PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial mg125

zaferkarizma
28 Haziran 2010, 16:12
arkadaşlar uag nin artık ismi ve birr kaç aksamı değişti.sadece isim değiştirmekle kalınmamıs gösterge paneli değişmiş ve motorda artık benzin göstergesi var arka amortisörler değiştirilmiş vede cok güzel yalnız bişi dikkatımı cekti uag de 11.000 devir oaln motor yeni mg modelinde 10.000 devir oalrak sınırlandırılmıs.

görülebilen üç değişiklik

1.artık benzin göstergesi var.

2.arka amortisörler görünüş güzel ve suspanyon eskisinden iyi
3.motor devri 10.000 oalrak sınırlandırılmış

Unique693
28 Haziran 2010, 22:43
Bu 3 şey için motoru mg mi yapmışlar.Uag nin aynısına benziyor.

zaferkarizma
29 Haziran 2010, 01:17

evet beyenemedinmi :)

motorhocası
29 Haziran 2010, 01:26
uag zor okunuyordu mg daha iyi olmuş.:)

_w_
29 Haziran 2010, 01:28

aynen motor güçleri torkları felan aynı zaten bu 125 lik motosikletlerde depo göstergesi bayır yukarı çıkarken boş :)bayır aşağı inerken full dolu gösteriyo:cherry:r ama amartisörler kanuniyle aynı olmuş

Unique693
29 Haziran 2010, 11:29
evet beyenemedinmi :)

O zaman mondial bir motor üstünde yapdığı değişikliklerde motorun adınımı değiştirecek :) Bence çok saçma.:farao:

cellman92
03 Temmuz 2010, 15:17
bizzat kendim aydın/nazilli mondial fabrikasını aradım mg hakkında bilgi almak için. 3 farklı klasmanda sunacaklarmış.
1. classik tel cant.
2. sport çelik cant .
3. bişey söledi ama anlamadım.

ve benzin göstergesi varmış onu da sölediler.

arkadaşlar şu 125 mg nin göstergesi yokmu hiç bi yerde çok merak ediyorum galiba bu yazın sonunda alacam inş. varsa eğer koyarmısınız gösterge resmini şimdiden teşekkürler

zaferkarizma
03 Temmuz 2010, 15:23
ayrıca egzos da uag deki gb pır pır etmiyor bretonlar gb egzos takmıslar.

satoyama
03 Temmuz 2010, 15:31
titriyormu önemli olan o :queen:

zaferkarizma
03 Temmuz 2010, 15:33
aa işte binmek nasip olmadı aam illaki az da olsa titreşim vardır cunku motor aynı motor.

libyali
03 Temmuz 2010, 15:39
aa işte binmek nasip olmadı aam illaki az da olsa titreşim vardır cunku motor aynı motor.

vibrasyon gibidir maşşalah titrmese mondialin ne özlii kalacak sırf oyüzden chan cihin çon:queen:

cellman92
03 Temmuz 2010, 15:46
valla titremesi falan vız gelir tırıs gider, arkadaşımda uag vardı az sürmedim o fiyata, sıfır, parçası bol, kullanışı keyifli başka bi motor olduğunu sanmıyorum

zaferkarizma
03 Temmuz 2010, 16:08
:cat:
valla titremesi falan vız gelir tırıs gider, arkadaşımda uag vardı az sürmedim o fiyata, sıfır, parçası bol, kullanışı keyifli başka bi motor olduğunu sanmıyorum
:cat: keşke başkalarınada anlatabilsek :) ama herkez iki düz duvar arasındaki görüş acısı ne kadar darsa o gözle bakıyor millet.

libyali
03 Temmuz 2010, 16:16
:cat:
:cat: keşke başkalarınada anlatabilsek :) ama herkez iki düz duvar arasındaki görüş acısı ne kadar darsa o gözle bakıyor millet.

ben onu bunu bilmem P:R:C malından baska birsey kulanınca alerjı oluyorum artık
ay lav yu P:R:C:queen:

F.Kanoute
03 Temmuz 2010, 16:23
ltreye kaç km gidiyor bu

zaferkarizma
03 Temmuz 2010, 16:23
full depo yani 30 tl ye 300 km yapıyo en agresif kullanımda uzun yolda 350 ye akdar cıkıyor.

cellman92
03 Temmuz 2010, 17:38
Eğer herhangi bir ürün alırken bu motorsiklet, elektronik alet olabilir. Çin malı diye almamazlık yaparsan elin boş kalır. Örnek; mondial çin malı diye almıyosunuz. peki yamaha 2006 yılından itibaren nerde üretiliyo sorabilirmiyim. Elektronik devlerinden sony , canon , ecs , asus nerde üretiliyo?? arkadaşlar dünyada işçi ücreti en düşük fakat en çok çalışan ülke çin. bütün büyük firmalar fabrikalarını çine açıyo sırf maliyet ve işçilik ucuz olsun die. şu anda sony in 500 liralık dijital fotoğraf makinası bile çinde. Kısacası mevzuyu şöyle bitirmek istiyorum siz bir çinlinin eline 10 lira para verirsiniz o çinli 10 lirayla ister 1 tane ürün çıkartır isterseniz 10 tane . Bilmem anlatabildim mi?

Unique693
03 Temmuz 2010, 19:10
Eğer herhangi bir ürün alırken bu motorsiklet, elektronik alet olabilir. Çin malı diye almamazlık yaparsan elin boş kalır. Örnek; mondial çin malı diye almıyosunuz. peki yamaha 2006 yılından itibaren nerde üretiliyo sorabilirmiyim. Elektronik devlerinden sony , canon , ecs , asus nerde üretiliyo?? arkadaşlar dünyada işçi ücreti en düşük fakat en çok çalışan ülke çin. bütün büyük firmalar fabrikalarını çine açıyo sırf maliyet ve işçilik ucuz olsun die. şu anda sony in 500 liralık dijital fotoğraf makinası bile çinde. Kısacası mevzuyu şöyle bitirmek istiyorum siz bir çinlinin eline 10 lira para verirsiniz o çinli 10 lirayla ister 1 tane ürün çıkartır isterseniz 10 tane . Bilmem anlatabildim mi?

İstediğin kadar anlat daha demin mondialin servisinden geliyorum adam mondial e sövüp sayıyodu.:)

cellman92
03 Temmuz 2010, 20:31
tamam işte halen neden anlamakta direniyosunuz demkki mondial 10 liraya 10 tane yapılan bi ürün parası olan 10 liraya 1 tane aşır parası olmayan 1 liraya 1 tane alır. parası olan 4 liraya gidet yamaha ybr alır parası olmayan gider 1,750 ye mondial alır. Mondialin servisi sövüyo olabilir ama yamaha nında sahibi sövüyo ne kadar pahalı parçaları mondiale göre...

sessizkral
03 Temmuz 2010, 20:51
gösterge işi iyide isim olmamış be abi. arkadaş da haklı yokuş aşağı full yokuş yukarı depo bitik gösteriyo..bnm makinada da öleydi şamandra yönünü saat 12 yönünden 3 yönüne doğru cevirdim halloldu.....

zaferkarizma
03 Temmuz 2010, 23:59
tamam işte halen neden anlamakta direniyosunuz demkki mondial 10 liraya 10 tane yapılan bi ürün parası olan 10 liraya 1 tane aşır parası olmayan 1 liraya 1 tane alır. parası olan 4 liraya gidet yamaha ybr alır parası olmayan gider 1,750 ye mondial alır. Mondialin servisi sövüyo olabilir ama yamaha nında sahibi sövüyo ne kadar pahalı parçaları mondiale göre...

her iki tarafında saymakla bitmeyecek hataları arızaları sorunları ve sıkıntıları var hala tartışmasını yapıyoz aslında pekde bi anlamı yok.

cellman92
04 Temmuz 2010, 12:36
ya tamam tartışmıyoruz aga sende buluver şu mg nin fotolarını merak ediyom göstergesini

Samet Ağır
04 Temmuz 2010, 13:08
bizzat kendim aydın/nazilli mondial fabrikasını aradım mg hakkında bilgi almak için. 3 farklı klasmanda sunacaklarmış.
1. classik tel cant.
2. sport çelik cant .
3. bişey söledi ama anlamadım.

ve benzin göstergesi varmış onu da sölediler.

arkadaşlar şu 125 mg nin göstergesi yokmu hiç bi yerde çok merak ediyorum galiba bu yazın sonunda alacam inş. varsa eğer koyarmısınız gösterge resmini şimdiden teşekkürler

3,şık güzel olmuş..ondan alacağım oğluma:P

' Ferhat
28 Aralık 2010, 17:50
http://www.mondialmotor.com.tr/Mondial-125-MG/TOURING/Mondial-125-MG/index.html

extrem_015
28 Aralık 2010, 18:29
aynı turşu:farao:

enes_007
28 Aralık 2010, 18:56
valla mg nin aynı turşu olduğunu bilmem ama

mondial 150 mc modeli kesinlikle harika bir motor ne olursa olsun yamaha veya honda ile aynı kalemde tartşılacak bi motor ilk kalkışı ve rampası acayip etkili
mondial gerçekten kaliteyi 150 mc de göstermiş kesinlikle denemenizi tavsiye ederim yamaha dan hyiç bi farkı yok balansör mevcut:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat ::cat:

sıradışıbiri
28 Aralık 2010, 20:08
Bu paraya alınacak en iyi motorlardandır.Boyunuz 175 ve altı ise kaçırmayın:cat:.Yalnız şunu söyleyeyim en çok böbrek taşı olanlara tavsiye ediyorum.:queen:

-unnamed-
28 Aralık 2010, 20:46
ne kadar ekmek o kadar köfte...
bu paraya alınabilecek ideal bir motor...
o kadar da kötü değil..
ki mondiale garanti konusunda sonuna kadar güveniyorum...

sıradışıbiri
28 Aralık 2010, 21:16
dikkat! dikkat!bu motoru olan arkadaşlar, sakın motorunuzu yenisini alana kadar satmayın:pr:. yoksa bu motoruda bulamaz ve kedi ciğere bakar gibi bakarsınız.::ohmy::

exelans001
22 Ocak 2011, 12:54
ben aldım arkadaşlar 125 mg sport aldım şimdilik süper gibi ilerde bakacaz artık

mondiko
23 Ocak 2011, 21:43
Bende hep kt almak istiyodum ama mg sport da mantıklı. motorları yürüyen aksamı aynı. sade şekil olarak farklı heralde 125 mg tercih edeceğim.

Exelans motorun nasıl kaça aldın. titreşim nasıl anlat yahu :mrgreen:

kocak.
28 Nisan 2011, 19:37
arkadaslar ben de 1 haftaya kadar almayı düşünüyorum ama bi arkadas tan duymustum amortisörleri iyi değil diye kullanan arkadaslar bilgilendirirse memnun olurum.