PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Cezası konusunda lütfen yardım !!!

c3nk
16 Ağustos 2010, 15:47
Arkadaşlar Merhaba;
07.07.2010 tarihinde ehliyetsiz motosiklet kullandığımdan dolayı ceza yemiştim. Cumhuriyet Başsavcılığından daha bugün elime kağıt geldi(16.08.2010). 600 tl ceza görülüyor, sanırım peşin ödersem 450 tl ye düşüyormuş bide 4 taksite bölünebiliyormuş. Şimdi ben ne yapmalıyım? Nereye gidip hangi işlemleri uygulamalıyım. Cezayı yediğim tarihten 1 ay 9 gün sonra kağıt geldi, bi gecikme söz konusumudur, buyüzden ceza artmış olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

sinner34
16 Ağustos 2010, 15:59
arkadaşım o 450 ye düşme olayı 15 gün içerisinde peşin ödersen oluyor.malesef ki 600 tl olarak ödeyeceksin malesef gecikme cezası 3-5 bşiy tutar fazla tutmaz.

elronds
16 Ağustos 2010, 16:05
sizce değdimi ehliyetsiz ceza. pişmanmısınız. umarım ehliyetsiz gezen dostlarımız da okur bu konuyu.

alp_tunay
16 Ağustos 2010, 16:13
Ödeme işlemi elinize geçtiği tarihten itibaren başlar....
Yani peşin ödeme yapabilirsin..450 tl ödeyeceksin 10 gün içinde... :cat:

c3nk
16 Ağustos 2010, 16:43
arkadaşım o 450 ye düşme olayı 15 gün içerisinde peşin ödersen oluyor.malesef ki 600 tl olarak ödeyeceksin malesef gecikme cezası 3-5 bşiy tutar fazla tutmaz.

Ödeme işlemi elinize geçtiği tarihten itibaren başlar....
Yani peşin ödeme yapabilirsin..450 tl ödeyeceksin 10 gün içinde... :cat:

Şimdi hangisi doğru acaba? Ceza yazıldıktan itibaren 15 gün mü yoksa kağıt elime geçtikten itibaren 15 gün mü?

sizce değdimi ehliyetsiz ceza. pişmanmısınız. umarım ehliyetsiz gezen dostlarımız da okur bu konuyu.

Tabikide değmedi, pişmanım ama zaten o tarihlerde yazılı sınavı geçmiştim ve sadece bulunduğum semtte geziyordum ara sokaklarda falan. Şanssızlık beni buldu işte şuan 1 haftadır ehliyetim cebimde ama tek bir çevirmeye bile rastlamadım.

Çağlar KARA
16 Ağustos 2010, 17:07
trafik cezalarında erken ödersen indirim oluyor yani gün olarak bilmiyorum bende bir iki kez ceza temiştim 60 lira 45 e düştü birkaç gün sonra verdiğim için. taksit olacaksa kesin 600 den olur. ayrıca ben ehliyetsiz motor kullanma 800 civarı diye biliyordum toplam

Arjantinli69
16 Ağustos 2010, 17:29
alp_tunay abini dinle sen kardeşim.ceza tutanagı ve ya ihbarname tutanagı eline geçtiği tarihten itibaren kiminde 10 gün kimisinde 15 gün yazar,O zaman zarfında vergi dairesine peşin ödersen indirimden faydalanabiliyorsun.

c3nk
16 Ağustos 2010, 17:33
alp_tunay abini dinle sen kardeşim.ceza tutanagı ve ya ihbarname tutanagı eline geçtiği tarihten itibaren kiminde 10 gün kimisinde 15 gün yazar,O zaman zarfında vergi dairesine peşin ödersen indirimden faydalanabiliyorsun.

Teşekkürler Arjantinli69 Abi, bişey daha öğrenmek istiyorum. Bir arkadaşım savcılıktan kağıt alıp vergi dairesine öle gidiliyo diye biliyormuş. Bu doğrumu? Yoksa direk vergi dairesine gidip ödemeyi yapabilir miyim?