PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çoğu satılık motor kapalı garaj motoru bu ne zenginlik arkadaş :)

gez
18 Ağustos 2010, 11:35
bu satılık motor ilanlarında çoğu ilanda yazan bir ibare. tüm bu motorların kapalı garajı olduğuna insanın inanası gelmiyor ::gazete::

mastikos
18 Ağustos 2010, 11:37
inanılabilir bir çoğuna bence
benim kapalı garajım olmasa almazdım mesela

takendy
18 Ağustos 2010, 11:39
minareyi çalan nasıl kılıf buluyorsa ...
motoru olan da kapalı garajı bulacaktır.

tüm kış yağmur kar çamurda sadece branda ile saklanmıyor bu aletler...

madcenter
18 Ağustos 2010, 11:45
Yalnız o kapalı garajların bir çoğunun asıl adı kömürlük , depo , ardiye olduğuna dikkat etmek lazım :)

HercuL
18 Ağustos 2010, 11:45
benimki kapalı garajda değil ama tümsek gibi birşey yaptırıp apartmanın içine koyuyorum gayette müsait orası olmasa baika kapalı yere koyarım üzerindede her daim brandası var , brandanın en önemli özelliği bana göre motor kaç gidiyor veya orasını burasını karıştırmalarını engellemesi =)

Ercument
18 Ağustos 2010, 11:49
bu satılık motor ilanlarında çoğu ilanda yazan bir ibare. tüm bu motorların kapalı garajı olduğuna insanın inanası gelmiyor ::gazete::

Motor sahibi olsaydın inanırdın.

xanka
18 Ağustos 2010, 11:49
benimki kapalı garajda değil ama tümsek gibi birşey yaptırıp apartmanın içine koyuyorum gayette müsait orası olmasa baika kapalı yere koyarım üzerindede her daim brandası var , brandanın en önemli özelliği bana göre motor kaç gidiyor veya orasını burasını karıştırmalarını engellemesi =)

motor kaç gidiyor :D mahhallenin veletlerinin işidir

bguclu
18 Ağustos 2010, 11:50
bence oldukca gerçekci karşılamak lazım mecbur değilmiyiz garaja koymaya yoksa sabah uyanınca yerinde olacağını pek düşünmüyorum.

gez
18 Ağustos 2010, 12:03
evet ben inandım herkesin kapalı garajı var özel . memlekettede kriz falan yok . özür dilerim.

disspanzer
18 Ağustos 2010, 12:04
ister odunluk olsun ister ardiye sonuçta kapalı :) haline şükret ya o da olmasa :)

vlad1462
18 Ağustos 2010, 12:05
kapalı garajdan senin anladığım Amerikan filmlerindeki gibi birşey sanırım. ama bizde kapalı garajın tanımı baya geniş oluyo. evin balkonun altına koyandan tutta salona koyana kadar her taraf kapalı garaj. yani motorun dış etkenlerden (yağmur-kar, sokaktaki çocuklar, hırsız vs.) etkilenmeden muhafaza edildiği tüm yerler kapalı garaj kapsamında. eğer ikinci el motor alınacaksa bu dış etkenlere maruz kalmış bir araç zaten kendini belli eder.

exile
18 Ağustos 2010, 12:09
evet ben inandım herkesin kapalı garajı var özel . memlekettede kriz falan yok . özür dilerim.

bu motosiklet zevk işidir, parası olan keyfini yaşar, paran yoksa iett metrobüs tranway ne güne duruyor.

ben yazları bahçede branda altında bırakıyorum, kışın garaja

gez
18 Ağustos 2010, 12:11
kapalı odunluk motoru desinler o zaman . :) ordaki rutubetide izole ederler ilanlarda . straforlu odunluk motoru desinler :)

BIYIKLI
18 Ağustos 2010, 12:11
Üstünde bir çatı varsa orası kapalı garajdır. :)

Ayvalık'ta ne güzel benimde bir üstü kapalı çatım vardı, İst.da yok! Zaten satma nedenlerimden biride budur. Motosikletin varsa kapalı yerin olacak arkadaş..

illuminati
18 Ağustos 2010, 12:12
Sırf bu motor sevdam yüzünden garajlı ev buldum orası da mescit oldu. Motor açıkta kaldı maalesef.

Ercument
18 Ağustos 2010, 12:12

garaj; otomobil, kamyon, vagon gibi taşıtların konulduğu üstü örtülü yer.

gez
18 Ağustos 2010, 12:13
bu motosiklet zevk işidir, parası olan keyfini yaşar, paran yoksa iett metrobüs tranway ne güne duruyor.

ben yazları bahçede branda altında bırakıyorum, kışın garaja

param var diyosun yani =) biraz görgü eksikliği belkide.

exile
18 Ağustos 2010, 12:27
param var diyosun yani =) biraz görgü eksikliği belkide.

yoo var demiyorum, sadece ne kadar narin bi konu oldugunu görüyorum,
motosikelt parası olan adamın işidir
yoksa 4 oto lastiigine 400 TL
2 motor lastigine 800 TL kimse vermez,?
ihtiyaç değil zevktir lükstür hele Türkiyede üstüne üstlük akrobasidir.

Jubaa
18 Ağustos 2010, 12:33
Zaten garaj yoksa alinmaz adamlarin motoru calmasi o kadar basit ki kapali garajda kapicinin caminin dibine koyup ustune bide kilit takiyodum yine icim rahat etmiyodu.

Akileos
18 Ağustos 2010, 12:38
çok gereksiz bir tartışma......

adam motosikletini garaja koyuyor ile memleketteki krizi nasıl bağlaştırabiliyorsun anlamış değilim...

her insada evde kalıyo nerede ozaman bu kriz ...insanlarda sokakta yatsın ozaman....

exile
18 Ağustos 2010, 12:40

adam motosikletini garaja koyuyor ile memleketteki krizi nasıl bağlaştırabiliyorsun anlamış değilim...

her insada evde kalıyo nerede ozaman bu kriz ...insanlarda sokakta yatsın ozaman....

bende bunu diyorum, motosikleti varsa zaten garaja koyar.

X-Fi
18 Ağustos 2010, 12:40
benimde motorum garaj motoru sayılır balkona katıyorum motoru tam denk geldi boyu üstü kapalı yağmur görmez kimse dokunamaz yeri geliyo karşısında yemek yiyoruz gözüm gibi bakıyorum diyebilirim bu normal bişey ama bunu kullanıp çürük motor satmaya çalışanlarda var tabi onuda motoru görünce anlayabilirsin.:cat:

gez
18 Ağustos 2010, 12:44
kapalı garaj benim literatürümde kapalı garajdır adı üzerinde . genellikle müstakil evlerde bulunur v.s , uzaktan kumandası falan vardır v.s.. .. ama sizin lugatınızı bilemiycem .
neyse arkadaşlar konuyu açtığıma pişman oldum zaten . herkese iyi günler.

Akileos
18 Ağustos 2010, 12:51
kapalı garaj benim literatürümde kapalı garajdır adı üzerinde . genellikle müstakil evlerde bulunur v.s , uzaktan kumandası falan vardır v.s.. .. ama sizin lugatınızı bilemiycem .

ya ne alakası var ....normal kapısı olamazmı ve apartmanların altkatları artık garaj olarak tasarlanıyo....yani sadece müstakil evlerde olmuyo...

bence sen görüşünü değiştirmen lazım....

GakkosAtalay
18 Ağustos 2010, 12:54

Son 20 Yıldır Bütün Şehirler İmar pLanına Göre Her Dikilen Bina (Apartman özellikle) Binaya Ait Kapalı Oto Park Yapmak Zorunda. Yoksa Ne İnşaat Ruhsatı alabilir Nede Binayı Dikebilir. Genelleme Yapmışsın Sanki Kapalı Otoparkların tümü Villa Tipi Müstakil Evlerde Olurmuş Gibi. Aksine O bahsettiklerinin Cogunda Sadece Bahçe Girişli Üstü Sundurmalı Bir Garaj olurki, Kapalıda Sayılmaz ya üzüm Asması Gölge Eder yada Branda :) Benim binamın Kapalı Garaj Girşi Yanı Kapısı Otomotik Degil Çift KanatLı Demir kapı, Şimdi Bundan Dolayı Bu kapalı garaş Statüsüne Girmiyormu :))

macar_93
18 Ağustos 2010, 12:55

Aynen katılıyorum.

Fakat arkadaşın amaçları biraz farklı.Prim vermeyelim derim.Krizle motorculuk arasında hiç alakası olmayan bi bağlanntı yapmış arkadaş.Artı açtığı konu o kadar saçma ki.

Yıllardan beri gemileri olan zenginler var.Helal olsun ben onları benim gemim yok diye kıskanmıyorum ki.Adamın parası var ki alıyor.Ne kadar da güzel bi olay.Fakat 15 milyar değerinde motoru olan ve bundan keyif alan motorcuya zengin işte diye kötü gözle bakmak bence saçma kalıyor.Zaten bu ülke yaşanmaz hale geliyor herkeze bulaşıyorlar askerimiz bile rahat uyuyamıyor bırak ta motorcular rahat olsun da keyifli dakikaları yaşasınlar.Herkez mutlu olmayı hakediyor.Çamur atmak ta böylelerine kalıyor.:farao:

S40
18 Ağustos 2010, 13:00
kapalı garaj derken benimkide kapalı garaj ama sığınak yani bildiğin :D

kapalı garajdan kasıt çoğunun ki odur bence.

nankör
18 Ağustos 2010, 13:00
kapalı ve güvenli bir kapalı otopark ve ya kapalı garaj imkanım olmasa idi ,
asla bir motosiklet sahibi olmazdım .....

osmanba
18 Ağustos 2010, 13:06
Motosiklet kullanımı tamamen bir farklı yaşam tarzı. Bu ruha sahip olan kişilerde genellikle motosikletlerine çok titiz davrandıklarından kapalı ve korumalı yerlerde muhafaza ederler.
Şayet böyle olmazsa; Geçenlerde at arabası sahibinin otlaması için serbest biraktığı atın özel bir at yetiştirme çiftliğine girip sabaha kadar çıkmaması gibi şeyler ortaya çıkar.

bluebox
18 Ağustos 2010, 13:10
kardeşim benim kendimin kapalı garajım olmasa motoru rcng motoru dışarıda bırakacak halim yokya hiç almam daha iyi temel abi haklı okadar parayı veriyorsun sokağamı atacaksın

gez
18 Ağustos 2010, 13:27
Son 20 Yıldır Bütün Şehirler İmar pLanına Göre Her Dikilen Bina (Apartman özellikle) Binaya Ait Kapalı Oto Park Yapmak Zorunda. Yoksa Ne İnşaat Ruhsatı alabilir Nede Binayı Dikebilir. Genelleme Yapmışsın Sanki Kapalı Otoparkların tümü Villa Tipi Müstakil Evlerde Olurmuş Gibi. Aksine O bahsettiklerinin Cogunda Sadece Bahçe Girişli Üstü Sundurmalı Bir Garaj olurki, Kapalıda Sayılmaz ya üzüm Asması Gölge Eder yada Branda :) Benim binamın Kapalı Garaj Girşi Yanı Kapısı Otomotik Degil Çift KanatLı Demir kapı, Şimdi Bundan Dolayı Bu kapalı garaş Statüsüne Girmiyormu :))

Ben inşaat işiyle uğraşıyorum , böle bişey yok . Lütfen kulaktan dolma bilgilerle yazı yazmayın.

Ayrıca kapalı garaj konusuna gelince elbette kumanda şart değil , kapalı alan diyelim. garaj kelimesinin sende uyandırdığı ile bende uyandırdığı sinyal aynı değil .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:24 ----------

bi admin şu konuyu silsin konu nerelere geldi =) komedi tam

tigermbz
18 Ağustos 2010, 13:32
benim motor da sürekli kapalı garajda
ama görseniz haline acırsınız
demekki kapalı garajda saklanmıştır kelimesini olumlu bir kriter olarak değerlendirmemek gerek

omersirin
18 Ağustos 2010, 13:35

Bu fakirlik edebiyatını bir kenara bırakalım. Ayrıca kriz sadece memlekette değil tüm dünyada var.Var olan kriz ise aşırı üretim ve tüketimden kaynaklanan, ama daha çok daha aşırı üretimden kaynaklanan bir deneyim. Kapalı garaj olup olmaması kriz olup olmadığı anlamına bence gelmez.10/12 bin tl verip de motosikleti garaja koymuyorsan malını çöpe atıyorsun demektir. Garaj kirası 50/70 arası İstanbul'da.Çorlu'da 20 Tl.

ARBETUS
18 Ağustos 2010, 13:46
Ben motoru eski evimde eve sokuyordum bahçem, kapıda garaj ve odunluk olmasına rağmen. :) çok gereksiz bir tartışma. Almaya niyetlendiğin motora gidip baktığında anlıyorsun garajının statüsünü zaten :)