PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumdaki sesin sebebi ne olabilir?

gorkemuls
26 Haziran 2010, 02:23
Merhaba arkadaşlar, 2 gün evvel zinciri temizledim zincir yağı sürdüm. Gece öle durdu motorum, sabah işe gitmek için hiç bir şeyi yoktu. Ama hafif yağmur yağıyordu, motoru şirketin park alanına bıraktım. Akşam eve dönerken arka freni sıktığımda vonkkkkkk gibi bir ses geliyor, yani kampanadan çıkıyor sanırım. Bunun sebebi neden olabilir.? Hala o sesi çıkarıyor arka freni sıktığımda....

cdcleaner
26 Haziran 2010, 02:28
Merhaba arkadaşlar, 2 gün evvel zinciri temizledim zincir yağı sürdüm. Gece öle durdu motorum, sabah işe gitmek için hiç bir şeyi yoktu. Ama hafif yağmur yağıyordu, motoru şirketin park alanına bıraktım. Akşam eve dönerken arka freni sıktığımda vonkkkkkk gibi bir ses geliyor, yani kampanadan çıkıyor sanırım. Bunun sebebi neden olabilir.? Hala o sesi çıkarıyor arka freni sıktığımda....

Aynı sorunu bende yaşadım iki defa oto yıkamada motoru yıkatma gafına düştüm. Çıkışta nerdeyse hiç tutmuyordu, Yol yaptıktan sonra azaldı ertesi gün tamamen kayboldu. Kampanalarda ıslanma oluyor. :pale:

gorkemuls
26 Haziran 2010, 02:33
o halde yağmurdan oldu, çünkü tüm gün yağmur yağdı o gün..

mertyagci
26 Haziran 2010, 02:34
Sorun yok sadece kampanan ıslanmış,kuruyunca geçecek.

buraks12
26 Haziran 2010, 02:41
belkide frenine yağ gelmiş olabilr

celıl ybr
26 Haziran 2010, 02:52
Benim agılıty 125 imde yağmurda ıslandığı zaman arka fren çok sert tutuyor ısınınca geçiyor dert değil

gorkemuls
26 Haziran 2010, 03:21
arka fren kampana sistemi olduğu için olabilir.. bir zonklamada yapıyor..