PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter ayak marş sorunu.

sonofwind
19 Ağustos 2010, 10:20
Herkese selam.Arkadaşlar akü iflas ettiği için ayak marşımı kullanıyodum taki dün gece ye kadar.Tek seferdede çalıştırıyordum.Dün son basışımda pedal motoru döndürmüyor.Boş inip kalkıyordu.Kapak kısmını açmadım daha ama dişlinin değiştirlip giderilecek gibi basit bi sorun mu acaba bu.(Kendimin basit anahtarlarla yapabileceğim)Ya da başka hangi mekanik arızadan kaynaklanabilir.Zannedersem yok ama scooterı takviye dışında çalıştırma yöntemi var mıdır.Yardımlarınız için simdiden teşekkürler.

xanka
19 Ağustos 2010, 10:47
1 ayak marşının baglı oldugu bolumun civatası gevsemiş olabilir bu dış bölümdedir eğilip bak anlarsın eger bağlantı yerindeki dişliler sıyırdıysa işin biraz sıkıntılı ya değişecek yada yeni diş acılak

sonofwind
19 Ağustos 2010, 10:52
Kardes o kısmın frezesinde problem yok.Yani tam anlamıyla dışarda kaçırma yok.Civata sıkılı.Problem içerde.Açmadım daha ama sanki içerde kaçırma var.Ayak marşını hiç açık da gormedim.Çalışma sistemi filan.Dişli mi var iç kısımda acaba.O mu sıyırıyor.

umutermis
19 Ağustos 2010, 10:53
ya xanka nın dedı gıbı pedalın dişi sıyırdı yada avare dişlisi veya yarım ay diş kaçırdı..inş krank aktarma dişlisi bozulmamıştır aç bi bak önce de sonra konusuruz ucuz o dişliler sen halledebilirsin...kolay gele...

sonofwind
19 Ağustos 2010, 10:55
Bu arada arkadaşlar akü takviyesiyle çalışıyor gayetde randımanlı gidiyor.

umutermis
19 Ağustos 2010, 13:02
ii dostum motorunun gıdısınde sııntı yok ama yeni bi aku al 50 lıra cıvarı bırde ayak marş dişlilerini kontrol et yolda kalırsın sonra all basına belayı...