Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : 424 Km'lik Kafa Dağıtma Turu

Levsy
25 Temmuz 2010, 22:45
Bu yaz garip bir şekilde geldi. Yağmurlardan, serin havadan bu sene planladığım gezilerin bir kısmı yattı. Çoğumuzun böyle olmuştur sanırım.

İşimin neden olduğu yoğunluk ve strese yazın geç gelmesi eklenince iyice bunalmışım. Önümüzdeki hafta Akçakoca Melenağzı'na gitmeyi planlıyordum, ancak dün akşam iyice bunalmış olduğumu anlayınca haftaı bekleyemedim ve bu sabah motora atlayıp gazlamaya karar verdim.

Ya motor, ya ben bitesiye kadar gazlayacağım diyerek, sabah saat 8'de kontağa bastım. Bunun için 06.30'da kalkmam gerekti. Akşamdan hazırlanmadığım için malzemeleri ayarla, lastikleri bilmem neleri kontrol et derken saat 08:00 oldu. Yahu her sabah 9'a doğru zor uyanıp ofisi 09.30'da güç bela açan adamım, gezi deyince nasıl 06.30'da kalkıverdim hayret.

Rota şöyle oldu: Ankara - Tuz Gölü - Kaman - Kesikköprü - Bala - Ankara

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/001.gif

Amacım gezi değil yol almak olduğu için fazla fotoğraf çekmedim. Çektiğim 3-5 foto aşağıdakilerden ibaret.

Konuyu da olay sıcakken açayım dedim. Yarına bıraksam bir daha asla açmayacağımı biliyorum çünkü :)

Gölbaşı'nda kısa bir kahvaltı - sigara molasından sonra ilk durak Tuz Gölü başlangıç noktası oldu.

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/002.jpg

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/003.jpg

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/005.jpg

Bu fotoda motorumu görebilene bir kola benden :)

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/008.jpg

Biraz daha yakından bakacak olursak, motorumdan bu kadar uzaklaşabildiğime inanmıyorum :P

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/007.gif

Bu noktadan sonra 7 km daha devam ettim ve Kırşehir yoluna girdim. Yoldan manzaralar: Göl Hirfanlı Barajı'dır.

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/009.jpg

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/009A.jpg

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/009B.jpg

Buradan Kaman'a geçtim. Şehiriçi turundan sonra bir çay ocağında koca bardak bir çay içtim. Burada çaycı kendisinin de motorcu olduğunu, Vespa'sı bulunduğunu anlattı. Sonra Kesikköprü Gölüne geçtim ve 2 saat kadar orada oyalandım. Biraz ıslanıp güneşlendim.

Sonrasında Bala yolundaki lanet olası yıllardır bitmek tükenmek bilmez yol çalışmalarının devam ettiğini gördüm. Yeni dökülmüş ziftten geçmek zorunda kaldım ve motor mahfoldu. Paçalarım, çoraplarım zift oldu. Ayakkabılar ve motor temizlenebilir ama pantalon ile çoraplar yallah çöpe gitti. Başka zaman olsa o yolda dinden imandan çıkardım, ama zift mift hiç umrumda olmadı.

Saat tam 19:00'da ofisimin bulunduğu iş merkezinin önündeydim.

http://i576.photobucket.com/albums/ss202/Levsy/Geziler1/009C.jpg

Sorunsuz geziler :)

COQ
25 Temmuz 2010, 23:04
Usengeç adamsin abicim.
Hiç inmeseydin motordan bari.:)
Bu kadarcik fotoyla kimi kandiriyosun?:P

mezit
25 Temmuz 2010, 23:04
teşekkğrler gezini paylaştığın içinn sıcak baya çarpmıştır senii asfalt eridiğine göre..

Levsy
25 Temmuz 2010, 23:07
Usengeç adamsin abicim.
Hiç inmeseydin motordan bari.:)
Bu kadarcik fotoyla kimi kandiriyosun?:P

Valla coq, tuhaf bir ruh halindeydim. Dayanabilsem sanırım motordan hiç inmeyecektim :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:05 ----------

teşekkğrler gezini paylaştığın içinn sıcak baya çarpmıştır senii asfalt eridiğine göre..

Asfalt yumuşadığı için yer yer kamyonlar nedeniyle bozulmuş ama sorun o değildi. Yeni dökülmüş ziftten geçtim bir 300 metre kadar :)

kkartalf
25 Temmuz 2010, 23:24
Tuzgölü,Hirfanlı,Ş.Koçhisar...
Aaaah ahh,memleketim benim.Çok özlemişim yauu :(

Konu için çok saol.

cakalaz
25 Temmuz 2010, 23:34
Tebrikler; Yazın tadını cıkarmak lazım :)

Levsy
25 Temmuz 2010, 23:35
Aaaah ahh,memleketim benim.Çok özlemişim yauu :(

Bilseydim daha çok fotoğraf çekerdim :) Aslında coq'un dediği gibi üşengeçlik var bende foto çekmede yahu. Kendimi toparlayayım bu konuda ben :) Çünkü ne yerler gezdim, hiç foto çekmiyorum.

71Hakan71
26 Temmuz 2010, 00:05
Guzel gezmissin abi rahatlamisindir.Benimde ihtiyacim var bu aralar anca bin km keser beni bu dusuncelerle..

Levsy
26 Temmuz 2010, 13:51
Guzel gezmissin abi rahatlamisindir.Benimde ihtiyacim var bu aralar anca bin km keser beni bu dusuncelerle..

Tam bir desarj oldu, iyi geldi. Sen YBR ile daha rahat dolaşırsun.

Type RS
26 Temmuz 2010, 14:02
bende dün Eskişehire gittim ama hızlı trenle :P:P 250 yi deviriyor kerata :mrgreen: 1-2 günlük bir gezi olsa motorumla ağır ağır giderdim ama sabah gidip akşam geri döndüm. bu arada eskişehir tam bir motorcu şehri bunu da görmüş oldum...

senin gezine gelince levsy çok güzel bir güzergahtan geçmişsin ama geziler tek kişi olmuyor be aga, en azından bir artçı yada 2. motocu olmalı diye düşünüyorum daha zewkli olsun diye. motorunu çekmişsin üstünde sen yok , kendini çeksen altında motor yok :queen: yol arkadaşı aramaya da üşenmemek lazım :rendeer:

Levsy
26 Temmuz 2010, 14:36
... geziler tek kişi olmuyor be aga, en azından bir artçı yada 2. motocu olmalı diye düşünüyorum daha zewkli olsun diye.

Tabii ki arkadaşlarla birlikte yapılan geziler bambaşka oluyor, tad alınıyor. Benim bu gezim herşeyden uzaklaşıp kafa dağıtmak amaçlıydı ve bu doğrultuda işe yaradı :)

m.şanveren
26 Temmuz 2010, 14:44
Abi hakkaten güzel gezmişsin.İnsanın bazen ''İMDAAAAAAAAAAATTT''diye bağırası geliyor,yani şu yazıyı yazarken bile bu pisikoloji içerisindeyim,insanlar gözümde kertenkele gibi görünüyor... Nasipse bende Çorumdan Trabzona gidicem 571km...

banarlı
26 Temmuz 2010, 14:44
güzel olmus

GaCCaLL
26 Temmuz 2010, 14:47
Birdahaki Sefere bende katılmak isterim tabi kafa dinlemek için olmazsa :)

Levsy
26 Temmuz 2010, 15:35
İnsanın bazen ''İMDAAAAAAAAAAATTT''diye bağırası geliyor,.. Nasipse bende Çorumdan Trabzona gidicem 571km...

Vall aben bağırdım gitti :) Haftaya diye planladığım geziyi bile bekleyemedim. Bu geziden sonra o biraz gecikebilir artık.

Sana da sorunsuz yolculular dilerim. Raporunu bekleriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 ----------

Birdahaki Sefere bende katılmak isterim tabi kafa dinlemek için olmazsa :)

Tabii ki neden olmasın. Gelirim dersen ama haftaya ama sonrasına bir deniz gezisi planlıyorum. Günübirlik Akçakoca Melenağzı, gidiş geliş 600 km civarı tutar. Sabah 05.00 gibi çıkmak gerekir. Akşam 18:00, en geç 19:00 gibi de dönüşe geçmek gerekir.

GaCCaLL
26 Temmuz 2010, 16:03
Bu Haftasonu bizim ankaramtler ile buluşma yapıcaz hocam ama 7-8 ağustos olursa kesin gelirim :) sizide bekliyoruz çarşamba günki buluşmaya bilginiz olsun bunun da duyurusunu yapalım tam tarihi kararlaştırdıktan sonra hoş gelen olur mu orasını bilmem ama :)

TORAMAN
27 Temmuz 2010, 01:14
Paylaşım için teşekkürler :cat:

Ziftli yolda gitmek işkence olmuştur...

Arjantinli69
27 Temmuz 2010, 03:21
vakit buldukça gezmek,sıkıldıkça gezmek güzel bir şey,motosikleti icat edenlere teşekkürler,canın sıkıldımı atla üzerine bas gaza kısa koşu 500 km ne dert kalır ne keder insanda :) paylaşım için teşekkürler

turkmath
27 Temmuz 2010, 03:40
Bende böyle kafa dağtırım arasıra. Ama şu ana kadar motorla hep tek gezdim. Öyle asosyal biri değilim ama motor kullanan kafadengi bir arkadaşım olmadığından mecburen bu şekilde oldu şimdiye kadar. Zorlukları elbette var tek takılmanın, hele de yolu falan bilmiyorsanız ve benim gibi acemiyseniz...Mesela;

haftasonu yine bir köy tabelasından sağa sapıp biraz çıkayım dedim. Burası hep rampa malumunuz. 2-3 km toprak yolda tırmandıktan sonra, görüş alanımda tam yolun ortasında kulaklarını birden dikleyen hayvan gibi bir hayvanın:) bana doğru yeltendiğini farkettim! Tabi hemen U dönüşü yaptım zorunlu olarak; rampa aşağı toprak yolda hafif hafif frenleyerek iniyordum. İkinci keskin virajda yolun kenarına birikmiş kuma saplanarak sağa bir güzel yattım. Koruma demiri ve yattığım yerin birikmiş toprak olması nedeniyle ne motora ne de bana bir zarar gelmedi şükür. Düşerken etraflarda kimseciklerin olmaması :)ve ilk düşüşümün bu şekilde zararsız olması piskolojik olarak rahatlattı tabi ama iki, üç kişi olsaydık o köpekten hemen tırsmayabilirdim ve motoru rampa aşağı düştüğü yerden rahat bir şekilde kaldırabilirdim.:cherry:

Bu arada motorunuzun yan çantalarını nereden aldınız acaba? Galiba Tümoparsan'ın Armode çantalarından. Bende almayı düşünüyorum, ama henüz karar vermedim ebata. Modelini söylerseniz sevinirim...

Tolga Can
27 Temmuz 2010, 09:41
Paylaşım için teşekkürler. Güzel bir gezi olmuş.
Balıkçı olduğumdan kesin baraja olta atar. Öğlen yemeğinde balık yer dönerdim. :)
Zift olayı olmasa gününüz 4/4 lük olacakmış.

Levsy
27 Temmuz 2010, 13:08
Paylaşım için teşekkürler :cat:

Ziftli yolda gitmek işkence olmuştur...

Bazen tv'de görürüz, motosikleti en yavaş sürme yarışmaları falan olur ya, neredeyse öyle geçtim yaklaşık 300 m alanı. Ama olan o bölgeyi geçtikten sonra oldu. Düze çıkıp gazlayınca tekere yapışmış ziftli kum tanecikleri vizörüme kadar geldi yahu :P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:02 ----------

Bu arada motorunuzun yan çantalarını nereden aldınız acaba? Galiba Tümoparsan'ın Armode çantalarından. Bende almayı düşünüyorum, ama henüz karar vermedim ebata. Modelini söylerseniz sevinirim...

evet turkmath, çantalar Armode. Buradaki bir Mondial bayisinden motor yeni iken aldım. 3 sene falan oluyor, 130 TL idi sanırım. Şu an aynı tarz daha ucuzları da var piyasada.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:06 ----------

Paylaşım için teşekkürler. Güzel bir gezi olmuş.
Balıkçı olduğumdan kesin baraja olta atar. Öğlen yemeğinde balık yer dönerdim. :)
Zift olayı olmasa gününüz 4/4 lük olacakmış.

Başka zaman beni dinden imandan çıkaracak bu olayı nedense umarsamadım ve böylece gene 4/4'lük gezi oldu oldu benim için. Motoru da hala temizletmedim :P Bu akşam halledeyim artık.

Şeyh Şamil
27 Temmuz 2010, 13:16
Yol güzergahınında az bir değişiklik yaparak '' kesikköprü'de olabilirdi..
Biraz yeşillik ve biraz mavilik olaya renk katardı..

Paylaşım için tşk..

Ramazan Can
27 Temmuz 2010, 13:17

ağa senle yapacaz uzun yol ya bu hafta yada bundan sonraki hafta..ü

gezi güzel olmuş....

Levsy
27 Temmuz 2010, 13:29
Yol güzergahınında az bir değişiklik yaparak '' kesikköprü'de olabilirdi..
Biraz yeşillik ve biraz mavilik olaya renk katardı..

Paylaşım için tşk..

Kesikköprü'de 2 saat kadar oyalandım. Google Maps'te harita üzerinde çıkaramadım o bölgeyi. C ile işaretli bölgeden 25 km kadar içeride bir yer.

Ankara'yı biliyorsun sanırım, yolun düşerse görüşelim, daha önce birbirimizi üzdük, tanışır, belki kaynaşırız :)

Şeyh Şamil
27 Temmuz 2010, 22:13
Kesikköprü'de 2 saat kadar oyalandım. Google Maps'te harita üzerinde çıkaramadım o bölgeyi. C ile işaretli bölgeden 25 km kadar içeride bir yer.

Ankara'yı biliyorsun sanırım, yolun düşerse görüşelim, daha önce birbirimizi üzdük, tanışır, belki kaynaşırız :)

Evet !.. Karadeniz'i bildiğim kadar Ankara'yı da bilirim..

Ankara'ya yolum düştüğünde tabiki görüşürüz kardeş, neden olmasın!..

Bahsettiğin önceki olaylar, birkaç kendini bilmezin, mantıklarının devre dışı

kalıp, hisleriyle hareket ettikleri ve bilerek yaptıkları

kışkırtma sonucu gelişmişti.. 1.nci dereceden seninle alakalı durum yok..

Aksi halde mesajına cevap yazmazdım...

Hafta sonları rotası için sana tavsiyem;

- Kızılcahamam-Çamlıdere...
- Çubuk-Karagöl...
- Işık dağı- Rakım 2100 metre..
- Beypazarı..
- Ilgaz dağı- Rakım 2600 metre..
- Kastamonu-Çatak ve Valla kanyonları..
- Ilgari mağarası ( dünyanın 4. büyük mağarası )
- Cide-İnebolu-Abana- Çatalzeytin..
- Safranbolu -Amasra ve Bartın..
- Ürgüp-Göreme-Peri bacaları...
- Abant ve Yedigöller..

Tekerin düz bassın.. Yolun açık olsun..:cat:

Unique693
17 Ağustos 2010, 20:51
İnsan bazen bunalıyor kaçmak istiyor monotonlukdan.En iyisi yapmışsın abi.Kt ye vız gelmiştir o yollar.Ne kadar yakdı abi hesapladın mı ?

alp_tunay
17 Ağustos 2010, 21:01
Gidiş yolunu bala kesikköprü kaman
Dönüş yolunu keskin kırıkkale elmadağ yapsa idin daha güzel olurdu...

Kızılırmak kenarında da ruhunu hafifletirdin...

Güzel gezi... Daha doğrusu yol.... :P

Kesikköprünün dilleri olsa da anlatsalardı bizim mz leri..

Levsy
18 Ağustos 2010, 03:34
İnsan bazen bunalıyor kaçmak istiyor monotonlukdan.En iyisi yapmışsın abi.Kt ye vız gelmiştir o yollar.Ne kadar yakdı abi hesapladın mı ?

Evet uniqe, tam bir kaçma turu idi :) Harika oldu. Bu motor uzun yola iyi geliyor, oturuş pozisyonu çok rahat ve motor bakımlı oduktan sonra sorun çıkarmıyor. 33.000 km'ye yaklaştı ve bugüne kadar yolda kalma durumu olmadı. Günde 570-600 km'lik 4 gezim daha mevcuttur.

Depom yedeğe geçer geçmez tam dolduruyorum, 12 lt alıyor ve ortalama 420 km yapıyor. Bu geziye yarım depo ile başlamış yolda bir ara fullemiştim. Gezi tam 424 km olduğuna göre 12 lt benzin yaktım demektir. 100 km/2.85 Lt yakıyor ortalama. Genelde devirli kullanırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:32 ----------

Gidiş yolunu bala kesikköprü kaman
Dönüş yolunu keskin kırıkkale elmadağ yapsa idin daha güzel olurdu...

Kızılırmak kenarında da ruhunu hafifletirdin...

Güzel gezi... Daha doğrusu yol.... :P

Kesikköprünün dilleri olsa da anlatsalardı bizim mz leri..

Kesikköprü'ye 3 yılda sanırım 6 defa gitmiş olmam lazım :) Severim orayı.

Verdiğin güzergahı düşüneceğim :cat: Elmadağ'a da gitmedim, Kızılırmak'ıda görmedim henüz. İyi fikir, sağolasın.

Özgür Yücel
18 Ağustos 2010, 05:32
Güzel bir gezi olmuş abi.Bahsettiğiniz gibi KT tam bir tur motoru, oturuş pozisyonu çok rahat.
Yeni gezilerinizi de görmeyi isteriz KT'ci olarak :)

cesur509
12 Şubat 2011, 10:35
Güzel bir gezi olmuş yüreğine sağlık:rendeer:
Tekerin düz bassın:cat: