PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zorunlu trafik sigortasi faizinden kurtulabilrmiyim?

kentacdis
24 Haziran 2010, 03:59
selamlar arkadaslar uygun yermi bilmiyorum birsey sorucam

motorumun zorunlu trafik sigortasi 04.12.2009 da bitmisti:pr:
sigortam herseferinde gectiktikten sonra hatirlattigindan!!yaptirmadim
zaten o siralar islerim oldugundan binemiyordum uzunca bir sure motora binmeyecegimden
yaptirmadim

bugun sordugumda (7 ay oldu nerdeyse)
faiz yedigini ogrendim ki bilmiyordum, epey buyuk bir rakam hesapladi 180civari
bende iyidedim kapattim(80civari normalde sanirim)

soru su
yakinda motoru devredecegim baskasina(1-2haftaya)
sigortayi yaptirmasam devir alan arkadas belgesiyle gidip alsa sigortasini yeni yaptirsa normal sigorta olurmu faizsiz odermi??

yada o normal oderse ben faiz odemekle yukumlumuyum?(kalan borcu)
cozum yolu nedir?

bilen arkadaslar
aydinlatirsaniz sevinirim:rendeer:

Arjantinli69
24 Haziran 2010, 04:37
arkadaş aylık sigorta geçikme faizi % 10 ve diger aylarda %10 katlayarak devam ediyormuş.sen aracını satsan bile üzerine alıcak kişi sigorta cezasını ödeyecek yani kaçar yolu yok.alan kişi cezayı öder ceza tutarını'da senden ister.ama sen satarken şart koyarsan alıcı öder diye orası ayrı tabiki kabul etmiş olur.gecikme cezalarını internet üzerinden hesaplayabiliyorsunuz burdan bakabilirsin
http://www.tramer.org.tr/tramer/policePublicSorgu.mxx?cmd=sorgu&u=100

kentacdis
24 Haziran 2010, 11:21
arkadaş aylık sigorta geçikme faizi % 10 ve diger aylarda %10 katlayarak devam ediyormuş.sen aracını satsan bile üzerine alıcak kişi sigorta cezasını ödeyecek yani kaçar yolu yok.alan kişi cezayı öder ceza tutarını'da senden ister.ama sen satarken şart koyarsan alıcı öder diye orası ayrı tabiki kabul etmiş olur.gecikme cezalarını internet üzerinden hesaplayabiliyorsunuz burdan bakabilirsin
http://www.tramer.org.tr/tramer/policePublicSorgu.mxx?cmd=sorgu&u=100
sagol
1 1

KID333
24 Haziran 2010, 14:58
walla bende faiz ödemiştim bi sigorta şirketinede sormuştum satarsan ödemezsin demişlerdi bir tek. sigorta şirketlerine tekrar sor derim ben 3 ay önce filan sormuştum. Borç motor sahibine deil sigorta sahibine demişlerdi yani sattığın kişide ödemez demişlerdi.

muratgun
24 Haziran 2010, 23:04
satış yapacağın için bi sıkıntı yok yeni alan kişi temel fiyattan 1 ay boyunca yaptırabilir.. sigorta 57tl civarıdır...

babaçi
24 Haziran 2010, 23:12
arabamda başıma gelmişti

eski sahibi geç yaptırdığı için her seferinde cezalı ödüyormuş ve 3 yıl boyunca bölünerek tahsil ediyorlar.ben aracı üzerime almadığım için bende cezalı ödemiştim çünkü eski sahibi üzerine yapılıyordu.

söylendiğine göre satış yapılınca ortadan kalkıyormuş,bende noter satışsız sattığım için yeni sahipleri ne yaptı ne etti bilmiyorum:silent:

kentacdis
26 Haziran 2010, 16:55
cevaplar için sağolun:)

yaptırdım arkadaşlar
şuan 150cc sigorta anadolu sigorta şirketinde 90TL civarı
6aylık faizle 143TL(250 fiyat verenler oldu başka şirketlerden) 3taksite böldüler

dikkat edin aynı şirket olsa bile bazı acentalar daha yüksek fiyat veriyor
anadolu sigortanın kadıkoydeki acentalarından biri 50TL fazla söyledi:queen:

sözkonusu fazla fıyat veren acenta sigortanızın bitiş tarihinden 1gün! sonra haber verip indirimden yararlanmamanız için de elinden geleni yapıyor.:farao:(2sene bana böyle davrandı)
yaptırırken diger acentalarada mutlaka telefon açın.

zatarra
10 Mart 2012, 21:16
Trafik sigortasını zamanında yaptırmamak devlete vergi vermeye yarar sadece. Trafik sigortanızı mutlaka zamanında yaptırın. www.adeksigorta.com (http://www.adeksigorta.com) adresinden yardımcı olabiliriz isteyenlere.

sudabatmayanadam
10 Mart 2012, 22:16
ben motoru sıfır aldığımda axa sigorta 40 TL ye trafik sigortası yapmıştı. bu sene gene zamanında yaptırdım. axa sigorta benden 121 TL aldı. çok acayip zam gelmiş daha ucuza trafik sigortası yapan var mı dır motorum kymco 200i people

FIRTINA34
10 Mart 2012, 22:26
seninki neden o kdr pahalı anlamadım cc de düşük ben aralıkta yaptırdım 115 liraya axa da 600f var...

safakk
10 Mart 2012, 23:01
ben 0 aldığım 50cc lik motorcuğuma 90tl ye hdi sigortadan yaptırdım ve nereye gitsem 90 dan aşağı fiyat veren de olmadı hatta çoğu sigorta şirketinde motosikletimin modeli hatta ve hatta markası bile geçmiyordu sigorta yapamayız diye geri çeviren bile oldu... Nasıl iş anlam veremedim...?