PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangisi iyi abilerim??*

yamahaman
25 Ocak 2006, 19:56
[/selam ya bi tane atv almak istiyorum ama cevrendekiler devrilme tehlikesi yüksek dediler acaba doğrumu hızlı kullanmam 125lik grizzly düsünüyorumdewrilirse hayatım kayar:pr: parası da yüksek karasızım atv mi cbr125 mi ybr125miatv daha agir basıyo 16 ysindayım henüz 125likler büyük gelir atv 4teker???:cat:

ilnapoli
25 Ocak 2006, 20:04
atv'ler motosiletlerden daha dengesiz makineler, tabi ki viraj alırken. çünkü motosikleti yatırma şansın varken bir atv böyle bir durumda direk viraj dışındaki lastiklerini yerden kesme eğilimine giriyor. bu da tecrübesiz birisinin kontrolü kaybedip devrilmesi demek. şahsen atv'lerin şehir içi kullanımları için zor aletler olduklarını düşünüyorum ama arazinin tadını çıkartmak veya ufak tefek yük taşıma işleri içinse gerçekten mükemmel makineler.

musti81
25 Ocak 2006, 20:05
atv kullanamassınki gülüm cbrde ağır kaçar öğrenmek için scooterdan başla

halilsavas
25 Ocak 2006, 20:10
ben şahsen atv tavsiye etmem biraz daha bekle sonra pişman olursun göründüğü kadar kolay değil

hyosung150
25 Ocak 2006, 20:11
16 yaşındaysan en güzeli honda today 50 al herşey yapabilirsin tek teker lastik yakma uçma zıplama hemde honda kalitesiyle ayrıca ayağa kalktığında düşme diye bir olayda yok

kahraman34
25 Ocak 2006, 20:12
ilk kulanacaksan bence al bi basit çin scooter'ı 2-3 sene paşa paşa kullan,hem alıştırma yapmış olursun ,ondan sonra zaten yaşın 18 olacak o zaman ehliyetini aldıktan sonra,alırsın bide vitesli iyi bi makine sonra deyme keyfine.

MoToR
25 Ocak 2006, 20:50
yamahaman,tüm arkadaşların söylediği doğru önce ucuzundan 50 cc lik scoter al biraz kendini geliştir sonra 4 tekerden vazgeçersin,görünüş olarak cezbedebilir ama sürüş o kadar rahat değil ve tehlikeli, kardeşim abilerinin sözünü dinle :cat: