PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köprülerden sadece OGS ve KGS'li araçlar geçebilecek.

Erhan Erdil
22 Ocak 2006, 13:41
3 Nisan 2006'dan itibaren Boğaz Köprüsü'nden PARA VEREREK GEÇİLEMEYECEK

İstanbul'da yapılan Ulaştırma Zirvesi'nde önemli kararlar çıktı. Boğaziçi Köprüsü'nden paralı geçişler kalkıyor. 3 Nisan'dan itibaren sadece OGS ve KGS'li araçlar geçebilecek.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü'nden, 3 Nisan 2006'dan itibaren sadece OGS ve KGS'li araçların geçebileceğini, nakit ödeme gişelerinin kaldırılacağını bildirdi.

Yıldırım, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, İstanbul Valisi Muammer Güler ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'la birlikte, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen ''Ulaştırma Zirvesi''nin sonuçlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda alınan kararlara ilişkin bilgi veren Yıldırım, köprü trafiğinde gişeler nedeniyle aksama yaşandığını belirtti. Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü'nden, 3 Nisan 2006 tarihinden itibaren sadece OGS ve KGS'li araçların geçeceğini, nakit ödeme gişelerinin ise kaldırılacağını bildirdi.

Aynı tarihten itibaren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ise 4 nakit ödeme gişesinin açık tutulacağını belirten Yıldırım, diğerlerinin ise OGS'li olacağını söyledi.

Yıldırım, ulaşım sistemleri arasında koordinasyon sağlanacağını, bunun için tüm hatların ulaşım türlerine göre tekrar gözden geçirileceğini, birbiriyle rekabet etmeyen, türler arasında entegrasyonu sağlayan kombine sisteme geçiş çalışmalarının başlatılacağını anlattı.

Binali Yıldırım, 1 Şubat 2006 tarihinden itibaren, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkisinde bulunan toplu taşıma araçlarında tek bilet uygulamasına geçileceğini bildirdi.

LesPaul
22 Ocak 2006, 13:53
Bunların işi gücü yok saçma sapan şeyler yapıyorlar ya!
hepsi OGS,KGS olunca o trafik azalacak sanki! Bedava yapsan yine azalmaz. OGS KGS satarak baya bi para kazanacaklar anlaşılan.
Bizim motorlara indirim işi de yalan oldu zaten baksanıza!!

motorinn
22 Ocak 2006, 14:10
yazık,çok yazık motosikletlere bedava umuyordum açıkçası.

mastergenie
22 Ocak 2006, 14:29
ben fazla kullanmıyorum köprüleri, ama zaman zaman lazım oluyor tabii.
Merakımdan soruyorum, motosikletinde OGS olan arkadaşlar makineyi motorun neresine takıyorlar?

gravis
22 Ocak 2006, 23:38
bu yalan çözüm yöntemlere devamı niteliğinde bir sonuç olarak görmmekteyim
böyle çözüm olmaz. ancak yalan olur

vlad1462
22 Ocak 2006, 23:46
istanbul dışından gelen,sadece tak sefer geçecek araçlar ne yapcak.illaki ikinci köprüyü kullanmak zorunda kalınca buseferde ikinci köprü trafiği ne olcak.motosikletlere nası ogs takmayı düşünüyolar.yoksa bedavamı yapcaklar.otobüslere tek bilet uygulaması tek mantıklı karar olmuş anlaşılan.keşke tek bilet kararı alıp dağılsalardıda akıllarda işe yarar bi toplantı olarak kalsaydı.

motorinn
22 Ocak 2006, 23:50
ben fazla kullanmıyorum köprüleri, ama zaman zaman lazım oluyor tabii.
Merakımdan soruyorum, motosikletinde OGS olan arkadaşlar makineyi motorun neresine takıyorlar?
OGS yi bilmem ama BGS (bedava geçiş sistemi) olan arkadaşlar yazamayacağım bayağı yöntem geliştirmişler:queen: :queen: :queen:

Ergün(Divinity)
23 Ocak 2006, 17:41
OGS aletini gişeden geçmeden önce eline alıyorsun, motorun üzerinde bırakılırsa büyük ihtimalle biri alıp götürür..

mostwanted_57
24 Ocak 2006, 01:03
en iyisi kaska yapıştırmak köprüden geçeceğin zaman. :queen: :queen: :queen: :queen:

watercolours
24 Ocak 2006, 01:08
şimdi adam istanbul'a ilk kez geliyor, hadi somutlaştıralım. rize'den geliyor. istanbul'a kadar otoyol yok. adamın bu kartlara da ihtiyacı yok. köprüden geçemeyecek mi?

tnagas
24 Ocak 2006, 02:25
ogs yi montun cebine koy gec motorun biyerine takmana gerek yok ama sacma yaptılar dediniz gibi bir kereye mahsus gecen ne yapıcak türkiyeyi bırak yazın avrupadan vatandaslarımız gecio onlar ne yapsın 2 köprüde 4 tane paralı gecis bırakılıcakmıs ee ozaman ne olucak gene trafik adam 3 seritten arabayla gelicek sonra sag serite gecmeye kalkıcak gene trafik olucak zamanında köprünün borcu bitince bedava yapıcakmış ne pahalı köprüymüş tüp gecitte yaptımı tamam onuda bitirsinler baya para kazanırlar

student
03 Mart 2006, 14:52
OGS Yİ almak için motorsiklet ruhsatı yeterlimi acaba?

Compass
03 Mart 2006, 16:40
Motorsikletler icin OGS verilmiyor!
Kendilerine gore bir mantigi vardir muhakkak.
Ayrica yeni uygulamaya giren KGS sistemi de neden tum bankalar tarafindan verilmemekte ya da istedigimiz bankanin kredi kartina baglatamiyoruz anlamis degilim, ben illa Ziraat bankasi kredi karti almak mecburiyetinde miyim!

http://www.kgm.gov.tr/fr5.asp?tt=0301

vega
08 Mart 2006, 18:28
motosiklet montlarının sol kolarında şefaf cepler oluyor onlar OGS icin yapılıyor. mont alırken DİKKAT

vega
08 Mart 2006, 18:29
motosiklet montlarının sol kolarında şefaf cepler oluyor onlar OGS icin yapılıyor. mont alırken DİKKAT

NicemaN
08 Mart 2006, 18:42
beyler motosiklet için OGS veriliyor arkadaşın yazdığı gibi sağ kola yada sol kola bantlı bi şeffaf kılıf içerisinde kullanan bir arkadaşa rastladım bence ogs almak iyi bir çözüm hem trafik açısından hem de kolaylık açısından en azından gişe ye gelipte vitesi boşa aliim ya da vitesi boşa almadan sağ elinle para ara paranın üstünü yerleştir falan filanla uğraşmıyorsun :)

Ertuğrul_Öz
08 Mart 2006, 18:43
Şehir dışından gelenler konusu ne oldu ? Zorla plakamızı mı kapattıracaklar yani?

TNT
08 Mart 2006, 18:44
Trafik şıkışık bir çözüm bulmak gerek dediler paralı köprü gişesi 4'e indi. Motosikletlere ücretsiz olması beklenirken arabalarla aynı fiyata çıktı. Köprü borcu bitince ücretsiz geçiş olacak dediler borç bir türlü bitmek bilmedi. Biz ne yapabiliriz onu düşünelim.

NicemaN
08 Mart 2006, 18:45
onlar ikinci köprüyü kullanıcak mecburen...hem şehir dışından o kadar yol gelen adamın 30 dakika gişe sırası beklemesimi yoksa istanbul da yaşayan birinin her sabah ve akşam gişede sıra beklemesimi daha yeğdir tartışması kanımca daha uygun olur....

Şehir dışından gelenler konusu ne oldu ? Zorla plakamızı mı kapattıracaklar yani?

Compass
05 Nisan 2006, 02:35
beyler motosiklet için OGS veriliyor arkadaşın yazdığı gibi sağ kola yada sol kola bantlı bi şeffaf kılıf içerisinde kullanan bir arkadaşa rastladım bence ogs almak iyi bir çözüm hem trafik açısından hem de kolaylık açısından en azından gişe ye gelipte vitesi boşa aliim ya da vitesi boşa almadan sağ elinle para ara paranın üstünü yerleştir falan filanla uğraşmıyorsun :)

Kaynak: http://www.kgm.gov.tr/fr5.asp?tt=0301

HER ARAÇ SAHİBİ OGS’NE ABONE OLABİLİR Mİ?

OGS bu aşamada yalnız otobüsler, jeep, minibüs, otomobiller ve diğer küçük araçlar (motosiklet hariç) için işletmeye açılmıştır. Ayrıca bu aşamada ilave aks çeken (römork, karavan) otomobillerin Boğaz Köprüleri OG Şeritlerini kullanmamaları gerekmektedir. Kamyon ve tır gibi araçlara OGS aboneliği verilmemektedir.

crato
05 Nisan 2006, 13:17
Kaynak: http://www.kgm.gov.tr/fr5.asp?tt=0301

HER ARAÇ SAHİBİ OGS’NE ABONE OLABİLİR Mİ?

OGS bu aşamada yalnız otobüsler, jeep, minibüs, otomobiller ve diğer küçük araçlar (motosiklet hariç) için işletmeye açılmıştır. Ayrıca bu aşamada ilave aks çeken (römork, karavan) otomobillerin Boğaz Köprüleri OG Şeritlerini kullanmamaları gerekmektedir. Kamyon ve tır gibi araçlara OGS aboneliği verilmemektedir.

benim OGS kullanan motosikletli kurye arkadaşlarım var. :cat: demelerine bakmayın siz. veriyorlar, vermek zorundalar da. hem aynı parayı al, hem de ogs verme... illa Bedava Geçiş Sistemlerinin devreye alınmasını istiyorlarsa deneyebilirler. :)

motocycleboyreigns
05 Nisan 2006, 13:20
En büyük gerizekalılık örneği.Toplu taşımacılığı özendireceklerine üçüncü köprü yaparlar,Beyoğlunu kazarlar üstüne iki kum atıp bırakırlar(kedi gibi),okulların açılmasın bir hafta kala yol kazılarına başlarlar,yol çalışması olan yerde çıkmaz sokağa mecburi yön tabelası verirler.Ha evet bir de paralı geçişsiz ilk günde onbin küsüratlı kaçak geçiş olmasına şaşırırlar.O da ilgiç bak.

ugurdedek
23 Nisan 2006, 12:41
Motosikletleri bedava yapsalar nolur yani.

İHTİYAR
23 Nisan 2006, 13:43
Ben BURSA'dayım az önce bütün bakaların web sayfalarını inceledim ogs kgs alabileceğim bir şube yok.önümüzdeki hafta istanbulda olacağım.kendi ülkemde 2.sınıf vatandaşım.LANET olsun prejeleri yaparken ayrıntıları hesaplayamayan amacı hizmet etmek aldığı maaşı haketmek olmayan kamu görevlilerine!!!!!!!!!!