PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuz benzin (energy)

istila
15 Temmuz 2010, 17:29
Merhaba arkadaslar .

bir bilgiyi paylaşmak ıstedım . sadece kendım yararlanım demedım :) bağcılar /istanbulda oturuyrum burda bulunan bir energy benzin istasyonu . dier benzinliklerde (pb. shell v.s...) litresi 3,75TL olan benzini 3,49 TL ye satıyor :queen::queen: ben artık ordan alıyorum ve ben fark ettıgımde 3,55 tl idi aşşa indi fiyat . sizin semtlerınızdede varsa bir bakınderim

ARBETUS
15 Temmuz 2010, 17:40
bizim burda var bir tane 3.55 idi litresi ama ben güvenemiyorum. tatile çıkmadan önce gece buradan benzin almıştım ve balıkesir e kadar motor yarım gaz verdiğimde gazı yemedi ondan dolayı artık gitmiyorum oraya.

istila
15 Temmuz 2010, 17:47
bizim burda var bir tane 3.55 idi litresi ama ben güvenemiyorum. tatile çıkmadan önce gece buradan benzin almıştım ve balıkesir e kadar motor yarım gaz verdiğimde gazı yemedi ondan dolayı artık gitmiyorum oraya.

bende ilk alırken cekındım benım de totalden alınca gaz yemıyor . ama energyde sıkıntı yapmadı .

motodrift
15 Temmuz 2010, 20:24
Merhaba arkadaslar .

bir bilgiyi paylaşmak ıstedım . sadece kendım yararlanım demedım :) bağcılar /istanbulda oturuyrum burda bulunan bir energy benzin istasyonu . dier benzinliklerde (pb. shell v.s...) litresi 3,75TL olan benzini 3,49 TL ye satıyor :queen::queen: ben artık ordan alıyorum ve ben fark ettıgımde 3,55 tl idi aşşa indi fiyat . sizin semtlerınızdede varsa bir bakınderim

bizim düzce dede uspet var benzinin litresini 3.50 den veriyorlar:)

wanda
15 Temmuz 2010, 22:45
Suçlamak gibi olmasın ama benzini ucuza satan bir çok yerdeki istasyonlarda benzinin içindeki hexan oranı normalin çok üstündedir, buda motor açısından zaman içinde ciddi sorunlara sebep olmaktadır, ancak bayii kendi kar marjını az tutarak bunu yapıyorsa buna bişey diyemem, buda bir çeşit rekabettir..

X-Fi
15 Temmuz 2010, 22:58
o zaman aldığımız benzindeki hexan, oktan vs. bunların gerçek oranlarını bize söylemek zorundalar tüketicinin hakları var ondan sonra açık rekabet yapsınlar motorun hızı kesilirse arıza görürse firmaya dava açma hakkı doğar...

marka değil kullanıcıyı koruyan benzinci kazansın yoksa niye fazla para verelim.

Chronix
15 Temmuz 2010, 23:14
Bensin bitiyor diye lukoilden 20 TL'lik almıştımda Esenyurttan Aksaray'a Aksaraydan Esenyurt'a döndüğümde benzinim yine bitmişti:)) gerek yok böyle tercihlere..

wanda
16 Temmuz 2010, 00:37
o zaman aldığımız benzindeki hexan, oktan vs. bunların gerçek oranlarını bize söylemek zorundalar tüketicinin hakları var ondan sonra açık rekabet yapsınlar motorun hızı kesilirse arıza görürse firmaya dava açma hakkı doğar...

marka değil kullanıcıyı koruyan benzinci kazansın yoksa niye fazla para verelim.

Aslında bu konuda yerden göğe kadar haklısın, ancak eskiden süper benzin ve normal benzin olduğundan benzinin oktan değeri bişey ifade ediyordu, gerçi bu günde varsada cüz,i miktarda, oktan benzinde güçtür ısı farkıdır iştihal gücüdür, ancak siz hiçbir istasyonda hexsan yada diğer değerleri belirten bir açıklama gördünüzmü, göremezssinizde hexsan , tuluol , benzol, gibi kimyasalların yasal değrleri içinde olması gerekiyor, benim sözünü ettiğim hexsan ise bunların içinde en ucuz olanıdır, hexsan oranının litre başına belli değerin üstünde olması demek benzin içinde yanmayan partiküllerin kalması ve aşırı is ve tortul tabaka kalmasına sebep oluyor..

mihaink
16 Temmuz 2010, 01:35
Suçlamak gibi olmasın ama benzini ucuza satan bir çok yerdeki istasyonlarda benzinin içindeki hexan oranı normalin çok üstündedir, buda motor açısından zaman içinde ciddi sorunlara sebep olmaktadır, ancak bayii kendi kar marjını az tutarak bunu yapıyorsa buna bişey diyemem, buda bir çeşit rekabettir..

Çok iyi bilinen bir markada bölge md. olarak çalışan arkadışımdan öğrendiğime göre kar marjları maks. %8 ancak bu tip firmalar yakıtı genellikle 3 büyüklerden katkısız(eksik teknoloji) olarak alıyorlar belki rakamın düşük olamasına bu da sebep verebilir, yinede gerekli enerjiyi verebilmek için yukarıdaki görüşte yer verilen uygulamaların yapılması sanki daha büyük ihtimal, dikkatli olmak lazım. Benzin sebebiyle hasar gören araç motoru sayısı epey fazla, tıpkı (kullanırız kullanmayız) kaçak rakı vb alkkolü ürünlerdeki sakat kalma olayları gib...

satoyama
16 Temmuz 2010, 01:46
soğanlı siyavuşpaşa arasında minübüs yolunda bir benzinci vardı ben benzinci gibi değil adam yıkamacı gibi ama 1 adet pombası vardı hala vamı bilmiyorum benzini ucuz ve güzeldi :)

madlive
16 Temmuz 2010, 02:52
Ben de Bağcılarda oturuyorum. Nerede bu benzinci?

istila
16 Temmuz 2010, 10:20
Ben de Bağcılarda oturuyorum. Nerede bu benzinci?

çiftlik merkez caminin çaprazında kalıyor . doktorcemıl ilk öğretim okulunun karşısı.