PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kararsızım. Yardım edin lütfen

kacar38
30 Haziran 2010, 21:06
1. Yeni başlıcak olmam

2. Racing istemem

3. Herkesin 600cc ile başlanılmayağını ısrarla söylemesi.

Bütün bunlar beni 250cc ye yöneltmişti. Aklımda Kawasaki ninja 250r vardı.
Ama bugun Yamaha yzf 125r de gözüme pek bi güzel gözüktü.

Hız ve ses seven birisi olarak 125 az mıdır? maksimum hızı nedir?
Yamaha'nın Türkiye'de yedek parça sorunu vs. var mıdır?
Yakıt tüketimi nedir? Başlangıç için uygun mudur?
Ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şey.

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşsınlar lütfen.

Bir diğer ihtimalde Hyosung gt250r.

Hangisini tercih etmeliyim.

Ninja 250r
Yzf 125r
Gt250r

kanucan
30 Haziran 2010, 21:10
Doğal olarak 250 lik makinalardan yavaş olucaktır.
Durumun uyuyosa Ninja 250 almanı öneririm. :cat:

Ramazan Can
30 Haziran 2010, 21:24
600 lük ile başlarsan her şeye hazırlıklı olmalısın.... Sende ailende..........

kacar38
30 Haziran 2010, 21:28
600 lük ile başlarsan her şeye hazırlıklı olmalısın.... Sende ailende..........

600 lük ile başlamayı düşünmüyorum zaten. Sadece 600 lük abilerine benzeyen, görünüm olarak onları andıran, kaliteli ve fazla sorun yaşatmayacak bi motor istiyorum.

Sizce hangisi ?

zaferkarizma
30 Haziran 2010, 21:28
yedek parça olayını bi kere sil kafandan parçaları bulman zor olacak hız oalrak senin ne kadar motora bindiğine baglı ilk defa kullanıcak bineceksen yeterince tatmin edecektir.
fakat ufak cc lerde unutmaki ses seni pek tatmin etmicektir.
bana kalırsa yamahayı sil aklından en güzeli ikinci seceneğin olan hysoung u düşün yada ninjayı ama yamaha yı kesinlikle sil kafadan.

kacar38
30 Haziran 2010, 21:31
yedek parça olayını bi kere sil kafandan parçaları bulman zor olacak hız oalrak senin ne kadar motora bindiğine baglı ilk defa kullanıcak bineceksen yeterince tatmin edecektir.
bana kalırsa yamahayı sil aklından en güzeli ikinci seceneğin olan hysoung u düşün yada ninjayı ama yamaha yı kesinlikle sil kafadan.

Yedek parçayı geçtik.
Diyelimki hız ve seside düşünmedik.
Yamahayı neden kesinlikle silmeliyim ?

b+rk
30 Haziran 2010, 21:44
bence ninja250r ama ama ama !!! Kendine biraz fazla guveniyorsun gibi geldi
dikkatli olmanı oneririm, bazı seyler icin tecrubeye ihtiyacın oldugunu unutma lutfen.

kacar38
30 Haziran 2010, 21:51
bence ninja250r ama ama ama !!! Kendine biraz fazla guveniyorsun gibi geldi
dikkatli olmanı oneririm, bazı seyler icin tecrubeye ihtiyacın oldugunu unutma lutfen.

Güvenim elbette var . Ama merak etme . Binmeden önce mutlaka eğitim almayı düşünüyorum.

violent
30 Haziran 2010, 22:03
Dostum bende motor almaya ilk karar verdiğim zaman aynen senin gibi 600 cc lik race düşünüyodum hatta bendede 600 f takıntısı halen var çevremde race kullanan arkadaşlar 125cc ile başlamayla sıfırdan 600cc race binmenin pek bi farkı olmadığını söylediler eğer 600f olacak illede diyosan benim sana tavsiyem hyosung yerine gs 500 dür kullanımı rahat seri ve tam 600cc ye geçiş motoru ben ailevi nedenlerden dolayı takıldım umarım sen 600 f ine kavuşursun...:cat:

kacar38
30 Haziran 2010, 22:48
Dostum bende motor almaya ilk karar verdiğim zaman aynen senin gibi 600 cc lik race düşünüyodum hatta bendede 600 f takıntısı halen var çevremde race kullanan arkadaşlar 125cc ile başlamayla sıfırdan 600cc race binmenin pek bi farkı olmadığını söylediler eğer 600f olacak illede diyosan benim sana tavsiyem hyosung yerine gs 500 dür kullanımı rahat seri ve tam 600cc ye geçiş motoru ben ailevi nedenlerden dolayı takıldım umarım sen 600 f ine kavuşursun...:cat:

Aman dur gözünü seveyim. Daha 3 motor arasında karar veremezken yeni seçenekler çıkarma bana :)

swer
30 Haziran 2010, 23:05
ninja 250 yi tavsiye ederim.
Sesi biraz kotu olabilir ama tum forumlarda kalite olarak kotu bir ozelligini okumadim.

BAIIHAN
30 Haziran 2010, 23:42
Yedek parçayı geçtik.
Diyelimki hız ve seside düşünmedik.
Yamahayı neden kesinlikle silmeliyim ?

yzf r125 i canlı görme şansın olursa, istesende silemeyeceksin muhtemelen :)

mogli
30 Haziran 2010, 23:46
Tecrübelerini yazsan da ona göre konuşsak. Ehliyetin ve sürüş eğitimin var mı mesela?

Sıfırdan başlamakla sırayla gitmek arasında fark yok diyen arkadaş. Neden insanların vebalini üzerine alıyorsun? Emin ol çok fark var.

Ve ayrıca bu kadar rahat konuşabiliyor olman ölebilecek olan kişinin yabancı biri oluşundan mı kaynaklanıyor?

O fark yok diyenleri sağdan soldan bariyerlerden topluyoruz sonra...

draggy
30 Haziran 2010, 23:55

Sebep? parça muhabbeti değilse neden? Ayrıca bu motor sürekli arızalanan bir motormu ki parça o kadar önemli?

kacar38
01 Temmuz 2010, 00:24
Tecrübelerini yazsan da ona göre konuşsak. Ehliyetin ve sürüş eğitimin var mı mesela?

Sıfırdan başlamakla sırayla gitmek arasında fark yok diyen arkadaş. Neden insanların vebalini üzerine alıyorsun? Emin ol çok fark var.

Ve ayrıca bu kadar rahat konuşabiliyor olman ölebilecek olan kişinin yabancı biri oluşundan mı kaynaklanıyor?

O fark yok diyenleri sağdan soldan bariyerlerden topluyoruz sonra...

Daha 16 yaşındayım :) Herhangi bi eğitimim veya deneyimim yok. Gelecek yaza ehliyet sahibi olucam inşallah ama şimdiden kafamda bi fikir olsun istiyorum.

Başlangıç motoru olarak tavsiye ettikeri için özellikle bu 3 motoru seçtim kendimce. Sizce hangisi uygundur diye soruyorum :)

zaferkarizma
01 Temmuz 2010, 00:30
büyük ihtimal dediğimi yalnıs anladınız :silent:

arkadaslar sizin derdiniz nedir anlamadım arızalanınca napıcak bu adam millet gb aylarca parça beklicek o yuzden dedim umarım anlamıssınızdır ayrıca arkadas anladıgım kadarıyla motor tamirinden anlamıyor ve tecrübeside hiç yok.''kacar'' sen anla dediğimi o motoru bakıma bile götürmen cebini yakacak ilkinde olsun o kadar kaliteye biniyoz dersin ikincisinde eh bu seferlikte böle olsun dersin 3.cüsünde keşke almasaydım araba tamir ettirseydim daha ucuza patlardı diceksin benden bu kadar illa bnm dediğimi yapacak yada dinlemek zorunda değilsin. karar tabikide senin. yalnız on milyarı o motora yatırmaya hiç gerek yok.

yedek parçanın önemli olamdıgı bir unsurmu var arkadaş anlamadımkı siz altınızdakileri taştan mı zannediyosunuz.sürekli arıza yapamsı gerekmez tutki arıza yaptı önemli bir parçası (beyin.....vs....)yada granajları kırıldı (düştü) ki granaja harcadıgı parayla yeni bi motor alır.peki bu beyini hemen temin edebilecekmi yada ne akdara temin edecek:silent:

yalnısım varsa düzeltin.

kacar38
01 Temmuz 2010, 00:35
büyük ihtimal dediğimi yalnıs anladınız :silent:

arkadaslar sizin derdiniz nedir anlamadım arızalanınca napıcak bu adam millet gb aylarca parça beklicek o yuzden dedim umarım anlamıssınızdır ayrıca arkadas anladıgım kadarıyla motor tamirinden anlamıyor ve tecrübeside hiç yok.''kacar'' sen anla dediğimi o motoru bakıma bile götürmen cebini yakacak ilkinde olsun o kadar kaliteye biniyoz dersin ikincisinde eh bu seferlikte böle olsun dersin 3.cüsünde keşke almasaydım araba tamir ettirseydim daha ucuza patlardı diceksin benden bu kadar illa bnm dediğimi yapacak yada dinlemek zorunda değilsin. karar tabikide senin. yalnız on milyarı o motora yatırmaya hiç gerek yok.

yedek parçanın önemli olamdıgı bir unsurmu var arkadaş anlamadımkı siz altınızdakileri taştan mı zannediyosunuz.sürekli arıza yapamsı gerekmez tutki arıza yaptı önemli bir parçası (beyin.....vs....)yada granajları kırıldı (düştü) ki granaja harcadıgı parayla yeni bi motor alır.peki bu beyini hemen temin edebilecekmi yada ne akdara temin edecek:silent:

yalnısım varsa düzeltin.

Şimdi daha doğru oldu :)

Acemi olmamın verdiği bi etkiyle mutlaka düşüp kalkışlarım olucaktır. Motora gelicek her hangi bir zararda servis ve yedek parça temini önemli tabi :cat:

Unique693
01 Temmuz 2010, 00:41
Şimdi daha doğru oldu :)

Acemi olmamın verdiği bi etkiyle mutlaka düşüp kalkışlarım olucaktır. Motora gelicek her hangi bir zararda servis ve yedek parça temini önemli tabi :cat:

Düşüp kalkacaksan hiç bunlardan alma derim 2nci el bi çinli al düş kalk istediğini yap ondan sonra tecrübe kazandıktan sonra bunlara geç derim.

zaferkarizma
01 Temmuz 2010, 00:43
Düşüp kalkacaksan hiç bunlardan alma derim 2nci el bi çinli al düş kalk istediğini yap ondan sonra tecrübe kazandıktan sonra bunlara geç derim.

2.ele hi çgerek yok. al bi tane sıfır mondial 125mg herşeyi içinde 2.000 tl düşe kalswa bin ne yaparsan yap bi sene kulaln motoru çöpe at ondan sonra git bitane on numero hysoung ninja al keyfine bak en mantıklısı bu.

kacar38
01 Temmuz 2010, 00:44

Haklı olabilirsin belki ama Çinliler hiç hoşuma gitmez :)

Düşmeyiz inşallah demeyi yeterli buldum. :wiinkk:

Ofelya
01 Temmuz 2010, 00:49
tabiki önce en küçük cc ile başlamalısın ama illa da ses diorsan tabiki ninja.
yamahanın servisle ilgili sıkıntılarını forumdaki arkadaşlar devamlı yazıor,görüorsundur.
hadi bakalım gönlündeki motoru alman dileğyle, hemşerim :)

kacar38
01 Temmuz 2010, 01:01
tabiki önce en küçük cc ile başlamalısın ama illa da ses diorsan tabiki ninja.
yamahanın servisle ilgili sıkıntılarını forumdaki arkadaşlar devamlı yazıor,görüorsundur.
hadi bakalım gönlündeki motoru alman dileğyle, hemşerim :)

Yamaha'nın görüntüsü beni hasta ediyo :queen:
Çok hoşuma gidiyo ama sanırım en hayırlısı ninja olucak gene :cat:

Saolasın Hemşerim :) Gadalarını alırım :rendeer: :mrgreen: