PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yaw Arkadaşlar BUnlar gerçekten YBR motorumu..!

normancı
08 Temmuz 2010, 00:33
arkadaşlar sn zamanlarda çun motorlarında da ybr benzeri motorlar çıkmaya başladı.. gerçekten ybr motorumu ses ve hız yönüyle tutuyor ama bilemiyorum yorum sizin... SAgılar...

BU ÇİNLİLERİN KOPYA YBR MOTORU
http://www.tatsuyoshi.net/toyota/mc/20090128/2009012819.jpg

KANUNİ BORA
http://www.kanuni.com.tr/Media/Products/Motosiklet/Bora_125/galeri/02.jpg
http://www.kanuni.com.tr/Media/Products/Motosiklet/Bora_125/galeri/10.jpg

SALCANO WOLF
http://image5.sahibinden.com/photos/27/63/42/21276342xiy.jpg

Samet Ağır
08 Temmuz 2010, 00:36
ybr motoru değil.ybr motorunun kopyası:)

APV41
08 Temmuz 2010, 00:38
YBR için özel bir motor üretildiğinimi düşünüyorsun, yada YBR nin motorunun özel olduğunu mu ? hepsi aynı kalitede aynı fabrikada üretilen aynı makineler. 2-3 tip motor var kalite olarak fark yok

Samet Ağır
08 Temmuz 2010, 00:42
yamaha honda gibi markalar için bunun geçerli olduğunu düşünmüyorum.öyle olsa birebir aynı olurlardı.dikkatli bakarsanız farkları görürsünüz...mesela üst kapak soğutma kanatları farklı ve lastikleri neden yok? çünkü yüzde yüz kopya yapamazlar.mutlaka ufak tefek bir iki fark bırakmak zorundalar...

motorhocası
08 Temmuz 2010, 00:58
Naynı diyorsan öyledir normancı.:P

Samet Ağır
08 Temmuz 2010, 00:59
yalannnn söylüyorsunnn yalannnnnnnnnnnnnnn!!!!

enes_007
08 Temmuz 2010, 01:31
ya geçen yıllar hep CG 125 köylü tip örnek alınırdı şimdi ybr motoru örnek alındı.ama balans sistemi varmı bilmiyorum

satoyama
08 Temmuz 2010, 03:12
ya geçen yıllar hep CG 125 köylü tip örnek alınırdı şimdi ybr motoru örnek alındı.ama balans sistemi varmı bilmiyorum

+1 :cat:

istediği kadar kopya olsun tutmaz orjinalini ybr125 in çok muazzam bir motoru var :cat:

Toqi
08 Temmuz 2010, 03:42
Adamlar mersedesin bile kopyasını yaptılar 125cc tek silindir basit bir motorumu yapamayacaklar?

libyali
08 Temmuz 2010, 03:48
Adamlar mersedesin bile kopyasını yaptılar 125cc tek silindir basit bir motorumu yapamayacaklar?

:queen:haha aynen katılıyorum

logaritma
08 Temmuz 2010, 06:20
japon markaları özel teknolojileri olan kendi geliştirdikleri motroları çinde üretmiyorlar en azından belli başlı özel ar ge parçalarını kesinlikle çinde üretmiyrolar çünkü çinlinin o motoru hemen kopyalıycağını biliyorlar.. özel motorlar kendi tesislerinde toplanıyor yapılıyor.. ama basit büyük bir teknoloji gerekmiyen yani bir sırrı esprisi ar gesi olmayan motorları komple çinde ürettiyorlar..

çinlilerin yüksek hacimli motor üretememe sebepleride budur.. japonlara komple üretim yapdıkları motor hacmi 250cc ye kadar onun üstünü japonlar kendi tesislerinde yapıyorlar..
çinlilerin 400cc lik 600cclik kendi arge leri daha doğrusu ters mühendislik denen sistemle yapdıkları ürünler var ama hepsi sorunlu bol vibrasyonlu ürünler..

Toqi
08 Temmuz 2010, 06:37
Çinliler aslında 600 1000cc işine girmekten herhalde korkuyolar şuan için yoksa ülkelerine istedikleri motosikleti sokup vidasına kadar inceleme fırsatı bulurlar işi fabrikasyona dökmek ya çok maliyetli yada fabrikaları buna müsait değil seri üretim için , ülkemize giren 125cc sıfır scooterlar kaç paradır ki 500lira üstü değildir belkide?2000 2500 liraya al 2 3 senede sonra heryeri elinde kalsın 15 20binde komple silindir piston değiştir 3 kaşık yağla yürüyen makinalar bunlar

logaritma
08 Temmuz 2010, 08:24
Çinliler aslında 600 1000cc işine girmekten herhalde korkuyolar şuan için yoksa ülkelerine istedikleri motosikleti sokup vidasına kadar inceleme fırsatı bulurlar işi fabrikasyona dökmek ya çok maliyetli yada fabrikaları buna müsait değil seri üretim için , ülkemize giren 125cc sıfır scooterlar kaç paradır ki 500lira üstü değildir belkide?2000 2500 liraya al 2 3 senede sonra heryeri elinde kalsın 15 20binde komple silindir piston değiştir 3 kaşık yağla yürüyen makinalar bunlar

çinlilerin yüksk hacimli motorlarda yapdığı şey ters mühendislik ar-ge leri olmadığı için ve tecrübeleri ters mühendislik denen sistemi uyguluyorlar ters mühendislik bir malı alıp parçalayıp onu tersden incelemekdir.. ama sanırım çinliler büyük hacimli motorlarda kullanılan bazı teknolojileri kendileri üretmedikleri için taklidini yapamıyorlar yani japon kendi labaratuarunda kendi mühendislerine ürettiği özel chipler karmaşık chipsetler duyları yani ar ge sini çinliye ürettirmediği için çinliler o kısımlara kendilerince bir şeyler uyduruyorlar o yüzdende devamlı motorları sorunlu sıkıntılı arızalı oluyor..

aslında 250cc ye kadar çin motorları iyidir neden iyidir çünkü ellerinde a dan z ye o motorun tüm projesi var japon onu onlara vermiş aynı motorları çünkü japon çinde ürettiği 125 lik 250 lik motorlarada kullandırtıyor..

o zaman soru şu türkiyede niye böyle çin motorları kötü ??
cevabıda basit oraya giden firma sahibimiz taşın bile suyunu çıkartıp beşinci kalite mal getirttiği için yani aman çok ucuz olsunda çok büyük kar yapıyım zihniyetinde olduğu için türkiyedeki çin malları bu kadar kötü yoksa çinde birinci kalite mal var ikinci kalite mal var üçüncü kalite mal var sen adama nasıl sipariş verirsen adam sana ona göre mal üretiyor çinde her kez bu 125 lik 250 lik motorlara biniyor onlar birde on yıllarca biniyorlar orda yaşam tarzı..adam kendi insanınında bindiği motora kötü motor yaparmı...

ozturkkaan
08 Temmuz 2010, 09:09
o zaman soru şu türkiyede niye böyle çin motorları kötü ??
cevabıda basit oraya giden firma sahibimiz taşın bile suyunu çıkartıp beşinci kalite mal getirttiği için yani aman çok ucuz olsunda çok büyük kar yapıyım zihniyetinde olduğu için türkiyedeki çin malları bu kadar kötü yoksa çinde birinci kalite mal var ikinci kalite mal var üçüncü kalite mal var sen adama nasıl sipariş verirsen adam sana ona göre mal üretiyor çinde her kez bu 125 lik 250 lik motorlara biniyor onlar birde on yıllarca biniyorlar orda yaşam tarzı..adam kendi insanınında bindiği motora kötü motor yaparmı...

Aynen nasıl Adidas - Nike çinde üretiliyorsa dediğin gibi 1nci kalitede 5nci kalitede mevcut..

fat280
08 Temmuz 2010, 10:18
slm arkadaşlar bende salcano wolf var zaten o resimde benim motorum motor resmi ben memnunum motorumdan vibrasyon yok aynı ybr gibi benim işimi hayli hayli görüyor gerisi boş teşekkürler :)

Type RS
08 Temmuz 2010, 11:14
size sadece google a "taykonot" yazmanızı salık veririm.... 1,5 milyar nüfusunun neredeyse tamamı karın tokluğuna çalışan bir ülkenin kaliteli yüksek cc li çok araştırılıp çok geliştirilmiş mallar üretmesi bu bağlamda fantazi olurdu zaten..adamlar gayet iyi biliyor ki ancak 3 kuruşa 3 köfte satabilirler, japonun sa tuzu kuru yeri geliyor 2 kuruşa 5 köfte dahi satabiliyor sadece müşteri memnuniyeti adına... bu arada babalarınıza sorun bakalım japon malı arabalar memlekete ilk geldiğinde yaptıkları yorumlar ne kadar iyimsermiş......

X-Fi
08 Temmuz 2010, 12:43
ybr motoru değil benzetmişler motor dediğin demir işçiliğinden ibaret olmaz parça kalitesi hesap kitap uyumluluk deneyim bunlar markayı kaliteli ve uzun ömürlü yapar.:cat:

zaferkarizma
08 Temmuz 2010, 13:50
salcano daki motorun acılmıs halini birebir inceledim arkadaş kimse görmeden bilemden konusmasın lutfen salcano daki motor birebir ybr motoru orjinal halinde ayriyetten boradaki motor ybr motoru deil ama yapan teknisyenler sıfır titreşimle üretmişler ama balansör yok.

m.şanveren
08 Temmuz 2010, 20:19
size sadece google a "taykonot" yazmanızı salık veririm.... 1,5 milyar nüfusunun neredeyse tamamı karın tokluğuna çalışan bir ülkenin kaliteli yüksek cc li çok araştırılıp çok geliştirilmiş mallar üretmesi bu bağlamda fantazi olurdu zaten..adamlar gayet iyi biliyor ki ancak 3 kuruşa 3 köfte satabilirler, japonun sa tuzu kuru yeri geliyor 2 kuruşa 5 köfte dahi satabiliyor sadece müşteri memnuniyeti adına... bu arada babalarınıza sorun bakalım japon malı arabalar memlekete ilk geldiğinde yaptıkları yorumlar ne kadar iyimsermiş......

Şu enson yazdığınız ''babalarınıza sorun bakim'' bölümüne gerçekten katılıyorum:cat:

Anlatıyolarda,olum bu japon malları ülkeye ilk girdiğinde,şimdiki çin malından hiç bir farkı yoktu,hatta rusların malı onlardan daha kaliteliydi diyeee uzun uzun anlatıyolar...

Adamın inanası gelmiyo valla:)

osmaniyeli
08 Temmuz 2010, 20:22
japon imparatorluğunun tarihini okumanızı tavsiye ederim.özellikle 1800 ler

o zaman anlarsınız japonların ne kadar zengin olduğunu