PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiyeye İhtiyacım Var

Bozkurt74
01 Temmuz 2010, 19:04
S.A.Değerli MT ailesi.100'lük Mondial'im var,tatmin etmiyor.Bu mt kalacak,bir tane de 2. el Honda CG125,Honda CBF 150 veya Yamaha YBR 125 almak istiyorum.
Arkadaşlar,boyum 1.67 ve kilom da 90,CBF'ye çıktım parmak uçlarım yere değiyor.Ama mt'yi güvenli kullanmak için ayak tabanlarının yere tam oturması daha tercih edilen özelliktir heralde?Diğer iki modeli deneme şansım olmadı.
Şimdi gelelim sorunuma ve soruma:''Bu deneyemediğim iki mt'nin sele yüksekliği benim ölçülerimi kurtarır mı?Bahsettiğim üç modelin amortisörleri boya göre ayarlanabilir mi?Ayarlanamazsa ayarlanabilen amortisörler satılıyor mu(Tabii bahsi geçen marka ve modellere göre.)?''
Motorsikletimi hem asfaltta(Hafta sonları iller arası gezinti için) ve hemde kırda bayırda kullanacağım.Motokros hiç düşünmedim.Hem yaşım(43) ve hem de boy-kilo olarak o spor modelleri kullanmayı kendim için uygun bulmuyorum.
Fikir ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.Saygılar.

-ibrahim-
01 Temmuz 2010, 19:18
Cbf dağda,bayırda,suda,çamurda kullanabileceğin bi motosiklet.Küçük bir enduro diyebilirz.İki ayagının da yere deymesi gerekmez bence.Buna karşın cbfnin ön amortisörleri ufak bi ayarla kısalabiliyor ama o zaman dağı bayırı unutmalı.Çünkü esnerken grenaja vurabiliyormuş.Ben cbf tavsiye ediyorum.

Bozkurt74
01 Temmuz 2010, 19:26
Sevgili adaşım,verdiğin bilgiler için teşekkürler.Ön amortisörleri kısalttırırsam pek güvenli olacağını sanmıyorum.Ama CBF'nin dayanıklı mt olduğuna inanıyorum.
Fikir alıp değerlendirmeye devam.

Sadık1453
01 Temmuz 2010, 19:30
CBF 150' de nasıl ayakların yere parmak uçlarından değiyor? Benden sadece3 cm kısasın ve yaklaşık 35 kilo fazlasın. Ama tavsiyem CBF 150......

htmetin
01 Temmuz 2010, 19:39
Cbf dağda,bayırda,suda,çamurda kullanabileceğin bi motosiklet.Küçük bir enduro diyebilirz.İki ayagının da yere deymesi gerekmez bence.Buna karşın cbfnin ön amortisörleri ufak bi ayarla kısalabiliyor ama o zaman dağı bayırı unutmalı.Çünkü esnerken grenaja vurabiliyormuş.Ben cbf tavsiye ediyorum.

Arkadaki amortisör ayarlanıyor. bence CBF 150

Bozkurt74
02 Temmuz 2010, 01:55
Arkadaki amortisör ayarlanıyor. bence CBF 150Ciddi misin sevgili metin?Eğer arka amortisör ayarlanıyorsa tam aradığım motor bu,CBF.
Sevgili CBF kullanıcıları,amortisör konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
İlk mesajımı yazdıktan sonra 2000 model bir Titan'a binmek kısmet oldu,ayaklarım mükemmel yere değiyor.Ama bana sanki biraz küçücükmüş(Boyut olarak) hissi verdi.Acaba yeni modelleri de öyle mi?
Öyle hız düşkünü değilim.Hem kırda bayırda ve hemde canım sıkılınca iller arası yollarda dolaşabileyim yeter.
Tavsiyelere ve bilgi-tecrübe paylaşımlarına açığım.
Saygılar.

Bozkurt74
23 Temmuz 2010, 01:07
Sevgili arkadaşlar,konuyu pişirip,ısıtıp tekrar önünüze koymak istemem ama soruma da tatmin edici cevaplar alamadım.
Ustalarımızdan lütfedip bilgilerini paylaşacak olanlar yok mu?Yoksa basit,önemsiz bir konu mu açmışım?Forumu taradım ama benim konuma uygun bir konu bulamadım.
Yaşım,boyum ve kiloma uygun(Tabii keseme de uygun olsun diyerekten) bu modelleri düşünüyorum.Ama tabii fikirlere de açığım.Saygılar.

motorhocası
23 Temmuz 2010, 01:15
Cbf ile uyum sağlarsınız şüphen olmasın. Başka model bakmayın.

Akileos
23 Temmuz 2010, 01:27
buradan ne denmesini bekliyorsunki git dene daha kesin bi çözüm değilmi....

cbf on numra motor...zaten statüsünde tek geçiliyo tartışmaya gerek yok....

al hayrını gör......