PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru uzaktan kumanda ile çalıştırmak zarar verirmi?

elronds
26 Temmuz 2010, 15:49
Merhaba arkadaşlar 125 zn ye uzaktan kumandalı alarm taktırdım. Alarmın bir diğer özelliği de uzaktan kumanda ile motorun çalışması, benim de hoşuma gidiyor. Artık motora eski anahtarını sokmuyorum sürekli, uzaktan kumanda ile çalıştırıyorum veya istop ediyorum zararı varmıdır motora? Birde aklıma gelmişken söyleyim anahtarla bile çalışırken rölanti ayarı az ısınana kadarki sürede bi 2defa istop ediyor biraz rolantiyi artırsam bi problem olurmu acep?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..Bu arada alarmdan memnunum :)

Levsy
26 Temmuz 2010, 15:52
Motor soğukken uzaktan kumanda ile çalıştırdığında stop etmesini engellemek için rolantiyi yükseltirsen, fazla yakıt tüketimine ve daha önemlisi ışıklarda falan durduğunda motorun çok fazla ısınmasına neden olursun. Bunun haricinde motoru kumanda ile çalıştırmanda elbette bir zarar olmaz.

elronds
26 Temmuz 2010, 16:24
Motor soğukken uzaktan kumanda ile çalıştırdığında stop etmesini engellemek için rolantiyi yükseltirsen, fazla yakıt tüketimine ve daha önemlisi ışıklarda falan durduğunda motorun çok fazla ısınmasına neden olursun. Bunun haricinde motoru kumanda ile çalıştırmanda elbette bir zarar olmaz.

@Levsy çok teşekkür ederim cevabın için. ozaman motor ısınana kadar ki geçen sürede istop etmesi gayet normal diyebiliriz ozaman.

Birde dün 6 ay aradan sonra yine gaz kesti. e-5 te 2. şeritte gidiyordum arkamda sağımda solumda araçlar vardı. Aniden motor 80 e düştü 100 le seyr ediyordum, sonra 80 e düşünce çaktım mevzuyu elim 4 lülere attım en azından flaşörleri yakayım dedim.sonra arkadamdaki araca el ettim solla diye sollamadı hızım 50 ye kadar düştü sonra baktım solladı, derin bir oh çektim devam ettim yoluma taksime gittim. Gaz kesme olayı çok sıcaktan mı yapıyor. dikkatimi çekti 2 defadır dışardaki sıcaklık çok yüksekken başıma geldi. Allah kimsenin başına vermesin.

MkD
26 Temmuz 2010, 17:36
kesinlikle sıcak etkiliyor
ara sıra sıcaklarda normal kabul edilebilir fakat sürekli yapmaya başladığını fark ederseniz kontrol ettiriniz

immortalboss
27 Temmuz 2010, 18:11
kesinlikle sıcak etkiliyor
ara sıra sıcaklarda normal kabul edilebilir fakat sürekli yapmaya başladığını fark ederseniz kontrol ettiriniz

Evet katılıyorum.:) Ve bu arada istop etmek değil.Stop etmek.İstop:Çocukların topla oynadığı oyun.

ibrahim yaşa
29 Temmuz 2010, 01:15
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bende 250lik tıger kullanıyorum.aynı durumları bugün bende yaşadım öğle sıcağında 100le falan giderken motor birden hız kesmeye başladı.Hemen soluğu tamircide aldım,meğer baskı balata bitmiş.

kazukki
21 Ağustos 2010, 02:34
Merhaba arkadaşlar 125 zn ye uzaktan kumandalı alarm taktırdım. Alarmın bir diğer özelliği de uzaktan kumanda ile motorun çalışması, benim de hoşuma gidiyor. Artık motora eski anahtarını sokmuyorum sürekli, uzaktan kumanda ile çalıştırıyorum veya istop ediyorum zararı varmıdır motora? Birde aklıma gelmişken söyleyim anahtarla bile çalışırken rölanti ayarı az ısınana kadarki sürede bi 2defa istop ediyor biraz rolantiyi artırsam bi problem olurmu acep?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..Bu arada alarmdan memnunum :)

kardeşim bende uzaktan kumandalı alarm sistemi arıorum ne zamandır nerden aldın hangi marka aldın paylaşırmısın ? lütfen teşekkürler!

_pLay_06
21 Ağustos 2010, 02:37

mondıalnın 125kn modelımıydı neydı tam hatırlamıyorum o modelınde kendındne kumandalıydı zararı olacak olsa emınım o adamlar kumandalı yapmazlardı gonul rahatlıgı ıle kullanabılırsın bence