PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung'da yedek parça

umurcan
29 Haziran 2010, 20:17
Ben hayırlısıyla temmuz ortalarında motor işine giriyorum. Araştırmalarımda ucuz ve kaliteli olması açısından hyosung üzerine yoğunlaştım fakat aklımı kurcalayan bir sorun var. Ben bi kullanıcısına memnun musunuz diye sorduğumda adam yedep parça hariç herşeyden memnun olduğunu söyledi. S&T motorun bu global motorla olan davası yüzünden 2008 ve önceki modellerde yedek parça sorunu oluyormuş. Böyle birşey cidden var mı, varsa ne zamana çözülür veya nasıl hallolur dava süreci işlerken. Yada önerebileceğiniz hesaplı ve kaliteli başka bir motor var mı ?

Ben gv250 düşünüyordum, öneri konusunda chopper'a yoğunlaşırsanız sevinirim. Bu arada daha ehliyeti aldım ama daha trafikte 1 metre gitmişliğim yoktur.

Şimdiden Teşekkürler

fthinky
29 Haziran 2010, 20:48
herhangi bir kanuni servisine gidersen, parasıyla herşeyini karşılarlar :mrgreen:

umurcan
29 Haziran 2010, 21:03
Valla öyleyse güzel ama bi de şu olayı var, başka okuduklarıma göre kanuninin yedek parçaları ateş imiş, hyosunga yansır mı bu ?

Gökhan
29 Haziran 2010, 21:05
st kanuni ile hyosunglar arasındaki en belirgin fark st kanunilerin enjeksiyonlu olması. Onun haricinde nerdeyse motorlar tamamen aynı buna ek olarak yurt dışındanda parça getirtme imkanın var.

http://www.hyosungsource.com/ burdan birçok arkadaş parça aldı (gv 250 kullanıcılarının konusuna bakabilirsin)en geç 5-6 gün içinde parçaları elinde oldu. Ayrıca gümrüktede 150 euro altına vergi uygulanmıyor.

Whitehair
29 Haziran 2010, 21:09
Umurcan kardeşim GV 250 CDi vergiler dahil 320 TL Gt serisinin 600 küsür , kuralkan.net'den üye olup sipariş verebiliyorsun ama 1 aydır beyin bekliyorum. Motor işine gireceğim demişsin, parça getirtmeyimi düşünüyorsun bilmiyorum eğer böyleyse CDİ konusunda yardımcı olabilirmisin. Hadi hayırlısı diyelim.

umurcan
29 Haziran 2010, 23:10
O zaman yurt dışından getirmek iyi bir seçenek gibi duruyor. Zaten konuştuğum adam da öyle yapacağını söylemişti teşekkür ettim :mrgreen:

Ayrı yetten (Beyazsaça) "GV 250 CDi vergiler dahil 320 TL Gt serisinin 600 küsür " demişsin de neyin parası bu ? Ayrıca CDİ konusunda yardımcı olabilirmisin demişsin ama nasıl olucam ?

Whitehair
29 Haziran 2010, 23:54
Boşver ben yanlış anladım seni sanırım. Yurtdışından Hyosung parçası getirebilirmişsin gibi yanlış bir düşünceye kapıldığımdan yazdım.