PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene'ye gideceğim fakat ???

alpay95
01 Temmuz 2010, 14:13
arkadaşlar muayeneye gideceğim fakat durum biraz karışık.motorumu 22 ocakta 2.el olarak aldım fakat sadece noter satışını aldım yani trafiğe gidip ruhsat işlemleri yapmadım.10 haziranda sigortam bitti.sigortayı yapacaktım fakat sigorta artık şahıs adına yapılıyor falan dediler.yani ilk önce devrini alman lazım dediler.fakat devrini almak içinde muayene olması gerekiyor.muayeneden geçmesi içinde sigortanın bitmemiş olması gerekiyor.ne yapmalıyım :silent::silent::silent:

lordzagor
01 Temmuz 2010, 14:34
arkadasım ruhsat sahibini tanıyosan sigorta işlerini onuda yanında götürerek yapabilirsin düşüncem bu muayneyede beraber gidersiniz ondan sonra ruhsatı üstüne alırsın sana kolay gelsin:queen::cat:

Ramazan Can
01 Temmuz 2010, 14:40
önce gideceksin siğortaayı kendi adına yaptıracaksın sonra satış islemini gerçekleştir sonra muayensini yaptır.......

alpay95
01 Temmuz 2010, 14:41
muayene olmadan satış alınabiliyormu ?

lordzagor
01 Temmuz 2010, 14:44
tekteker abi bilio işi bak olumuo abi:cat::queen:

mlheren
01 Temmuz 2010, 15:01
sigortacıyla konuşcaksın,Eski sahibinin adına sigorta poliçesini yapıcak sen gidip muayene yi yaptırcaksın sonra o poliçeyi sigortacı senin adına çevircek 2.ye sigortaya para vermiyceksin.Muayeneden sonrada trafiğe gidip kendi adına artık bi ruhsat çıkart.Noter i yapalı 1 ay geçtikten sonra biraz ceza ödüyorsun bi de o var..Kolay gelsin

RunemagicK
01 Temmuz 2010, 15:48
muayene için ruhsatın illada üzerine olması gerekmiyor, herkes kendi aracını götürücek diye birşey yok, başkasıda götürebilir ama sigortan eksikse muayeneye kabul edilmezsin. sigorta yaptırıp gitmen gerek ama ruhsat başka birinin üzerine olduğu için o da olmuyor:)
yani sigortayı ruhsat sahibi yaptırıcak, sonra muayeneye gidiceksin, sonrada istediğin zaman ruhsatı üzerine alırsın. çünkü satış için muayene gerek, muayene için sigorta gerek:)

Ramazan Can
01 Temmuz 2010, 15:54
tekteker abi bilio işi bak olumuo abi:cat::queen:

sigorta yaptır kendi adına sonrada git muayenei yaptır
yaptır............