PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nazi kaskı yerine şapka şeklinde bisiklet kaskı.

motorhocası
29 Haziran 2010, 11:47
Yazın şapka gibi bu kasklardan mı taksak, şık ama:)

http://www.dorukbisiklet.com/?p=2998

motocycleboyreigns
29 Haziran 2010, 12:01
Biraz salak gibi dururuz be.

Omicron
29 Haziran 2010, 12:54
bunu takacağına hiçbirşey takma en azından kafada koruyucu olmadığını blirsin. bunun koruyuculuğu yok ki.

GuNMember
29 Haziran 2010, 13:16
Bunu Takıcağına Tereli Şapka Tak Daha İyi Güneşten Korur... Şapkadan Bir Farkı Yok...

Volkan Serezli
29 Haziran 2010, 14:02
kaskın içine fan takalım :queen:

F54
29 Haziran 2010, 14:24
ben bunlardan alacaktım fakat hiç bir faydası yok rüzgarda hiçbir şeyden korumuyo ne sinek nede tozdan aksesuar gibi yani

Deryali
29 Haziran 2010, 14:30
Çok gereksiz.

mondial50tt
29 Haziran 2010, 14:37
havalı gibi ama bi cacık olmaz bundan :P

Deli Çerkes
29 Haziran 2010, 15:11
Motorunuzda ufak çanta veya kısıtlı saklama yeriniz varsa kısa mesafede ardçı kaskı niyetine düşünülebilinir. ancak trafik polisleri bunu kasktan sayarmı bilemiyorum.

cumoni
29 Haziran 2010, 15:19
kaskın içine fan takalım :queen:

Ben şehir içinde baret kullanıyorum, bayağı bir havalı oluyor; kafam pişmiyor en azından :)

RunemagicK
29 Haziran 2010, 15:47
bu kask bisiklet kaskı, haliyle yüksek süratler için koruyuculuğu yok. ufak bir çarpmada bile kafadan çıkar gider. bunu takmak hiç takmamakla aynı neredeyse

AYBERK
29 Haziran 2010, 16:36
ASLINDA ÇOĞUNUZ YANILIYORSUNUZ...
Bu kasklar (kaliteli markaları ima ediyorum),son teknolojiyle hazırlanıyor... rüzgarın sürtünme kat sayısı,başın içine giren havanın değeri,aerodinamik yapısı,kaskın sağlamlığı ve kullanılan materyeller çok uzun uğraşlar sonucunda hazırlanıyor... düşük hız demişsiniz,ancak profesyonel bir bisiklet sürücüsü 60-80kmh'a rahatlıkla çıkabiliyor... bu hızlarda küçümsenecek sürratler değiller.
bu tip kaskları daha çok,uzun yol yani yarış bisikleti olarak tabir ettiğimiz bisikletlerde kullanıyorlar. mountainbike (dağ bisikleti) modellerinde ise,biraz daha farlı tasarlanmış modeller kullanılmakta...
keşke herkes bir şekilde bu kaskları bile kullanabilse... bugün tv'de izledim;beynimizde mercimek tanesinin yarısını alacak kadar yer yokmuş!!! kafanıza dikkat edin,çarpmayın,darbe almayın diye ikaz ettiler... düşünsenize;
15-20 kmh'la gideken kumluk bir yerde ön tekeriniz kayıyor ve düşüyorsunuz.... kaskınızda yok ve başınızı yere vurdunuz... çok küçük bir cam parçası yada taş parçası başınıza girdi... döüşü olmayabilir... allah korusun,bu tip kazaları duyduk veya gördük... en azından bu tip kask bile hayatımızı kurtarabilir....
biraz uzun oldu,kusuruma bakmayın..........

RunemagicK
29 Haziran 2010, 17:44
bende bu kasklardan kullandım bisiklet kullanırken, kafadan çok rahat çıkabiliyor. surat zaten açıkta, çarpmada hiçbir koruyuculuğu yok. 15-20km hız için kullanılabilir ama daha yüksek süratlerde mümkün değil.
yarışlarda kullanılmasında en önemli unsur ise ağırlık, çünkü bu tarz bisikletlerde en önemli unsur ağırlık, bisiklet konusunda profesyonel arkadaşlarım var ve bisikletlerinin ağırlığını birkaç gram azaltmak için milyarlar harcayabiliyorlar, kaldıki kafalarında kilogramlık kask kullanmaları pek mümkün değil. yani performans güvenlikten biraz önce geliyor.
ama eğerki trafiğe kapalı alan ise daha yüksek hızlardada kullanılabilir tabiki, önümüze birşeyin çıkmayacağını, birinin bize çarpmayacağını düşünürsek kullanılabilir ama trafikte mümkün değil. hatta bknz.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9149301.asp
http://www.ankarahaber.com/news_detail.php?id=66982

son olarak ise hiç kask takmamaktan iyidir tabiki ama motosiklet üzerinde bu kasklada garip olur

motorhocası
29 Haziran 2010, 20:51
Bir şey belirteyim bu kaskların malzemesi köpük gibi birşey başa gelen orta şiddette bir darbede çatlar darbe biraz daha şiddetliyse ortadan ikiye kırılır.
Bildiğiniz gibi yazlık kesimlerde kask takmıyorlar,kask takanlar %50'nin çok altında. Polis çevirmesi alarmı duyulur herkez kaskını takar, tehlike geçtikten sonra kasklar çıkarılır. Düşük hızda da bu kask korumaz ama max 50km/h hızlarda hiç yoktan iyidir.

Ben nazi kaskı ile karşılaştırdım pek bir güvenlik farkı yok.:wiinkk: