PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yahu Bu KGSden Sürekli Fazla Para Çekiyolar

RunemagicK
23 Haziran 2010, 14:23
Şimdi yine baktım kgs geçişlerime ve yine 0.75 tl fazladan almışlar. Bu kaçıncı oldu hatırlamıyorum, mail atmıştım geçen aylarda aynı olay için, paranız geri iade edilmiştir dendi ama iade edilmedi, şimdi yine aynı olayı gördüm. Nasıl engel olucam buna yahu. Paramı çalıyolar ve hiçbirşey yapamıyorum.

Ramazan Can
23 Haziran 2010, 14:34
kgs kullanma... ben öyle yapıyorum....

RunemagicK
23 Haziran 2010, 14:49
kgs kullanma... ben öyle yapıyorum....

kaçakmı geçiyim yani:)

< iLk@yy >
23 Haziran 2010, 14:58
şayet 6. sınıf KGS indiriminden bahsediyorsanız bu indirim kalktı.
Sitede bununla ilgili bir yazı vardı sanırım

hombre
23 Haziran 2010, 15:02
evet 7-8 ay önce indirimi kaldırdılar

Ramazan Can
23 Haziran 2010, 15:12
kaçakmı geçiyim yani:)

kaçak mı geçersin bilkmem ama motosiklete motosiklet parası alsınlar kaçak geçmeyelim diyelim.... benim arabam doblo..ogs si var.... o veriyor 1200.. benim motorun kgs alıyor1700.... diyorum ogs almaya diyorlar motosiklete ogs yok... o zaman bende kendi ogs mi kendim takarım:.... belki yanlış ama elden bişey gelmiyor.. ayda en az bir sefer karayollarına mail atıyorum... diyorum motor ücretleri arabalarınkinden farklı olmalı.. kimse dikkate almıyor ama ben özenle atıyorum....

Otoburkaplan
23 Haziran 2010, 15:15
OGS den geçerken plakayı çekmiyorlar mı :silent:

speedygogo
23 Haziran 2010, 15:41
aynı durum bende de var. garanti'den kgs kartı aldım, üstünde 6. sınıf yazıyor. geçenlerde kontrol ettim, bir geçişte benden de fark almışlardı. telefon açtım, sizin kart 1. sınıf görünüyor, her geçişinizde kaçak görünüyor biz sonradan düzeltiyoruz diyorlar. e o zaman sınıfı düzeltin diyorum, ona da bişey yapamayız diyorlar. velhasılı devamlı fazla alınmadığı için sesimi çıkarmadım ama devamlı yanlış kesiliyorsa kartınızı bankaya götürüp değiştirtin. sanırım banka sınıfta değişiklik yapabiliyor.

bu arada 6. sınıfta indirim devam ediyor. indirim kalkan diğer sınıflar

hilost
23 Haziran 2010, 15:53
indirimli 2.25 ti şimdi de 3 lira düşüyor, indirim kalktı diye biliyorum ben de.

aggressive
23 Haziran 2010, 16:16
Şimdi yine baktım kgs geçişlerime ve yine 0.75 tl fazladan almışlar. Bu kaçıncı oldu hatırlamıyorum, mail atmıştım geçen aylarda aynı olay için, paranız geri iade edilmiştir dendi ama iade edilmedi, şimdi yine aynı olayı gördüm. Nasıl engel olucam buna yahu. Paramı çalıyolar ve hiçbirşey yapamıyorum.

aynını ıkıdır benım arkadasım yasıyor fatıh sultan mehmet koprusu uzeerınde merkezı var oraya gıtmek gerek maıl ve telefonla olmuyor telefonda arkadasıma arabayla gecmıssınızdır denılmıs :) cıcuk sade motorla gecıyor kullıyen yalan

< iLk@yy >
23 Haziran 2010, 16:31

evet 7-8 ay önce indirimi kaldırdılar

burada yazılanları okumayan arkadaşlar var sanırım...

aynı durum bende de var. garanti'den kgs kartı aldım, üstünde 6. sınıf yazıyor. geçenlerde kontrol ettim, bir geçişte benden de fark almışlardı. telefon açtım, sizin kart 1. sınıf görünüyor, her geçişinizde kaçak görünüyor biz sonradan düzeltiyoruz diyorlar. e o zaman sınıfı düzeltin diyorum, ona da bişey yapamayız diyorlar. velhasılı devamlı fazla alınmadığı için sesimi çıkarmadım ama devamlı yanlış kesiliyorsa kartınızı bankaya götürüp değiştirtin. sanırım banka sınıfta değişiklik yapabiliyor.

bu arada 6. sınıfta indirim devam ediyor. indirim kalkan diğer sınıflar

aynını ıkıdır benım arkadasım yasıyor fatıh sultan mehmet koprusu uzeerınde merkezı var oraya gıtmek gerek maıl ve telefonla olmuyor telefonda arkadasıma arabayla gecmıssınızdır denılmıs :) cıcuk sade motorla gecıyor kullıyen yalan

diğer yandan köprü geçiş ücretlerine buradan bakabilirsiniz;
http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/KopruGecisUcret.aspx
otomobil ve motosiklet 1. sınıfta görünmekte dolayısı ile 6. sınıf farkının ortadan kalktığını görebilirsiniz... listenin güncellenme tarihide listenin başında görünmekte

iyi günler dilerim..

RunemagicK
23 Haziran 2010, 16:32

normal geçiş 3 tl değilmi, 3,75 çekiyo bunlar

< iLk@yy >
23 Haziran 2010, 16:35
normal geçiş 3 tl değilmi, 3,75 çekiyo bunlar

yukarıda verdiğim linkte ücret zaten 3,75 tl olarak görünüyor herhangi bir sıkıntı yok çekilen ücret tutarı doğru...

diğer yandan geçiş ücretinin kaldırılması ile ilgili yazı veya haber niteliği taşıyan linkler
http://www.vstromturkiye.org/phpBB3/viewtopic.php?f=1&t=4556
http://www.haberkulesi.com/haber_oku.asp?haber=3899

sonuç olarak köprü geçişleri her zamanki gibi ucuz değil.Senelerdir aynı tas aynı hamam milleti kazıklamaya devam ediyorlar...

RunemagicK
23 Haziran 2010, 16:37
yukarıda verdiğim linkte ücret zaten 3,75 tl olarak görünüyor herhangi bir sıkıntı yok çekilen ücret tutarı doğru...

diğer yandan geçiş ücretinin kaldırılması ile ilgili yazı veya haber niteliği taşıyan linkler
http://www.vstromturkiye.org/phpBB3/viewtopic.php?f=1&t=4556
http://www.haberkulesi.com/haber_oku.asp?haber=3899

bende %30 olan indirim %20 oldu diye biliyorum. kaldıki defalarca köprüden geçmişim ve hepsinde 3tl çekilmiş, bu bahsettiğim olaylarda ise "sınıf uyumsuzluğu" yazıp 0,75tl daha çekmişler. madem 3,75 niye 3tl çekiyolar:) öyle ise sesimi çıkarmiyim bari:)

birde şöyle bir haber vardı
"motosikletlere uygulanan yüzde 30'luk KGS indirimi yüzde 20 olarak belirlendi"
http://www.dha.com.tr/n.php?n=otoyol-ve-kopru-gecis-ucretleri-zamlandi--2010-01-03

speedygogo
23 Haziran 2010, 17:54
indirim derken yanlış kavramlardan bahsediyoruz sanırım. benim kastettiğim köprüde normalde otomobiller için 3,75 TL üzerinden verilen ve %20 olan indirimin kalkması ancak motosikletler için bu %20'nin devam etmesi. ben her gün geçiyorum ve 3 TL ödüyorum. otomobil sınıfı (1. sınıf) için ise bu ücret 3,75 TL. otomobille 2 TL ödediğim otoyolda da 1,6 TL ödüyorum.

Burak_34
23 Haziran 2010, 18:44
Arkadaşlar, normal geçiş arabalar için (yani 1. sınıf) 3,75 dir. motosikletler için (yani 6. sınıf) 3 liradır.
eğer nakit kgs kartınız (tck, garanti, halk, ziraat vb.. farketmez) 6. sınıf bir kart ise(yani motosiklet sınıfıdır bu) geçişleriniz kesinlikle 3 tl olarak geçer.
eğer kartınızda 1. sınıf yazıyorsa(4 teker normal araç sınıfıdır bu) sınıf uyumsuzluğu olur ve bazen 3 tl bazende 3,75 çeker ve o fazla alınan 75krşun iadesi için bi dünya uğraşırsınız. aldığınız kart 6. sınıf olsun ve 3 liraya geçin sorunsuzca.

bizzat işin içinde olduğumdan dolayı en sağlıklı bilgi budur. saygılar..

MrSandman
23 Haziran 2010, 18:46
Arabalar 3.75TL Motosikletler 3.00TL bildiğim kadarıyla. Benimde Garanti KGS'em var 6. sınıf her geçişte 3.00 TL kesiyor.

RunemagicK
23 Haziran 2010, 20:19
Arkadaşlar, normal geçiş arabalar için (yani 1. sınıf) 3,75 dir. motosikletler için (yani 6. sınıf) 3 liradır.
eğer nakit kgs kartınız (tck, garanti, halk, ziraat vb.. farketmez) 6. sınıf bir kart ise(yani motosiklet sınıfıdır bu) geçişleriniz kesinlikle 3 tl olarak geçer.
eğer kartınızda 1. sınıf yazıyorsa(4 teker normal araç sınıfıdır bu) sınıf uyumsuzluğu olur ve bazen 3 tl bazende 3,75 çeker ve o fazla alınan 75krşun iadesi için bi dünya uğraşırsınız. aldığınız kart 6. sınıf olsun ve 3 liraya geçin sorunsuzca.

bizzat işin içinde olduğumdan dolayı en sağlıklı bilgi budur. saygılar..

benim kartımda 6.sınıf zaten, geçişlerdede 3tl ödüyorum ama arada bir 0,75 tl daha alıyolar sınıf uyumsuzluğu diye. kartımı bırakın arabada kullanmayı başka motosiklette bile kulanmadım ama alıyolar. mail atıyorum sallamıyolar. resmen paramı gasp ediyolar, ilginç bişey.

kurubuz
23 Haziran 2010, 20:25
Ben de 3 tl ödüyorum, daha dün geçtim. Kgs nin indirimi kalktı. Ancak 6. sınıf nakit olsun kgs ile olsun halen %20 indirimli. Nakit geçseniz de 3 tl ödersiniz.

Burak_34
23 Haziran 2010, 20:25
kartın tck nakit kgs mi ?

RunemagicK
23 Haziran 2010, 20:27
kartın tck nakit kgs mi ?

kredili kgs heral. işbankasından almıştım

Burak_34
23 Haziran 2010, 20:32
kredili kgs heral. işbankasından almıştım

kredili kgs ise plakana kayıtlıdır ve senin motordan baska araç kullanamaz ztn o kartı. eğer nakit kgs ise akbil gibi düşün doldur geç kartlardandır..

bana özelden plakanı yazarsan yardımcı olmaya çalışayım arkadaşım. yada msn ekle; burak-akkus@hotmail.com

Şeyh Şamil
23 Haziran 2010, 21:13
Motosikletler OGS kullanamıyorlarmı?

Burak_34
23 Haziran 2010, 21:37
motosikletlere ogs verilmiyor. ama yakın zamanda kgs sistemi kaldırılacağı için mecburen tırlarada kamyonlarada motosikletlerede ogs verilmesi mecbur kılınacak.

hell_rideRR
23 Haziran 2010, 22:15
çıkar plakanı olsun bitsin bu kgs ve ogs işi resmi hırsızlıktan başka birşey degil

RunemagicK
23 Haziran 2010, 22:24
kredili kgs ise plakana kayıtlıdır ve senin motordan baska araç kullanamaz ztn o kartı. eğer nakit kgs ise akbil gibi düşün doldur geç kartlardandır..

bana özelden plakanı yazarsan yardımcı olmaya çalışayım arkadaşım. yada msn ekle; burak-akkus@hotmail.com

ekliyorum, msnim nickimle aynı