PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parça Bulamayan Zavallı Bir Yamaha Sahibiyim Ben

Sayfa : [1] 2

kurubuz
25 Haziran 2010, 18:53
Geçen hafta stopların yanmadığını kornamın çalışmadığını ( sigorta atmış) farkettim. Elektrik arızası olduğu belli ben de fazla kurcalamadım hemen " YETKİLİ " servise götürdüm. Söyle bir kurcaladı, " arka stopu kuyruğa bağlayan vidalar kırılmış, duy bozulmuş kısa devre yapıyor aaaabi" dedi. Ne yapalım, canı sağolsun motorumun ne de olsa iki basit parça. Hadin sipariş edelim !! . Cevap KLASİK YAMAHA CEVABI " PARÇA YOK 50-60 GÜNDE GELİR" Oldu canım bende beklerim. İnternetten siparişi verdim başladım beklemeye haftaya gelecek inşallah. Ama bu arada stopsuz frem lambasız da gezilmez ki. Utanarak da olsa motoruma pilli bisiklet stopu takmak zorunda kaldım. Bunu Yamaha'nın yanına bırakmayacağım, sanayi bakanlığına yazdığım şikayet dilekçesini bugün iadeli taahhütlü posta ile gönderdim . Siz de öyle yapın, her şikayette ceza ödeyecekler, yamahanın bize yaptığı parça eziyetini yanlarına bırakmayalım arkadaşlar. Parça bulamayan herkesi Yamaha Türkiye'yi bakanlığa şikayet etmeye çağırıyorum. Türkiyede sattığı bütün modellerin parçasını stoğunda bulundurmak ZORUNDA, bu ülkede iş yapıyorsa bu ülkenin kurallarına uyacak.
http://img267.imageshack.us/img267/1310/stopsiz.jpg

Samet Ağır
25 Haziran 2010, 19:00
haklısın.bende dün yetkili servise gittim.ön amortisör keçesi istedim.elimizde yok dedi.ne zaman gelir demedim:)
fiyatını sordum 20-25 gibi bişeydi galiba dedi
hade len dedim.piyasada tanesi 2.5-3 lira....(bazı yerlerde özellikle keçe satıcılarında daha ucuz)

brs3417
25 Haziran 2010, 19:01
Nedir ya bu yamahadan yana kimse memnun değil sürekli bi şikayet var yazık gerçekten.

dreamdark
25 Haziran 2010, 19:07
Bu kaçıncı başlık, Yamaha'nın düştüğü duruma bak, yazık gerçekten..
Basit bir duy bile bulundurulmuyor stoklarda ve 50-60 gün deniyor, ayıp resmen.
Sana tavsiyem yedek parçacılara gidip oraya uygun bir duy araştırman, büyük ihtimalle bulursun ve 2 ay boyunca bisiklet stobuyla gezmezsin.
Geçmiş olsun.

baBAha
25 Haziran 2010, 19:19
muhaha benim mondi nin beyni servisin elinde zaten wardı, statör yoktu 2 günde geldi. elinde olmayan ama siparişte vermediğim gidonun önündeki grenaj bir dahaki gidişimde ellerinde olmuştu.. paranızla rezil olmanız böyle bişey olsa gerek :rendeer::queen:

kayar2
25 Haziran 2010, 19:24
Geçen hafta stopların yanmadığını kornamın çalışmadığını ( sigorta atmış) farkettim. Elektrik arızası olduğu belli ben de fazla kurcalamadım hemen " YETKİLİ " servise götürdüm. Söyle bir kurcaladı, " arka stopu kuyruğa bağlayan vidalar kırılmış, duy bozulmuş kısa devre yapıyor aaaabi" dedi. Ne yapalım, canı sağolsun motorumun ne de olsa iki basit parça. Hadin sipariş edelim !! . Cevap KLASİK YAMAHA CEVABI " PARÇA YOK 50-60 GÜNDE GELİR" Oldu canım bende beklerim. İnternetten siparişi verdim başladım beklemeye haftaya gelecek inşallah. Ama bu arada stopsuz frem lambasız da gezilmez ki. Utanarak da olsa motoruma pilli bisiklet stopu takmak zorunda kaldım. Bunu Yamaha'nın yanına bırakmayacağım, sanayi bakanlığına yazdığım şikayet dilekçesini bugün iadeli taahhütlü posta ile gönderdim . Siz de öyle yapın, her şikayette ceza ödeyecekler, yamahanın bize yaptığı parça eziyetini yanlarına bırakmayalım arkadaşlar. Parça bulamayan herkesi Yamaha Türkiye'yi bakanlığa şikayet etmeye çağırıyorum. Türkiyede sattığı bütün modellerin parçasını stoğunda bulundurmak ZORUNDA, bu ülkede iş yapıyorsa bu ülkenin kurallarına uyacak.
http://img267.imageshack.us/img267/1310/stopsiz.jpg

senin gibi mücadeleci arkadaşları tebrik ederim önemsiz bir parça ama hayati bir parça sana diyecekleri tek satılmıyor komple stop oda 100 ü gecer en güzeli anlıyorsan bir duy tak anlamıyorsan iyi bir ustaya taktırda görünürlüğün olsun veya hazır bozulmuşken ledli stop koydur kolayla bozulmaz

kurubuz
25 Haziran 2010, 19:33
muhaha benim mondi nin beyni servisin elinde zaten wardı, statör yoktu 2 günde geldi. elinde olmayan ama siparişte vermediğim gidonun önündeki grenaj bir dahaki gidişimde ellerinde olmuştu.. paranızla rezil olmanız böyle bişey olsa gerek :rendeer::queen:

Deşme yaramı üstad. Motorun arkasında pilliyi gördükçe cinlerim tepeme çıkıyor zaten....

Bu arada parçalar ayrı ayrı kodlanmış, yani ayrı satılıyor, kaldı ki ben her ikisini de alacaktım.

F54
25 Haziran 2010, 19:56
herkes bağırıyor yamaha alın küçük motor alacaklara ybr alın 10 numara diyorlar japon olsun diyorlar motorlar ii olabilir sağlam olabilir ama fakat yedek parça garanti cacık insana koyan parasıyla rezil olmaktır param olsun japon alırsam ömür boyu parça sıkıntısı çekeyim inşallahhh

Sinan Aksu
25 Haziran 2010, 20:04
herkes bağırıyor yamaha alın küçük motor alacaklara ybr alın 10 numara diyorlar japon olsun diyorlar motorlar ii olabilir sağlam olabilir ama fakat yedek parça garanti cacık insana koyan parasıyla rezil olmaktır param olsun japon alırsam ömür boyu parça sıkıntısı çekeyim inşallahhh

Parça sıkıntısı ybr için geçerli değil.
Onların yedek parçası piyasada bolca mevcut.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-tuketici-kosesi/76515-yamaha-motor-sanayi-ve-tic-ltd-stini-acik-sikayetimdir-15.html#post2088511

Buyrun buda forum'dan bi abimizin (savaskayan) yamaha hakkındaki şikayet dilekçesi.

F54
25 Haziran 2010, 20:07
hiç merak edipde soruyormu parça alan arkadaşlar parçalar ne malı diye geçen gün bi arkadaşın honda sı için karbürator parçası arıyoruz bulduk ama ne malı çin dedi satıcı bunu bulduğunuza dua edin dedi birde

qenc_motorcu
25 Haziran 2010, 20:09
galiba yamahayı çekemeyen çok. yanılıyor muyum acaba :)

Sinan Aksu
25 Haziran 2010, 20:10
hiç merak edipde soruyormu parça alan arkadaşlar parçalar ne malı diye geçen gün bi arkadaşın honda sı için karbürator parçası arıyoruz bulduk ama ne malı çin dedi satıcı bunu bulduğunuza dua edin dedi birde

Karbürator çin malımı :silent:
Benim bildiğim kadarı ile çinliler karbürator/parçası yapacak teknolojiye henüz ulaşmadılar. Hatta bildiğim kadarıyla bütün motosikletlerin karbürator ve parçaları alman veya japon malı diye biliyorum. Yanlışım varsa kusura bakmayın.

RunemagicK
25 Haziran 2010, 20:24
iyiki yamaha hevesim yok, moralim fena bozulurdu kesin:)
suzukim canım benim:)

F54
25 Haziran 2010, 20:25
karbürotor komple takımı güzümle gördüm görmesem hiç yazmam

RunemagicK
25 Haziran 2010, 20:26

herkes yamahayı kıskanıyor burda

F54
25 Haziran 2010, 20:33

yamaha çok ii marka olsa millet 50 gün parça beklemez bende çinli var ne lazımsa en yakın serviste veya parça satış noktasında yiyim öyle markayı ne parça ne birşey var çinli var huzur var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:29 ----------

bende yzf r125 hayal ediyordum aman allah korusun yaa hayatımın en büyük hatasını yapmanın eşiğinden dönmüşüm

huska
25 Haziran 2010, 20:39
Karbürator çin malımı :silent:
Benim bildiğim kadarı ile çinliler karbürator/parçası yapacak teknolojiye henüz ulaşmadılar. Hatta bildiğim kadarıyla bütün motosikletlerin karbürator ve parçaları alman veya japon malı diye biliyorum. Yanlışım varsa kusura bakmayın.
sinan bende öyle zannedıyordum gecen gun bakım için servıse gittim km yuksek oldugu için karburatörü degıstırıyım bi fıyat alıyım dedim adam demez mi bi çin var bi japon.bende şaşırdım ve parçanın üstünde gerçekten prc yazıyor:silent:

angorstatik
25 Haziran 2010, 20:41
motolab'a ugramanızı veya aramanızı tavsiye ederim.

:cat:

F54
25 Haziran 2010, 20:42
sinan bende öyle zannedıyordum gecen gun bakım için servıse gittim km yuksek oldugu için karburatörü degıstırıyım bi fıyat alıyım dedim adam demez mi bi çin var bi japon.bende şaşırdım ve parçanın üstünde gerçekten prc yazıyor:silent:

arkadaşlar adamlar uzaya çıktı ki gerisi hikaye bence :cherry:

melocann
25 Haziran 2010, 20:52
iyiki yamaha hevesim yok, moralim fena bozulurdu kesin:)
suzukim canım benim:)

çok haklısın vallaha birden soğudum

kurubuz
25 Haziran 2010, 21:00
motolab'a ugramanızı veya aramanızı tavsiye ederim.

:cat:

Uydurma idareten tamir istemiyorum. Yedek parça istiyorum ben. Yedek parça olmadığından stobu kuyruğa şokella gibi yapıştırıcı sürüp sabitleyip tamir yaptığını sanan yetkili servis te istemiyorum.

Sinan Aksu
25 Haziran 2010, 21:06

Made in PRC uyanıklığı başladı şimdide.

iptaluyelik02
25 Haziran 2010, 21:36
herkes yamahayı kıskanıyor burda

en çok ben kıskanıyorum Yamaha'yı :)
Bi Yamaha'm olamadı gitti,olan da Yamaha'lığını yapmıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:32 ----------

Uydurma idareten tamir istemiyorum. Yedek parça istiyorum ben. Yedek parça olmadığından stobu kuyruğa şokella gibi yapıştırıcı sürüp sabitleyip tamir yaptığını sanan yetkili servis te istemiyorum.

Dostum ben 84 günde yedek parçaları aldım.
Tam motoru bitirmiştik,CDI ünitesi arızalı çıktı.
Bir 84 gün daha bekleyeceğiz bu gidişle.

kurubuz
25 Haziran 2010, 21:44
Hayır yamahayı en çok ben kıskanıyorum :mrgreen:karamurat benim .

angorstatik
25 Haziran 2010, 22:32

kimse istemez zaten :) arayıp, sormanı tavsiye ederim yine de.. düzgün adamlar, düzgün servis..
saygılar

zaferkarizma
25 Haziran 2010, 23:13
biri yamahamı dedi :queen::queen::queen:

motorhocası
25 Haziran 2010, 23:21
İki lehimlik işi vardır,uzaktan bakıp teşhisi koymuş,parçayı iteleyecek. Stobun kırığı yoksa tamiri mümkündür.

motocycleboyreigns
25 Haziran 2010, 23:26
Bir usta tanıdığım yamaha japonyanın da zor durumda olduğunu parça gönderemediklerini söyledi.Tabii bu ustalar çok yazar ama Savaşın motoru 80 gündür parça bekliyor.

boyraz
25 Haziran 2010, 23:41
Parça demişken, 1955 modelinin parçalarını İstanbul'da "stokta" bulabileceğiniz bir marka mevcut...

http://img32.imageshack.us/img32/6704/img0834khx.jpg

nedym
26 Haziran 2010, 00:11
YAMAHA YANDIMAHA Gelir gelir arkadaslar şu tozduman bir kalksın hersey düzelir.

tubejh
26 Haziran 2010, 01:12
Daha çok okuruz bu başlıkları. Geçen garantiden aynasını 8 ay bekleyen arkadaşla motoru iyade et paranı geri al dedim, adam firmaya motorumu iyade edicem demiş ayna gelmiş bizim akılı arkadaşta iyade etmekten vaz geçmiş böyle adamlarda var. İşte bu yüzden bu başlıklar daha çok açılır insanlar kendi haklarını aramaktan acizler.

avare rulman
26 Haziran 2010, 01:19
daha adam gibi internet sitesi olmayan kurumun organizasyonundan ne beklenir ki.

beldeyama gidiyor diye sevinmiştik. ama bunların adaptasyon dönemi de ne uzun sürdü arkadaş. bıktırdılar müşteriyi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

Parça demişken, 1955 modelinin parçalarını İstanbul'da "stokta" bulabileceğiniz bir marka mevcut...

http://img32.imageshack.us/img32/6704/img0834khx.jpg

o markanın distribütörü insanların forumlardaki şikayetlerinden gözlemlediğim kadarıyla borusan' dan kalır değil.

hoş, en azından pahalı da olsa buluyorlar parçaları.

kurubuz
26 Haziran 2010, 22:39
Dediğin gibi internet sitelerinde telefon numaraları bile yok. İnanılacak gibi değil

hercul3367
26 Haziran 2010, 23:12
ben de xt660r egsoz için 2 ay beklemiştim.
http://www.motoliz.com/
yamah parçası teminin de buraya sorabilirsiniz.

kurubuz
26 Haziran 2010, 23:25
ben de xt660r egsoz için 2 ay beklemiştim.
http://www.motoliz.com/
yamah parçası teminin de buraya sorabilirsiniz.

Motoliz dediğin yer yamaha yetkili servisi kardeşler motor. internetten Siparişi verdikten 1 saat sonra telefon edip " stokta yok 50 gun bekleyeceksiniz" diyorlar. Bir önceki seferde 55 günde parçaları getirtmişlerdi.

Samet Ağır
27 Haziran 2010, 12:10

uyuz oldum abi...iki civata bi duy için adam bu kadar bekletilirmi be??sen istanbuldasın bende..haftasonu pendiğe gel benim garajda yapalım orjinal haliyle nasıl TAMİR yapılır cümle yamaha görsün..parça alıp değiştirmeyi tamir sananlarada kapak olsun.çocukluğumdan beri arkadaşlar bana mc gayver derler...
ben ciddiyim.zoru başarırız imkansız biraz zaman alır!!!

vlad1462
27 Haziran 2010, 13:10
bide kawasaki ye diyolardı parça bulundurmuyo diye. ybr gibi ufak hacim motorların dışında kimse adam akıllı parça bulundurmuyo fakat kawasaki daha çok göze batıyodu. şimdi yamaha da kendini toplayana kadar adını iyice kötüye çıkaracak gibi. z moto hiç değilse kargo farkını verince 2 güne kadar getirebiliyomuş parçaları.

Maverick35
27 Haziran 2010, 14:22
Japonlar açgözlülük yapıp, pastadan daha büyük pay almak için Beldeyama'yı devreden çıkardı...Ancak, yeterli alt yapıyı oluşturmadan böyle bir işe girişince ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

Benim anlamadığım konu şu;

Bizim devlet, neden kendini gülünç duruma düşürmeyi seviyor ?

Kanun yapmışsın...Demişsin ki:-"Benim ülkemde motorlu araç satan, bu aracın her türlü yedek parçasını stoklarında bulunduracak, benim vatandaşım, ihtiyacı olduğu an parayı verip istediği yedek parçayı alacak" (Kelimeler farklı da olsa, kanun bu mealde)

İnsanlar Yamaha'dan bu kadar şikayetçi, yedek parça yok, bazılarımız Sanayi Bakanlığı'na bu durumu şikayet ediyor...

Peki Sanayi Bakanlığı ne yapıyor ?

Sen madem kanun koydun, kanuna uymayana yaptırım koydun...Uygulasana.Yamaha'ya yüklü bir ceza yazsana.

NightMare0
27 Haziran 2010, 15:44
2 gün önce ybr 125 i sanayiye götürdük genel bakıma sokmak ıcın motor 2005 model. 420 lıra masraf cıktı. Aynısı servıste 700 u buluyor

logaritma
27 Haziran 2010, 17:48
bu konuda bütün yazıları okudum üzüldüm niye üzüldüm

burda hakkını hukukunu aramaya çalışan biri var

birde olayları gırgıra şamataya getirip üstünü kapatmaya çalışan ört bas etmeye çalışan arkadaşlar var.

arkadaşlar demiş şu özel servise git şu ustaya git oraya kendin şunu yap bunu yap olay bunlar değilki adam para verip motor almış ve aldığı motorun servisinden hizmet bekliyor adam hakkı olanı istiyor verdiği paranın karşılığını istiyor..
adam illegal arap işi çin işi çözümler istese bu konuyu açmaz kendi yapardıki geçici bir çözüm yapmış gene kendince..

ama olay bu değil olay hak hukuk meselesi şu forumda yıllardır yüzlerce yamaha mahduru var kimler ne ler çekdi ne konular açıldı da kaç kişi hakkını hukuku nu aradı..

kaç kişi arkadaş ben bu motora para verdim resmi servisden hizmet almak benim hakkım beni 10 gün 20 gün bekletemessin dedi..

her kez sorunlardan kaçma pratik çözümler bulma çabasında aslında bu ülkecene sıkıntımız..

sen git yurt dışından o parçayı getirt çıkmasını bul yada özel bir resmi olmayan servisde sıkıntını hallet diyiceksinki arkadaşlar halletim olayı..

Hayır aslında sen kendini kandırıcaksın hallettiğin falan yok sende biliyorsunki yarın daha büyük bir sorun çıkarsa gene aynı konuma düşüceksin belki daha beter bir konuma düşüceksin çünkü arkanda markanın servis parça bakım desteği yok...

bur-k@
05 Temmuz 2010, 02:24
başlık sahibi arkadaşım durumun yedek parça bakımından zor ama arızan çok zor birşey değil.
başka bir duy takıp lambayı halledersin olmadı duyun arkasını söküp lambaya lehim yapıp bant ile sarıp duya sıkıştırabilirsin civataları da en kötü tornacı çağırıp çıkarttırabilirsin ve o civataları civatacı denen yerde kolay bulur yerine takarsın. yazdıklarım kesinlikle orjinallani alıp takacak kadar zahmetsiz olmayacak biraz uğraştıracak ama sinir stressin de azalacaktır.
umarım yamaha biran önce kendine çekidüzen verir

mogli
05 Temmuz 2010, 03:38
Aklında bulunsun polsi buna ceza yazabilir. Çünkü araç arkasına her ne olura olsun kırmızı ışık takmak yasaktır. :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:25 ----------

"Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş" derdi annem.

Bu durumda YAŞASIN Z-MOTO :) (En azından 20 Euro verince 3 günde elinde oluyor)

kurubuz
05 Temmuz 2010, 10:18
Arkadaşlar ; Bana arızayı nasıl gidereceğimi tavsiye eden yorumlar yazmayın. Ben de bilirim iki lehim ve telle tutturmayı, ama neden razı olayım böyle bir şeye. 10 küsür milyarlık motora biniyorum 3 kuruşluk parçası yok, benim isyanım buna. Yoksa alırdım ucuz birşey her tarafını telle tutturur binerdim değil mi?

kamehame
05 Temmuz 2010, 16:44
ah yamaha ah savaş kayan ın açtığı başlıkta da yazdım yemin ediyorum yetkili servis önünde yakacağım bu motoru

bur-k@
06 Temmuz 2010, 02:31
Arkadaşlar ; Bana arızayı nasıl gidereceğimi tavsiye eden yorumlar yazmayın. Ben de bilirim iki lehim ve telle tutturmayı, ama neden razı olayım böyle bir şeye. 10 küsür milyarlık motora biniyorum 3 kuruşluk parçası yok, benim isyanım buna. Yoksa alırdım ucuz birşey her tarafını telle tutturur binerdim değil mi?

isyanınızı anlıyorum haklısınız da ama ne yazalım peki :) vah vah tüh tüh mü ? en gerçekçi çözümü yazdım hem işinizi sağlam şekilde görecek şekilde. kendi işini kendi göremeyen motorcu mu olur hiç :P

logaritma
06 Temmuz 2010, 12:40
valla bir motora on bin küsur tl veriyorsam elime anahtar tornivida kirli bezi bile almam.. madem bunları alıcam gider on bin küsura onu almam iki üçe çin malı alırım en azından çin malı iki üçe ancak bu kadar olur der kendimi avuturum..

bende silverwing vardı o kadar kullandım 20 bin km elime bir kere bırak tornavida anahtar yağ bezi bile almadım.. bir kere far müşürü arızalandı istanbulda yokdu adamlar kayserideki bayiden kargo ettirip 2 günde takdılar.. bir tonda özür dilemişlerdi kusura bakmayın falan demişlerdi..

bunun çini japonu italyanı olmaz bu marka ahlakıyla ilgili bir şey.. gidersin çin alırsın zırt pırt arıza verir ama marka senin arkandadır sana sorun çıkartmadan tüm parçaları değiştirir motorları iyi olmasada yapdıkları müşteri memnuyeti sayesinde o markayı güvenilir kılar satışlarınıda artırır böyle markalar var neticede..

ARBETUS
06 Temmuz 2010, 12:44
küçük hacimli motorların yedek parçalarını firmalar fason olarak çin taywan ya da hindistana ürettiriyor. Bu motorlardan fazlaca olduğu için hem orijinali(!) hem de yan sanayisi piyasada bolca mevcut. Lakin büyük hacimli motorlarda böyle birşey yok.

Şahzen bne kurubuzun yerinde olsaydım oraya başka bir duy uydururdum bekleyene kadar kelle koltukta yusuf artçı şekilde dolaşmazdım :)

F54
13 Temmuz 2010, 19:00
ah yamaha ah savaş kayan ın açtığı başlıkta da yazdım yemin ediyorum yetkili servis önünde yakacağım bu motoru

arkadaş orada yakma böyle büyük bi meydanda yak fakat kameraya çek sonra tv lere yolla birkaç kanal haberlerde yayınlar onlar rezil olur oda onlara kapak olur bence

draggy
13 Temmuz 2010, 19:14
arkadaş orada yakma böyle büyük bi meydanda yak fakat kameraya çek sonra tv lere yolla birkaç kanal haberlerde yayınlar onlar rezil olur oda onlara kapak olur bence

Kendi motorunu yakar mısında sen, başkasına yer öneriyorsun :queen:

KaPTaNHaSaN
13 Temmuz 2010, 19:18
diğer markalar da farklı değil ki. üst fren merkezi istedim ellerinde yok hemde cbf 150 nin . izmirde tek satıcı tek servis var. düşünün o kadar büyük ve yeterliki ikinci bayilik açılmıyor. cbf in ellerinde km teli yok..
bizim mahalledeki tamirciye gitsem elinde olmasa da bişiler uydurur geçici çözüm üretirdi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:15 ----------

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat: