PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çevirme Anılarınız

umutumut123
24 Haziran 2010, 17:18
S.a Arkadaşlar Daha Motor Sahibi Değilim Fakat Yakında Bir Mobilet Almayı Düşünüyorum Aslında Honda Todaylar çok güzel şirin fakat maddiyat:pr::pr:

Neyse Ben Alırsam Her Çevirmeden kaçıcam Mecbur Başıma Gelmeden Tecrübe Sahibi Olalım:P:P

Neyse Çevirmeye Girme Anlarınız, Kaçma Anılarınız Bizle Paylaşırsanız Hem Eğleniriz Hemde Bu Durumlarda Nasıl Davranılacağına Bakarız Diyorum...(En Azından Ehliyet Alana Kadar:pale:)

Evet Söz Sizde...

kanucan
24 Haziran 2010, 17:20
Sırf çevirsinler diye gece vakti bulvara çıkıyorum önlerinden polislerin yüzlerine bakarak geçiyorum yok arkadaş çevirmiyolar beni!!!! :)

adrenalin952
24 Haziran 2010, 17:27
üç kere çevirmeye denk geldim hiçbirinde de ceza almadım :) tecrübeyle sabittir ki polise nazik davranıp lakayık konuşmayacaksınız. durduğunuz zaman hemen eksik olan şeyi üzgün bir tavırla belirteceksiniz. fakat ehliyet ve plaka yoksa yukardakileri unutun basarlar cezayı:P

Burak_34
24 Haziran 2010, 17:27
her araba kullandığımda çeviriyorlar fakat motorumla bir kere bile çevirmediler beni::gleam::

Ramazan Can
24 Haziran 2010, 17:49
valla genelde bana hep cins polisler denk geliyorlar... şöförlük yaptığımdan dolayı en az km yaptığım gün 400 km den kontak kapatıyorum.. her seferince ceza yazmak için ellerinden geleni yapıyorlar fakat nafile... burası türkiye..eds sabit radar sabit kontrol noktaları sabit... biraz farklılık yapmazlarsa işi bilene ceza yazamıyorlar....

kaaha
24 Haziran 2010, 18:05
Geçen yıl iş çıkışı eve gidiyorum. Büroda mesaiye kalmıştık saat 24:00,

O zamanlar ehliyetim yoktu. Birde o gün kask takmamıştım.

Hergün önünden geçtiğim va beni hiç durdurmayan polisin o gece durduracağı geldi. işaret etti motoru yanına çektim,

-Plaka var mı? dedi
- Var dedim.
-A2 Ehliyet var mı? dedi
-Yok dedim.
-B ehliyetin var mı? diye sordu
-O da yok dedim.
-Yahu bir git başımdan gece vakti, şimdi işlem yapacam altından kalkamayacaksın dedi.
bende sesimi bile çıkarmadan bastım gaza gittim.

umutumut123
24 Haziran 2010, 18:06
üç kere çevirmeye denk geldim hiçbirinde de ceza almadım :) tecrübeyle sabittir ki polise nazik davranıp lakayık konuşmayacaksınız. durduğunuz zaman hemen eksik olan şeyi üzgün bir tavırla belirteceksiniz. fakat ehliyet ve plaka yoksa yukardakileri unutun basarlar cezayı:P

Motor Ehliyeti Olmicak Ama plaka + Kask olcak ...Ama Devam Hadi Beklioruz Sizlerden..:cat:

huceyn
24 Haziran 2010, 18:14
Motor Ehliyeti Olmicak Ama plaka + Kask olcak ...Ama Devam Hadi Beklioruz Sizlerden..:cat:

sen suç işliyeceksin bizden tüyo mu istiyosun.

_w_
24 Haziran 2010, 18:16
80 metre ötedeki markete gitmek için ters yönden gelmiştim marketten çıkınca bi baktım polis,::ohmy:: ehliyet ruhsat felan sordu sonra cezayı yazdı.

mezit
24 Haziran 2010, 18:27
geçen eve gidiyodum baktımm bi güzel nar gibi kızarmış et döner aldım yedim çok güzel bi anımdı:mrgreen:

baBAha
24 Haziran 2010, 18:30
geçen yaz komple ehliyetsiz dolaştım sadece bi sabah polis dur dur yaptı aramızda araba wardı görmemiş gibi yaptım devam ettim, arabadan dolayı plakamı görememiştir demiştim ama 5 ay sonra ewe ceza geldi kırmızı da geçtin diye :pr::pr: neyse kışın aldık ehliyeti marttan beri durdular durdular geçen çarşamba aynı gün 2 defa ekip durdurup evrak sordu :pr: hatta bu durum için bir topikte açmıştım.....

vlad1462
24 Haziran 2010, 18:42
şimdilik sadece bir kere jandarma çevirmesine denk geldik arkadaşımla, ondada hiç bir eksiğimiz olmadığı için jandarma başçavuştan tebrik aldık. çok nizami olduğumuzu söyledi:)

takendy
24 Haziran 2010, 19:16
geçen eve gidiyodum baktımm bi güzel nar gibi kızarmış et döner aldım yedim çok güzel bi anımdı:mrgreen:

milletin canı çekicek abi naptın :)

piliç çevirme anın varsa onu da anlatabilir misin ?

iptaluyelik02
24 Haziran 2010, 19:43
Rahmetli ortağım ile bir gün Şarköy'e gidiyorduk,yol üzerinde bir çardakta çevirmeci gördük
"hadi işimizi halledelim de geri dönerken birer kadeh içeriz,çevirme yeriz" dedik.İki saat sonra Şarköy'de işimizi halledip geri dönerken çevirmeciyi bulamadık.Az ileride jandarma çevirdi.Rahmetli ortağım sordu,"yav buralarda bi çevirmeci olacaktı"?."Çevirmeci kaçtı" dediler,kaçak olarak içki satıyormuş.Çevirme yiyemeden geldik böylece.

sey_47
24 Haziran 2010, 20:11

:queen::cat:
ehliyeti aldıktan hemen 1 hafta olmadan kask cezası yemiştim; tüm yollar kapalı oratlık curcuna karşı şeritten gelen polis durdurmuştu :D

semihg
24 Haziran 2010, 20:40
Ehliyetim yokken 1 ayda 5 kez polis çevirdi(3'ü yunus olmak üzere),ama hepsindede kafamda kask üstümde mont olduğundan sanırsam,hiçbirinden ceza yemedim.Ama 3 haftadır ehliyetim var.Sırf polis çevirsin diye önlerinden geçiyorum,yok çevirmiyorlar.Anlamıyorum bu işi yaaa. :mrgreen::mrgreen:

AMA HER ZAMAN TAM KORUMA GEZERİM,POLİS ÇEVİRSEDE ÇEVİRMESEDE !!!

The Dude
24 Haziran 2010, 20:45
aslında seni bir evire çevire dövmek lazım ya neyse ....

_alp_
24 Haziran 2010, 20:46
Benim rekorum:

Birkac gun once, sabah motorla ise giderken polis cevirdi,

Hepsi eksiksiz olmasinda ragmen,

Plaka yanimda yok
Ruhsat yanimda yok
Ehliyet yanimda yok

Sorguydu, suydu buydu derken "kasksiz binmek"ten ceza yazdi... kaskim vardi ama en az ceza bu falan dedi, ben de sesimi cikarmadim :)

aya
24 Haziran 2010, 20:54
Benim rekorum:

Hepsi eksiksiz olmasinda ragmen,

Plaka yanimda yok
Ruhsat yanimda yok
Ehliyet yanimda yok

hepsi eksiksiz olmasına rağmen, plaka, ruhsat ve ehliyet nasıl yanınızda yok? hadi ruhsat ve ehliyet taşınabilir materyaller, evde unutuldu diyelim de, plaka ne alaka? benim bildiğim plaka, araçlara sabitlenir ve araç üzerinde durur. sizinki seyyar mı? sök-tak cinsinden? :bounce:

bu çevirme deyince de benim aklıma ilkokul çocuklarının iğrenç esprilerinden birisi geliyor. hani şu, "geçen bir taksi çevirdim, hala dönüyor" şeklinde olanından... :mrgreen::mrgreen:

Ramazan Can
24 Haziran 2010, 21:05
ben bazen plakayı çantama koyuyorum....arkadaşta öylee yapmıştır belki...

mogli
24 Haziran 2010, 21:12
Rahmetli ortağım ile bir gün Şarköy'e gidiyorduk,yol üzerinde bir çardakta çevirmeci gördük
"hadi işimizi halledelim de geri dönerken birer kadeh içeriz,çevirme yeriz" dedik.İki saat sonra Şarköy'de işimizi halledip geri dönerken çevirmeciyi bulamadık.Az ileride jandarma çevirdi.Rahmetli ortağım sordu,"yav buralarda bi çevirmeci olacaktı"?."Çevirmeci kaçtı" dediler,kaçak olarak içki satıyormuş.Çevirme yiyemeden geldik böylece.

Harbiden ÇEVİRME anısıymış :)

Şeyh Şamil
24 Haziran 2010, 21:30
aslında seni bir evire çevire dövmek lazım ya neyse ....

Ayrıca , umut'un yaşı 13 'ün çok çok üstünde, arabası, motoru , kaskı ve A2+ B ehliyetinin olma ihtimali çok yüksek..

Hatta piknikte piliç çevirme dahi yapmıştır.

_alp_
24 Haziran 2010, 21:41
hepsi eksiksiz olmasına rağmen, plaka, ruhsat ve ehliyet nasıl yanınızda yok? hadi ruhsat ve ehliyet taşınabilir materyaller, evde unutuldu diyelim de, plaka ne alaka? benim bildiğim plaka, araçlara sabitlenir ve araç üzerinde durur. sizinki seyyar mı? sök-tak cinsinden? :bounce:

bu çevirme deyince de benim aklıma ilkokul çocuklarının iğrenç esprilerinden birisi geliyor. hani şu, "geçen bir taksi çevirdim, hala dönüyor" şeklinde olanından... :mrgreen::mrgreen:

Bu shadow ve VTX'lerin kronik sorunudur... plakalik bir sure sonra titresim yuzunden dusuyor... benimkinin de plakayi tutan iki vidadan birisi dusmustu, ben de yolda dusmesin diye sokup, is yerinde birakmistim... ertesi gunde praktikerden civata somun vs. alip taktim...

Ruhsat ceketimin ic astarinin cebinde kalmis...

Ehliyetin akibeti mechul :pr:

Uzerimde universite kimligim vardi... ruhsati plakadan, ehliyeti isimden sorgulayip biraktilar :cat:

falcon_x
24 Haziran 2010, 22:42
Bence kurallara uyalım, sonra başkasına görevini yaptı diye kızmak zorunda kalmayalım...

Ben her zaman ehliyet-ruhsat ve kasksız dışarı çıkmamaya çalışırım. Ne olur ne olmaz önce kendimize bakalım...

karasahin
24 Haziran 2010, 23:07

Şirek hesabı bir öküzü devirdiğimiz olayı annatsana be abiğğğ :mrgreen:

sadeceo
24 Haziran 2010, 23:52
beni bi ara jandarma çevirmişti arakdaşta vardı gece yavaş yavaş geziyorduk ehliyet yok tabi ( :farao: ) jandarma ehliyet varmı dedi yok dedim sonra nerden dedi ben dedim evden arkadaş dedi amcamgilden felen epeybi sallamıştık ufaklık dönemi işte:cherry: fena korktumuşlardı jandarmalar, 2 yıl hapis 2 milyar para cezası baban gelsin motoru alsın demişlerdi sonra geleceğimiz parlak öğretmen olucaz sicilimiz temiz olması felen dedik sonra gittiler artık arkamızdan "nasıl dalga geçtik" demişlerdir korkudan o gece motoru çalıştırmadan eve kadar motoru ite ite gitmiştik:queen:

MaRaNtZz
24 Haziran 2010, 23:59
Geçen yıl iş çıkışı eve gidiyorum. Büroda mesaiye kalmıştık saat 24:00,

O zamanlar ehliyetim yoktu. Birde o gün kask takmamıştım.

Hergün önünden geçtiğim va beni hiç durdurmayan polisin o gece durduracağı geldi. işaret etti motoru yanına çektim,

-Plaka var mı? dedi
- Var dedim.
-A2 Ehliyet var mı? dedi
-Yok dedim.
-B ehliyetin var mı? diye sordu
-O da yok dedim.
-Yahu bir git başımdan gece vakti, şimdi işlem yapacam altından kalkamayacaksın dedi.
bende sesimi bile çıkarmadan bastım gaza gittim.

Puhahaha :queen::queen::queen: Bu güzel işte...:cat:

umutumut123
25 Haziran 2010, 00:21
Ayrıca , umut'un yaşı 13 'ün çok çok üstünde, arabası, motoru , kaskı ve A2+ B ehliyetinin olma ihtimali çok yüksek..

Hatta piknikte piliç çevirme dahi yapmıştır.

Geçen Seneki Konumda Yaşım 13 dü şimdi 14 Bildiğim 2 kesin şey Var;

1. Yukarıda Bahsettiklerinden Hiçbiri Şu An Bende Yok Gelecekde İnşalah..

2.Bunu En Çok Kesin olarak Söylüyorum Bazı Zamanlarda 14 Yaşındaki Çocuğun Aklı Düşüncesi Kendisinden Yaş olarak Kat kat Büyük Olan İnsanlardan daha büyük oluyor..

Öbür Seni Dövmek Lazım Diyen Mahlukat (Ben Saygılı Davranana Saygılıyımdır) Önce İnsanca yorum yap Sonra Konuşalım...

Diğer Bütün Abilerime Anlattıklarından dolayı teşekkürler ben bu topiki Sadece Eğlence Amaçlı Açmışdım Bazı Abilerim Yanlış Anlamış Ama Neyse :)

motorhocası
25 Haziran 2010, 00:31
Mobilet için çevirmeden kaçabilmek zor, geçen 2 tanesi yarışıyordu ana caddede biri erkenden farketti frenleyip bir u dönüşü topukladı, ama arkadaşı kucağına düştü polisin.Yarıştığı arkadaşının da ensesine düşmüştür polis.:wiinkk:

umutumut123
25 Haziran 2010, 00:33
Mobilet için çevirmeden kaçabilmek zor, geçen 2 tanesi yarışıyordu ana caddede biri erkenden farketti frenleyip bir u dönüşü topukladı, ama arkadaşı kucağına düştü polisin.Yarıştığı arkadaşının da ensesine düşmüştür polis.:wiinkk:

Ben Yarışmam Ki Asla Yarışmam Canımı Yerdemi buldum:mrgreen::mrgreen:

Ben Zevk İçin Alcam Dolaşmak için:)

Şeyh Şamil
25 Haziran 2010, 00:48
Geçen Seneki Konumda Yaşım 13 dü şimdi 14 Bildiğim 2 kesin şey Var;

1. Yukarıda Bahsettiklerinden Hiçbiri Şu An Bende Yok Gelecekde İnşalah..

2.Bunu En Çok Kesin olarak Söylüyorum Bazı Zamanlarda 14 Yaşındaki Çocuğun Aklı Düşüncesi Kendisinden Yaş olarak Kat kat Büyük Olan İnsanlardan daha büyük oluyor..

Öbür Seni Dövmek Lazım Diyen Mahlukat (Ben Saygılı Davranana Saygılıyımdır) Önce İnsanca yorum yap Sonra Konuşalım...

Diğer Bütün Abilerime Anlattıklarından dolayı teşekkürler ben bu topiki Sadece Eğlence Amaçlı Açmışdım Bazı Abilerim Yanlış Anlamış Ama Neyse :)

Bak umut kırcalı kardeş, eğlence diye topik açıyorsun, başka bir zamanda farklı bir üye ciddi bir konuda gerçekten

bilgi almak istediği zaman; acaba bu mesajda eğlence amaçlımıdır diye cevap yazılmayabiliyor.

Bu nedenlerden dolayı ; bu ve benzeri eğlence amaçlı topiklerin forum dışı konu başlığı altına açılmasına yarar var.

Ben senin samimiyetine inandım. Birdaha ciddi konuları eğlence içerikli hale getirmeyeceğini umut ederim..

Bu arada '' The dude '' nickli üyenin espirisinide maalesef anlayamamışsın!..

blackcbr125
25 Haziran 2010, 01:16
çevirme işi biraz zor mebilletle

RunemagicK
25 Haziran 2010, 01:22
çocuk çevirmeden kaçıcam demiş, millette akıl veriyo yahu, ilginç. 3.sayfalarda polisten kaçan çocuk öldü/öldürdü haberlerini az okuyoruz heralde, fazlası gerek demek.

umutumut123
25 Haziran 2010, 02:36
Bak umut kırcalı kardeş, eğlence diye topik açıyorsun, başka bir zamanda farklı bir üye ciddi bir konuda gerçekten

bilgi almak istediği zaman; acaba bu mesajda eğlence amaçlımıdır diye cevap yazılmayabiliyor.

Bu nedenlerden dolayı ; bu ve benzeri eğlence amaçlı topiklerin forum dışı konu başlığı altına açılmasına yarar var.

Ben senin samimiyetine inandım. Birdaha ciddi konuları eğlence içerikli hale getirmeyeceğini umut ederim..

Bu arada '' The dude '' nickli üyenin espirisinide maalesef anlayamamışsın!..

çocuk çevirmeden kaçıcam demiş, millette akıl veriyo yahu, ilginç. 3.sayfalarda polisten kaçan çocuk öldü/öldürdü haberlerini az okuyoruz heralde, fazlası gerek demek.

Herkez Beni Çok Yanlış Anladı :pale:

Tamam Sadece Eğlenmek Amaçlı Açmışdım Konuyu Yetkiller Silsin Yanlış Anlaşıldım..

Şeyh Şamil
25 Haziran 2010, 02:56

Tamam Sadece Eğlenmek Amaçlı Açmışdım Konuyu Yetkiller Silsin Yanlış Anlaşıldım..

Üzme kendini, canını da sıkma. Bizlerin amacı seni üzmek veya hırpalamak değil..

Forum dışında eğlenceli bir konu açtığın zaman göreceksinki, sana kırıldığını zannettiklerin senin topiğe espirili yazılar yazacaktır..

Takma kafana! ama bundan sonra daha dikkatli ol.. Burada hata yap ama motor kullanırken hata yapma !..

Motor işine gelince, Allah gönlüne göre versin ve yolun açık olsun birader..

kwsk-boy
25 Haziran 2010, 03:03
söylemeden geçemedim ne garip bi duygudur. çevirmek yada çevrilmek askerden gelir gelmez E ehliyeti aldım daha sonra kross motorumu aldım. ve neden yapıyordum bilmiyorum ama trafik olsun asayiş olsun polisi gördüğümde yanında yavaşlardım olur ya durdurur eder belki göremem diye. 2 yada 3 kişi durdurup ehliyeti sordu sadece. işin açıkcası ne o mobilet pejo gibi 2 tekerli apaçileri kullanırım. neden polis gördümmü kendimi kasarım. ii geceler :)

Sinan Aksu
25 Haziran 2010, 03:03

Yok yanlış anlaşılmadın :)
Buradaki bir çok kullanıcı kanunların koyduğu kurallar doğrultusunda hareket ederler. Unutmaki kurallarda belirtilen maddelerin bir çoğu bizim can güvenliğimiz içindir :)

En basit örneği ehliyetsiz bir insan doğal olarak trafik kurallarını bilmez, eğitim almamış çünkü. Hele bu 14-15 yaşlarında bi delikanlıysa sadece kulaktan duyma bilgilerle trafik kurallarına uyarlar. Yani bi nevi kendi kurallarını kendisi koymuş olur, buda yanlıştır zaten :)

''aslında seni evire çevire dövmek lazım'' kelimesini kullanan arkadaş senin eğlence amaçlı açtığın ''çevirme anıları'' isimli başlığa birazda kendi espirisi ekleyip bi yorum yapmış. Kızma ama çokta doğru bi tespit yapmış :)

Nedenmi?

Askerde jandarmaydım, Yarbay'dan tutta Orgeneral'e kadar bir çok üst düzey subayın makam şöförlüğünü yaptım. Askerliğimin bitmesine 4 ay kala antalyanın bir belde karakoluna gönderildim. O 4 ay içinde kaçtane motosiklet kazasına şahit oldum sayısını unuttum. Bir çoğu hepsi 16-17 yaşlarında fidan gibi delikanlılar. Ehliyetsiz, kasksız, bilinçsiz. Mobylette kullananlar genelde kask kullanmıyordu çünkü. Eminim sende kullanmayacaksın. Bu yüzden yapılan o yorumun haklılık payı var bende. O yüzden kızmana gerek yok :)

Konuyu biraz saptırdım kusura bakmayın.

wanda
25 Haziran 2010, 03:14
Çatalca, karacaköyden dönüyordum, ormanlıda jandarma çevirdi, sadece kimliğe baktı, hisarbeyli yakınında yine jandarma çevirdi o da kimliğe baktı, yola devam ediyoruz, kestanelikte jandarma yine çevirdi o da kimliğe baktı, yine yola devam, ve çatalca girişinde yine jandarma çevirdi, noluyor yaa bu kaçıncı dedim, orada bulunan bir subay rütbesini göremedim muhtemelen teğmendi, ne o rahatsızmı oldun dedi, ben çevirmelerinden rahatsız olmamıştım ama onun o sorusuna fena halde içerledim, eğer şöyle o işlerde olupta yetkili birisi olsaydım, tek kelime ile onun canına okurdum...

Şeyh Şamil
25 Haziran 2010, 03:38
Çatalca, karacaköyden dönüyordum, ormanlıda jandarma çevirdi, sadece kimliğe baktı, hisarbeyli yakınında yine jandarma çevirdi o da kimliğe baktı, yola devam ediyoruz, kestanelikte jandarma yine çevirdi o da kimliğe baktı, yine yola devam, ve çatalca girişinde yine jandarma çevirdi, noluyor yaa bu kaçıncı dedim, orada bulunan bir subay rütbesini göremedim muhtemelen teğmendi, ne o rahatsızmı oldun dedi, ben çevirmelerinden rahatsız olmamıştım ama onun o sorusuna fena halde içerledim, eğer şöyle o işlerde olupta yetkili birisi olsaydım, tek kelime ile onun canına okurdum...

sayın ''wanda '' ortalığı sakinleştirelim derken!.. yazdıkların!.. hele devletin askerine-subayına karşı böyle bir yorum; ben şahsım adına hoş karşılamadım.

Hergün şehit cenazelerine bizler nasıl tepki gösteriyorsak, devriye veya çevirme görevinde bulunan subay-astsubayın da etten kemikten oluğunu ve onların

devreleri,sınıf arkadaşlarının da teröre kurban gittiğini ve o psikikolojik yıkım içinde görev yaptıklarını göz ardı etmemek gerekir..

Ancak empati kurmamız haline hem kendimize hemde çevremize faydalı oluruz.

poyraz010
25 Haziran 2010, 11:51
Bende yedim yaklaşık 3 sene önce o zaman ne ehliyet ne kask vardı bende..:pr:

motorda haliyle üstüme değildi, trafik jandarma durdurdu.. sordu tek tek yok dedim sonra gel bakm sen dedi arabanın kaputta bi güzel kesti cezayı kask,ehliyet vs vs.. bide motor üstüne olan ablamıza kesti.. :pr: ehliyetsiz kişiye araç vermekten..

şöyle söyleyeyim motoru almasak daha kâra geçecektik..:pr:

uçuk bi ceza.. Tabi akıllandık asla kasksız asla ehliyetsiz !

bence çok dikkat edilmesi gereken bi yer, çocukluktu yaptık işte ama pişmanız tabi heves vardı o zamanda biraz gezme hevesi haliyle böyle olsu..:pr: kafamız yerden daha sağlam değil kask ŞART !!

muzaffer1968
25 Haziran 2010, 12:11
Valla ben söyliyeck birşey bulamıyorum, bizden akıl istiyorsun ama yanlış yapıyorsun. Bence ehliyetini al kurtul o zaman çevirmeninde sana bir zararı olmaz...

wanda
25 Haziran 2010, 12:35
sayın ''wanda '' ortalığı sakinleştirelim derken!.. yazdıkların!.. hele devletin askerine-subayına karşı böyle bir yorum; ben şahsım adına hoş karşılamadım.

Hergün şehit cenazelerine bizler nasıl tepki gösteriyorsak, devriye veya çevirme görevinde bulunan subay-astsubayın da etten kemikten oluğunu ve onların

devreleri,sınıf arkadaşlarının da teröre kurban gittiğini ve o psikikolojik yıkım içinde görev yaptıklarını göz ardı etmemek gerekir..

Ancak empati kurmamız haline hem kendimize hemde çevremize faydalı oluruz.

Ben bir vatandaşım herşeyi sorgularım, üstüne üstlük güneydoğuda çarpışmış bu vatanın askerlerindenim, bizede çok şeyler soran oluyordu, kimseyi aşağılayıp cevap vermemezlik yapmadık, subay olmakla her hakka sahip demek değildir bu, netice itibariyle orada bir görevi ifa etmektedir, ben jandarma derken askeriyeyi değil, o şahsı hedef alarak söyledim, bir örnek daha vermek istiyorumki buda tam aksidir eyüp göktürk beldesinde arabamla giderken jandarma ekibi tarafından çevirildim, arabamın muayenesi geçmiş olduğundan ceza yazıldı, ancak kıdemli assubay çavuşun yaklaşımı öylesine sıcak ve insaniydiki gülerek ve gönül hoşluğu içerisinde ceza makbuzunu alıp kendilerine hayırlı görevler dileyerek oradan ayrıldım, oysa ceza alan bir kişinin neşesi kaçar yüzü asılır değilmi. ? buyrun iki olay arasındaki şahıs farkını sizlere bırakıyorum...

ozturkkaan
25 Haziran 2010, 13:19
Sayın Wanda belliki o gün olağan üstü bir durum vardı ki birden fazla kez çevirmeye denk gelmişsiniz.

Bu nedenle size karşı olan hitap şeklini bir açık arama tepki ölçme olarak algılamanız gerekir.

Bundan fazlası olacağını sanmıyorum.

rapsy_09
25 Haziran 2010, 13:38
1 kere cevirmeye girdim.oda bittigim gün oldu.temmuz3 de sınava giricez.motormun hiçbir eksigi yoktu ceket kask herseyi tamdı 1 eksik ehliyet.40 km hızla falan gidiyorum arkadası bi otobüse yetistirmem lazımdı o amacla cıkardm zaten motoru.cevre yolunda mobeseden görmüsler.benden 10-15 dk önce aynı tip bi motor bi cocuga carpmıs kacmıs.o diye tuttular beni neyse anlattık ondan yırttıkta ehliyetsizlikten sorun cıkardılar. 2 ekip geldi 1 ekip bırakalm yazmıyalm ceza dedi.dier ekipteki 2 polisten 1 ide yazmıyalm abi korkutalm yeter dedi.1 polis tutturdu yazılcak diye.sonradan ögrendim trafik sube komseriymis.600 bana 247 walideye yazdılar.sonrada bin git motoruna dediler.cok acayip bi durum.pasa pasa ödedik cezayı.akıllandık mı hala akıllanmadm.bianönce su ehliyeti alsamda diorum.

agecu
25 Haziran 2010, 14:12
Bir defa durduruldum, cezamı kestiler, motorumu bağladılar, paşa paşa ödedim 10 güne yakında uğraştım 1500 tl ye yakın tutmuştu. O gün bugundur motorumu şirketin garajından çıkartmıyorum. üç günde bir 15 dakika çalıştırıyorum. zaten motorumun ederi 1500 tl :) töbe daha ehliyet almadan sigortasız ruhsatsız motosiklet kullanmam....:salut:

mogli
25 Haziran 2010, 14:20
Edirne'den bir çevirme anısı;

Polis çevirir, arabada 4 kişi 3 ü alkol sınırlarını aşmıştır. Aracın üzerinde ateşle yaklaşma yazılsa yeridir.

Polis sürücüye yaklaşır,

-Ehliyet, Ruhsat...
+Buyrun memur bey
-Nerden gençler?
+Düğünden...
-(Kokuyu almış olmalı, zaten Edirne'de düğününe gittiğin adam döver seni içmezsen:) Zaten aracın içinde hala içilmekte ) - Alkol var mı ?(gülerek)
Arkadaki güzel arkadaşlardan biri;
+ MEMUR BEY VAR AMA BİZE KADAR . . .

:) Yaşanmıştır :)

stubborn
25 Haziran 2010, 14:21
ney bu suça ortakmı lazım :(

mogli
25 Haziran 2010, 14:22
1 kere cevirmeye girdim.oda bittigim gün oldu.temmuz3 de sınava giricez.motormun hiçbir eksigi yoktu ceket kask herseyi tamdı 1 eksik ehliyet.40 km hızla falan gidiyorum arkadası bi otobüse yetistirmem lazımdı o amacla cıkardm zaten motoru.cevre yolunda mobeseden görmüsler.benden 10-15 dk önce aynı tip bi motor bi cocuga carpmıs kacmıs.o diye tuttular beni neyse anlattık ondan yırttıkta ehliyetsizlikten sorun cıkardılar. 2 ekip geldi 1 ekip bırakalm yazmıyalm ceza dedi.dier ekipteki 2 polisten 1 ide yazmıyalm abi korkutalm yeter dedi.1 polis tutturdu yazılcak diye.sonradan ögrendim trafik sube komseriymis.600 bana 247 walideye yazdılar.sonrada bin git motoruna dediler.cok acayip bi durum.pasa pasa ödedik cezayı.akıllandık mı hala akıllanmadm.bianönce su ehliyeti alsamda diorum.

Aslında motoru bağlamaları gerekiyordu. :) Gene insaf etmişler. :)