PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 lik motor aldım yardımmm

goko123
16 Eylül 2010, 12:36
arkadaslar 150 lik bir motor aldım motordan cok memnunum nazar degmesin yanlız bir sorunum var rodaj :D

motorumun 120 125 i gormesini istiyorum

ve rodajı iyi yapmak istiyorum

uzun yol tavsiye edermisiniz

neler yapayım ne olur forumu arastır gibi bir syeler demeyin herkez yorumunu katsın...

zaferkarizma
16 Eylül 2010, 13:05
scooter motor ise rodaj fazla onem taşımaz cunku en fazla 5 km atarsın 120 125 yapan bi scooterda hiç görmedim. ben cup motorla 100 le gıderken cogunun ıbresı 130 gosterıyodu. oyuzden bosuna kasma kendını !

takendy
16 Eylül 2010, 13:10
scooter motor ise rodaj fazla onem taşımaz cunku en fazla 5 km atarsın 120 125 yapan bi scooterda hiç görmedim. ben cup motorla 100 le gıderken cogunun ıbresı 130 gosterıyodu. oyuzden bosuna kasma kendını !

::yanliss:

zaferkarizma
16 Eylül 2010, 13:14
bahsettiğimi anlamıssındır umarım çin scooterlarından bahsediyorujmki arkadaştada buyuk ihtimal mondial 150 hs falan var. buyuk cc scooterlar da cok güzel motorlar var ama parasıda iyi :) bu burgman kymco nun 500 lükleri 180 yapıyo bildiğim kadarıyla.

forevermore
16 Eylül 2010, 13:19

Her türlü motorda rodaj önemlidir. Ama rodaji artı hız kazanmak için değil motorunuzun daha sağlıklı olması için yapınız arkadaşlar.

goko123
16 Eylül 2010, 14:49
bahsettiğimi anlamıssındır umarım çin scooterlarından bahsediyorujmki arkadaştada buyuk ihtimal mondial 150 hs falan var. buyuk cc scooterlar da cok güzel motorlar var ama parasıda iyi :) bu burgman kymco nun 500 lükleri 180 yapıyo bildiğim kadarıyla.

ne kadar eminsin :D cin aldıgımdan anlımdamı yazıyor cin malı degil

ama motor cok seri ben bunu acmak için ne yapayım

Unique693
16 Eylül 2010, 14:52

Markasını söylesene çatlatma adamı :P:P

cbr125cbr
16 Eylül 2010, 14:54
söylesene modelini :) bende merak ettim, kullanan var ise tavsiyede bulunabilir :cat:

zaferkarizma
16 Eylül 2010, 14:55

söle bakalım su çin olmayan scooter ini bizde bilelim çunku millete yok bu japon yok bu bilmem ne malı die dolu mal satıyolar oysaki hasbi cin malı :)

tanak
16 Eylül 2010, 14:58
su motorun markasını modelini cinsini cc değerini yazda ona göre yardımcı olalım ...

Şeyh Şamil
16 Eylül 2010, 15:01
Gençlere fazla yüklenmeyin arkadaşlar..

Zamanla tecrübesi artar ve değerlendirmesini yapar..

Rodajla ilgili başlıkları araştır ve oku..

Kask,eldiven,dizlik ve koruyucu kıyafetlerini giymeden motoruna binme..

150 cc motorla 130 km gibi hızları aklından çıkar..

Önce can, sonra da mal güvenliğini ön planda tut..

Kendini ve seni sevenleri düşün.. :cat:

zaferkarizma
16 Eylül 2010, 15:12
şimdi okendini öle bi kastıkı bilgisayarın başında kaskatı kesildi ne yazsam ne yazsam die düşünüyo şüphe duymaya başladım ben arkadaşatan heyecandan bayılmasın !

goko123
16 Eylül 2010, 15:41
:D ya arkadaslar amacınız ne :D nie kasayım allaha sükür cok iyi cevaplar verebilirim motorun markasını modelini yazmamamın sebebi asıl konuya inmek motor muhabbetinden bilgi veremiyorsunuz :D

Şeyh Şamil forevermore duyarlılıgı için tesekkürler

bu arada tüm motorlar hemen hemen cinde üretiliyor sadece kalite onemli ucuz mal veya kaliteli mal sorun bu

benim motorun markasını rodaj sorumun ardından verecegim ve ilk izlenimlerim tavsiyelerimi bir bir anlatacagım

Sinan Aksu
16 Eylül 2010, 15:46
:D ya arkadaslar amacınız ne :D nie kasayım allaha sükür cok iyi cevaplar verebilirim motorun markasını modelini yazmamamın sebebi asıl konuya inmek motor muhabbetinden bilgi veremiyorsunuz :D

Şeyh Şamil forevermore duyarlılıgı için tesekkürler

bu arada tüm motorlar hemen hemen cinde üretiliyor sadece kalite onemli ucuz mal veya kaliteli mal sorun bu

benim motorun markasını rodaj sorumun ardından verecegim ve ilk izlenimlerim tavsiyelerimi bir bir anlatacagım

Kullanım klavuzunda rodajla ilgili bişeyler yazar.

goko123
16 Eylül 2010, 15:54
aga yazıyorda klasik bana yasanmıs seyler lazım mesela biri dmeiş 2 kişi bin ara ara bas gaza falan

Sinan Aksu
16 Eylül 2010, 16:16
aga yazıyorda klasik bana yasanmıs seyler lazım mesela biri dmeiş 2 kişi bin ara ara bas gaza falan

150 cc'lik motorla 120-125 km hiz yapma isteğini sorun olarak görmüyorsunda rodaji sorun olarak görüyorsun? Oda güzel.

Sen en iyisi iki kişi bin ara ara bas gaza...

goko123
16 Eylül 2010, 16:27
150 cc'lik motorla 120-125 km hiz yapma isteğini sorun olarak görmüyorsunda rodaji sorun olarak görüyorsun? Oda güzel.

Sen en iyisi iki kişi bin ara ara bas gaza...

peki bir arkadasım kör rodajdan bahsetti motoru ilk 1000 e kadar 50 60 da kullanırsam ilk binden sonra 90 ı gecemezmisim yahu arkadaslar kafam karısık net bir sey yok ondan bu sekilde muhabbet olusuyor

huska
16 Eylül 2010, 16:40
fazla hız ve devir yaptırma,ani duruş kalkış yapma, sürekli aynı hızda gitme,fazla uzun yokuşa vurma,birde iki kişi pek binme hiç bişey olmaz ilk 500de değiştir yağı bujiyi sonra tatlı tatlı sıkıştır bak nasıl açılacak uçacaksın kardeşim:P:P

Blackeagletr
16 Eylül 2010, 16:41
motorun yağı değişinceye kadar sakin kullan 50 60 km hız ile. yağı değişitikten sonra 1000km ye kadar en fazla 80km hız yap artcınla binersen sakin sür. 1000 km den sonra istediğin gibi kullanabilirsin ama yine her türlü zorlama zarar verecektir motora.

goko123
16 Eylül 2010, 16:48
saol aga oh be işte bunu istiyordum insallah dedigin gibi olur

motor çin degil sadece fabrikası cinde macar malıdır italyan tasarımıdır 2006 da tasarım ödülü almıstır

marka : keeway matrix 150 dir

izlenimler : su anda 200 km deyim motor ilk aldıgımda garip geldi gaz yemiyor gibi sonra baktımki 80 kadar cıktı ibre vs vs acılıyor dmeek su an 70 le :D beat geciyorum

baya memnunum hava yakıyor sanki full benzinle 1 hafta ara ara bindim su ana kadar 25 lira harcamısımdır ve yakmıyor dedigim gibi sekli süper

tek eksik yanı depo küçük 5 litremi 6 mı ne bide öndeki farların içi hafif oynuyor gibi kasisten gecince onun dısında tas motor tas :) nazar degmesin

motor yatmıyor zannediyordum o benim tecrubesizligimmis :D

motoru arkadas aldı tekerleklerde yanaklı oldugu için cok yatıyor

eksi olarak motor hafif yüksek kısa boylular binemiyor birazda agır ...

motorun özellikleri kanuninin sarı bi modeli var benzin gostergesi ortada onla aynı özelliklerde :)

huska
16 Eylül 2010, 16:55
saol aga oh be işte bunu istiyordum insallah dedigin gibi olur

motor çin degil sadece fabrikası cinde macar malıdır italyan tasarımıdır 2006 da tasarım ödülü almıstır

marka : keeway matrix 150 dir

izlenimler : su anda 200 km deyim motor ilk aldıgımda garip geldi gaz yemiyor gibi sonra baktımki 80 kadar cıktı ibre vs vs acılıyor dmeek su an 70 le :D beat geciyorum

baya memnunum hava yakıyor sanki full benzinle 1 hafta ara ara bindim su ana kadar 25 lira harcamısımdır ve yakmıyor dedigim gibi sekli süper

tek eksik yanı depo küçük 5 litremi 6 mı ne bide öndeki farların içi hafif oynuyor gibi kasisten gecince onun dısında tas motor tas :) nazar degmesin

motor yatmıyor zannediyordum o benim tecrubesizligimmis :D

motoru arkadas aldı tekerleklerde yanaklı oldugu için cok yatıyor

eksi olarak motor hafif yüksek kısa boylular binemiyor birazda agır ...

motorun özellikleri kanuninin sarı bi modeli var benzin gostergesi ortada onla aynı özelliklerde :) tamam kardesım sen simdi motoru aynen böyle kullanmaya devam et ilk başlarda daha cok yakacak sonra bir depoyla 250 300km yaparsın.kullandıkca hızın arttığınıda göreceksin ibre yanlış gösterebilir 130 yazar en fazla 100 105 yapar fazlasını bekleme.yağını bujisini kayışını devamlı gözle,arada hava fıltresiyle karbüratörü temizle bak keyfine,problem açmaz pek bakımlarını eksik etme üzülmezsin hadi kazasız belasız sürüşler sana:rendeer::rendeer:

Blackeagletr
16 Eylül 2010, 17:06
tamam kardesım sen simdi motoru aynen böyle kullanmaya devam et ilk başlarda daha cok yakacak sonra bir depoyla 250 300km yaparsın.kullandıkca hızın arttığınıda göreceksin ibre yanlış gösterebilir 130 yazar en fazla 100 105 yapar fazlasını bekleme.yağını bujisini kayışını devamlı gözle,arada hava fıltresiyle karbüratörü temizle bak keyfine,problem açmaz pek bakımlarını eksik etme üzülmezsin hadi kazasız belasız sürüşler sana:rendeer::rendeer:

Arkadaş naptın sen ya? 5 Litre benzinle 250 300km yapan 150cc lik scooter mi var ?

huska
16 Eylül 2010, 17:10
[QUOTE=Blackeagletr;2153547]Arkadaş naptın sen ya? 5 Litre benzinle 250 300km yapan 150cc lik scooter mi var ?[/QUOT niye yapmasın? matrixin deposu 6.5lıtre belki daha fazla yapar:P benımki 280km yapıyor sıkıstırırsam230-250 arasında gidip geliyorum

goko123
16 Eylül 2010, 18:24
ya arkadaslar su anda 300 degilki 200 e yeni geldi ve gercekten az yakıyor :D bide rolantisi normalin 2 katı üstünde rodaj zamanı bilerek ayarladık ama gercekten

bu motor ne bir mondial nede bir asya

ama yamaha ve honda gibide olamaz ...

arada bir marka ben 25 bin km olanını gördüm tas :) ve 130 basan matrix 150 gordum

huska tesekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

http://img363.imageshack.us/img363/723/matrix6zq.jpg

motorun resmi budur