PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaslar yarışmak istiyorum

lordzagor
29 Haziran 2010, 16:58
arkadaslar yarışmak istiyorum bi yardım edin bana nasıl olcak:queen::cat:

Omicron
29 Haziran 2010, 17:01
istanbulda, izmirde ve izmitte yarış pistleri mevcut ve yanılmıyorsam belli zamanlarda belirli kategorilerde yarışlar yapılıyor. veya ücreti mukabilinde arkadaşlarınla pistte yarışabiliyorsun. gidip bu tarz trafiğe kapalı yerlerde yarışabilirsin. ancak trafikte sakın deneme. trafik yarış yapılacak yer değildir biliyorsun.
saygılar.

lordzagor
29 Haziran 2010, 17:04
saollasın ben istanbuldayım ve bu siteden arkadaslarla yarışıp yarış düzenlemek istiyorum ama illegal degıl nasıl yapıcaz:queen::cat:

qsTah
29 Haziran 2010, 17:07
ya bin titana çık e5'e kapışın...
sonra burda anılırsınız...
''Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin..''
''Çok üzücü''
''Mekanı Cennet olsun...''

lordzagor
29 Haziran 2010, 17:08
amin de ben ciddiyim nie bole site içi organizasyonlar olmuo:cat::queen:

muzaffer1968
29 Haziran 2010, 17:12
Olur olur büyüyüce oda olur, tabi önce büyümen lazım :mrgreen:

Sinan Aksu
29 Haziran 2010, 17:14
amin de ben ciddiyim nie bole site içi organizasyonlar olmuo:cat::queen:

Yasa dışı yarış organize etmek yasaktır.
Bundan dolayı olmuyor.

lordzagor
29 Haziran 2010, 17:16
yas olmuş 19 dahada büyüruzde izin alınamazmı ehliyeti almışız elimize bi tadını çıkaralım:cat::queen:

Omicron
29 Haziran 2010, 17:17
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-yarislari/77861-arkadaslar-125cc-scooterlarinin-performansini-test-etmek-istiyen.html

arkadaşım zaten konu açmışsın ama illegal yarış için konu açmışsın. illegal yarışların sonuçları gayet ciddi hasarlarla bitebilir. o yüzden dikkatli olmanda fayda var. ancak trafiğe kapalı alanda yapılacak yarışlar için uygun koruma tedbirleri ve ekipmanları ile yarışıldığı taktirde risk minimuma iner.

2009 yılında böyle bir topic açılmış ve hala kullanımda belki sana yarar birşeyler bulabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-yarislari/69068-istanbulda-scooter-draglarii-olmali-cc-guruplar-seklinde.html

ayrıca istanbulda yaşayan sensin. istanbul ve izmitte nerede yarış pisti var kaç kişi toplayabilirim ve adam başı ne kadara malolur diye araştırmayı senin yapman lazım. bazi şeylere sadece hadi yarışalım diye başlamamak lazım. bak Bernie Ecclestone a adam f1 i öyle bir pazarladı ki dünyanın en zenginleri arasında. bazı şeyleri başkalarından beklemek yerine senin organize etmende fayda görüyorum. eğer zamanın varsa bu tip bir organizasyon düzenle ve sitede yeyımla. inanıyorum ki senin gibi düşünen arkadaşlar seve seve katılacaklardır.
saygılar.

lordzagor
29 Haziran 2010, 17:21
ben organizasyonu yapsam katılan olurmu bizim koşyolunda pist var ayarlarım maliyetide hesaplarım ama katılan olcakmı:cat::queen:

Omicron
29 Haziran 2010, 17:27
sen organizasyonunu yap kaç kişi gelirse ne kadara malolur diye ve uygun bir şekilde bir topic aç. gelmek isteyen arkadaşlar muhakkak isimlerini topic e yazacaklardır veya sana özelden ulaşacaklardır. yarış günü toplanan kişilerle konuşup pistin ücreti şu kadar bakın bu kadar kişiyiz " şu kadar / bu kadar = adam başı maliyet " dersin pistin bedelini öder ve belirlenen saatte size ait olmasını sağlarsın. gerekli tüm güvenlik ekipmanları ve kurallar ile uygun kategorilerde veya sırf zevkine karışık hacimli motorlarla (orada bulunan kişilerle ortak karara varıp belirlersiniz yarış kurallarını) yarışınızı kimseyi üzmeden kendinize veya başkalarına zarar vermeden tamamlarsınız. adrenalinin verdiği yorgunlukla da o gece erkenden yatıp rüyanızda da yarışmaya devam eder sabah kalkınca yüzünüzde saçma bir gülümseme ama eğlencenin verdiği bir zevkle işinize gücünüze bakarsınız.

canım herşeyi de ben mi söylicem , biraz da sen düşünüver gerisini.

saygılar.

AYBERK
29 Haziran 2010, 17:29
lordzagor....
cahilce şeyler yazıyorsun... sen kendi özgür ve hür iradenle,istediğin zaman,istediğin yerde yarışabilirsin... Ancak bunu kamuyla paylaşırsan,fikir alış-verişinde bulunursan yanlış olur... yaptığın yarışta,kaza olması durumunda ve ölümle sonuçlanırsa yada kalıcı sakatlık meydana gelirse,açmış olduğun bu topic ve yazıların suç teşkil eder... sebebiyet olma suçuna girer...
bu yüzden sana CAHİLCE yazıyorsun diyorum....
daha öncede yazdın,çizdin.... Artık bu tip muhabbetleri bırakmak gerek,yapıcı olun.... çok yarışmak istiyorsan önce,düşüncelerinle kendini geç..... zaten o zaman rakipsiz olacağını göreceksin.....

t.madde
29 Haziran 2010, 17:41
s virajına git kartal sahiline git lambalardan lambalara yarışan dolu :pr: :pr: veya şahinciler gibi 0 çiz haberlere çıkarsın sonra pist istiyorum dersin

exeze491
29 Haziran 2010, 17:43
:bounce: Sonuç ???????? :bounce:

blackcbr125
29 Haziran 2010, 17:46
Yasa dışı yarış organize etmek yasaktır.
Bundan dolayı olmuyor.

kardeşim yorumlarına hastayım öz konuşuyorsun az konuşuyorsun :)

Omicron
29 Haziran 2010, 17:55
arkadaşlar lordzagor arkadaşımız yerışmak istemekte vu bu isteğini çeşitli zamanlarda çeşitli topiclerde gizlemeden dile getirmekte ancak bu yarışın nasıl olacağına da tam karar verememiş. şimdi biz bu arkadaşa "git trafikte yarış zaten yarışanlar çok biri de sen ol" veya "yarışırsan görürsün bitarafları" şeklinde küçümseyici, yanıltıcı, kural dışılığa itici cevaplar verirsek belki ileride bu yanlış bilgilerin kurbanı olacak. belki daha önceden bu tip illegal organizasyonlara girmiştir orasını bilemem ama bu topicte yazdıklarından doğru yola girme eğiliminde olduğunu sezinliyorum. bu durumda ona legal olan ve gerekli ekipman ve kurallar çerçevesinde yarışabileceği ve eğlenebileceği bir ortamın da olabileceğini anlatmak doğru olmaz mı? en azından ben böyle düşünüyorum. arkadaş adına (eğer hatalıysam özür dilerim) sizlerden legal olmak koşuluyla pistte, kurallara bağlı, gerekli tüm güvenlik ekipmanları olacak şekilde, bilgisi, tecrübesi, isteği olan yarışmak isteyen arkadaşlara çağrıda bulunuyorum. lordzagor arkadaşım sen ayarlamaları yap (koşuyolundaki pist için) gerekli bilgileri buradan farklı bir topic adında aç. gelen arkadaşlarla da eğlenin bi güzel derim.
saygılar.

AYBERK
29 Haziran 2010, 18:08
yarışmanın tadını alırsan vaz geçemezsin.... her zaman imkanlar müsait olmaya bilir,ilk fırsatta illegal biçimde yarış yapılacaktır... (bu yorumları lordzagor için yapmıyorum!!! genelde bu böyledir)
ve üstelik ne yarışı? her yarışın kendine has kuralları var,altımızdaki 2 tekerlek,şakayada gelmiyor.... bende hız'ı seviyorum,makas yapmayı seviyorum,atraksiyonu seviyorum.... ama sadece seviyorum!!! tabiki yapmışlığımız ve yaşamışlığımız var,ancak bunları yaparkende kimseyi arkamızdan sürüklemedik... konularda açmadık...
sadece daha öncede yazdığım gibi;
istediği şey YASAK!!! sonuçları çok AĞIR olabilir!!!
yarışma güzel kardeşim,19 yaşında olman birşey değiştirmez.... illa yarışacağım diyorsanda,kendin gibi düşünen 3-5 şahıs mutlaka vardır...
yoksa bana ne? bize ne? sadece başına kötü birşey gelmesini istemiyoruz,uyarıyoruz...
takdir sana kalmış....

lordzagor
29 Haziran 2010, 18:22
arkadaşlar lordzagor arkadaşımız yerışmak istemekte vu bu isteğini çeşitli zamanlarda çeşitli topiclerde gizlemeden dile getirmekte ancak bu yarışın nasıl olacağına da tam karar verememiş. şimdi biz bu arkadaşa "git trafikte yarış zaten yarışanlar çok biri de sen ol" veya "yarışırsan görürsün bitarafları" şeklinde küçümseyici, yanıltıcı, kural dışılığa itici cevaplar verirsek belki ileride bu yanlış bilgilerin kurbanı olacak. belki daha önceden bu tip illegal organizasyonlara girmiştir orasını bilemem ama bu topicte yazdıklarından doğru yola girme eğiliminde olduğunu sezinliyorum. bu durumda ona legal olan ve gerekli ekipman ve kurallar çerçevesinde yarışabileceği ve eğlenebileceği bir ortamın da olabileceğini anlatmak doğru olmaz mı? en azından ben böyle düşünüyorum. arkadaş adına (eğer hatalıysam özür dilerim) sizlerden legal olmak koşuluyla pistte, kurallara bağlı, gerekli tüm güvenlik ekipmanları olacak şekilde, bilgisi, tecrübesi, isteği olan yarışmak isteyen arkadaşlara çağrıda bulunuyorum. lordzagor arkadaşım sen ayarlamaları yap (koşuyolundaki pist için) gerekli bilgileri buradan farklı bir topic adında aç. gelen arkadaşlarla da eğlenin bi güzel derim.
saygılar.

saollasın abicim ben sadece düşüncelerimi ve kendim gibi olanları bulmak istiyorum dedigim organizasyonu en yakın zamanda yapıcam illegal olmayan birşey yapmak istedigim için böle bi konu açtım zaten ama yanlış anlaşıldım gailba :cat::queen:

metci
29 Haziran 2010, 19:02
Kardeş yağmak istediklerinin sorumluluğu o kadar gözardı edilecek gibi değil. O kadar profosyonel yarışlarda bile bir çok kaza oluyor, bak MotoGP'ye o kadar profosyonel yarışçılar bile kol bacak kırıyor, bak efsane dedikleri Rossi'nin haline o korumalarla... Kesin birinize bişey olur demiyorum ama yarış istiyorsan çarpma ya da düşme ihtimalin çok fazla. İyi düşün derim. Düşünmek iyidir :wiinkk:

poyraz010
29 Haziran 2010, 19:19
açtığın kaçıncı konu bilmiyorum ama hayırlısı olsun diyorum sadece..

metci
29 Haziran 2010, 19:20
Ayrıca trafiğe kapalı alanda zamana karşı yarışmanı önerebilirim...

immortalboss
29 Haziran 2010, 19:20
Ben seni anladım arkadaşım.eğer böyle bir organizasyon varsa bende katılmak isterim.

XdreamX
29 Haziran 2010, 19:43
Pat diye açılırmı buraya konu yahu, aramızda polis arkadaşlarda var, bi suçüstü yaparlar görürsünüz o zaman :)

Olcan138
29 Haziran 2010, 20:00
Motosiklet Federasyonu'nun kabul ettiği pistler, giriş ve yarış koşulları bellidir.

[26 Temmuz 2009 Pazar] İzmit Körfez Pisti Organizasyonu (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/64023-%5B26-temmuz-2009-pazar%5D-izmit-korfez-pisti-organizasyonu.html) örneğindeki gibi bir organizasyon olursa, katılan herkes için mümkün oldukça belirli ve neyle karşılaşılacağı belli bir organizasyon olur. Aksi halde ne yarış legal; ne de katılanlar güvende/güvencede olacaktır.