bana yetmıodu
hemde hyo geçiş motoru yani satılanların % 90 ı geçiş için alıo 600 luğe
o yüzden çoğuk bakıyorum ama hyo harıc diğer yazdıgım motorlar öle deil bilir kişiler tarafından kullanılıo
çoğu desem dha dogru olur

bence sende hyodan vazgeçersen iyi olur derim verecegım 5 6 bin tlye kıyamıorum hyo için :D :mrgreen:

GT250rAlanya
17 Eylül 2010, 16:21
hehehe :cherry:

valla ne yalan sölim ss motordan soğudum biraz
hemde hyodan korkuyorum eğer temiz bi F 650 gs alamassam
600 f yada 600 rr planlıyorum çünkü 250 lik zaten bana yetmıodu
hemde hyo geçiş motoru yani satılanların % 90 ı geçiş için alıo 600 luğe
o yüzden çoğuk bakıyorum ama hyo harıc diğer yazdıgım motorlar öle deil bilir kişiler tarafından kullanılıo
çoğu desem dha dogru olur

bence sende hyodan vazgeçersen iyi olur derim verecegım 5 6 bin tlye kıyamıorum hyo için :D :mrgreen:

Aslında metin enduro naked düşünmüyor değili bende, ama işte 1.69 boyla enduro kullanamam.

İnş. istediğin gibi temiz bi f650 GS bulursun. Ankarada var bi kaç tane. Haberdar edersin.

mettoxin
17 Eylül 2010, 16:26
Aslında metin enduro naked düşünmüyor değili bende, ama işte 1.69 boyla enduro kullanamam.

İnş. istediğin gibi temiz bi f650 GS bulursun. Ankarada var bi kaç tane. Haberdar edersin.

ben daha kısayım benım halim daha yaman :( ama bence gt 250 r yerine bi cbf 250 alsan evladiyelik yaparsan yani bizde vardı cbf 250 acayip güzel bi makineydi eğer test etme fırsatın olursa cbf 250 yi test etmenı tavsiye ederım

ama ben enduroya taktım allahın izniyle alıcam bide uzun yol düşünüoruum istanbuldan ayarı verdım mı antalyada soluğu alıcam :)) zaten kafamda istanbul antalya gezisi var bakalım kısmet olursa çıkıcam artık

GT250rAlanya
17 Eylül 2010, 16:32
ben daha kısayım benım halim daha yaman :( ama bence gt 250 r yerine bi cbf 250 alsan evladiyelik yaparsan yani bizde vardı cbf 250 acayip güzel bi makineydi eğer test etme fırsatın olursa cbf 250 yi test etmenı tavsiye ederım

ama ben enduroya taktım allahın izniyle alıcam bide uzun yol düşünüoruum istanbuldan ayarı verdım mı antalyada soluğu alıcam :)) zaten kafamda istanbul antalya gezisi var bakalım kısmet olursa çıkıcam artık

Gel gel beklerim, alanyaya da gelirsin herhalde :) ant ile aramız 150 km cik bişey.
Cbf 250 hoş bi makine düşünebilirim. tşk ederim. :rendeer:

mettoxin
17 Eylül 2010, 16:43
Gel gel beklerim, alanyaya da gelirsin herhalde :) ant ile aramız 150 km cik bişey.
Cbf 250 hoş bi makine düşünebilirim. tşk ederim. :rendeer:

bi kardeşim var irlandada onu beklıorum o gelir gelmez çıkacaz yola inş.

inş güzel bi makine denk düşer de türkiyeyi karış karış diyar diyar dolaşırız

aslında 15 bin e tertemiz bi tane F650 alıcaktımda çarşamba günü altılı 5 de kaldı burunla kaçırdık :)

takendy
17 Eylül 2010, 16:47
bi kardeşim var irlandada onu beklıorum o gelir gelmez çıkacaz yola inş.

inş güzel bi makine denk düşer de türkiyeyi karış karış diyar diyar dolaşırız

aslında 15 bin e tertemiz bi tane F650 alıcaktımda çarşamba günü altılı 5 de kaldı burunla kaçırdık :)

abi arasıra bize de tüyo versene hangi at iyi formunda yada yaramaz morali bozuk senden iyi kim bilecek :cherry:

mettoxin
17 Eylül 2010, 16:53
abi arasıra bize de tüyo versene hangi at iyi formunda yada yaramaz morali bozuk senden iyi kim bilecek :cherry:

yok ya ben aslnda anlamam öle islerden ganyan bayinin önünden geçiodum girdim 2 kişi kupon yatırıodu 2 sinin kuponunda aynısını yatırdım

2 kuponda 5 de kaldı :)

yunuskocak
17 Eylül 2010, 17:05
Bence o bütçe ile f650 gs seni aşar. Alırsın zar zor eski model ve çok km yapmış bir model. Bu sefer allah korusun bir arızada motor yatar. Sonuçta BMWnin kendini ispatlamış modeli bu. Bakımını aksatmazsan problem çıkartmaz. Ama hem parçası hem de işçiliği pahalıdır diye biliyorum. Bence Japonlara yönelsen daha iyi olabilir. Mesela Yamaha XT 660R modeli gayet başarılı.

mettoxin
17 Eylül 2010, 17:12
Bence o bütçe ile f650 gs seni aşar. Alırsın zar zor eski model ve çok km yapmış bir model. Bu sefer allah korusun bir arızada motor yatar. Sonuçta BMWnin kendini ispatlamış modeli bu. Bakımını aksatmazsan problem çıkartmaz. Ama hem parçası hem de işçiliği pahalıdır diye biliyorum. Bence Japonlara yönelsen daha iyi olabilir. Mesela Yamaha XT 660R modeli gayet başarılı.

işçiliği beni korkutmuoda benı endişelendiren sorunlu bı makina denk gelmesi çünkü limitleri zorlaya zorlaya alıcam motoru

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:10 ----------

hemde dedıgın motorun fiyatları daha uçuk

mavi prens
17 Eylül 2010, 17:39
ben 3 yıldır f 650 kullanıyorum maddi acıdan rahatsan alınacak motosıklet yoksa kesınlıklen tavsıye etmem borusan harıcınde parcalarını bulman çok az bı olasılık ayrıca yuksek fıyatlı... baska motosıklet tercıh et derım...

mettoxin
17 Eylül 2010, 17:49
ben 3 yıldır f 650 kullanıyorum maddi acıdan rahatsan alınacak motosıklet yoksa kesınlıklen tavsıye etmem borusan harıcınde parcalarını bulman çok az bı olasılık ayrıca yuksek fıyatlı... baska motosıklet tercıh et derım...

maddi durum pek içler açısı deil kredi çekecem de alıcam hani aylık benzin parasını bile evdekilerden karşılıcam muhtemelen