PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial kendini geliştirdi mi?

tarasbulba
27 Haziran 2010, 23:47
Sitelerde mondial hakkında yorumları okudğumda genellikle pek iyi yorumlar görmedim. Ancak yapılan yorumların tarihleri genellikle 2006-2007 arasında idi. Acaba geçen zaman içinde Mondial kendini ne kadar geliştirdi. Yoksa eski tas eski hamam yerinde mi saydı. Yorumve düşüncelerinizi bekliyorum

Levsy
27 Haziran 2010, 23:50
Tek gelişme, yedek parçalarının artık neredeyse bakkallarda bile bulunabilmesi :)

deo
28 Haziran 2010, 00:25
sitesini degiştirmiş o kadar yeni model cart curt dendi uag in adını mg diye kattırmaya çalişiyor

Volkan Serezli
28 Haziran 2010, 00:31
alında azcık geliştirmiş
sonuçta bütün motorları taklit motor başka markalardan alma
japonlar gibi yavaş yavaş gelişiyorlar

Blackvolky
28 Haziran 2010, 01:35
değişti eskiden made in china yazıyodu artık made in prc yazıyo

zaferkarizma
28 Haziran 2010, 01:41
ellebetteki gelişme var parçalar heryerde istemediğin kadar var servis oalyı göreceli olsada genelde iyi derecede ve yeni cıakrdıgı 200 lük atv cok guzele benziyor artı radyotör lü.

avare rulman
28 Haziran 2010, 02:03
hiç bir gelişme yok. üreticinin kendisi olmadığı göz önüne alındığında, koreli otomobil üreticilerinin veya japon motosiklet markalarının 80 lerden 2000'lere uzanan gelişme sürecine benzer bir evrimin mondial markası adına beklenemeyeceği meydana çıkıyor.

adamlar isteseler dah en başından daha yüksek kalitedeki çinli ürünleri de(ki o senelerde de halihazırda mevcuttular) getirebilirlerdi. çoğu kimsenin bildigi üzere 2000'li yılların erkenlerinde çinli fabrikalar japon markalarına taşeronluk yapıp kaliteli üretimler çıkarabiliyorlardı. (suzuki marauder vs.)

ama bu yolu seçmediler. aslında bu halleriyle de belli bir markete hitap ediyorlar. bu açıdan mondial'in markası için kalite/fiyat dengesindeki şu anki belirlediği konum bilinçli bir şekilde seçilmiş ve yerinde bir bir karara isabet eden bir pozisyon olarak addedilebilir.

aksi halde bunca hevesli ama maddi durumu japon motosikleti almaya elvermeyen tüketici, devletimizin dolaylı vergiler üzerine bina edilmiş saçmasapan vergi politikası yüzünden hayallerine ulaşamayacaktı. motosiklet keyfini zengin işi olmaktan çıkaran mondial ve benzeri ithalatçılardır. sevseniz de sevmeseniz de bu boyle.

BayBilir2007
28 Haziran 2010, 18:42
Haklısınız

Bügün heryerde Görülen Movie XL125 in
Fiyatına Baktım 4.500 TL otomobil Fiyatı
tek sebebi Taywan malı diye heryerinde yazması bu nedenle
Vatandas sizinde dediginiz gibi 1500-2000TL ye mondial almaktaki mantık belli oldu.

Ramazan Can
28 Haziran 2010, 18:52
Tek gelişme, yedek parçalarının artık neredeyse bakkallarda bile bulunabilmesi :)

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

tigermbz
28 Haziran 2010, 19:58
soruyu şöyle sorsak daha yerinde olur
çinliler gelişti mi?
henüz canlı bir örneğine rastlamadım
peki gelişecekler mi?
kuvvetle muhtemel