PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza yapan motorcuya yardım ettim.

cem_hakan
01 Temmuz 2010, 13:05
Sabah Acıbadem' de ki işyerime geliyordum. Saat 08:20 falandı. Birden Otosan köprüsünün ilerisinde trafik oluştu. Baktım yerde bir motor. Üzerinde bir çocuk oturmuş elini alnına koymuş ne olduğunu anlamaya çalılıyor. Bir de artçısı var oda ayakta. Önde de bir araba. Araba şoförü çocuğun başında. Hiç bir şey yapmıyorlar. Hemen önlerinde durup koştum. Yerdeki motor GP1 250 idi. Çamurluğu ve ön kısmında hasar vardı. Sağa yatmıştı. Çocuk o sırada bariyerlere yaslandı. Dedim var mı bir şeyin. Dirseği soyulmuştu(Kaskları vardı iki kişininde) Birde omuzum ağrıyor dedi. Ama gözleri sabitlenmeye başladı. Adamla gömleğini sıyırdık baktık köprücük kemiği biraz anormal gibi. Dokunduk titredi. Sonra öbür omuzuna da baktık. Ama bunun gözler gidiyor. Dedik kırık köprücük kemiği. Çocuk dedi motoru kaldırır mısın abi dedim sen çekil onu bana bırak. Kaldırdım motorunu. Yanındaki genç çocuk kardeşiymiş. Ama bayağı saf bir arkadaş. Olayı algılayabilmiş değil. Ne kimseyi arıyor ne bir şey yapıyor. Öyle bakıyor. Ama şokta falan da değil. Enteresan geldi. Neyse çocuğu tutamıyoruz bir yerinden tek sağlam elinden tutuyorum arabaya doğru gidiyoruz adam kapıyı açtı arkanın, arabalar vızır vızır dedim bizi götürecekler. Kornalar falan.Stres üstüne stres. Çocuk arabaya git gide yavaşlayarak geldi abi gözlerim kararıyor dedi. Benim bile tansiyonum düşmüştü midem bulanıyordu. Onun kırık kemikle ve düşme travması ile yaşadığı normaldi sanırım. Yatırdım arka koltuğa adam nereye götüreyim dedi(ki adam da Allah'tan aklı başında biriydi belli) Dedim nereye olacak abi Numuneye. O sırada bir motorcu daha durdu. YBR 125 tarzı bir motor kask yok güneş gözlükle kullanan bir arkadaş. Dedim zamanın var mı bu motor sol şeritte kaldı. Var dedi. İyi dedim benim fabrika yakın. Benimle gel. Benim motoru bırakalım sonra beni buraya getir. Ben motoru alır fabrikaya getiririm güvende olur. Çocuğu da hastaneye abisinin yanına yollarım. Eyvallah dedi. Gittik, motoru fabrikaya bıraktım, beni aldı götürdü Acıbadem'e gelirken sağdaki Fil'in oraya. Ama motor tam karşıda.E-5 sabah trafiği abi dedi bu kısımda trafik az koşarak geç. Gitti sonra. Baktım trafiğe soldakiler fena kaptırmış.İçimden dedim, o çocuğu acile kaldırdılar ben buradan geçmeyi denersem direk morga kaldırırlar. Aşağı koştum otosan köprüsüne yakınken bir özel araç bir bayan indirdi, el ettim abi dedim 200 metre ilerideki motorun oraya gitmem lazım. Yak 4 lüleri beni oraya götür. Zor ikna ettim. Gittim motorun oraya. Yaralının kardeşini aldım. Getirdim fabrikaya. Park ettik motoru. Al dedim anahtarı burada güvende motor. Abisi aradı. Gel hemen diye. Ben zaten nereden minibüse binecek gösterdim çok yakındı. (ben neden götürmedim. Saat 08:00 de toplantı vardı. zaten katılamadım aslında) Çocuğa soracaktım yol paran var mı unuttum, ama çocuk mecbur sordu Allah'tan, yanında hiç para yokmuş. Verdim belki su falan da alır diye biraz. Gitti. Motorun fotolarını çektim. Koyarım az sonra. Telefonunu aldım kardeşinin. 1-2 saat sonra durumu öğrenip yazarım buraya.

Son haber: Kardeşini aradım. Kardeşinin de sağ bileği çatlamış. Alçıya alınmış. Abisinin omuzu kırılmış dediğimiz gibi.Omuzunu düzeltip korse takmışlar. Bu şekilde kaynayacak demişler. Ameliyatsız bu şekilde oluyorsa ucuz atlatmış. Asıl olay kazayı sordum. Şok oldum.
Normal sol şeritte gidiyorlarmış. Önlerindeki aracın önündeki araba çok ani fren yapmış, sonra da bunların önündeki. Tabi bunlarda ani fren yapmışlar ama kayıp çarpmışlar. En önde kazaya sebep olan şerefsiz kaçıp gitmiş. Olay bu şekilde olmuş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:03 ----------

Son haber: Kardeşini aradım. Kardeşinin de sağ bileği çatlamış. Alçıya alınmış. Abisinin omuzu kırılmış dediğimiz gibi.Omuzunu düzeltip korse takmışlar. Bu şekilde kaynayacak demişler. Ameliyatsız bu şekilde oluyorsa ucuz atlatmış. Asıl olay kazayı sordum. Şok oldum.
Normal sol şeritte gidiyorlarmış. Önlerindeki aracın önündeki araba çok ani fren yapmış, sonra da bunların önündeki. Tabi bunlarda ani fren yapmışlar ama kayıp çarpmışlar. En önde kazaya sebep olan şerefsiz kaçıp gitmiş. Olay bu şekilde olmuş.

Ramazan Can
01 Temmuz 2010, 13:14
geçmiş olsun verilmiş sadakaları varmış.. allahtan aklı başındaa bir büyük olarak sen yardımlarına yetişmissin...

cem_hakan
01 Temmuz 2010, 13:23
Eyvallah kardeş.

mastikos
01 Temmuz 2010, 13:24
geçmiş olsun.herkesin başına gelebilir.acil şifalar dilerim.

jesse
01 Temmuz 2010, 13:25
allah razı olsun senden .. bayagı iyiligin dokunmuş.. kardeşlerede çok büyük geçmiş olsun ..

gold
01 Temmuz 2010, 13:26
helal olsun sana .florya mcdonalds ın orda arabaya çarpmıştım(sinyal vermeden dönmüştü) yere düştüm AMA 1 ALLAHIN KULU BİLE BENİ YERDEN KALDIRMAYA BİLE GELMEDİ SADECE ORDAN BAKIP SEYRETTİLER

Ömercik
01 Temmuz 2010, 13:27
Yaptığınız yardım takdire şeayan.Sizin gibiler de olmasa ne olur bilmiyorum.Allah hiçbirimizin başına vermesin.

cem_hakan
01 Temmuz 2010, 13:29
Kaza yapmış motorun fabrikada çektiğim resimleri.

http://img812.imageshack.us/img812/2751/01072010603.jpg

http://img576.imageshack.us/img576/9864/01072010604.jpg

http://img715.imageshack.us/img715/6671/01072010605.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/8417/01072010606.jpg

http://img256.imageshack.us/img256/1413/01072010607.jpg

crypto
01 Temmuz 2010, 13:30
Geçmiş olsun, araç sürücüleri bu tür olaylarda, kazayı kimse görmemiştir zaten deyip insafsızca olay yerini terk ediyorlar, ya da gerçekten hiç fark ile etmiyorlar, özellikle büyük araç kullananlar. Allahtan insaflı birisiymiş de durup yardımcı olmuş öndeki araç sürücüsü.
Seni de tebrik ederim bu örnek davranışından dolayı birbirimize sahip çıkmamız gerekli arkadaşlar hepimizin başına gelebilecek bir olay.

-ibrahim-
01 Temmuz 2010, 13:31
Helal olsun...

C385M9
01 Temmuz 2010, 13:33
hareketli bir sabah yaşamışsın..gencler scooterın her yerini karbonla kaplamışlar..belli ki özenliler motora..bu lanet makinanındaa parçasını bulana aşkolsun..ve çok deli makinadır..bunla yardıra yardıra giderken patlamışlar muhtemelen..runner misali çok seeri makinadır..

casillas00
01 Temmuz 2010, 13:35
geçmiş olsun arkadaşlara ama kaza sonrası insan hiç sağlıklı düşünemiyor insanın aklı saatler sonra başına geliyor.

Ramazan Can
01 Temmuz 2010, 13:40
valla helal olsun...............

newceri
01 Temmuz 2010, 13:42
Yaralı arkadaşlara acil şifalar dilerim.
Özverili yardımseverliğin ve güzel kalbin için Sana teşekkürler.
Allah işlerini rasgetirsin. Tekerin düz bassın.

:rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer: :rendeer:

alpay95
01 Temmuz 2010, 13:47
arkadaşlar motorun modeli nedir ?

cem_hakan
01 Temmuz 2010, 14:03
arkadaşlar motorun modeli nedir ?

Derbi GP1 250 cc

http://www.bikez.com/pictures/derbi/2007/25709_0_1_2_gp1%20open%2050_Image%20credits%20-%20Derbi.jpg

jam session
01 Temmuz 2010, 14:29
Allah razı olsun sizden, büyük sevap işlemişsiniz. Genç kardeşlere de geçmiş olsun.

Keşke daha fazla koruması olsaymış kardeşlerin.

cem_hakan
01 Temmuz 2010, 14:41
Hastaneye gittim az önce. Numune yakındı bana. Serumu yeni bitmişti. Anlattı çocuk olayı. 70-80 le soldan gidiyordum. 2 öndeki araç fren yapınca bende yaptım ama duramadım. Öndeki araca 20-30 km hızla çarptım sonra düştük dedi. Düşünün 20 km de omuz kırılıyor. Daha hızlısında düşünemiyorum olacakları.
Beni tanımadı hatırlamıyor onu arabaya koyana kadar geçen kısmı. Büyük abileride gelmişti. Arkadan çarptıkları adamda tahmin ettiğim gibi bir yerin müdürü falanmış sanırım. Toplantılarını iptal etmiş, bir sürü kişiye telefon açıp maillerini organize etmiş. Göremedim onu, aradım aşağılarda ama.Sonra da teşekkür ettiler çıktım geldim iş yerime.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:36 ----------

Allah razı olsun sizden, büyük sevap işlemişsiniz. Genç kardeşlere de geçmiş olsun.

Keşke daha fazla koruması olsaymış kardeşlerin.

Dün mont vardı abi dedi. bugün çok sıcak diye çıkarttım dedi. Bu arada motoru bırakmıyor. İyileşince direk bakıma sokup tamir ettirecekmiş :)

chopperrider
01 Temmuz 2010, 15:04
hassasiyetinizi tebrik ederim. motorcu olsun olmasın kazaaedeye bu denli yardım ve ilgiyi kazaya sebep olanlar bile göstermiyor maalesef.
bu arada o kadar düşük süratte düşmede bile yeterince koruma olmamasının sonuçları ortada yine.

lordzagor
01 Temmuz 2010, 15:09
allah senden razı olsun helal sana

mczaga
01 Temmuz 2010, 15:13
İşte budur yanlız arkadaşlar yardım ederken kendi canınızı da unutmayınız.

fat280
01 Temmuz 2010, 15:13
yaralı arkadaşlara acil şifalar diler senide tebrik ederim abi çok insan yapmaz senin yaptığını ve kazasız belesız günler dileğiyle

unsaloc
01 Temmuz 2010, 15:38
Tüm iki tekerciler adına yaptıklarınızdan dolayı teşekkür ederim , kazalarda daima soğuk kanlı birilerine ihtiyaç var umarım örnek davranışınız hepimize yayılır. Kazazedelerimize de acil şifalar dilerim.

cem_hakan
01 Temmuz 2010, 15:43
İnşallah şifasına kavuşacak. Hastanede çok iyi gördüm. 1 ay korsede kalacak omuzu.

mcyassin
01 Temmuz 2010, 15:49
Allah razı olsun cem_hakan. Senin gibiler lazım istanbul'a. Teşekkürler..

RunemagicK
01 Temmuz 2010, 16:00
ya kaskı olmasaydı, omuzu kırıldığına göre kafasınada ciddi darbe alırdı ve şu an hayatta olmayabilirdi. kask takmayanlar için bir örnek daha.

cem_hakan
01 Temmuz 2010, 16:04
ya kaskı olmasaydı, omuzu kırıldığına göre kafasınada ciddi darbe alırdı ve şu an hayatta olmayabilirdi. kask takmayanlar için bir örnek daha.

Haklısınız. Dedi ki: Kafamı vurdum arabaya. Allah'tan kask vardı. Bence hayatı kurtulmuş aslında kask sayesinde.

AzRaİL42
01 Temmuz 2010, 16:06
Öncelikle tebrik ediyorum kardeşim yapılması gereken en doğru şeyleri yapmış e-5 ten o motoru alıp fabrikaya götürmektekte düşünmekte büyük cesaret ve büyük bir insanlık kazan yapan arkadaşlarada geçmiş olsun bu arada Allah daha büyük kazalar vermesin.İstanbul Bir İnsanlık Olayına Daha Şait Olmuş Oldu.

ozturkkaan
01 Temmuz 2010, 16:40
Matematiğim çok iyi değil ama 20-30 km/h hızla çarpan 60-70 kg 'lık bir insanın aradaki çarpma mesafesine göre hızlanması ve hızlanma ile birlikte çarpana kadar ağırlığının ne kadar artabileceğini düşününce olanlar normaldir herhalde..

Senide tebrik ederim arkadaşım. Senin gibi insanlar lazım memlekette. :rendeer:

zeda3000
01 Temmuz 2010, 17:05
Gercekten tebrik ederim. Gosterdigin ornek bir davranis . O cocugun ucuz atlamasinin ana sebebi senin yaridimin.

emir27
01 Temmuz 2010, 17:05
Valla helal olsun abi.Bende ehliyetimi bugün çıkardım inşallah başımıza böyle şeyler gelince sizin gibi insanlar çıkar karşımıza.Hiç gelmemesi dileğiyle tabi.kaza yapan arkadaşlara da allahtan acil şifa diliyorum.

mahoretti
01 Temmuz 2010, 17:11
motosiklet kardeşiliği işte bu...... bravo.

Aragorn78
01 Temmuz 2010, 17:15
Örnek davranış ve yardımseverliğinizden dolayı helal olsun size diyorum. Kaza yapan arkadaşlara çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

BayBilir2007
01 Temmuz 2010, 17:34
Allah Sizden Razı olsun.
Sizin Gibi Duyarlı Düşünceli insalar inanın Heryerde Olmaz.
Bu Yaptığınız iyilik hem Dünyada Hem Diğer Tarafta Mutlaka Karşınıza Mükafat Olarak Çıkar.

Bir kazada benim basıma gelmişti Onu paylaşayım Trafikteki Körlerle ilgili Olsun...

3 Şeritli yol gidiş için Hava yağmurlu baktım arabalar seri gidiyor en sağdan gidiyorum
Neyse orta seritte bir transit pikap ne sinyal ne uyari aniden önüme kırdı ortadan sağa gecti yani
Ne yapacağımı anlayamadan benim arka teker adamın pikapına değdi.
Motor altımdan uctu gitti bi 15 metre filan ileriye.Neyse ben yerdeyim
Adam durdu Bana baktı bir şeyin varmı hastaneye gidelim diye yok dedim.

Görmüyormusun beni be adam körmüsün dedim bağırarak o can acısı ile dediği şu
Sağda Yol var (başka mahalleye giden) seni oraya dönecek sandım dedi

Açıklamaya bakın kabahati Özründen büyük
BURSA da Yaşıyorum ve farkettiğim genelde motorcular usta aradan kıyıdan geçiyorlar.
Bu yüzden arabalar önde yanlarında duran motosiklet görünce gecsene kıyıdıan aradan bekleme gibisinden surat sekil yapiyorlar

cem_hakan
01 Temmuz 2010, 18:15
Allah Sizden Razı olsun.
Sizin Gibi Duyarlı Düşünceli insalar inanın Heryerde Olmaz.
Bu Yaptığınız iyilik hem Dünyada Hem Diğer Tarafta Mutlaka Karşınıza Mükafat Olarak Çıkar.

Bir kazada benim basıma gelmişti Onu paylaşayım Trafikteki Körlerle ilgili Olsun...

3 Şeritli yol gidiş için Hava yağmurlu baktım arabalar seri gidiyor en sağdan gidiyorum
Neyse orta seritte bir transit pikap ne sinyal ne uyari aniden önüme kırdı ortadan sağa gecti yani
Ne yapacağımı anlayamadan benim arka teker adamın pikapına değdi.
Motor altımdan uctu gitti bi 15 metre filan ileriye.Neyse ben yerdeyim
Adam durdu Bana baktı bir şeyin varmı hastaneye gidelim diye yok dedim.

Görmüyormusun beni be adam körmüsün dedim bağırarak o can acısı ile dediği şu
Sağda Yol var (başka mahalleye giden) seni oraya dönecek sandım dedi

Açıklamaya bakın kabahati Özründen büyük
BURSA da Yaşıyorum ve farkettiğim genelde motorcular usta aradan kıyıdan geçiyorlar.
Bu yüzden arabalar önde yanlarında duran motosiklet görünce gecsene kıyıdıan aradan bekleme gibisinden surat sekil yapiyorlar

Ağzını burnunu düzeltip, şimdi o yola girip girmediğimi anladın mı diye sormak lazımdı pikap şoförüne. Saçmalığa bakınız ya.

zulada11
01 Temmuz 2010, 18:29
helal olsun

timoti
01 Temmuz 2010, 18:36
durup yardım etmeniz sebebiyle takdirlerimi sunuyorum size ve diğer motorcu arkadaşımıza. Yaralanan arkadaşlar da umarım bir an önce sağlıklarına kavuşurlar. Motosiklette takip mesafesinin ehemmiyetinin ve otomobile göre daha fazla olduğunun bir başka kanıtı bu olay bizlere.

mondial50tt
01 Temmuz 2010, 18:47
duyarlılığınızdan dolayı tebrik ederim gençlerde ucuz kurtulmuş lar, geççmiş olsun

Sadık1453
01 Temmuz 2010, 19:47
ALLAH kimseye kaza bela göstermesin. Umarım bu tip durumlarla karşılaşanlara bir örnek teşkil edersiniz. Keşke herkes sizin gibi bilinçli olsa.

::biggrinn ::biggrinn ::biggrinn ::biggrinn ::biggrinn ::biggrinn ::biggrinn ::biggrinn

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

acemi2009
01 Temmuz 2010, 19:57
ellerine sağlık arkadaşım, ALLAH razı olsun senin gibilerden::alkiis::

cagriaksu
01 Temmuz 2010, 20:03
Allah senden razı olsun dostum, keşke herkes böyle olsa...

cem_hakan
03 Temmuz 2010, 16:01
Allah senden razı olsun dostum, keşke herkes böyle olsa...

Tahmin ederim motor siteleri müdavimlerinin çoğu aklı başında adam. Pek çoğuda benzer bir yardımda bulunurdu kanaatindeyim. Yine de güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Wyvern Aeion
03 Temmuz 2010, 16:39
Birbirimize her zaman her yerde sahip çıkmalıyız. Cem Bey'in davranışı da buna çok güzel bir örnek. Hem tebrik hem teşekkür ederim kendi adıma. Arkadaşlara da çok geçmiş olsun.

Hepinizin tekeri düz bassın.