PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç için ideal chopper nedir?

dörtnal
24 Haziran 2010, 16:53
Herkese merhaba. Öncelikle, foruma yeni kayıt olmuş bir kullanıcı olarak hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bundan bir hafta önce, kuzenimin yeni almış olduğu Suzuki Intruder VL800'e, yolcu olarak binmiş ve hayatımda hiç almadığım bir hazzı almış oldum. Rüzgarı suratımda hissetmek kadar güzel bir duygu olamaz sanırım. Bu nedenle, o günden beri bir motosiklet sürücüsü olmanın hayalini kuruyorum. 23 Ağustosta A2 sınıfı ehliyet sınavına gireceğim ve umuyorum ki ekim başında ehliyetimi alacağım.

Son bir haftadır sürekli motosiklet tip ve modelleri üzerine araştırma yapıyorum ve kararımı chopperlardan yana kullandım sanırım. Hem görünüşü, hem oturaklılığı hem de sesi nedeniyle bu kararı verdim. 4500-6000TL kadar bütçem var ve kesinlikle teknik sorunlar yüzünden hevesimi kıracak bir motor istemiyorum. 0km veya ikinci el bir motor alabilirim, herhangi bir sorun yok o konuda. Bunlara ek olarak Çin malı motorlar da başlangıç için uygun ve ucuz diye okudum, yalnız temiz ve teknik aksaklık yaşatmayan bir Çin malı motor da bulmak biraz bilgi ve tecrübe gerektiriyor sanırım.

Kısaca sizden istediğim, beni motosikletle tanıştıracak ve hevesimi katlayacak "ilk motor" konusunda seçenekler sunmanız. Dediğim gibi, 4500-6000TL civarı, teknik sorun yaşatmayacak, sıfır veya ikinci el, ve kesinlikle güzel bir görünüşe sahip motor önerilerinizi bekliyorum.

Sevgilerimle.

draggy
24 Haziran 2010, 16:55
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10030-hyosung-s-and-t-kanuni-gv250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

GV-250 öneririm :)

fthinky
24 Haziran 2010, 16:56
çok bencilce olacak ama http://tinyurl.com/2w7986k :)
vl800 intruderden sonra sarar mı bilmem ama =)

dörtnal
24 Haziran 2010, 16:59
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10030-hyosung-s-and-t-kanuni-gv250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

GV-250 öneririm :)

Motor geçekten iştahımı kabarttı, ama teknik bir aksaklık yaratır mı? ve ikinci el mi tavsiye edersiniz?

Burak_34
24 Haziran 2010, 17:20
GV 250 ihtiyaçlaını karşılar, sınıfında en irilerden ve kaslı motorlardan birisidir ve kalitelidir.

sıfır olsun diyorsan, çinli bir motorda alabilirsin parçaları çok ucuz olur ve çok iyi bakarsan motora (Bakımlarını zamanında yaptırmak, yağına dikkat etmek vb..) seni üzmlezler..

zenon
24 Haziran 2010, 17:26
Bende GV-250 öneririm.Intruder VL800 den sonra en ucuza bu seni tetmin eder bence.

dörtnal
24 Haziran 2010, 17:29
Sanırım dediğiniz gibi GV-250 beni en memnun edecek motor gibi gözüküyor. Renk seçenekleri de oldukça fazla ve hem görünüş hem de performans açısından oldukça başarılı. Ehliyeti sonbaharda alacağımı öngörürsek, bu motorun ikinci elini kışın satın almam daha mı doğru olur acaba? çünkü kış fiyatları normalden daha ucuz oluyormuş galiba. Bir de hangi yıl üretimini tercih edeyim sizce?

Nexagon
24 Haziran 2010, 17:35
gv 250'nin yedek parça sıkıntısı var.

ben de siteye üye olduğumdan beri araştırıyordum ve yaklaşık 2 ay önce kanuni caracal aldım, ilk kriterim görüntü oldu, görüntü aramasaydım sanırım regal alırdım.

hayta4567
24 Haziran 2010, 17:37
hocam regal raptoruda unutmayalım canavar gibi motor mesela şu an karadeniz turundaym ve yağmur yüzünden bir odaya tıkıldım :)) manisadan çıktım tura da

tombo
24 Haziran 2010, 17:48
Gv 250 nokta atışı olur bence,performans açısından da ihtiyacını rahat rahat karşılar bence.

dörtnal
24 Haziran 2010, 18:05
Bir de şunu sormak istiyorum, başlangıç düzeydeki sürücülerin motorlarını düşürmesi işten bile değilmiş anladığım kadarıyla. Dolayısıyla, temiz bir GV-250 benim başlangıç motorum olarak çok hırpalanır mı? Dikkatli bir sürücüyüm ama motor hiç kullanmadım ve kendime güvenemiyorum. Böyle bir durumda, GV-250'nin tamiri için tamirhane ve parça bulmak kolay ve ucuz mu?

mahoretti
24 Haziran 2010, 18:44
Merhabalar...
Bence ucuza 2.el bir çinli al. Mesela ne olabilir ??? MCT250 olabilir. Kullandığım için söyliyebilirim ki, güzel makinedir fiyatına göre. Parçaları ucuzdur. 2000TL ye iyisini alırsın. Diğer motosikletlerden de aşağı kalır yeri yoktur. Bu formdaki MCT250 başlığını okuyabilirsin. 1-2 klasik problmi vardır ki, çözülür cinstendir. Bence burda ismi geçen modelleri, yine bu sitedeki MODELLER bölümünden bir incele. Bir müddet sonra zaten sana yetmemeye başlayacaktır. Değiştirmeye çalışacaksın. Satamazsan bile çok para vermediğin için elinde durur. Bir arkadaşına hediye etsen canın acımaz )))

mrock
24 Haziran 2010, 18:47
GV250 bence ilk motorumdu zaten parça sorun değil sadece balata yağ ve filtre değişimiyle binlerce km yapıyorsun...

draggy
24 Haziran 2010, 19:23
Bir de şunu sormak istiyorum, başlangıç düzeydeki sürücülerin motorlarını düşürmesi işten bile değilmiş anladığım kadarıyla. Dolayısıyla, temiz bir GV-250 benim başlangıç motorum olarak çok hırpalanır mı? Dikkatli bir sürücüyüm ama motor hiç kullanmadım ve kendime güvenemiyorum. Böyle bir durumda, GV-250'nin tamiri için tamirhane ve parça bulmak kolay ve ucuz mu?

Parça her zaman bulunur, önemli olan o parça bulma ihtiyacın ayda 4-5 kere mi yoksa 2-3 seneden bir mi olsun istiyoorsun :bounce: Çinli alırsan evet parça ucuz ve bol ama ayda 3-4 defa keyfini bozabilir,

GV de ise sorun yaşayanı ise duymadık desem yeri vardır :wiinkk: Bir CDİ unit problemi var bilinen başkada yok, iyi bakılmışsa taş gibi motordur...

dreamdark
24 Haziran 2010, 19:43
Başlangıç seviyesi için alınabilecek chopper-cruiser tipi motosikletler arasında en kaliteli seçim GV250 olacaktır bence de.
İlk defa kullanacağın için koruma demiri takmanı öneririm.

HAZER
24 Haziran 2010, 19:47
gv 250'nin yedek parça sıkıntısı var.

ben de siteye üye olduğumdan beri araştırıyordum ve yaklaşık 2 ay önce kanuni caracal aldım, ilk kriterim görüntü oldu, görüntü aramasaydım sanırım regal alırdım.

sıkıntı çeken kim ???

dörtnal
24 Haziran 2010, 20:00
sıkıntı çeken kim ???

Sıkıntıdan ziyade tecrübe eksikliği çeken benim. Almaya karar verdiğim motor GV-250, ve ilk motorum olacak inşallah. Bu konuda, siz GV-250 kullanıcıları öncelikli olmak üzere bu konuda kendini tecrübeli hisseden herkesten öneri ve tavsiye almak için bu başlığı açtım. Eminim ki sadece bana değil, yeni başlayan herkese yardımcı olabilecek bir konu. Bu nedenle hepinizin fikir ve önerilerini bekliyorum.

Yeni başlayan biri olarak, öncelikle GV-250 hakkında bilmem gereken her şeyi söylerseniz sevinirim.

_alp_
24 Haziran 2010, 20:27

Koruma demiri takarsin... :cat: Ben simdiki motorumu almaya koruma demiriyle gitmistim... orada da taktirmistim :)

2.el alirsan, dikkat edecegin en onemli aksesuarlardan biri olsun :cat:

Nexagon
24 Haziran 2010, 20:30
ankara'da isen gv al diyebılırım zira servis ağında pek sıkıntı yok ama bazı parçaları arıza yaparsahapı yutttun zira sirkülasyonu az parçalar stok olarak yok ve kore'den geliyor haliyle bekletiyor seni, mesela bir arkadaşım zincir kapağı istemişti, 1,5 ayda geldi. zorunlu bir parça olduğunu düşün bir de.

ama gv 250 harika bir motordur, dediğim arkadaşım 40.000 de ve motor kısmında sorunu yok ancak elektrik tesisatı arasıra can sıkıyor.

ancak chopper'larda hele hele başlangıç için alcaksan görüntü ve konfor çok önemlidir bilirim. o yüzden gv 250, jinlun ve caracal'a oturmadan kararını verme derim.

ayak peglerı, ayak marşı, standart koruma demiri, krom daha doğrusu nikelaj malzemelerin çokluğu, yedek parça sıkıntısının olmaması ve şase-motor-elektrik kısmında arıza çıkarmamasından ötürü vs. nedenlerden ötürü tercihimi caracal'dan yana kullandım.

wanda
24 Haziran 2010, 20:55
Ben olsam başlangıç için 250 cc bir çin alırım ve tepe tepe kullanırım, bunu dememden maksat fiyatına tamahendir, iki sene sonrada istediğin ağırlıkta ve kalitede bir motor alırsın, gözün gibide bakarsın, hem unutma dertli motorlar insanı bilgi ve tecrübe sahibi yapar..:)

dörtnal
24 Haziran 2010, 20:57
ankara'da isen gv al diyebılırım zira servis ağında pek sıkıntı yok ama bazı parçaları arıza yaparsahapı yutttun zira sirkülasyonu az parçalar stok olarak yok ve kore'den geliyor haliyle bekletiyor seni, mesela bir arkadaşım zincir kapağı istemişti, 1,5 ayda geldi. zorunlu bir parça olduğunu düşün bir de.

ama gv 250 harika bir motordur, dediğim arkadaşım 40.000 de ve motor kısmında sorunu yok ancak elektrik tesisatı arasıra can sıkıyor.

ancak chopper'larda hele hele başlangıç için alcaksan görüntü ve konfor çok önemlidir bilirim. o yüzden gv 250, jinlun ve caracal'a oturmadan kararını verme derim.

ayak peglerı, ayak marşı, standart koruma demiri, krom daha doğrusu nikelaj malzemelerin çokluğu, yedek parça sıkıntısının olmaması ve şase-motor-elektrik kısmında arıza çıkarmamasından ötürü vs. nedenlerden ötürü tercihimi caracal'dan yana kullandım.

Az önce kanuni'nin internet sitesine baktım, oldukça itinalı ve iddialı bir markaya benziyor, sıfır fiyatları da oldukça uygun. Caracas 200 ve Tiger 250 ilgimi çekti. Sizden ricam, GV250, Caracas 200 ve Tiger 250 arasında ayrıntılı bir inceleme yapabilir misiniz?

atalays
17 Kasım 2012, 12:19
Ben olsam başlangıç için 250 cc bir çin alırım ve tepe tepe kullanırım, bunu dememden maksat fiyatına tamahendir, iki sene sonrada istediğin ağırlıkta ve kalitede bir motor alırsın, gözün gibide bakarsın, hem unutma dertli motorlar insanı bilgi ve tecrübe sahibi yapar..:)

Katılıyorum. Çok doğru !

250cc den küçüğü çekilmez - 350 cc den fazlasıda masraflı , ağır gibi kriterlerle fazla gelir ilk başta.
Korumalı ve hep kasklı , yavaş, keyifli sürüşler dilerim.

ualevent
17 Kasım 2012, 13:20
Eger isini gorurse jinlun 150-5 var bende. Ozelden ulasabilirsin