PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artçının en rahat edeceği motor?

Sayfa : [1] 2

erdi_arikan
24 Temmuz 2010, 00:02
Arkadaşlar konu başlığı çok açıklayıcı olmadı, açıklayayım. Arkadaşlar kendime bir hedef belirlemek istiyorum. İlerde alacağım motor hakkında. Şu anda bende CBF 150 var. İlerde alacağım motorun; artçının en rahat edeceği, en az yakıt tüketecek, gerektiğinde toprak yolda ve asfaltta performansı yüksek, ikinci el veya sıfırı 20.000 TL'ye kadar bir motor aramaktayım. Aklımda V-strom D(e)L(i) 650 var. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu arada naked'lar da çok dikkatimi çekmekte (er 6n, 600 F Hornet gibi). Bu motorlarda artçı rahat eder mi acep?

Cevaplarınız için teşekkürler

*/ AHm3T /*
24 Temmuz 2010, 00:11
burgman :cat:

Arjantinli69
24 Temmuz 2010, 00:14
Arkadaşlar konu başlığı çok açıklayıcı olmadı, açıklayayım. Arkadaşlar kendime bir hedef belirlemek istiyorum. İlerde alacağım motor hakkında. Şu anda bende CBF 150 var. İlerde alacağım motorun; artçının en rahat edeceği, en az yakıt tüketecek, gerektiğinde toprak yolda ve asfaltta performansı yüksek, ikinci el veya sıfırı 20.000 TL'ye kadar bir motor aramaktayım. Aklımda V-strom D(e)L(i) 650 var. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu arada naked'lar da çok dikkatimi çekmekte (er 6n, 600 F Hornet gibi). Bu motorlarda artçı rahat eder mi acep?

Cevaplarınız için teşekkürler

sen zaten kendin cevabı vermişsin.artçı ile binecegin motorlar ya maxi scoteer ve ya touring tarzı motorlar,eğer seversen chopper-cruiser tarzı motorlarda artçı için idealdir

Hell Fury
24 Temmuz 2010, 00:40
acıkcası sorunun yanıtı olmaz fakat bu tasıtı yasamının bır parcası yapmıs yada yapmaya calısan kısacası seven her motorda rahat eder zaten

StyLeOscaR
24 Temmuz 2010, 00:46
bence en ideali chopper/ cruiser dir aslında arçtı için fakat o da toprak yolda pek sağlıklı olmuyor..

RunemagicK
24 Temmuz 2010, 00:49
v-strom diyorum (toprak yol da dendiği için)

kanucan
24 Temmuz 2010, 00:53
V-strom'u tek geçerim. :cat:

brs3417
24 Temmuz 2010, 01:13
Bende tam v-strom arıyosun diyecektim sen kendin demişsin. er6n ve hornet gibi motorlar aslında rahat ama artçıyı en rahat ettirecek faktör arka çanta naked motorlarda da bence kötü duruyor

erdemgc
24 Temmuz 2010, 10:34
V-strom'u tek geçerim. :cat:

aynen öyle
:cat:

greyhorse
24 Temmuz 2010, 10:49
artcının rahat edebılecegı motor tarzı Tourıng'dir marka olarakta HD Tourıng :)

adanalı
24 Temmuz 2010, 11:08
dl 650 nin koltuk genişliği,honda cbf 500-600-1000 in arka koltuk genişliğinden daha geniş.daha 10-15 gün önce konusu geçti ve ölçtük.honda deauville'nin koltuğu da,dl nin koltuğundan daha geniş.bu da gösteriyor ki,turing makineler yapısı itibarıyla asfalt için,uzun yolda kullanılmak için yapılmıştır.ama siz toprak yol dediğiniz için size uygun seçenek dl 650 gibi görünüyor.

Type RS
24 Temmuz 2010, 11:21
al bi honda goldving yada muadilini artçın arkada çay kahve içsin yol uzunsa uyusun ayaklarını uzatsın :P:P

X-Fi
24 Temmuz 2010, 11:36
yerinde olsaydım hiç düşünmeden dl650 alırdım hem artçın rahat eder hemde sürüş keyfi alırsın.

Şenonar
24 Temmuz 2010, 11:40
Artçının maxi scooter kadar rahat edeceği bir motor olduğunu sanmıyorum :mrgreen:

Syanur
24 Temmuz 2010, 11:41
GoldWing...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-goldwing-gl-1800-ada-motor-goldwing-1800-airbag-1800km-2009mod/detay
:cherry:

selami olgun
24 Temmuz 2010, 12:02
ben cbf 600 derim arkadaşım.

Type RS
24 Temmuz 2010, 12:33
GoldWing...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-goldwing-gl-1800-ada-motor-goldwing-1800-airbag-1800km-2009mod/detay

biraz tuzlu olabilir tabii diğer seçeneklere göre ama görüldüğü üzere herşey artçının konforu için düşünülmüş :mrgreen:

uzay mekiği mi bu arkadas nasıl bir fiyattır yhaaa :P:P

nayken81
24 Temmuz 2010, 13:20
adam 20 000 tl diyor siz goldwing diyorsunuz.kardeşim al bir maxi scooter paran yettiğince sende rahat et artçında.

erdalım
24 Temmuz 2010, 13:58
burgman maxi scoter derim

hakann
24 Temmuz 2010, 14:06
Burgman 650 al keyfinize bakın arkadaki kişi ve siz

htmetin
24 Temmuz 2010, 14:07
Binmiş ve uzun süre kullanmış biri olarak; artçı için dünyanın en rahat motoru SUZUKI BURGMAN'dır:)

Type RS
24 Temmuz 2010, 14:20
madem herkes Burgman demiş , benim avatardaki de bir Burgman olduguna göre Suzuki Burgman gerçekten iyi seçim olacaktır ama toprak yolda enduro gibi olmaz tabii.. birde en az yakıt demişsin o halde 650 deil de 400cc olanı daha makbul :) karar werilmiştir , hadi git al şimdi :queen:

Syanur
24 Temmuz 2010, 14:51
madem herkes Burgman demiş , benim avatardaki de bir Burgman olduguna göre Suzuki Burgman gerçekten iyi seçim olacaktır ama toprak yolda enduro gibi olmaz tabii.. birde en az yakıt demişsin o halde 650 deil de 400cc olanı daha makbul :) karar werilmiştir , hadi git al şimdi :queen:

Hayırlı olsun diyelim. Bence de çok mantıklı düşünmüşsün. Özellikle 650 den 400 e karar iyi:cat: Ayrıca toprakta çok iyi olmasa da kendini çapında boyundan büyük işler yapacaktır diye düşünüyorum...

biraz tuzlu olabilir tabii diğer seçeneklere göre ama görüldüğü üzere herşey artçının konforu için düşünülmüş :mrgreen:

uzay mekiği mi bu arkadas nasıl bir fiyattır yhaaa :P:P

Tabi anlamayanlar için bu bir şakaydı deyip; Bunun birde 120 bin TL liği var... Anlamadım gitti... Bu motorda neredeyse bir jeep kadar belki de daha yüksek konumda oturuyor yolcu. "Ben motor sevemem, binmem!" diyenler bile binmek ister buna. Binen de inmek istemez heralde... Resemen MAKAM MOTORU...:bounce::mrgreen:

erdi_arikan
24 Temmuz 2010, 20:04
arkadaşlar hepinize teker teker cevaplarınız için teşekkür ederim. dediğim gibi ilerde alacağım (inşallah) motor için tavsiye istemiştim, hem de alacak arkadaşlara bir rehber olması amacıyla yazmıştım. sanırım dl 650 doğru tercih olarak görünüyor

erdi_arikan
24 Temmuz 2010, 23:25
bu arada kimse honda nt 700 deauville tavsiye etmemiş, neden acep?

KUVVETMİRA
24 Temmuz 2010, 23:27

tipini sevmiyoruz galiba.
TDM deseniz neysede o mct çantaları ve hantal duruşuyla dövil'i sevemedim.

Sinan Aksu
24 Temmuz 2010, 23:36

Toprak yolda kullanma olasılığın göze alındığı için tavsiye edilmedi bence.
Ama bana soracak olursan eski bir deauville kullanıcısı olarak kalkışta zincirli motorlara oranla hafif bi güç kaybının yaşandığı bir motor deauville.

Onun dışında artıları saymakla bitiremem.
Bir scooter'in geçtiği yerden geçer.
Ayrıca kombine fren sistemi şehir sürüşlerinde büyük kolaylık sağlar.
Gösterişli ve ihtişamlıdır. (bin bana diyor resmen :P)
Yakıt tüketimi olarak 100/5,5 geçiremezsin.
Yan çantalar motor üzerinde sabittir. Lazım olunca takayım onun dışında çıkartayım diyemiyorsun. Zaten çıktığınıda düşünemiyorum. Çok kötü bi görüntü olurdu sanırım. Eğer yol durumuna toprak yol eklemeseydin deauville derdim...

erdi_arikan
24 Temmuz 2010, 23:42
tipini sevmiyoruz galiba.
TDM deseniz neysede o mct çantaları ve hantal duruşuyla dövil'i sevemedim.

Toprak yolda kullanma olasılığın göze alındığı için tavsiye edilmedi bence.
Ama bana soracak olursan eski bir deauville kullanıcısı olarak kalkışta zincirli motorlara oranla hafif bi güç kaybının yaşandığı bir motor deauville.

Onun dışında artıları saymakla bitiremem.
Bir scooter'in geçtiği yerden geçer.
Ayrıca kombine fren sistemi şehir sürüşlerinde büyük kolaylık sağlar.
Gösterişli ve ihtişamlıdır. (bin bana diyor resmen :P)
Yakıt tüketimi olarak 100/5,5 geçiremezsin.
Yan çantalar motor üzerinde sabittir. Lazım olunca takayım onun dışında çıkartayım diyemiyorsun. Zaten çıktığınıda düşünemiyorum. Çok kötü bi görüntü olurdu sanırım. Eğer yol durumuna toprak yol eklemeseydin deauville derdim...

Ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar :)

KUVVETMİRA
24 Temmuz 2010, 23:45
Ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar :)

sinanla çelişkili ifadeler vermişiz ya kusura bakma :)
çantaları çok tipsiz, elimde belge var!

erdi_arikan
24 Temmuz 2010, 23:48

Zevk meselesi be abi belge meselesi değil :queen: ama bence de çanta güzel çaktırma :queen:

KUVVETMİRA
24 Temmuz 2010, 23:56
http://img469.imageshack.us/img469/1627/20042006014ry3.jpg (http://img469.imageshack.us/i/20042006014ry3.jpg/)
http://img832.imageshack.us/img832/6016/dovill.jpg (http://img832.imageshack.us/i/dovill.jpg/)

mct'den çalmışlar çanta tasarımını.
hoş ben dl650'yide sevmem.
TDM'yi düşün :cat:

erdi_arikan
24 Temmuz 2010, 23:59
mct'den çalmışlar çanta tasarımını.
hoş ben dl650'yide sevmem.
TDM'yi düşün :cat:

cahilliğimi mazur gör abim, TDM nedir? :)

KUVVETMİRA
25 Temmuz 2010, 00:04
cahilliğimi mazur gör abim, TDM nedir? :)

yamaha tdm 900 :cat:

Sinan Aksu
25 Temmuz 2010, 00:13

Fatih abi bırak artık şu enduroculuk misyonunu.
Ne anliyorsun abi dağ tepe gezmekten?
Kurda kuşa yem olacaksin oralarda sonra peşine düşeceğiz. :)
Touring sınıfına alalım seni artık.
Altına birde dövil çekelim.. :cherry:

RacingHaRd
25 Temmuz 2010, 00:19
Tartışmaya bile gerek yok. GOLDWİNG TEKİ KOLTUK BİZİM OKULUN MÜDÜRÜNDE BİLE YOK :queen:

KUVVETMİRA
25 Temmuz 2010, 00:19
Fatih abi bırak artık şu enduroculuk misyonunu.
Ne anliyorsun abi dağ tepe gezmekten?
Kurda kuşa yem olacaksin oralarda sonra peşine düşeceğiz. :)
Touring sınıfına alalım seni artık.
Altına birde dövil çekelim.. :cherry:

abi hayatta çıkmam dağa tepeye, onbinlerce yılda kurulmuş medeniyete ihanettir bu :)

ama performans ve görünüm itibariyle çevik ve agresif motor seviyorum. touringide touringciyide sevmem, ateş istese yok derim, adres sorsa ters tarafa gönderirim :P

erdi tdm nasıl baktın mı?

Özer
25 Temmuz 2010, 00:31
GoldWing...

bunun parası ile konforlu bir otomobil ve sıfır km tam donanımlı DL650 alır keyfime bakarım....2009 mod bir motosikleti insan neden alır ve satmaya çalışır:pr:

Sinan Aksu
25 Temmuz 2010, 00:35
abi hayatta çıkmam dağa tepeye, onbinlerce yılda kurulmuş medeniyete ihanettir bu :)

ama performans ve görünüm itibariyle çevik ve agresif motor seviyorum. touringide touringciyide sevmem, ateş istese yok derim, adres sorsa ters tarafa gönderirim :P

Bende diyorum bu adamlar neden gezmeyi bu kadar çok seviyor :queen:

KUVVETMİRA
25 Temmuz 2010, 00:46
Bende diyorum bu adamlar neden gezmeyi bu kadar çok seviyor :queen:

turingci değil mi, turlasın dursun :P

voleyi vurursam bundan isterim;

http://img507.imageshack.us/img507/8972/ktm990adventure.jpg (http://img507.imageshack.us/i/ktm990adventure.jpg/)

artçılı kullanmayıda sevmem yahu ben, buraya niye yazıp duruyosam :)

erdi; tdm'ye baktın mı kardeşim?

dileozi60
25 Temmuz 2010, 00:50
artçının rahat edeceği en iyi motor seçeneği naked motorlardır.

sbuyukkilic
25 Temmuz 2010, 00:51
Hiç biriniz bilemediniz. Kymco mxu 500 ATV.
Valla artcı olarak 200 kg biri bile oturabilir.
Toprak yolda değil karda gider. Ayagınızı yere basmassınız bile.
.....)))))

tkalfaoglu
25 Temmuz 2010, 00:58
Bence genel bir cevap vermek lazım. Mesela spor tarzı motorlar DEĞİL.. Onlarda artçı rahatsız.. Bence de ya chopper ya da touring motorlarından biri en rahat.

EnDuRoCu_
25 Temmuz 2010, 01:18
Transalp i tek geçerim dostum.

mahoni38
25 Temmuz 2010, 01:24
bir adet burmang al + 2000 tl daha ayır birde cross motor al arazıye gideceğin zaman crossu al arkcın rahat etsin istediğinde burmangı sür.

veya goldwing al 2 oda 1 salon . mübarek motosiklet değil karavan.

isviçre cakısı gibi motor almak yerine işlevine göre motosikletler almak bana daha cazip geliyor.
bmw F650gs alsan cok güzel endoru ama arkci için öyle ahim sahim rahat değil.
goldwing alsan 60 milyar lik makine toza toprağa sokulmaz :) hem vstorum un arka celik cant olduğu için pek endurodan saymıyorlar.

Arka yaslanma yeri olduğu için cruiser motosikletler de rahattır.

aloavera
25 Temmuz 2010, 02:27
Buyur arkadaşım hem parçası ucuz, keyifli hemde artçının en rahat edeceği bir motor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-250-mct-turkiye-de-tek-28310494/detay

Bu arada motor benim motorumdur. Keyfime Göre Yaptım :)

kadango
25 Temmuz 2010, 02:45
Buyur arkadaşım hem parçası ucuz, keyifli hemde artçının en rahat edeceği bir motor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-250-mct-turkiye-de-tek-28310494/detay

Bu arada motor benim motorumdur. Keyfime Göre Yaptım :)

:queen:

Abi bu ne!

gs500inanc
25 Temmuz 2010, 02:51
çok uğraşmışsın . umarım istediğin fiyattan alıcı bulursun.

aloavera
25 Temmuz 2010, 02:59
çok uğraşmışsın . umarım istediğin fiyattan alıcı bulursun.

teşekkürler. inan bu motordan çok memnunum aslında bu motoru satmadan yeni motor almayı düşünüyorum yeni dizaynlarım için :) bu motoru zevkime göre yaptım ve açıkçası zev için satıyorum. evet fiyat digerlerine göre yüksek ama eşi benzeri yok ve oldukça ilgi çekiyor, beyeniliyor. bu masrafa yakın maaliyeti vardır.

erdi_arikan
25 Temmuz 2010, 20:07

erdi tdm nasıl baktın mı?

abi kusura bakma dün netten çıkmak zorunda kaldım. Baktım, gerçekten çok hoş makine. Bu da seçenekler arasında artık, ya D(e)L(i) 650 ya da TDM:)

sereye
01 Ağustos 2010, 05:06
1.70 den uzunsan DL650, yoksa CBF600